Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
FistOfNorth kaže...
Ja još niti nemam grafičku karticu pa zato čekam ovu seriju 9 da dođe u naše trgovine i po meni bila bi mi dovoljna GTX 970. Samo ne znam dal će mi zbog proca (i5 4670 3.4Ghz - Haswell) se stvarati bottleneck grafe i da li će mi napajanje biti dostatno od 550W koje imam od XFX-a. Ako ništa drugo ubost ću GTX 770 ako će biti još jeftinija jer vidim da mi se ta grafa paše sa procom.

Napajanje će biti dovoljno za GTX 970 jer s tvojim procesorom (stock) ne bi trebala trošiti više od 300 W, a mislim da i5 neće biti bottleneck jer DirectX 12 ide na dodatno rasterećenje CPU-a tako da bi trebao biti u redu što se tiče toga.

14 godina
offline
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club
kad dolazi GTX 980 kod nas jel neko zna, ja prelazim sa 680 na novu seriju ..
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
picajzla0707 kaže...

na napredak tehnologije se mogu srditi jedino osobe kojima je krivo što njihovo mezimče više nije iz ganc nove serije, nešto slično kao kod vlasnika mobitela koji moraju imati najnoviji model ili više ne valja

A ovakav komentar moze dati samo neupucena osoba u tehnoloski napredak grafickih kartica danas.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
picajzla0707 kaže...

na napredak tehnologije se mogu srditi jedino osobe kojima je krivo što njihovo mezimče više nije iz ganc nove serije, nešto slično kao kod vlasnika mobitela koji moraju imati najnoviji model ili više ne valja

A ovakav komentar moze dati samo neupucena osoba u tehnoloski napredak grafickih kartica danas.

naravno, jer se napredak mjeri samo u broju fps-a koje možeš postići u bf4... {#}

 

uostalom jel te netko tjera da kupuješ novu grafu svake godine kako izlaze nove generacije, a za one koji grafu kupuju svakih četiri do pet godina ovako nešto je idealno kad se kumulativno zbroji napredak, kojeg sigurno ne bi bilo u tolikoj mjeri da izbacuju grafe svake dvije ili tri godine

ne kužim vlasnike 780ti koji su razočarani jer im se ne isplati upgrade za 10-ak posto pefomansi, osim kao što sam rekao - zbog jada jer im njihova grafa sada više nije najnaj pa bi htjeli da ništa novo i ne izađe bar tri godine

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 11:51 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Pa od veceg broja fps-a u bf4 zive svi oni u nvidiji ostali razlozi su prakticki nebitni... Dakle sto vise fps-a bolja prodaja;) htio ti to vjerovati ili ne!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
I zaboravih da ne zive sigurno od takvih poput tebe koji ne mijenjaju platformu 5-6 godina...dakle ako imam para i prohtije mi se uzeti novu gtx9xx zbog 5fps-a vise yebe mi se...oni sretni kao i ja cilj je ostvaren perfomanski i novcano kako kome sta...
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Po meni GTX 970 ispada novi best buy. Jača od R9 290X(10ak %), cucla 100W manje, a cjenovno jeftinija od obične R9 290. Mene zanima kako će AMD odgovoriti na ovo, rušenjem cijena ili..

Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
I zaboravih da ne zive sigurno od takvih poput tebe koji ne mijenjaju platformu 5-6 godina...dakle ako imam para i prohtije mi se uzeti novu gtx9xx zbog 5fps-a vise yebe mi se...oni sretni kao i ja cilj je ostvaren perfomanski i novcano kako kome sta...

prvo se nauči editirati post, tako da ne stavljaš dva zaredom

 

a drugo, malo si se zahebo jer nvidia i amd itekako žive od ljudi koji rjeđe mijenjaju grafe i od onih koji koriste mid range što su uglavnom isti tip kupaca

samo što nisu svi u isto vrijeme kupili grafe pa da nvidia nema što prodavati pet godina, nego se svake godine prodaju grafe (bubam) za 20 posto onih koji su kupili grafu prije 5 godina, sljedeće godine onih drugih 20 posto koji su je kupili prije 4 itd... (uglavnom, ako ti imalo ide matematika skužit ćeš)

 

oni koji mijenjaju grafe svake godine ne čine niti 1 posto zarade nvidije niti amd-a, niti je njihov razvoj tehnologije u takvom ritmu zbog takvih osoba, nego isključivo zbog tržišnog natjecanja

 

tebi nitko ne brani da trošiš lovu kako hoćeš, a da je i sam imam dovoljno, vjeruj da bih češće mijenjao hw (možda čak i sa svakom smjenom generacija) - više sam se obrecnuo na one koji nemaju dovoljno love, pa kukaju i pljuju po nvidiji što je izbacila 980 koju si oni ne mogu priuštiti odmah i sada, jer još plaćaju rate za onu 780 otprije par mjeseci

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 12:25 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Penryn kaže...

rušenjem cijena ili..

Misliš da imaju kaj još rušiti u odnosu na ono kaj su već rušili. {#}

Ne vidim načina kako AMD može odgovoriti na ovo.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 12:29 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...
Penryn kaže...

rušenjem cijena ili..

Misliš da imaju kaj još rušiti u odnosu na ono kaj su već rušili. {#}

Ne vidim načina kako AMD može odgovoriti na ovo.

S obzirom da nemaju cime odgovoriti,mogu jedino rusenjem cijena. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...

Misliš da imaju kaj još rušiti u odnosu na ono kaj su već rušili. {#}

Ne vidim načina kako AMD može odgovoriti na ovo.

A kako bi ti mogao vidjet način na koji će oni odgovoriti? {#}

Mislim ako im je Tonga najbolje što mogu onda im se ne piše dobro..

13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
drahic kaže...
S obzirom da nemaju cime odgovoriti,mogu jedino rusenjem cijena. {#}

Bude AMD radio s gubitkom onda. {#} Iako, tko zna, KLIK.

Penryn kaže...
A kako bi ti mogao vidjet način na koji će oni odgovoriti? {#}

Ja sam vidovit, nisi znao? {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 12:46 (Valentin17).
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ati ima odgovor u obliku R9 3xx serije, ali simnjam da ce biti jeftinija, jaca, sa vise VRAM-a i manjom potrosnjom u isto vrijeme... mogu se samo nadat da ce biti makar jaca.

Na stranu sve, mislim da nvidia ovaj put vuce asa iz rukava. AMD na ovo moze odgovorit samo tako da 16nm na trziste u Q2 2015 i nada se da nVidia do tada nece imat nista puno pametnije od ovoga...Istina, u mid rangeu je ATI i dalje car, ali bojim se da u high end nitko trenutno nece kupovat ATI - nema razloga.

 

A ova rasprava "zakaj izbacuju novu grafu svakih 8 mjeseci" je skroz bezveze... Sve se svodi na to da je dobro da na trzistu ima stalno novih proizvoda, brzih, jacih, boljih, jeftinijih, sa manjom potrosnjom, makar inkrement bio jedva primjetan, ako to znaci bolje mogucnosti za same kupce. Nitko nikog ne tjera kupit svaki put novi, niti to ima smisla. Ako bas apsolutno moras imat karticu najnovije generacije, to je tvoj problem.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Ati ima odgovor u obliku R9 3xx serije

Baš dodao link u post.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

ako je za vas dovoljno 10% jaca grafa i da se nazove novom generacijom onda stvarno ljudi....

 

ocekivao sam barem 25% jace grafe, sta imas od 10% realno, zar se isplati?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 12 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Amd nije nikakav car u mid rangeu od kud ti to? Kad se pogledaju statistike nvidija caruje u svemu, zato i izbacuju svake godine "nove" grafe, ljudi jednostavno imaju, mogu i zele taj njihov novi komad hw yebe se njima za sirotinjski balkan...
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Besmisleno je ne uzet u obzir mantle koji je fantastican po mojim iskustvima a na dx12 moramo cekat jos minimalno godinu dana a to je jos citava jedna serija grafa.Vani je trziste drukcije ali kod nas je situacija sa AMDom brutalna,grafa klase ove koju imam ispod 2 tisuce na njusci sa garancijom je jednostavno nemoguce bolji deall od polovnih gtx 780 koje su po 3 tisuca pa na vise a slabije od nereferentnih 290 i to bez mantlea.

Situacija je da ce se rijetki odlucit za recimo gtx980 kod nas za nekih 4 tisuce kn kad za to mozes uzet dvije 290 tri-x naprimjer.

Pritom se referiram na power/entuziast usere koji se kuze a ne casualce koji se zalete pa kupe...

Istina opet stoji stavka potrosnje ali kao sto sam rekao prije ekipa koja kupuje takav hardver se ne zamara strujom.

I ovo je referenca na HR trziste....

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

ako je za vas dovoljno 10% jaca grafa i da se nazove novom generacijom onda stvarno ljudi....

 

ocekivao sam barem 25% jace grafe, sta imas od 10% realno, zar se isplati?

Mene najviše impresionira omjer potrošnja performanse, ne znam za ostale.

Stjepanj kaže...
yebe se njima za sirotinjski balkan...

Ja mislim da kolega i misli na balkan, vani je to druga priča, tamo vlada Nvidia, vidio sam

lika (Amerikanac neki) na Youtube kako slaže konfe, svaka kartica je Nvidia i to EVGA, ali baš svaka, ima more i more videa,

izgleda da mu je to posao.

Npr. u rangu do 1000 ili 1200 kn kn baš vlada ATI kod nas, kaže kolega da na 100 ATI kartica proda dvije Nvidie ili sl.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 13:15 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

ako je za vas dovoljno 10% jaca grafa i da se nazove novom generacijom onda stvarno ljudi....

ocekivao sam barem 25% jace grafe, sta imas od 10% realno, zar se isplati?

Pa evo GTX 970 je oko 25% jača od GTX 770, troši nešto manje, a cijena će biti slična. Pravi high end još nismo ni dobili, to će biti kartice sa TDP-om do 250W.. a da ne spominjem kad TSMC bude spreman sa 20nm za masovnu proizvodnju.

11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...

Mene najviše impresionira omjer potrošnja performanse, ne znam za ostale.

 

jedino to, mada danas razlika u cijeni izmedju 700w i 500w napajanja je tako mizerna a ako ce potrosnja biti glavna stvar ne znam zaista...

 

Ocekivao sam vise, lupajte TD {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
jedino to, mada danas razlika u cijeni izmedju 700w i 500w napajanja je tako mizerna a ako ce potrosnja biti glavna stvar ne znam zaista...

Kaj tebi nije jasno?

Kolega je već naveo, pa ja nisam htio opet, a vidim da moram, "Po meni GTX 970 ispada novi best buy.

Jača od R9 290X(10ak %), cucla 100W manje, a cjenovno jeftinija od obične R9 290."

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 13:36 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
Valentin17 kaže...

Mene najviše impresionira omjer potrošnja performanse, ne znam za ostale.

 

jedino to, mada danas razlika u cijeni izmedju 700w i 500w napajanja je tako mizerna a ako ce potrosnja biti glavna stvar ne znam zaista...

 

Ocekivao sam vise, lupajte TD {#}

 

Poanta je u performance per watt kako ti je i kolega napisal gore , ja osobno skoro uvijek biram Nvidu upravo zbog takvih stvari i ne mogu si pomoci uvijek sam skeptican po pitaju temperatura pa mi ove AMD grijalice stvaraju psihicke probleme.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 13:36 (dad0r).
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Kolko vi igrate pa vam je ta potrošnja toliko bitna? Sigurno bi morala kartica bit 40h sedmično u loadu 3-4 godine da se isplati razlika između AMDove 290ke i nVidijine 780.

 

I da, slažem se, ova 970ka označava smrt AMD high-end line-upa dok ne izbace neko novo riješenje. Kartica je jednostavno u svakom pogledu bolja od 290/x.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Gtx 9xx Club

Daj se naucite citati hrvatski  nitko ne prica o racunu za struju nego o performance per watt i zagrijavanju serije 9xx.

twice the pride double the fall
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
dad0r kaže...

Poanta je u performance per watt

 

Vazi, totalno vrijedno nazvati novom generacijom. Super.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Ne obraćam se tebi direktno već velikom broju nvidija pa i intel "fan-ova" koji non-stop spominju tu potrošnju.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Evo najbolji video koji sam do sada nasao,

 

Znaci to je 780Ti, mozda malo bolje u performansama, jeftinije, manji TDP, i jos sa hrpom

novih stvarcica kao sto mozete vidjeti u videu, poput nove metode AA koja je u rangu sa MSAA ali 30% brza, te ugradjen downsampling u Control panelu (Sada su to nekako drugacije nazvali) tako da mozete

igrati na downsampled 4K rezoluciji na 1080p monitoru, sto nije isto naravno ali korisno kod starih igara koje ne zahtijevaju puno od graficke. (Manje aliasinga)

svidja mi se :)

MSI Z77A-GD65 | i7 3770K 4.5GHz | 8GB Corsair 1866MHz | MSI GTX680 Ligtning OC | XFX 650W | SSD 128GB + HDD 1TB | Noctua NH-D14 | Coolermaster Storm Enforcer |
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...
dad0r kaže...

Poanta je u performance per watt

 

Vazi, totalno vrijedno nazvati novom generacijom. Super.

 

Nades si jedan dio recenice interpretiras ga kako tebi odgovara i onda se jos radis pametan tj. seres bez argumenata mora da si divna osoba u zbilji.

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
dad0r kaže...

Daj se naucite citati hrvatski  nitko ne prica o racunu za struju nego o performance per watt i zagrijavanju serije 9xx.

Zaboravio si OC potencijal koji će biti ogroman ako je suditi po GTX 750 Ti isto Maxwell kartici. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 14:44 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice