GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

poruka: 91
|
čitano: 20.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Mogu nabaviti ovu karticu 

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/

korištenu po cijeni od 290 eur,a trenutno imam  Asus R9 390 Strix OC 8 GB.

Da li se isplati uzimati ovu karticu zbog novijih igrica jer ne znam iz meni nepoznatog razloga u Far Cry 5,Batman Arkham Knight,Witcher 3 i još nekim naslovima sam zaključan na samo 30 fps-a.

Monitor je LG 25UM58-P prepostavljam da on ima HDMI 2.0 ulaze jer gtx 1070 ima HDMI 2.0 izlaz.

Želim da riješim to sranje sa limitom od 30 fps-a jer su mi ove igrice neigrive na tom frame rate-u a gledao sam da bi R9 390 morala davati puno više fps na 2560x1080 eh sad što meni nedaje ne znam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Sta znaci zakljucano na 30fps? Nikad ne ide iznad? To onda imas neki problem koji treba rijesit a ne odma kupovat novu graficku zbog toga.

Jesi slucajno negdje ukljucio limiter fps-a? Riva tunner ili u amd driverima nesto?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Ne,ništa od toga,imam instaliran MSI Afterburner jedino to.Ovde sam pisao o tome:

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/zakucan-30fps-novijim-igricamazasto/264673.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

ja imam asus strix 1070,prije toga imao R9 390  sapphire nitro koja mi je krepala unutar garancije  srećom  i vratili su mi pare pa sam uzeo ovo. I ova 1070tka je tiša..hladnija za 20  stupnjeva (ne prelazi mi 50-55°C)  dok je R9 isla i do 70.  A i mislim da imam malo više FPSa . U svakom slučaju sveobuhvatno je 1070 bolja kartica meni osobno

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Znam ja brate da je bolja kartica ali vredi li dati 290 eur za njihovu razliku u performansama?

Ja znam da je r9 390 u rangu gtx 1060.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Pa isplati li ti se onda kupiti 1070tka za 300 eura više od 1060tke? Jel ti 2k+ kn vrijedi razliku u fps-ima...

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

 Prvo, što kaže Tito, ako imaš u tim igrama 30 fps onda to treba razrješiti jer tu nešto ne valja. Reinstalacija drivera, MSI Afterburnea i slično. Drugo, GTX 1070 jeste bolja kartica, brža je oko 40% u prosijeku pa ti sada sam odluči što se tebi isplati ili ne. Kako da mi to znamo ?  Nije da živiš od toga pa da računaš kao s opremom za posao. Inače, za tu rezoluciju i 60 fps je R9 390 i dalje dosta dobra grafa, pogotovo kad gledaš s te strane da trebaš trošiti novaca za nešto više fps-a. Ako se ja mogu fino igrat s RX 580 na 1440p, možeš i ti s nešto malo slabijom grafm na toj rezi. Ne naravno maxed out svugdje, ali znamo da je to zapravo sporedna stvar, ako ti se igraju igre.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Battlefield 1 ide na 60 fps,Witcher 3 ni da mrdne sa 30 fps-a kao ni Arkham Knight.

Znači obrišem drajver klasično iz control panel-a i instaliram zadnju verziju Crimson drajvera ili Catalyst?

Mislim da neću postići ništa reinstalacijom drajvera ali vidjet ćemo.

Je li OK/normalna temperatura 72 C ove grafičke u Battlefield 1 ili je to malo povisoko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
maks0806 kaže...

Pa isplati li ti se onda kupiti 1070tka za 300 eura više od 1060tke? Jel ti 2k+ kn vrijedi razliku u fps-ima...

 Pa ako je ovolika razlika,onda vredi,mada mislim da je ovo nerealno:

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

U svakom slučaju,ja neću imati više od 60 fps-a i sa gtx 1070, zbog ograničenja monitora,koliko se ja razumijem,jel tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Nema tu nicega nerealnog, 1070 je 40+% jaca od sad vec prastare r9 290/390.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Stjepanj kaže...

Nema tu nicega nerealnog, 1070 je 40+% jaca od sad vec prastare r9 290/390.lp

 koliko tih meni 40 % znači na igranju od 2560x1080 @60 Hz?

Konkretno mi reci na mom primjeru,ne globalno.

Ja nisam rekao da nije jača,ali da je ovolika razlika ne znam nešto nisam siguran.

Osim toga,nema šanse da R9 390 tjera Witcher 3 na samo 30 fps-a na high postavkama na 2560x1080 kao ni Arkham Knight jer su to starije igre.

Nešto tu ne štima hardware-ski ili software-ski.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...
Stjepanj kaže...

Nema tu nicega nerealnog, 1070 je 40+% jaca od sad vec prastare r9 290/390.lp

 koliko tih meni 40 % znači na igranju od 2560x1080 @60 Hz?

Konkretno mi reci na mom primjeru,ne globalno.

Ja nisam rekao da nije jača,ali da je ovolika razlika ne znam nešto nisam siguran.

Osim toga,nema šanse da R9 390 tjera Witcher 3 na samo 30 fps-a na high postavkama na 2560x1080 kao ni Arkham Knight jer su to starije igre.

Nešto tu ne štima hardware-ski ili software-ski.

 

svi odgovori na tvoje pitanje su 40+%, da, da i da, sve stima, Witcher i AK napucane open world igre i poprilicno zahtjevne, jako detaljne što poligonima sto detaljima, texturama itd itd izasle 2015g sto bas i nije tako staro. Prodaj tu 390-tku i uzmi 1070/ti preporodit ces se za 40+% ces imati  veci framerate, naravno prije toga moras rijesiti onaj lock od 30fps-a.lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Šta je sa ograničenjem monitora na 60 Hz?

Jel to znači da i sa gtx 1070 neću imati više od 60 fps-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Imat ćeš.

Uključi fast sync i rokaj ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Šta je sa ograničenjem monitora na 60 Hz?

Jel to znači da i sa gtx 1070 neću imati više od 60 fps-a?

 Ne znači, imat ćeš onoliko fps koliko ti kompjuter može "gurati" igru na postavkama i rezoluciji.

Ovisno od igre i postavki možeš imati i više od 60 ili manje. Ako uključiš Vsync u igri onda će u tom slučaju limitirati fps (ukoliko imaš više) na frekvenciju monitora, dakle 60 Hz.

Vsync se koristi kada imaš više fps-a od refresh rate monitora pa onda zna doći do cjepanja slike.  

 

Što se tiče problema sa limitom od 30 fps-a u Witcheru i Arkhamu, to ti je najvjerovatnije do postavki u AMD driverima ili RivaTuneru. 

Prvo pogledaj ove dvije stvari prije nego što budeš kupovao novu grafičku.

Također isključi CHILL ukoliko ti je uključen. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Šta je sa ograničenjem monitora na 60 Hz?

Jel to znači da i sa gtx 1070 neću imati više od 60 fps-a?

Moci ces imat preko 60 ali neces moc vidjet vise od 60fps.

10 godina
neaktivan
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

cekaj malo, a koji ti je procesor? ako igras na 1080p malo ti znaci 1070 jer ti u tom slucaju proc moze ogranicavat fps. ako je visa rezlolucija, vise tereta se prenosi na graficku pa ce ti sa 1070 fps biti puno bolji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
jovial kaže...

cekaj malo, a koji ti je procesor? ako igras na 1080p malo ti znaci 1070 jer ti u tom slucaju proc moze ogranicavat fps. ako je visa rezlolucija, vise tereta se prenosi na graficku pa ce ti sa 1070 fps biti puno bolji. 

Procesor je 6700K, znaci da procesor nije problem..

15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
boxer kaže...
Zelja kaže...

Šta je sa ograničenjem monitora na 60 Hz?

Jel to znači da i sa gtx 1070 neću imati više od 60 fps-a?

 Ne znači, imat ćeš onoliko fps koliko ti kompjuter može "gurati" igru na postavkama i rezoluciji.

Ovisno od igre i postavki možeš imati i više od 60 ili manje. Ako uključiš Vsync u igri onda će u tom slučaju limitirati fps (ukoliko imaš više) na frekvenciju monitora, dakle 60 Hz.

Vsync se koristi kada imaš više fps-a od refresh rate monitora pa onda zna doći do cjepanja slike.  

 

Što se tiče problema sa limitom od 30 fps-a u Witcheru i Arkhamu, to ti je najvjerovatnije do postavki u AMD driverima ili RivaTuneru. 

Prvo pogledaj ove dvije stvari prije nego što budeš kupovao novu grafičku.

Također isključi CHILL ukoliko ti je uključen. 

 

 

 Čekaj malo ako je u rivatuneru ograničen broj fps-ova onda bi to radilo u svim igricama zar ne?Onda bi sve igrice bile ograničene na 30 fps-a.

Jel to onaj program što se instalira sa msi afterburner-om?Jer ne sječam se da sam instalirao bilo kakav riva tuner.Znam da mi se diže neki riva tuner server pri pokretanju msi afterburner-a ako je to to.

Nisu mi instalirani Crimson drajveri nego standardni Catalyst.

15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
jovial kaže...

cekaj malo, a koji ti je procesor? ako igras na 1080p malo ti znaci 1070 jer ti u tom slucaju proc moze ogranicavat fps. ako je visa rezlolucija, vise tereta se prenosi na graficku pa ce ti sa 1070 fps biti puno bolji. 

 Igram na 2560x1080 zato pitam ima li svrhe uzimati gtx 1070?

15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
boxer kaže...
Zelja kaže...

Šta je sa ograničenjem monitora na 60 Hz?

Jel to znači da i sa gtx 1070 neću imati više od 60 fps-a?

 Ne znači, imat ćeš onoliko fps koliko ti kompjuter može "gurati" igru na postavkama i rezoluciji.

Ovisno od igre i postavki možeš imati i više od 60 ili manje. Ako uključiš Vsync u igri onda će u tom slučaju limitirati fps (ukoliko imaš više) na frekvenciju monitora, dakle 60 Hz.

Vsync se koristi kada imaš više fps-a od refresh rate monitora pa onda zna doći do cjepanja slike.  

 

Što se tiče problema sa limitom od 30 fps-a u Witcheru i Arkhamu, to ti je najvjerovatnije do postavki u AMD driverima ili RivaTuneru. 

Prvo pogledaj ove dvije stvari prije nego što budeš kupovao novu grafičku.

Također isključi CHILL ukoliko ti je uključen. 

 

 

  framerate target control je na disabled.Jel tako treba?frame rate limit je setovano na 0 po defaultu.znači nije to to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 20:35 (Zelja).
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...
 

 

 Čekaj malo ako je u rivatuneru ograničen broj fps-ova onda bi to radilo u svim igricama zar ne?Onda bi sve igrice bile ograničene na 30 fps-a.

Jel to onaj program što se instalira sa msi afterburner-om?Jer ne sječam se da sam instalirao bilo kakav riva tuner.Znam da mi se diže neki riva tuner server pri pokretanju msi afterburner-a ako je to to.

Nisu mi instalirani Crimson drajveri nego standardni Catalyst.

 Da, RivaTuner Statistic Server dolazi u sklopu instalacije MSI Afterburnera, ali se može pokrenuti nakon instalacije i kao samostalna aplikacija.

 

Ako je Framerate limit postavljen na 0 onda je OK, mada sada isprobaj i stavi ručno 60 i postavi sa enter pa probaj ući u igru i izmjeriti FPS.

 

Btw, kakvi standardni Catalyst driveri? Ti trebaš instalirati Adrenalin (zadnje dostupne) verz. 18.12.1

 

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r9-series/amd-radeon-r9-300-series/amd-radeon-r9-390

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Nisu Catalyst drajveri zeznuo sam se,ne sjećam se koje sam instalirao.

Jel trebam obrisati prethodne standardno preko control panel-a ili mogu preko njih instalirati "ove tvoje"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Nisu Catalyst drajveri zeznuo sam se,ne sjećam se koje sam instalirao.

Jel trebam obrisati prethodne standardno preko control panel-a ili mogu preko njih instalirati "ove tvoje"?

 Kada imaš problema i sumnja se na drivere onda je najbolje napraviti clean instalaciju drivera.

Downloadaj ove najnovije drivere, pa onda instaliraj program DDU, sa njime izbriši stare drivere i sve zaostatke, pa tek onda instaliraj nove drivere. 

 

Kada instaliraš nove drivere, onda pokreni npr. Witcher i uključi fps counter (monitoring) sa MSI Afterburerom i slikaj situaciju i postavi sliku ovdje da vidimo jel sve OK. 

 

Znači, nemoguće je da imaš samo 30 FPS-a u Witcheru sa tom konfiguracijom. Najvjerovatnije se radi o softverskom problemu, neka podešavanja i sl. 

Pošto ne znamo na pamet kako ti je i što namješteno, treba dovesti drivere i monitoring programe u defaultne postavke.

 

Odradi ovo pa ćemo viditi što i kako dalje ako situacija ne popravi. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Jednom sam koristio DDU i rekao sam nikad više,obrisao mi je na laptopu drajvere i nakon restarta više nisam mogao podići sistem zakucao je na Windows 7 ekranu.

Jel mogu obrisati na klasičan način via control panel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Jednom sam koristio DDU i rekao sam nikad više,obrisao mi je na laptopu drajvere i nakon restarta više nisam mogao podići sistem zakucao je na Windows 7 ekranu.

Jel mogu obrisati na klasičan način via control panel?

 Ja sam vise puta i nikakvih problema.

8 godina
odjavljen
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Kakve ove sve veze ima sa temom ...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Mogu nabaviti ovu karticu 

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/

korištenu po cijeni od 290 eur,a trenutno imam  Asus R9 390 Strix OC 8 GB.

Da li se isplati uzimati ovu karticu zbog novijih igrica jer ne znam iz meni nepoznatog razloga u Far Cry 5,Batman Arkham Knight,Witcher 3 i još nekim naslovima sam zaključan na samo 30 fps-a.

Monitor je LG 25UM58-P prepostavljam da on ima HDMI 2.0 ulaze jer gtx 1070 ima HDMI 2.0 izlaz.

Želim da riješim to sranje sa limitom od 30 fps-a jer su mi ove igrice neigrive na tom frame rate-u a gledao sam da bi R9 390 morala davati puno više fps na 2560x1080 eh sad što meni nedaje ne znam. 

 Da ti nije mozda vsync upaljen posto ako je onda ako ti se fps spusti ispod refresha monitora ti stavlja fps na pola refresa monitora bolje receno ako ti je moniton ran 60Hz i fps ti padne ispod toga v sinc loca fps na 30Hz iliti 30fps

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice