Graficke karte/mining

poruka: 5
|
čitano: 8.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Graficke karte/mining

Nez gdje da postavim temu ako krsi pravila ovog djela foruma zamolio bi moderatore da je svrstaju gdje treba ;)

 

Naime prija 3 mjeseca prestao sam rudariti grafikama, prebacio sam se na trgovinu, uzmem neki coin pa cekaj da skoci ;)

Medjutim prija 7-10 dana pronasao sam pool koji donosi nesto bolju zaradu nije mnogo, ali ako neko zeli da oproba postavicu temu, pa ako mu se ne svidi ili bude mu mala zarada moze odustati.

Ako imate motiva da rudarite grafickim kartama moze i AMD i Nv karte trebate da se registrujete na:

https://cointellect.com/dashboard/

Registracija je potpuno jednostavna kao i na obican pool user, pasword ukucate kod i ona slova dole i to je to.

Kad se registrujete dobicete svoj licence key otvorite cgminer unesete svoj username tj. ovaj licence key i mozete krenuti rudariti.

Sva podesavanja za cgminer nacice te tako sto odete na download/pa asic guid setup tu vam otvori podesavanja za cgminer.

Savjet: nemojte skidati njihov miner sa stranice prijavljuje virus.

 

Ovdje je zarada u €/ meni je malo bilo cudno kad sam se tek registrovao nisam se bas odma snalazio kako i sta funkcionise ono sto me prvo interesovalo jeste zarada i isplata.

Sa jednom R9 280X kartom zaradi se oko 3€na dan nije puno ali mjesecno bi to bilo oko 90€ da bi zaradjivali 3€ na dan potrebno je otvoriti dva naloga na ovom gore pomenutom linku i u cgmineru napraviti 2 bat fajla koji su u svemu isti samo je razlika ovaj username tj ovaj licence key kad napravite 2 bat fajla startate oba i jedna R9 280X radi na dva naloga po nalogu zaradi 1.5€ tako da na 2 naloga zaradi 3€

Isplata radi provjereno ja od 10 Novembra isplacujem. Isplata se vrsi oko 23h navecer mada ja sacekam ujutro brze ide isplata nekad navecer treba cekat dok se prebaci na cryptsi. Zarada je u € a isplata se vrsi kroz Dogecoin zato ja koristim cryptsi za prijem dogecoina.

Sve je jednostavno ne treba da vas brine isplata skontacete za minut kako funkcionise.

 

Ako vam je dovoljno 3€ sa kartom kao sto je recimo R9 280X ili HD7970 probajte jos malo rudariti ;)

Moram napomenuti kopa se scrypt pa karte puno trose i griju se obratite paznju na to.

Mogu vam pomoci o svemu sto vas interesuje, mozete pitati u okviru teme ili na pm rado cu odgovoriti ako bude zainteresovani.

Ako imate vise od jedne karte zarada ce biti veca recimo 2xR9 280x ili 2 XHD7970 zaradi 6€ na dan, znam da dosta ljudi ima i po 10 karti ko se na veliko bavi rudarenjem tako da moze sebi da sracuna zaradu.

Nemojte otvarati vise od 4 naloga sa jedne ip ima neki antibot ne dopusta otvorit vise od 4 naloga sa jedne ip ko ima vise karti nek obrati paznju.

 

To toliko sretno ko krene da rudari ;) Pozz!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 18:10 (goldi).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficke karte/mining

Da dodam jos nova saznanja: 

Za ljude koji imaju samo jednu karticu najbolje je da registrujete 4 naloga na gore pomenutom linku:

Kad registrujete 4 naloga napravite 4 bat. fajla koji ce biti potpuno isti samo naravno razlika u adresi, pokrenete ta 4 bat fajla i zarada po jednoj karti bude znatno veca.

Npr. jedna HD7970 kartica na ovaj nacin zaradi 4.5€ na ovo jos dodate 10% zarade od naloga i zarada se blizi 5€.

Okvirno se moze reci kad se ovako podesi da jedna HD 7970 zaradjuje 5€ po danu mozete dalje i sami sracunati koliko je sedmicna ili mjesecna zarada ako ovako ostane.

Ja od 10 Novembra rudarim ovde i sve je ok, nadam se da ce potrajati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Graficke karte/mining
goldi kaže...

Nez gdje da postavim temu ako krsi pravila ovog djela foruma zamolio bi moderatore da je svrstaju gdje treba ;)

 

Naime prija 3 mjeseca prestao sam rudariti grafikama, prebacio sam se na trgovinu, uzmem neki coin pa cekaj da skoci ;)

Medjutim prija 7-10 dana pronasao sam pool koji donosi nesto bolju zaradu nije mnogo, ali ako neko zeli da oproba postavicu temu, pa ako mu se ne svidi ili bude mu mala zarada moze odustati.

Ako imate motiva da rudarite grafickim kartama moze i AMD i Nv karte trebate da se registrujete na:

https://cointellect.com/dashboard/

Registracija je potpuno jednostavna kao i na obican pool user, pasword ukucate kod i ona slova dole i to je to.

Kad se registrujete dobicete svoj licence key otvorite cgminer unesete svoj username tj. ovaj licence key i mozete krenuti rudariti.

Sva podesavanja za cgminer nacice te tako sto odete na download/pa asic guid setup tu vam otvori podesavanja za cgminer.

Savjet: nemojte skidati njihov miner sa stranice prijavljuje virus.

 

Ovdje je zarada u €/ meni je malo bilo cudno kad sam se tek registrovao nisam se bas odma snalazio kako i sta funkcionise ono sto me prvo interesovalo jeste zarada i isplata.

Sa jednom R9 280X kartom zaradi se oko 3€na dan nije puno ali mjesecno bi to bilo oko 90€ da bi zaradjivali 3€ na dan potrebno je otvoriti dva naloga na ovom gore pomenutom linku i u cgmineru napraviti 2 bat fajla koji su u svemu isti samo je razlika ovaj username tj ovaj licence key kad napravite 2 bat fajla startate oba i jedna R9 280X radi na dva naloga po nalogu zaradi 1.5€ tako da na 2 naloga zaradi 3€

Isplata radi provjereno ja od 10 Novembra isplacujem. Isplata se vrsi oko 23h navecer mada ja sacekam ujutro brze ide isplata nekad navecer treba cekat dok se prebaci na cryptsi. Zarada je u € a isplata se vrsi kroz Dogecoin zato ja koristim cryptsi za prijem dogecoina.

Sve je jednostavno ne treba da vas brine isplata skontacete za minut kako funkcionise.

 

Ako vam je dovoljno 3€ sa kartom kao sto je recimo R9 280X ili HD7970 probajte jos malo rudariti ;)

Moram napomenuti kopa se scrypt pa karte puno trose i griju se obratite paznju na to.

Mogu vam pomoci o svemu sto vas interesuje, mozete pitati u okviru teme ili na pm rado cu odgovoriti ako bude zainteresovani.

Ako imate vise od jedne karte zarada ce biti veca recimo 2xR9 280x ili 2 XHD7970 zaradi 6€ na dan, znam da dosta ljudi ima i po 10 karti ko se na veliko bavi rudarenjem tako da moze sebi da sracuna zaradu.

Nemojte otvarati vise od 4 naloga sa jedne ip ima neki antibot ne dopusta otvorit vise od 4 naloga sa jedne ip ko ima vise karti nek obrati paznju.

 

To toliko sretno ko krene da rudari ;) Pozz!!

Sory ali od ta 3 eura 2.5 eura sigurno ode na struju nezz koliko je to isplativo.

12 godina
offline
Re: Graficke karte/mining

majning se isplatio od 1 do 5 mjeseca ove godine,kasnije su dosli jaci ljudi i kupili to sve,ja sam prije s R9 270x zaradivao 20 dolara tjedno,a kasnije nisam mogao toliko ni mjesecno zaraditi

 

majnanje se više ne isplati,sve ovo je trošak sada a dobitak nikakav

12 godina
neaktivan
offline
Graficke karte/mining

Pa istina da trosi struju ali evo neke racunice:

Jedna HD7970 zaradi na dan 5€ -  to je po novome prija nisam ni ja znao da moze toliko, ali znaci trenutno danas zaradi 5€, komp sa HD7970 trosi oko 300w. Nez koliko je kod vas struja ali ne vjerujem da moze iznositi vise od 1€ za struju kazem nez kako ko struju placa, meni potrosnja struje iznosi tacno 0.5€ na dan tj ostane 4.5€ na dan.

Ubacite struju u racunicu ne znam kako ko ima brojilo jeftina/skupa tarifa ali ako znate koliko placate struju lako vam je izracunati.

Kako god okrenete ima dobiti.

Naravno ne treba sada ulagati u graficke karte, ali ako vec psojedujete neku od jaci karti HD 7970 ili R9 280X mozete oprobati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice