GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nitko ne prodaje 1070 za 2000kn... Traži barem 2300.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Nitko ne prodaje 1070 za 2000kn... Traži barem 2300.

 naravno da prodaje, samo treba poslati pm ima hrpetina 1070-tki iz mining rigova...no tu na forumu izgleda obitavaju najljenjiji ljudi na svijetu.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da sa 5mj. garancije, njegova ima jos preko 2 godine garancije. Ako to proda za 2000 lud je, ja bi ju rađe zadržao za neki drugi pc nego dao za tu cijenu.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Da sa 5mj. garancije, njegova ima jos preko 2 godine garancije. Ako to proda za 2000 lud je, ja bi ju rađe zadržao za neki drugi pc nego dao za tu cijenu.

 neznam o cijoj kartici pricas i zaboli me racku, ja govorim opcenito.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozz,

 

Odlučio sam složiti si novi komp (gaming i video editing/post produkcija) i odluka je pala na 1080ti. Ostale komponente sam kupio nove, ali grafu cu preko oglasa... 

 

Imam samo jedno pitanje - postoji li neka veća razlika između proizvođača ili je to sve više manje isto? Ne namjeravam ju overcloakat, itd.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Peekaboo kaže...

Pozz,

 

Odlučio sam složiti si novi komp (gaming i video editing/post produkcija) i odluka je pala na 1080ti. Ostale komponente sam kupio nove, ali grafu cu preko oglasa... 

 

Imam samo jedno pitanje - postoji li neka veća razlika između proizvođača ili je to sve više manje isto? Ne namjeravam ju overcloakat, itd.

vidljive razlike su u potencijalu hlađenja, neke su hladnije i tiše, samim time i brže obzirom na nevidija boost 3.0 tehnologiju, koja drži ili spušta takt ovisno od temperature

nevidljive razlike su u kvaliteti komponenti okolo čipa

 

možda se ne čine kao bitne razlike no hlađenje i kvaliteta pcb-a itekako utječe na trajnost grafe koju već kupuješ polovnu, a kad već keširaš - gledaj da je što bolji model jer razlike u cijeni mogu biti minimalne

 

recimo, vrlo kvalitetne asus strixice su se nedavno prodavale na njuški po super cijeni od 3.500 kuna, dok su sad na njuškalu nekakve kfa2 skalamerije skuplje od toga

5 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hvala ti!

 

Možeš li mi savjetovati onda koji su proizvođači bolji? Trenutno mi je za oko zapeo Aorus i jedna Strixica (obje sa 24+ mjeseci garancije). Kakva je EVGA? :)

 

Oprosti na spamu, ali nisam baš previše u kompovima, a kad već lupam toliko love - da baš ne kupim neku glupost :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 10:13 (Peekaboo).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Peekaboo kaže...

Hvala ti!

 

Možeš li mi savjetovati onda koji su proizvođači bolji? Trenutno mi je za oko zapeo Aorus i jedna Strixica (obje sa 24+ mjeseci garancije). Kakva je EVGA? :)

 dobro gledaš te prve dvije, evga je isto super, no gledaj ftw verziju jer ove sc2 imaju relativno uski i manji hladnjak, s manjim ventovima, pa je glasnija od prve dvije koje si spomenuo

8 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

evo i mene u pascal klubu

 

 

 
13 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
I mene😁
1080, 1080ti, veceras dolazi jos jedna💣😂kad ih vec djele na njusci nek se nade.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ako će ti tri bit dosta....
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Gee kaže...
Ako će ti tri bit dosta....

 a cuj doma imam tri klinke...za sad dostalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
I mene😁
1080, 1080ti, veceras dolazi jos jedna💣😂kad ih vec djele na njusci nek se nade.lp

 Po koliko ih uzimaš? 

 To neki mineri rasprodaju ili kaj? 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Imam gtx 1080 gaming x, komp nisam koristio jedno mj dana bio je raspakiran. Grafa i svojoj original kutiji. Od nedavno mi se čini ko da ima coil whine, čak i u idle kad ništa ne radim. Sad sam ju izvadio i upalio komp preko integrirane da vidim dal će se čuti. U slučaju da je to problem, se isplati slati na servis? Ili rješiti nekako? Jer malo iritira. Al ne čuje se stalno povremeno na par sek. Snimim cim vratim grafu unutra. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dennocro kaže...

Imam gtx 1080 gaming x, komp nisam koristio jedno mj dana bio je raspakiran. Grafa i svojoj original kutiji. Od nedavno mi se čini ko da ima coil whine, čak i u idle kad ništa ne radim. Sad sam ju izvadio i upalio komp preko integrirane da vidim dal će se čuti. U slučaju da je to problem, se isplati slati na servis? Ili rješiti nekako? Jer malo iritira. Al ne čuje se stalno povremeno na par sek. Snimim cim vratim grafu unutra. 

 I mene zanima, imam coil whine, nije baš slab može se čuti, i sad dao bih na RMA, ali ne znam koje su šanse da mi uvaže to. Nebi baš htio ostati bez grafe na cca. 20 dana, ima li tko kakvih iskustava, da je slao na RMA zbog coil whine-a?

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...
dennocro kaže...

Imam gtx 1080 gaming x, komp nisam koristio jedno mj dana bio je raspakiran. Grafa i svojoj original kutiji. Od nedavno mi se čini ko da ima coil whine, čak i u idle kad ništa ne radim. Sad sam ju izvadio i upalio komp preko integrirane da vidim dal će se čuti. U slučaju da je to problem, se isplati slati na servis? Ili rješiti nekako? Jer malo iritira. Al ne čuje se stalno povremeno na par sek. Snimim cim vratim grafu unutra. 

 I mene zanima, imam coil whine, nije baš slab može se čuti, i sad dao bih na RMA, ali ne znam koje su šanse da mi uvaže to. Nebi baš htio ostati bez grafe na cca. 20 dana, ima li tko kakvih iskustava, da je slao na RMA zbog coil whine-a?

 ja sam slao grafu koja je krepala ,vratili mi ju i onda je pocela cvilit ,,vratio ju opet da ju ne zelim uzet jer toga nije bilo prije servisa  i onda su mi dali novo (ali ta me igra koštala 3 mjeseca bez  grafičke ) . Riječ je bila o nitro sapphire R9 390

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

 Dobar monitor, 575 Hz

 

Nego, jel to možda forza 4?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...
Fanu kaže...

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

 Dobar monitor, 575 Hz

 

Nego, jel to možda forza 4?

Je je, Forza 4.
Jedna od ljepših igara općenito koju sam igrao.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
sudy_freak kaže...
Jakovp kaže...
Fanu kaže...

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

 Dobar monitor, 575 Hz

 

Nego, jel to možda forza 4?

Je je, Forza 4.
Jedna od ljepših igara općenito koju sam igrao.

 

Super je igra da, budem ju sigurno isprobao :)

 

Samo sam htio reći da je kolega Fanu izabrao totalno krivu igru za hvaliti Pascal jer je ovo igra gdje je Vega brža od 1080ti

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...
sudy_freak kaže...
Jakovp kaže...
Fanu kaže...

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

 Dobar monitor, 575 Hz

 

Nego, jel to možda forza 4?

Je je, Forza 4.
Jedna od ljepših igara općenito koju sam igrao.

 

Super je igra da, budem ju sigurno isprobao :)

 

Samo sam htio reći da je kolega Fanu izabrao totalno krivu igru za hvaliti Pascal jer je ovo igra gdje je Vega brža od 1080ti

Imaš demo na windows storeu pa definitivno give it a try :D

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...
sudy_freak kaže...
Jakovp kaže...
Fanu kaže...

pascal i dalje dere sve pred sobom - dostici preko 90fpsa sa 8xMSAA...

 

https://photos.app.goo.gl/tRt96db96MTqdCZTA

 Dobar monitor, 575 Hz

 

Nego, jel to možda forza 4?

Je je, Forza 4.
Jedna od ljepših igara općenito koju sam igrao.

 

Super je igra da, budem ju sigurno isprobao :)

 

Samo sam htio reći da je kolega Fanu izabrao totalno krivu igru za hvaliti Pascal jer je ovo igra gdje je Vega brža od 1080ti

 

za ocekivati je da ce AMD gpu biti brzi u igri napravljenoj za konzolu koja ima AMD CPU/GPU

 

ali i ovako sam zadovoljan sa gtx1080

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Imam problem sa Aorus 1080ti EE.Naime grafa je do sad uvijek bila na 75-78c u OC modu,sad normalno da je sobna temperatura niza za kojih 5c al mi sumnjivo da je na 65-68c maximum na istim postavkama.Da mi mozda ne underperforma ili sl.? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sideswipe kaže...

Imam problem sa Aorus 1080ti EE.Naime grafa je do sad uvijek bila na 75-78c u OC modu,sad normalno da je sobna temperatura niza za kojih 5c al mi sumnjivo da je na 65-68c maximum na istim postavkama.Da mi mozda ne underperforma ili sl.? 

 

meni otkako je proslo ljeto, temperature gfafe i proca su nize za min 5C

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sideswipe kaže...

Imam problem sa Aorus 1080ti EE.Naime grafa je do sad uvijek bila na 75-78c u OC modu,sad normalno da je sobna temperatura niza za kojih 5c al mi sumnjivo da je na 65-68c maximum na istim postavkama.Da mi mozda ne underperforma ili sl.? 

 ne znam što uzimaš kao referentu točku za tih 75-78°C...ponovi postupak isti i promotri na MSI AB grafove pa ako ima kakvog underperforminga, plesat će linija od loada ili powera

no meni se čini ok, na 22-23°C ambijenta sa aorus xtreme sam imao 60°C gaming temp na 100% fanova, a 70ak°C na automatskom fan profilu

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...
Sideswipe kaže...

Imam problem sa Aorus 1080ti EE.Naime grafa je do sad uvijek bila na 75-78c u OC modu,sad normalno da je sobna temperatura niza za kojih 5c al mi sumnjivo da je na 65-68c maximum na istim postavkama.Da mi mozda ne underperforma ili sl.? 

 

meni otkako je proslo ljeto, temperature gfafe i proca su nize za min 5C

 Meni isto hahah ja doduse nisam ni vidio ljeta ove god samo 3-4 dana je bilo nekih 38°C ostalo vrijeme kisa i temperature po 22-27°C

AMD AntiBoy
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma zahebavam se,isle temperature oko 80c sa promjenjenom pastom.Onda sam se odlucio za delid  sad lupne 71c

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 15:41 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Trenutno imam 2x Gigabyte gtx 1070 stavljene u sli pa nešto razmišljam da se njih riješim i nabavim jednu 1080 ti ..

Kod tih modela dali je bitno ako je Gigabyte,Asus itd..? ima neke razlike među modelima ili bilo koju nabavit i to je to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
tino26 kaže...

Trenutno imam 2x Gigabyte gtx 1070 stavljene u sli pa nešto razmišljam da se njih riješim i nabavim jednu 1080 ti ..

Kod tih modela dali je bitno ako je Gigabyte,Asus itd..? ima neke razlike među modelima ili bilo koju nabavit i to je to?

 Istu stvar se i ja mislim haha

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice