NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...
Tonči kaže...
XXX kaže...

Nisam, ali sam probao kod buraza GT Sport na 4K OLED-u 60"" HDR+ i bilo me sram da sam PC gamer

 Pa kupi si 60" OLED i spoji ga na PC ako voliš velike dijagonale?

 I 4K 60fpsa mašinu za 2200 kn po koliko je išao ps4 pro na akciji? LOL Da , GT sport ide u 60 fpsa na 4K rezi uz faking HDR

 

e sefe slobodno si ti uzmi ps4 pro sad za 2200kn i jos jedan kontroler za 400kn i svaku igru ponaosob za 400+kn i jos si placaj da igras u multiplayeru + OLED HDR tv od 60"

i onda za 2-3g kad izadje ps5 si lijepo kupuj sve to iz pocetka (osim TVa) jer ti vise nece izlaziti igre za ps4 pro - i nek ti serviraju remastere svih ps4 igara ovaj put u nativnoj 4k rezoluciji ali po istoj cijeni kao i kad su originalno izasle

 

ili si kupis sad PC, ustekas ga na sta god hoces i igras svaku igru izaslu za njega unazad 30g - cak ne moras ni kupovati nove igre, vec mozes igrati sve postojece zahvaljujuci backwards compatibilityu

uz to sto mozes igrati igre na tom PCu, mozes cak i zaradjivati za zivot na njemu ako si dovoljno sposoban :)

 

konzole imaju 4K 60fps (ovisi od igre do igre..) ali s kompom mos igrat u 1440p 100+fpsa sa vecom razinom detalja - sta mislis sta je bolje od tog dvoje?

 

stvar je jednostavna, tko ima kupit ce si komp, tko nema (ili mu nije potrebno vise), kupit ce si konzolu

 

uvijek ima ovih padobranaca koji odu kod frenda koji ima novu konzolu i onda ostanu paf kad po prvi put vide kako mogu vrtit igre u vise od 1080p/30fps (a na kompu si sve to mogao jos prije 15+g)

15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...
XXX kaže...
Tonči kaže...
XXX kaže...

Nisam, ali sam probao kod buraza GT Sport na 4K OLED-u 60"" HDR+ i bilo me sram da sam PC gamer

 Pa kupi si 60" OLED i spoji ga na PC ako voliš velike dijagonale?

 I 4K 60fpsa mašinu za 2200 kn po koliko je išao ps4 pro na akciji? LOL Da , GT sport ide u 60 fpsa na 4K rezi uz faking HDR

 

e sefe slobodno si ti uzmi ps4 pro sad za 2200kn i jos jedan kontroler za 400kn i svaku igru ponaosob za 400+kn i jos si placaj da igras u multiplayeru + OLED HDR tv od 60"

i onda za 2-3g kad izadje ps5 si lijepo kupuj sve to iz pocetka (osim TVa) jer ti vise nece izlaziti igre za ps4 pro - i nek ti serviraju remastere svih ps4 igara ovaj put u nativnoj 4k rezoluciji ali po istoj cijeni kao i kad su originalno izasle

 

ili si kupis sad PC, ustekas ga na sta god hoces i igras svaku igru izaslu za njega unazad 30g - cak ne moras ni kupovati nove igre, vec mozes igrati sve postojece zahvaljujuci backwards compatibilityu

uz to sto mozes igrati igre na tom PCu, mozes cak i zaradjivati za zivot na njemu ako si dovoljno sposoban :)

 

konzole imaju 4K 60fps (ovisi od igre do igre..) ali s kompom mos igrat u 1440p 100+fpsa sa vecom razinom detalja - sta mislis sta je bolje od tog dvoje?

 

stvar je jednostavna, tko ima kupit ce si komp, tko nema (ili mu nije potrebno vise), kupit ce si konzolu

 

uvijek ima ovih padobranaca koji odu kod frenda koji ima novu konzolu i onda ostanu paf kad po prvi put vide kako mogu vrtit igre u vise od 1080p/30fps (a na kompu si sve to mogao jos prije 15+g)

 Samo mala opaska.

Igre na ps4 storu i to hitovi svako malo imaju snizenja i npr Horizon Zero Dawn i slicne se znaju naci po 150 kn ili niže tako da ovih 400kn vrijedi iskljucivo ako zelis igrati odmah i biti medu prvima a kasnije kroz mjesec dva sve i jedna igra budu na ogromnom snizenju.

ps3 je izgubio support? tako da ti niti ova prica o tome da se nece radit igre za ps4 pada u vodu..

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
toxic kaže...

 Samo mala opaska.

Igre na ps4 storu i to hitovi svako malo imaju snizenja i npr Horizon Zero Dawn i slicne se znaju naci po 150 kn ili niže tako da ovih 400kn vrijedi iskljucivo ako zelis igrati odmah i biti medu prvima a kasnije kroz mjesec dva sve i jedna igra budu na ogromnom snizenju.

ps3 je izgubio support? tako da ti niti ova prica o tome da se nece radit igre za ps4 pada u vodu..

 

imaju snizenja samo digitalno releasovi - mislim da kod nas vecina i dalje kupuje diskove (koji bogami drze cijenu)?

za mjesec-dva nakon izlaska AAA igre budu na preko 50% snizenja na ps storeu? koliko traje to snizenje, 5min od 1 ujutro?:)

 

kakav ps3 support? koje se to jos visoko profilne igre rade za ps3?

u svakom slucaju, kad kupis konzolu zapeo si sa igrama pravljenima samo za tu konzolu

 

6 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...
toxic kaže...

 Samo mala opaska.

Igre na ps4 storu i to hitovi svako malo imaju snizenja i npr Horizon Zero Dawn i slicne se znaju naci po 150 kn ili niže tako da ovih 400kn vrijedi iskljucivo ako zelis igrati odmah i biti medu prvima a kasnije kroz mjesec dva sve i jedna igra budu na ogromnom snizenju.

ps3 je izgubio support? tako da ti niti ova prica o tome da se nece radit igre za ps4 pada u vodu..

 

imaju snizenja samo digitalno releasovi - mislim da kod nas vecina i dalje kupuje diskove (koji bogami drze cijenu)?

za mjesec-dva nakon izlaska AAA igre budu na preko 50% snizenja na ps storeu? koliko traje to snizenje, 5min od 1 ujutro?:)

 

kakav ps3 support? koje se to jos visoko profilne igre rade za ps3?

u svakom slucaju, kad kupis konzolu zapeo si sa igrama pravljenima samo za tu konzolu

 

oni koji kupuju DVD ne kupuju u ducanu, nego se trejda preko oglasa, a igre se prodaju u prosjeku po 100kn

 

kupis, odigras i prodas dalje

 

igre su jeftinije u konacnici na PS4 nego na PC-u, govorimo o AAA igrama, koje puno brze budu na popustu nego na PC-u

 

pretplata ti treba samo za multiplayer, i dobijes godisnje za tu lovu minimalno 3 AAA igre besplatno

 

offtopic sam, sranje 

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...

1080p/30fps

 Bilo bi super kad bi bile u tome.  Gledam, inače odličan, R6S - upscalea se sa 960x540 piksela. 

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...
toxic kaže...

 Samo mala opaska.

Igre na ps4 storu i to hitovi svako malo imaju snizenja i npr Horizon Zero Dawn i slicne se znaju naci po 150 kn ili niže tako da ovih 400kn vrijedi iskljucivo ako zelis igrati odmah i biti medu prvima a kasnije kroz mjesec dva sve i jedna igra budu na ogromnom snizenju.

ps3 je izgubio support? tako da ti niti ova prica o tome da se nece radit igre za ps4 pada u vodu..

 

imaju snizenja samo digitalno releasovi - mislim da kod nas vecina i dalje kupuje diskove (koji bogami drze cijenu)?

za mjesec-dva nakon izlaska AAA igre budu na preko 50% snizenja na ps storeu? koliko traje to snizenje, 5min od 1 ujutro?:)

 

kakav ps3 support? koje se to jos visoko profilne igre rade za ps3?

u svakom slucaju, kad kupis konzolu zapeo si sa igrama pravljenima samo za tu konzolu

 

 Mah, komedija, vidim da ne kuzis.. jbte imao sam ps4 pro pa znam kak stvari funkcioniraju. Doslovno je dovoljno da imas cca 2-4 disk igre ostale sve digitalno a ove 2-4 uvijek mijenjaš za druge ili uz sitnu nadoplatu ili da tebi netko nadoplati i tako ukrug.. Mozes se igrati jaaaako povoljno.

Stari moj pogledam ps4 plus program, svi koji ionako placaju to dobiju svaki mjesec po 3 igre gratis a dodatno jos imaju popust na digitalne igre.. isto vrijedi i za xbox konzole..

 

sto se tice ps3 koji ima vec ohoho godina samo cu ti reci da je izasao pes 2018, fifa 2018, nba2018.. dakle cak rade igre i za 2018 godinu a koliko je stara konzola? da ne pricam da je izasao gta 5 i ostali veliki naslovi.. tek sada ce prestati raditi supoort a ti sumnjas da nece biti supporta iducih par godina za ps4? ma daj...

 

Daleko od toga da je pc bolji u nekim pogledima ali relano za malo novaca imas konzolu..

 

Nema nikakvih šansi da za 2200kn sastaviš pc na kojem ces se igrati kao na ps4 prou - jednostavno nema.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...
u svakom slucaju, kad kupis konzolu zapeo si sa igrama pravljenima samo za tu konzolu

 

 Meni je sve veči problem ak je ne kupim i ne odigram barem desetak vrhunskih naslova. Još veči mi je problem uložiti masne novce u novu grafu pa gledati kako te naslove igraju na plastičnoj kutijici

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
toxic kaže...

Nema nikakvih šansi da za 2200kn sastaviš pc na kojem ces se igrati kao na ps4 prou - jednostavno nema.

 

 Zapravo, ono što možeš na konzoli, da se složiti na PC-u za stvarnu cijenu konzole koja je debelo subvencionirana cijenom igara. Konzola je stroj ranga RX470, 8-jezgreni CPU i 8GB memorije. To je nekih $500-550, što je zapravo cijena PS4 Pro.

Nope.
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...
toxic kaže...

Nema nikakvih šansi da za 2200kn sastaviš pc na kojem ces se igrati kao na ps4 prou - jednostavno nema.

 

 Zapravo, ono što možeš na konzoli, da se složiti na PC-u za stvarnu cijenu konzole koja je debelo subvencionirana cijenom igara. Konzola je stroj ranga RX470, 8-jezgreni CPU i 8GB memorije. To je nekih $500-550, što je zapravo cijena PS4 Pro.

 Trenutno te samo RX 470 košta ko cijela konzola

15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...
toxic kaže...

Nema nikakvih šansi da za 2200kn sastaviš pc na kojem ces se igrati kao na ps4 prou - jednostavno nema.

 

 Zapravo, ono što možeš na konzoli, da se složiti na PC-u za stvarnu cijenu konzole koja je debelo subvencionirana cijenom igara. Konzola je stroj ranga RX470, 8-jezgreni CPU i 8GB memorije. To je nekih $500-550, što je zapravo cijena PS4 Pro.

Ajde složi za 2200kn pilu i igraj se isto kao na ps4 prou

Racunaj da tebaš za pc i perfieriju, tipkovnica, miš, slušalice jer uz ps4 dobiš gamepad i "kilave" slušalice doslovnoplug&play

 

Dakle treba ti:

Proc(hladnjak), MBO, grafa, napajanje, kuciste, rami, 1tb hdd, tipkovnica, miš, slušalice ili zvučnici neki jeftiner svejedno.

 

Izvoli potrudi se, probali su i puno jaci igraci od tebe pa nisu uspjeli..

Možeš i polovno svjedno mi je.. 2200kn kupim glanc novi ps4 pro na oglasniku.

PC mora biti HDR capable..

 

+ bluetooth povezivost bez dodatnih adaptera + opticki izlaz kojeg ps4 pro ima + bd drive..

samo izvoli..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 10:18 (toxic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja ne znam što vi radite na ovoj temi uopće? Tema nema nikakve veze s konzolamae.

Inače, https://www.gamespot.com/articles/we-built-a-pc-using-ps4-pro-specs-how-does-it-perf/1100-6443491/

 

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

Ja ne znam što vi radite na ovoj temi uopće? Tema nema nikakve veze s konzolamae.

Inače, https://www.gamespot.com/articles/we-built-a-pc-using-ps4-pro-specs-how-does-it-perf/1100-6443491/

 

 Ma odlično, kada nemaš izlaza a i sam sudjeluješ u tome veliš kaj mi radimo u temi? Ko mi?

Razgovaram i citiram ono što se spominje u istoj toj temi, da si htio već bi davno zaustavio raspravu o tome..

Tonči nemoj mi linkati bedastoce gdje oni rade pc s cijenom konzole od 3500kn + kuna (i to vani)

Moje pitanje je bilo za "2200kn" odgovora nemaš niti ga ne možeš imati i s tom cinjenicom mozemo zavrsiti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 11:04 (toxic).
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

svaki par mjeseci ulete iste rasprave o konzolama

okej, ako mislis da dobivas vise sa konzolom odi i kupi i igraj se do mile volje

 

mi cemo tu raspravljati o pc hardveru koji je puno zanimljiviji od toga do koje razine su konzole dosle sa svojim hardverom 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...

svaki par mjeseci ulete iste rasprave o konzolama

okej, ako mislis da dobivas vise sa konzolom odi i kupi i igraj se do mile volje

 

mi cemo tu raspravljati o pc hardveru koji je puno zanimljiviji od toga do koje razine su konzole dosle sa svojim hardverom 

 Opet tko su to MI?

jbte imam dovoljno hw-a i pc gamer sam ali nitko mi ne brani niti ne može zabraniti da imam i konzole koje i imam (trenutno switch) i da se referiram na neistine koje si iznesao..

A to si upravo napravio, izgovorio neistinu.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

@toxic, konzolaši zaista nemaju što raditi u temi o GTX karticama, pogotovo ne Volta ili novijima, jer ih neće desetljeće vidjeti u konzolama niti tu razinu performansi; zato kažem, koga ne zanima PC gejming, eventualno može o karticama raspravljati u kontekstu umjetne inteligencije, eventualno, ali nisam primijetio da je to vaša tema. Igre su primarni fokus, pa je pisanje o "boljem igranju na konzolama" čista budalaština, ne samo zato što konzole ne mogu niti približno doći do kvalitete prikaza koje mogu PC-ji, već i zato što je jednostavno nepovezivo jedno s drugim. 

 

Nisu iznesene nikakve neistine. Što je nekome draže, nema nikakve veze s tehnologijom.

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

@toxic, konzolaši zaista nemaju što raditi u temi o GTX karticama, pogotovo ne Volta ili novijima, jer ih neće desetljeće vidjeti u konzolama niti tu razinu performansi; zato kažem, koga ne zanima PC gejming, eventualno može o karticama raspravljati u kontekstu umjetne inteligencije, eventualno, ali nisam primijetio da je to vaša tema. Igre su primarni fokus, pa je pisanje o "boljem igranju na konzolama" čista budalaština, ne samo zato što konzole ne mogu niti približno doći do kvalitete prikaza koje mogu PC-ji, već i zato što je jednostavno nepovezivo jedno s drugim. 

 

Nisu iznesene nikakve neistine. Što je nekome draže, nema nikakve veze s tehnologijom.

 Ko su konzolaši? Ja ? Konzolaš? Šta nisi rezao davno prije? 

Izrecene su neistene o skupim igrama i prestanku supporta nakon što izade nova konzola, to su dakle neistine.

Neupitno je da je pc bolja platforma, meni je zato i imam sad samo switch uz PC, ali kada se govore bedastoce koje netko drugi moze citat jednsotavno necu sutjet bez obzira bilo offtopic ili ne.. niti sam pokrenuo tu raspravu niti cu je zavrsiti, mogao si kako sam rekao vec davno prekinuti bilo kakvu raspravu o konzolama i usporedbi jednih i drugih u toj temi..

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne mislim na to; o supportu ne govorim, nego se referiram na "4K" na konzolama i sl. Support konzola de facto ne postoji u Hrvatskoj, Xbox nikad nije postojao, a PS4 povremeno ne rade domaće izdane kreditne kartice i sl. To je vrlo diskutabilan "support".

 

Što se tiče prekida rasprave, još uvijek smo se držali grafičke snage konzola vs PC pa je i dalje on-topic. To što nema smisla je druga priča. Nema potrebe da glumatam policajca, možemo i razgovorom sve riješiti. Rasprave su ok, dok su pristojne.

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

Ne mislim na to; o supportu ne govorim, nego se referiram na "4K" na konzolama i sl. Support konzola de facto ne postoji u Hrvatskoj, Xbox nikad nije postojao, a PS4 povremeno ne rade domaće izdane kreditne kartice i sl. To je vrlo diskutabilan "support".

 

Što se tiče prekida rasprave, još uvijek smo se držali grafičke snage konzola vs PC pa je i dalje on-topic. To što nema smisla je druga priča. Nema potrebe da glumatam policajca, možemo i razgovorom sve riješiti. Rasprave su ok, dok su pristojne.

 Da skoro najvise provucenih kreditnih kartica na ps4 networku u HR uz kladionice no kako god ja nisam mislio na taj dio..

 

Što se tice 4k na konzolama i onih na pcu je totalno neupitno da to na pc-u izgleda kud i kamo bolje.

Svojvremeno sam imao ps4 pro i probao sam igrati na 4k pc istu igru kao i na ps4 pro i to su razlike dakle nebo i zemlje, ovdje bih rekao da je samo prednost sto na konzolama više igara podržava HDR doduše sada ove koje izlaze i na pc-u i konzolama tipa BF1 na oba tabora podržavaju HDR.

 

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...
pati onda upali hdr u wow i piči u 4k 😂 vide se ti milioni u tom naslovu 😆 definitivno naslov vrijedan kupovine nove nabrijane grafe. ili još bolje odigraj još jednom krizu 3 🤣

Ja sam najbolje "gaming" trenutke imao na Wow-u, to je činjenica koju ću rado priznat bez obzira na grafiku koja je za današnje standarde objektivno loša. Doduše, tamo 2010-2012 kad sam igrao wow, grafika je bila prihvatljiva. Raidanje sa ekipom, pvp, pve, exploring... mislim sadržaja ima bolesno puno. Uživao sam i na SP igrama, ali to je neusporedivo sa mmo igrom koju igraš sa 10ak frendova na jednoj tako dobro ispoliranoj i zamišljenoj igri. Iskreno mi je žao svakog gamera koji nije imao "addiction period" na jednu kvalitetnu mmo igru. U tu skupinu pripadaju, pa svi konzolaši.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

WoW je primjer igre koja ne mora izgledati najbolje da bi bila najbolja; to je igra koja se 14 godina igra na PC-u i sad joj slijedi još jedno osvježenje, a uskoro će i grafički izgledati mnogo bolje (već sada jest). Konzole ne mogu igrati WoW, bez miša i tastature, MMO-i i kompleksnije igre su neigrive, a službene podrške za to nema. Uopće nema dileme da PC nudi i u igrama mnogo više, a ima i van igara, naravno, cijeli niz mogućnosti, kao niti da su konzole jeftine i super za igranje. To nije predmet rasprave, a kvalitetnu priču i gameplay imaš gdje god hoćeš.

 

Ono što je tema su grafičke kartice. Nema smisla da se u temi koja se tiče najnaprednijeg hardvera koji će na konzole doći tek kroz desetak godina, raspravlja o konzolama. Spominjanje konzolaškog igranja u temi koja se tiče high-end grafike je smiješno ako ne pričamo na stručnoj razini. Jednostavno nema smisla da vlasnici Opel Astre dođu na temu o novom Bugatti Veyronu i tumače kako njihova Astra ima dušu, kako je višestruko jeftinija i kako ih odveze od točke A do točke B na ugodan način. Smiješno je.

 

Ja igre igram cca. 30 godina pa imam možda iskustva na PC-u i na konzolama koje većina tu nema, ali razlika nikad nije bila u priči, nego jednostavno fokusu: konzole su fokusirane na single-player iskustvo (iako danas imamo i dobre MP igre poput CoD-a) i takve igre se probiru tamo. PC ima znatno veći izbor plus indie scena, što je konzolašima neostvarivo, a indie igre su u posljednje vrijeme, zbog manjka budžeta fokusirane na priču, gameplay, inovaciju i sl. dok AAA studiji na obje platforme najčešće guraju kvalitetu produkcije, grandioznost, licencirane svjetove i sl.

 

No, koliko god ja volio Contru, Zeldu, Maria, Tekkena... ili moderne Uncharted, Resident Evil, The Last of Us itd. to ne znači da jednako dobre (ili bolje) nisu igre na PC-u, od Warcrafta, Diabla, Starcrafta, Civilizationa, Heroesa, Vampirea, Baldur's Gatea, Wolfa, Dooma, Quakea, Half-Lifea, Grim Fandanga, Broken Sworda, Syberie, Sanitariuma, Jagged Alliancea, Oriona, Elite, Fallouta, Skyrima, Freespacea, System Shocka, Elder Scrollsa, Warhammera, DeusExa, GTA, XComa.... novijih i u indie svijetu, od Braida do Minecrafta, niz je beskonačan. Tako da priče o nekvaliteti su čisto besmislice koje može reći samo netko tko nije još vidio ništa od obje platforme.

 

I opet - ništa od toga se ne tiče grafičke superiornosti PC-a, koji ono što konzole vrte u 540 piksela pa muljaju u upscale, može gurati u 8K ili 240Hz ako želi, vizualno iskustvo koje je višestruko superiorno konzolama. A sad kad stižu 65" HDR high-refresh ekrani, superiorni lagavim televizijama, PC će bit još jača platforma.

 

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 13:03 (Tonči).
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

 

Ja igre igram cca. 30 godina 

I opet - ništa od toga se ne tiče grafičke superiornosti PC-a, koji ono što konzole vrte u 540 piksela pa muljaju u upscale, može gurati u 8K ili 240Hz ako želi, vizualno iskustvo koje je višestruko superiorno konzolama. A sad kad stižu 65" HDR high-refresh ekrani, superiorni lagavim televizijama, PC će bit još jača platforma. 

 

 Toni ti fakat stigneš pored posla ozbiljno gameati u tim godinama? Mislim ja sam vjerojatno i stariji pa hajd, to mi je jedna isprika što ni približno ne igram, ali kad odradim 8 sati posla, i onda opet prekovremeno jer projekt ima neki blesavi deadline i preinake, pa obiteljske obveze, pa komentiranje na bolu, nemam volje ni želje igrati se. Čak mi i serije i filmovi stoje nepogledani mjesecima, do neke prilike za vrijeme godišnjeg. 
Jedno pitanje: sad bih si na jednom kompu složio mimo radnog, da se igram novije naslove (imam ko fol htpc koji je za utrkivačke igre na tv-u, ali taj ne dolazi u obzir), dali je za ekran 1080p dovoljna 1060 3gb? Ili je 6GB verzija pametnija, uz tih svojih trenutnih 700kn razlike? Ja naime postojeću 1080 grafulju trebam za posao, pa nebih to sve uđuture. Eto nekima nama te grafe ne služe za nadybavanje sa konzolama jer mi konzola nemože odraditi simulaciju :) Mislio sam da će sad na proljeće stići neka gtx 1160 ili 2060 za 1080p gaming, ali sad izgleda ništa od toga? Ima li kakvih vijeti, priprema li barem amd ikakvog nasljednika? vidim da su im 570 tu negdje u rangu 3gb 1060, ali troše ko moja 1080, pa mi se to ne sviđa (više zbog toga jer nisam siguran koje napajanje uopće imam u tom stroju i jer bi moglo pregrijavati)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

...u temi koja se tiče high-end grafike 

 tema je GTX (Volta)/Turing/Ampere

to će biti i neka buduća gtx 2050, koja će biti daleko ispod high-enda

...nevezano jel u temi treba pričati o konzolama, čisto kao opaska 

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...

...u temi koja se tiče high-end grafike 

 tema je GTX (Volta)/Turing/Ampere

to će biti i neka buduća gtx 2050, koja će biti daleko ispod high-enda

...nevezano jel u temi treba pričati o konzolama, čisto kao opaska 

 E GTX 2050 bi mi bila danas garant idealna za 1080p gaming. Ali ježiga, razvoj stao. 
A lijepo su pisali:
"The Volta GPUs are way faster and better performer than the Pascal graphics cards, to be more precise 132% better than the Pascal GPUs."
"The most speculated release time when we are expecting the release of Nvidia Volta is early 2018, more precisely - early in february." 
No dobro... može se kupiti barem Nvidia Quadro GV100 sa 32 GB HBM2 memorije... ili još bolje - dvije. Jer jeli, sa NVLink 2, lijepo se dobije 10.240 CUDA jezgri, a i Jen Hsun je lijepo objasnio na gdc: što više kupimo, više smo uštedjeli "Official pricing has also been announced for the card; NVIDIA's fastest Quadro will go for a cool $9,000." 

https://www.techpowerup.com/gpudb/3066/quadro-gv100

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 19:36 (overhaul).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

 

Baldur's Gatea

 

Baaa, Baldurs je prema Planscape-u sto i konzola prema high-end PC-u - nista.

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

NVIDIA GeForce 11 Series Launching Around July, Hynix GDDR6 Production Schedule Reveals. Pa čak ranije od nekih informacija koje su govorile da bi čekali do jeseni.

 

The new memory will run at 1.35v and deliver double the speed of GDDR5 but will cost around 20% more to produce. So, expect slightly higher MSRPs than NVIDIA’s Pascal GeForce 10 series launch prices.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nema šanse da će kartice stići u srpnju, ako se tek tada masovno proizvodi memorija.

Nope.
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

Nema šanse da će kartice stići u srpnju, ako se tek tada masovno proizvodi memorija.

 

to ih hynx tek tad masovno proizvodi

sto je sa micronom i samsungom? mislim da su oni vec krenuli u masovnu proizvodnju:

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/01/samsung-is-now-mass-manufacturing-gddr6-memory-for-your-next-gpu/

 

https://www.extremetech.com/computing/261017-micron-ramps-gddr6-production-focuses-cryptocurrency-gaming-vr

 

 

 

btw nek sam oni planiraju dizati cijene novih grafickih, uz malo srece i daljnji pad ethereuma trziste polovnih grafickih ce biti preplavljeno sa jeftinim 1070ti/1080/1080ti u kojem slucaju vecina ljudi nece imati razloga uzimati nove, skuplje graficke (sto bi onda mozda nagnalo neke od partnera, tipa MSI ili asus da prodaju bundlove uz graficke - npr da uz graficku daju jeftinije maticnu/monitor/ssd/sta li vec, pa da se onda i isplati uzimati novu grafu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 12:35 (Fanu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mislim, ne isplati se uopće grafu kupovat za igre, ali kupiš je zbog ubrzanja...

Nope.
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Već je i počela poplava rabljenih kartuša na tržištu, a baš me zanima kakav će biti odaziv majnera što se tiče nove 11xx serije, mislim da ih je dosta sada odustalo i na prodaju ide sve, sumnjam da će opet uskočiti u to za par mjeseci. S druge strane pitanje koliko će nova serija biti bolja u rudarenju, ako će uopće biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mnogo veća propusnost memorije svakako će bit veliki skok za rudarenje.

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice