GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.349.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Lol to znaci da za 2k cemo imat performanse grafe dns gen. Oko 4k wtf?ista stvar ce bit i sa amd-om ihaaaa ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2015 11:01 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ako nvidia zaista napravi jači skok, amd-u se loše piše, sumnjam da će crveni to moći pratiti - onda se loše piše i nama jer će cijene otići u tralalala.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

nece ,biti ce podjednake ali duplo brze od sadasnjih flegova 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)
Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Kako god bilo između AMD-a i nVidia-e ja planiram upgradati svoju R9 270 za neku karticu iz high end Pascal / Arctic Island serije. Naravno moja odluka koju ću karticu kupiti će se temeljiti na perfomansama što bi svakako trebalo biti svima na prvom mjestu neka fanboyizam ostave na stranu.

Zato me svaka informacija za ovo dvoje jako zanima.

 

Sve u svemu 2016. bi trebala biti jako zanimljiva za nas ljubitelje hardware-a. Pascal, Arctic Islands, povratak AMD-a u svijet CPU-a sa ZEN arhitekturom.

 

Da li se zna kada AMD i nVidia planiraju izbaciti novu seriju kartica ?

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Predstavljanje ce bit garant u prvom kvartalu a izaći bi mogle mjesec dana kasnije. Ali nova memorija, novi proces proizvodnje pa računaj na određene poteškoće s proizvodnjom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
4mal kaže...

dva pascala ili islanda u sli odnosno cf i shishash 5k/60p lock kao od sale all max out i aa na max a 8k aa off ... hbm2 ce biti cudo 

 

Je je kolega, i jos ti ostane snage da pruzis siromasnom susedu kabel da si usteka 1440p monitor i zaigra crysis  

16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

na max 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Offtopic , jel itko uspio pokrenit crackiran Crysis na win 10 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

http://vrworld.com/2015/11/16/nvidia-unveils-pascal-gpu-16gb-of-memory-1tbs-bandwidth/

 

NVIDIA UNVEILS PASCAL GPU: 16GB OF MEMORY, 1TB/S BANDWIDTH

 

the Pascal GPU will be manufactured in Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), using the brand new 16nm FinFET process. This process is much more than a simple number, since it marks the shift from planar, 2D transistors to the FinFET i.e. 3D transistors.

 

Pascal will bring support for up to 32GB of HBM2 memory. However, the actual products based on Pascal will launch with 16GB HBM2 memory, and more memory will depend solely on memory vendors such as SK.Hynix and Samsung. What is changing the most is bandwidth. Both the Kepler-based Tesla (K40) and Maxwell-based M4/M40 featured 12GB of GDDR5 and achieved up to 288GB/s of memory bandwidth. Those 16GB HBM SDRAM (packed in four 4GB HBM2 chips) will bring 1TB/s in bandwidth, while internally the GPU surpasses the 2TB/s barrier.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 15:56 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Bomba..  

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/jon-martindale/nvidia-pascal-gpus-to-be-used-to-help-model-future-hurricanes/

 

A koliko samo donosi video memorije, pa imat ću podjednako sistemskog i video RAM-a 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Početkom mjeseca se pojavila podrška u driverima...

 

Peformanse bi trebale biti podignute na sasvim novu razinu :) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Kad se ocekuje izlazak tog novog pascala u 2016 pocetkom godine prvi kvartal 1-2-3 mjesec ili drugi kvartal?

Zanima me to jer bas planiram u obnovu konfiguracije pa se dvoumim dali uzimat sadasnje gtx ili jos se strpit par mjeseci pa uzeti novi pascal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Nakon gotovo 5 godina tehnologije na 20-30nm pascal će donijeti smanjenje proizvodnog procesa i hbm2 memoriju - vrijedi čekat, definitivno. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
marac1988 kaže...

Kad se ocekuje izlazak tog novog pascala u 2016 pocetkom godine prvi kvartal 1-2-3 mjesec ili drugi kvartal?

Zanima me to jer bas planiram u obnovu konfiguracije pa se dvoumim dali uzimat sadasnje gtx ili jos se strpit par mjeseci pa uzeti novi pascal.

 

navodno drugi kvartal iduce godine 

sad, toliko blizu novoj generaciji grafickih, nema smisla upgrade

 

nvidia najavljuje 2x veci performance per watt u usporedbi sa trenutnim grafickama..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Fanu kaže...

 

navodno drugi kvartal iduce godine 

sad, toliko blizu novoj generaciji grafickih, nema smisla upgrade

 

nvidia najavljuje 2x veci performance per watt u usporedbi sa trenutnim grafickama..

 Ma pitam jer planiram oko bozica lupit u konfiguraciju 1500 eura pa sam planirao i gtx 970 uzimat al sve mi se cini da cu uzet konfu do 1200 eura bez graficke i kupit neku polovnu do 1000 kn i strpit i izdrzat na toj grafi do izlaska pascala mislim da je to najbolja opcija.

11 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Tako bih mogao i ja...

Znaci da bi sad za cijenu gtx 980 mogli imat 4k 60 gps?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Neznam moje osobno misljenje definitivno bit ce ogroman pomak naspram sadasnjih grafickih kartica koje trziste trenutno nudi.

Mislim vidjelo se to sa amd hbm ili ti fury karticama da se moze ocekivat puno toga tj puno prostora za poboljsanje jer ipak je to nesto sasvim novo naspram onog sto se do sad nudilo uglavnom nadam se da ce po nekoj logici a i trebalo bi dosta napredovati u performansama.

Tako da vrjedi se strpit i cekat tih 3-4-5 mj za izlazak novih pascala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 13:43 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja planiram pričekati pa uzeti neki mid-range Pascal kada izađu (u rangu sadašnje 970-tke..) jer šteta bi mi bilo sada uzimati za Božić kad je nekoliko mjeseci udaljena nova tehnologija koja će pomest pod sa svim trenutno dostupnim na tržištu ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Dado_ZG78 kaže...

Ja planiram pričekati pa uzeti neki mid-range Pascal kada izađu (u rangu sadašnje 970-tke..) jer šteta bi mi bilo sada uzimati za Božić kad je nekoliko mjeseci udaljena nova tehnologija koja će pomest pod sa svim trenutno dostupnim na tržištu ;) 

 Samo da ne bude kao kod AMD-a da sve rebrandaju osim Fury-a i da samo njemu daju HBM. Ako to bude onda 1170 ili koju god oznaku bude imala neće biti veliki skok naspram GTX 970 koja je i sad vrhunska. Ali iskreno se nadam da neće Nvidia rebrandat Maxwella

11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

treba prvo skočit pa reći hop....

koliko sam skužio (a istina je doduše da nisam previše proučavao) nvidia je najavila dvostruko bolji perfomanse/potrošnja odnos, a hoće li to biti i dvostruko bolje perfomanse u klasi, pa onda još u odnosu na cijenu, to ćemo tek vidjeti

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
picajzla0707 kaže...

treba prvo skočit pa reći hop....

koliko sam skužio (a istina je doduše da nisam previše proučavao) nvidia je najavila dvostruko bolji perfomanse/potrošnja odnos, a hoće li to biti i dvostruko bolje perfomanse u klasi, pa onda još u odnosu na cijenu, to ćemo tek vidjeti

 

 Naravno, treba vidjeti što će se ponuditi..  no činjenica je da je najavljen ogroman skok u performansama zahvaljujući novom proizvodnom procesu i tipu memorije (već samo to što će nova linija imati do čak 16GB memorije na grafulji, pa makar na top modelima, nekaj govori, ne?)

Lijep pozdrav ;)
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Je kolicina rama je kod teskih neznalica uvjek znacila i bolji gpu(citaj brzi)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Dado_ZG78 kaže...
picajzla0707 kaže...

treba prvo skočit pa reći hop....

koliko sam skužio (a istina je doduše da nisam previše proučavao) nvidia je najavila dvostruko bolji perfomanse/potrošnja odnos, a hoće li to biti i dvostruko bolje perfomanse u klasi, pa onda još u odnosu na cijenu, to ćemo tek vidjeti

 

 Naravno, treba vidjeti što će se ponuditi..  no činjenica je da je najavljen ogroman skok u performansama zahvaljujući novom proizvodnom procesu i tipu memorije (već samo to što će nova linija imati do čak 16GB memorije na grafulji, pa makar na top modelima, nekaj govori, ne?)

 realno gledajući amd je serijom 3xx napravio ništa u smislu napretka u perfomansama, rebrand rebranda i rebrand polu-novih čipova iz serije 2xx

pa onda na taj rebrand nije čak niti spustio grafe u nižu klasu kako se dosad radilo s rebrandom, da nova serija dobije boost makar u perfomansama

fury/fury x je poluproizvod, nit se da klokat kako su obećali, niti je razvalila nvidiju kako su obećali, a i s memorijom je nit vrit nit mimo - ako se gleda da slabija 390 ima 8gb, i može se reći da je fury neka vrst pokazne ili prijelazne grafe do arctic islanda

dakle konkurencija nvidiji je potpuno zakazala u posljednjoj seriji, naravno, najviše radi vlastitih financijskih problema

 

i sad se očekuje da nam nvidia pokloni dvostruko bolje perfomanse za istu cijenu u trenutku kad je baš ništa ne tjera na to, hm...

nekako baš ne vjerujem u bajke, ali nadam se da se varam i da amd s arctic islands ima asa u rukavu koji tjera nvidiju na taj očekivani veći skok u novoj seriji

dakle nadam se, ako ništa drugo onda zato jer i sam čekam sljedeću seriju za ubost nešto novo, pa bi volio za svoju lovu dobit što više

16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Stjepanj kaže...
Je kolicina rama je kod teskih neznalica uvjek znacila i bolji gpu(citaj brzi)

 Ne radi se tu samo o količini nego o novoj vrsti memorije (koja zbog proizvodnog procesa onda povlači za sobom i veći kapacitet..).

 

 Nisam znao da si ti povezivao količinu video RAMa sa snagom GPU-a..  eto, sad znaš da to nije nužno povezano :) 

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 16:09 (Dado_ZG78).
9 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

joj sad sam saznao za pascal, a planirao sam kupiti 980 TI (i potpuno novo računalo) u veljači 2016. nakon tadašnjih ispitnih rokova. a najgore je to što novce imam sada, ali sam rekao strpit ću se jer neću nijedan ispit dati ako uzmem dobru mašinu.

i šta sada, čekati pascal ili ne, koliko sam shvatio u travnju bi trebao izaći? a ciljam na 1440p gaming

cijenim svako mišljenje i savjet ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Cansee kaže...

joj sad sam saznao za pascal, a planirao sam kupiti 980 TI (i potpuno novo računalo) u veljači 2016. nakon tadašnjih ispitnih rokova. a najgore je to što novce imam sada, ali sam rekao strpit ću se jer neću nijedan ispit dati ako uzmem dobru mašinu.

i šta sada, čekati pascal ili ne, koliko sam shvatio u travnju bi trebao izaći? a ciljam na 1440p gaming

cijenim svako mišljenje i savjet ;)

 ako se možeš strpit pričekaj jer i ako pascal bude x2 puta brzi ne znači da neće biti i podosta skuplji od maxwella(980ti)kojoj do tada sigurno pada cijena tak da je to win/win situacija koju god da uzmeš!

The Time is always righT
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Cansee kaže...

joj sad sam saznao za pascal, a planirao sam kupiti 980 TI (i potpuno novo računalo) u veljači 2016. nakon tadašnjih ispitnih rokova. a najgore je to što novce imam sada, ali sam rekao strpit ću se jer neću nijedan ispit dati ako uzmem dobru mašinu.

i šta sada, čekati pascal ili ne, koliko sam shvatio u travnju bi trebao izaći? a ciljam na 1440p gaming

cijenim svako mišljenje i savjet ;)

 Ja čekam Pascala..  šteta je kupiti staru generaciju kad je nova pred vratima (nekoliko mjeseci udaljena..).

Lijep pozdrav ;)
9 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

generalno je dobra ideja čekati, kao što si rekao u najgorem slučaju pada cijena sadašnjih grafi (a i uštedjeti ću još novaca do tada)

samo je problem što je uvijek nešto novo iza ugla, kad izađe Pascal onda će se pričati da se treba strpiti jer izlazi AMD-ova nova tehnologija, al dobro ja sam više za zeleni tim tako da to vjerojatno ne bi čekao.

Je li realno očekivati izlazak na tržite u travnju 2016.? negdje sam pročitao nešto slično...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Cansee kaže...

generalno je dobra ideja čekati, kao što si rekao u najgorem slučaju pada cijena sadašnjih grafi (a i uštedjeti ću još novaca do tada)

samo je problem što je uvijek nešto novo iza ugla, kad izađe Pascal onda će se pričati da se treba strpiti jer izlazi AMD-ova nova tehnologija, al dobro ja sam više za zeleni tim tako da to vjerojatno ne bi čekao.

Je li realno očekivati izlazak na tržite u travnju 2016.? negdje sam pročitao nešto slično...

 Kao što je rečeno, uvijek će izaći nešto novo i nakon 6 mjeseci kad kupiš novo gamersko računalo, šanse da je od bilo koje tvoje high-end komponente možda vani već ima neka bolja. Mada za Pascal se predviđa veliki skok naspram Maxwella tako da bih i ja pričekao ali inače ne, jer kažem uvijek će nešto novo doći.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice