GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.636
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Luka123 kaže...

 ¿????? 

Samo više frameova guraš kroz 60Hz i dobiješ takozvani ghosting... 

A input pag je uvijek isti... odnosno koliko monitor support-a.

Mnogi miješaju refresh time, sa input lag-om pa si možda i ti.

 

Ali evo ti starinska... Isključi sve shadere odnosno stavi detalje svega na low i usporedi 60 sa 60. ;) 

Ne dobijes nikakav ghosting nego dobijes tearing jer ti frekvencija monitora i FPS nisu uskladeni. 

 

Nije input lag uvijek isti nego kako je ansha rekao ovisi o FPS-u, ak se ne varam ti igras shootere i to ne znas. 

 

Evo ti pa se educiraj klik, CS: GO na 58FPS i 1000FPS limitu razlika u avrg input lagu 39 vs 21, gotovo duplo... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 12:26 (war3_tft).
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...
Luka123 kaže...

 ¿????? 

Samo više frameova guraš kroz 60Hz i dobiješ takozvani ghosting... 

A input pag je uvijek isti... odnosno koliko monitor support-a.

Mnogi miješaju refresh time, sa input lag-om pa si možda i ti.

 

Ali evo ti starinska... Isključi sve shadere odnosno stavi detalje svega na low i usporedi 60 sa 60. ;) 

Ne dobijes nikakav ghosting nego dobijes tearing jer ti frekvencija monitora i FPS nisu uskladeni. 

 

Nije input lag uvijek isti nego kako je ansha rekao ovisi o FPS-u, ak se ne varam ti igras shootere i to ne znas. 

 

Evo ti pa se educiraj klik, CS: GO na 58FPS i 1000FPS limitu razlika u avrg input lagu 39 vs 21, gotovo duplo... 

 Zadnji put kad sam screen tearing imao, je na CRT monitoru...

I yes igram Arena fps shootere za razliku od ovih neoptimiziranih EA shrotova.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže...

obično sam s druge strane kauča i svega se brate naslušam....pusica....

 ponekad ljudi odigraju i šah sami sa sobom, pokušaj i ti s kaučem, očito ti je potrebno 

 

zajebanciju na stranu, kužim što želiš reći - puno toga se treba posložiti da bi imao realne koristi od ocanja

em moraš imat dobar proc, em dobar monitor, em su rijetke igre u kojima s ionako jakom grafom vidiš neku korist - ja sam najbolji primjer toga, em mi je proc preslab za ovu grafu, em mi je monitor 1080p/60hz, em uglavnom igram igre za koje mi je grafa ionako overkill

recimo trenutno igram stalkera, sve na max, fps ograničen na 60 i tu je zakucan - klokao ja grafu ili ne u uvom slučaju je sasvim svejedno

 

međutim, tako je uvijek bilo i nije danas ništa drukčija situacija - ocanjem dobiješ besplatne perfomanse potpuno isto što si dobivao i nekad, a sasvim je druga stvar jel ti te dodatne perfomanse možeš iskoristiti i jesu li ti uopće potrebne

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ako se uzima custom skupa kartica onda se uzme iz razloga što se može fino naklokat. Za sve ostalo tu je founders edition.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 13:07 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vrijeme je da se ponovo upišem u klub sa Zotac 1080ti mini:

 

 
 

 

Unholy marriage:

 

  

 

Bench rezultati, klokana koliko se dalo bez voltage curve:

 

 
 
 
 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 18:19 (Jakovp).
 
12 2 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
6 0 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
sudy_freak kaže...

 E ovo je vijest, ako Navi bude zakazao opet ce se moci naci posteni high rr 1440p za normalne pare. 

 

P.S. Da se razumijemo puno bi bolje bilo da Navi bude uspjeh.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 8:49 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

e da, amd stiže prvi na 7nm pa treba negdje popustiti

ovo bi moglo naslutiti i da će navi biti itekako konkurentan turingu

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

e da, amd stiže prvi na 7nm pa treba negdje popustiti

ovo bi moglo naslutiti i da će navi biti itekako konkurentan turingu

 prije bi bilo, kako da zajebemo AMD jos vise, ajmo stavit adaptive sync support, tako da vise ni oni sa takvim monitorima, nemaju potrebe kupiti AMD grafu

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Timo kaže...
picajzla0707 kaže...

e da, amd stiže prvi na 7nm pa treba negdje popustiti

ovo bi moglo naslutiti i da će navi biti itekako konkurentan turingu

 prije bi bilo, kako da zajebemo AMD jos vise, ajmo stavit adaptive sync support, tako da vise ni oni sa takvim monitorima, nemaju potrebe kupiti AMD grafu

Upravo je i meni to prošlo kroz glavu..

 

Moj odgovor iz druge teme:

Vjerujem da će sve veći broj monitora podržavati.

Malo su si u zelenom taboru zbrojiili brojke i skontali "pa kad ne možemo prodati G-Sync monitore, ajmo podržati ono što je već dostupno, iako ljudi više koriste naše kartice s tim Freesync monitorima i takav monitor bi vlasnicima bio jedini razlog da kupe AMD karticu... Da ne gubimo već postojeće vlasnike i nove, ajmo se borit protiv AMD-a na ovaj način"


Me like it

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
sudy_freak kaže...

 Opa,moj monitor među prvih 12 testiranih

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
galinjo24 kaže...
sudy_freak kaže...

 Opa,moj monitor među prvih 12 testiranih

 Nigdje ne vidim popis monitora. Može link?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sad će skočit cijene polovnih Pascala.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
CyberDemonVZ kaže...
galinjo24 kaže...
sudy_freak kaže...

 Opa,moj monitor među prvih 12 testiranih

 Nigdje ne vidim popis monitora. Može link?

 G-sync kompatibilni monitori

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako sam ovo dobro pohvatao na brzinu, ovo znači da je G-Sync postao beskoristan? To jest, skuplja verzija iste stvari?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ne u potpunosti, jer uzet ce samo probrane modele na listu koji zadovoljavaju njihove uvjete, ukratko su ih naveli u clanku (da nemaju flickeringa, ghostinga itd) i naravno da funkcioniraju kako spada sa njihovim karticama.

Za sad je na listi jefan 120hz 4k i ostalo su tn-ci, treba vidjeti sto ce dalje biti, ali za ocekivati je da masa freesync monitora nece zadovoljiti uvjete jer spektar ide od drloga do vrhunskih monitora.
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...
Ne u potpunosti, jer uzet ce samo probrane modele na listu koji zadovoljavaju njihove uvjete, ukratko su ih naveli u clanku (da nemaju flickeringa, ghostinga itd) i naravno da funkcioniraju kako spada sa njihovim karticama.

Za sad je na listi jefan 120hz 4k i ostalo su tn-ci, treba vidjeti sto ce dalje biti, ali za ocekivati je da masa freesync monitora nece zadovoljiti uvjete jer spektar ide od drloga do vrhunskih monitora.

 Update: We received word from NVIDIA that you can manually enable G-SYNC on all Adaptive-Sync monitors, even non-certified ones: "For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we'll give you an option to manually enable VRR, too."

 

Napokon neka *zbilja* dobra vijest

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo ih

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Minneyar kaže...
war3_tft kaže...
Ne u potpunosti, jer uzet ce samo probrane modele na listu koji zadovoljavaju njihove uvjete, ukratko su ih naveli u clanku (da nemaju flickeringa, ghostinga itd) i naravno da funkcioniraju kako spada sa njihovim karticama.

Za sad je na listi jefan 120hz 4k i ostalo su tn-ci, treba vidjeti sto ce dalje biti, ali za ocekivati je da masa freesync monitora nece zadovoljiti uvjete jer spektar ide od drloga do vrhunskih monitora.

 Update: We received word from NVIDIA that you can manually enable G-SYNC on all Adaptive-Sync monitors, even non-certified ones: "For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we'll give you an option to manually enable VRR, too."

 

Napokon neka *zbilja* dobra vijest

Zato i pitam, pošto će svi moći probati...Pitanje samo kako i u kolikom postotku će to fakat šljakati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 12:29 (Promster).
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

A jel su to jedini modeli koji ce imat to ili ce i u buducnosti bit i za druge modele ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...
Minneyar kaže...
war3_tft kaže...
Ne u potpunosti, jer uzet ce samo probrane modele na listu koji zadovoljavaju njihove uvjete, ukratko su ih naveli u clanku (da nemaju flickeringa, ghostinga itd) i naravno da funkcioniraju kako spada sa njihovim karticama.

Za sad je na listi jefan 120hz 4k i ostalo su tn-ci, treba vidjeti sto ce dalje biti, ali za ocekivati je da masa freesync monitora nece zadovoljiti uvjete jer spektar ide od drloga do vrhunskih monitora.

 Update: We received word from NVIDIA that you can manually enable G-SYNC on all Adaptive-Sync monitors, even non-certified ones: "For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we'll give you an option to manually enable VRR, too."

 

Napokon neka *zbilja* dobra vijest

Zato i pitam, pošto će svi moći probati...Pitanje samo kako i u kolikom postotku će to fakat šljakati.

 

sigurno ce sljakati 100% na svim freesyncim monitorima jer je rijec o obicnom softver supportu - nvidia se samo ogradjuje i ne zeli reci da podrzava sve freesync monitore kako ne bi razvodnili gsync marku sa onim losim 120/144Hz freesyncim monitorima koji imaju 50-70Hz freesync range i nemaju LFC..

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hahhaajaads kaže...

A jel su to jedini modeli koji ce imat to ili ce i u buducnosti bit i za druge modele ? 

Budući da je riječ o promjeni unutar drivera, vjerujem da aktualni (novi) modeli i novi koji će nadolaziti će automatizmom biti podržani.
Zakuhalo se i to je jedino bitno.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
CyberDemonVZ kaže...

 Nigdje ne vidim popis monitora. Može link?

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozdrav ekipa,

 

imam pitanje. 

 

Da li je ovo standardni bios za navedenu graficku ? Malo sam istrazivao po internetu i ne mogu ga nigdje pronaći.

 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

** nVidia drivers update **

Stigli su driveri:

 

Version: 417.71  WHQL

Release Date: 2019.1.15

 

Gaming Technology
Includes support for NVIDIA GeForce RTX 2060 graphics cards as well as support for G-SYNC compatible monitors

 

 

Link 

 

 

Let the testing begins!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
sudy_freak kaže...

** nVidia drivers update **

Stigli su driveri:

 

Version: 417.71  WHQL

Release Date: 2019.1.15

 

Gaming Technology
Includes support for NVIDIA GeForce RTX 2060 graphics cards as well as support for G-SYNC compatible monitors

 

 

Link 

 

 

Let the testing begins!

Gamad je popustila. Hahah!

 

Sritno svim freesyncerima! ;)

 

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Što kažete na ovo?

 

tl;dr Linus nabavio P106-100 (GTX 1060 za rudarenje) bez video outputa za 70$, instalirao legacy driver pod krinkom unsigned test drivera, stavio da se ista koristi za GPU load dok je video output preusmjerio na onboard HDMI i dobio slične rezultate kao EVGA 1060 u SoTR benchmarku.


Zanimljivo! 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Baš zanimljivo...kak je sad to isplivalo kad je rudarenje zamrlo a igpu procesora ponovno na naslovnicama 

IIII
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Decki kupio sam sebi MSI GTX1080ti gaming x

pa ce sada MSI GTX1070 gaming x u prodaju za 7-8 dana

cijena 1800kn Ako koga interesirao neka se javi

Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice