NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 587.220
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
TW je B 🤣
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...
TW je B 🤣

 That is what console peasant would say...

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Onda nemoj pitati za cijenu i sve pet  Samo šibaj, koliko košta da košta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Normalno...

 

HARDKOR !!!

 

Pretjerivanje ne budem plaćao. Ako budu bezobrazni, onda na natrag na Pascala, flashanje FTW biosa i rokalica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 19:38 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Fino si se ogradio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

A cijena AMD kartica je maltene ČABE Vega 64 5 i pol milja kn (bila i skuplja)... Sad se Nvidija može slobodno pokrojit po Veginim cijenama zahvaljujuci AMDu, al nema veze dok onaj Adored "Vega fefte sex" TV kaže da Nvidia i Intel pljackaju svoje kupce sve je ok...

Cijena je odraz performansi, nije da "AMD brine o kupcima", vec mora prodat kartice koje su slabije pa im mora skresat cijenu, cim su nanjušili pare sa mineanjem odma podigli cijene u nebesa (i 2014. i 2017.).

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 20:59 (D3lBoy).
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

A cijena AMD kartica je maltene ČABE Vega 64 5 i pol milja kn (bila i skuplja)... Sad se Nvidija može slobodno pokrojit po Veginim cijenama zahvaljujuci AMDu, al nema veze dok onaj Adored "Vega fefte sex" TV kaže da Nvidia i Intel pljackaju svoje kupce sve je ok...

Cijena je odraz performansi, nije da "AMD brine o kupcima", vec mora prodat kartice koje su slabije pa im mora skresat cijenu, cim su nanjušili pare sa mineanjem odma podigli cijene u nebesa (i 2014. i 2017.).

 NEEE !!! Dirnuo si svetu kravu.

 

Ovdje ti je samo Intel i Nvidia đavo.

 

Kako reko, sad su za 3,500kn dostupne 1080-tke direkt od EVGA-e. Pri izlasku 2xxx serije, cijena bude još pala.

 

Pitanje za trilijun kuna :

 

Koja je realna konkurentna cijena Vege 56/64 ako uzmemo cijenu Nvidijinog ekvivalenta po perfomansama ?

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Vega je poluproizvod, digli su oni ruke od PC gaminga. Mogu se zahvaliti rudarima na solidnom profitu, od gamera nikave koristi AMD-u godinama. Zato sad imam mir i spokoj, nema više prepucavanja amd vs nvidia, loši driveri, koja je bolja uloženo/dobiveno i sl. Sad imam Nvidiju ili trenutne šugave konzole ili čekanje na PS5....jer ja im nedam više kune ako se nekaj ne promijeni. Fino PS5 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Vega je poluproizvod, digli su oni ruke od PC gaminga. Mogu se zahvaliti rudarima na solidnom profitu, od gamera nikave koristi AMD-u godinama. Zato sad imam mir i spokoj, nema više prepucavanja amd vs nvidia, loši driveri, koja je bolja uloženo/dobiveno i sl. Sad imam Nvidiju ili trenutne šugave konzole ili čekanje na PS5....jer ja im nedam više kune ako se nekaj ne promijeni. Fino PS5 

 s obzirom da se ps4 jailbrejko mogao bi ti kada to jos malo ispeglaju zavrsiti na ps4 pro :) ali bi tada cijene konzola mogle gore...

ps5 mozda 2020 izade i to mozda

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 22:00 (toxic).
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Hipotetski, da čiko - nazovimo ga Teknoyo, kupi PS4 danas, da li bi ga mogao bez problema jailbreakati i skinuti od pokvarenih pirata igre ?

 

Hipotetski koliko bi Teknoya to koštalo živaca i love ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Vega je poluproizvod, digli su oni ruke od PC gaminga. Mogu se zahvaliti rudarima na solidnom profitu, od gamera nikave koristi AMD-u godinama. 

nisu oni digli ruke od ničega, to je sigurno, nego je problem u nekonkurentnosti i lošim proizvodima

da naprave dobar proizvod itekako bi imali koristi od gejmera 

pokazalo se to nekoliko puta u prošlosti, baš kao što se pokazalo sad kod procesora s rajzenom

nitko ne kaže da oni moraju preuzeti vodstvo bilo od intela, bilo od nevidije, ali kad naprave dobar proizvod onda im se to financijski isplati i to je za amd kao tvrtku najbitnije

 

tvoj defetistički stav, sličan stavu onog kmečavca iz adored tv, je posljedica nekog uvjerenja da smo svi mi svi krivi jer podržavamo i kupujemo nevidiju naspram navodno boljeg radeona - e pa kita magareća od pola metra, podržavam ono što mi daje više za moje pare i takvog je stava većina ljudi (osim ajfonaša naravno )

trenutno je moj sljedeći cilj procesor (za godinu do dvije), s rajzenom kao trenutno boljom opcijom po mojem skromnom mišljenju, a grafu ću kupiti od amd-a kad bude zadovoljavala moje potrebe bolje od nevidije, pri čemu su moje želje malo specifične - da grafa bude što efikasnija, jer sam osjetljiv na buku i temperature

 

sve ostalo su bedastoće, jer i jedna i druga i treća firma su faking američke korporacije za čije me financije i poslovanje (izuzev pitanja konkurentnosti) boli nižepotpisani

a i tu je sasvim svejedno hoće li konkurentnost za grafe održavati nevidija i amd ili nevidija i intel ili pak neki deseti igrač iz kine 

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Specifični zahtjevi...to je baš zgodno. Npr. sjećam se kad si kupio gtx 1050 ti a negdje u isto vrijeme sam ja uzeo rx 470 solidnu armoricu za 1500 kn koja je fino jača a bila je tek malo skuplja, ili se varam? 

Tu je zahtjev vlastitog džepa trebao biti jasan. 

 

AMD je u zadnjih desetak godina bio sretan sa pozitivnom nulom ili minimalnom zaradom i onda kada je imao bolji proizvod. Da li su prodavali ispod cijene ili je nkaj drugo u pitanju nemam pojma ali ne vjerujem da su odjednom zaboravili raditi kartice. Uostalom evo ih nazad sa Navijem na novim konzolama kroz par godina, idu tamo gdje mogu prodati.

 

Sigurno će tu biti i PC kartica ali tko zna kakvih i koliko, brijem da im nismo više prioritet. Tko je kriv? Percepcija kupaca, slično kako su se svi bojali da im se nekaj ne upeče na plazmi i ujedno bili zadojeni da će im račun za struju biti kao da imaju termo peč  strah je gadna stvar kad su novci u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Specifični zahtjevi...to je baš zgodno. Npr. sjećam se kad si kupio gtx 1050 ti a negdje u isto vrijeme sam ja uzeo rx 470 solidnu armoricu za 1500 kn koja je fino jača a bila je tek malo skuplja, ili se varam? 

Tu je zahtjev vlastitog džepa trebao biti jasan. 

 

AMD je u zadnjih desetak godina bio sretan sa pozitivnom nulom ili minimalnom zaradom i onda kada je imao bolji proizvod. Da li su prodavali ispod cijene ili je nkaj drugo u pitanju nemam pojma ali ne vjerujem da su odjednom zaboravili raditi kartice. Uostalom evo ih nazad sa Navijem na novim konzolama kroz par godina, idu tamo gdje mogu prodati.

 

Sigurno će tu biti i PC kartica ali tko zna kakvih i koliko, brijem da im nismo više prioritet. Tko je kriv? Percepcija kupaca, slično kako su se svi bojali da im se nekaj ne upeče na plazmi i ujedno bili zadojeni da će im račun za struju biti kao da imaju termo peč  strah je gadna stvar kad su novci u pitanju.

 jebemti solidnu armoricu, ja sam tada ganjao msi 470 gaming, istu verziju kao što sam uzeo 1050ti i buka mi je bila prioritet

problem je bio u tadašnjem ograničenju s lovom za grafu - 1500 kuna mi je bio limit i gotovo, da se moglo navući još 400, sigurno bi uzeo amd, čekati nisam mogao jer bi i tih 1500 otpirilo na nešto drugo

sjećaš se i sam beskonačnih rasprava koja je bolja 470-ka, msi gaming, nitro, xfx itd., ali to sam ja - lik koji će radije uzeti 30% slabiju grafu samo da ne čuje ventove, koji će zamijeniti evgu g3 staru par dana za seasonic prime iz istih razloga, kojem nije žao dati 200 kuna po ventu za kućište u low end konfi... tako da ne prdi s tim što bi ja uzeo ili ne

 

ostalo je tako kako jest - kad imaju dobar proizvod poput primjerice famoznih 290-ki, onda i prodaju, skupo kao i nevidija, ali prodaju

da, ima likova koji će uvijek uzeti nevidiju, ima nešto i u prljavim igrama nevidije i intela, ali najviše su si sami krivi

situacija sa rajzenom ti je čisti dokaz, jer gorljivih intelaša ima daleko više nego nvidijaša i opet to ne sprječava amd da prodaje rajzen u tonama - zato jer ima dobar i konkurentan proizvod

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

 

Evo malo friških informacija.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

S obzirom na veličinu čipa moja prognoza GTX 2080TI=10. 000 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ako stvarno Ray tracing bude u consumer market karticama, ili samo kako neki navode RTX 2070/2080 inacicama , a cijena istih bude isla gore zbog te nove tehnologje koja je cini se za obican puk totalno beskorisna onda su sami sebe zakopali. 

Po nekoj logici RT nebi trebalo uopce ukljucivat u gpu za nas, pogotovo za budget gamere jer niti ce ta kartica bit u mogucnosti iskoristit taj feature, niti ce tako skoro to postat nekakva norma za developere igara koji i dalje moraju pazit na jako velik dio trzista koji okupiraju starije verzije gpu-a.  

Moj zakljucak je da vecina stvari sa linkanong video prije par postova je totalno nebitna za nas, makar jos neko vrijeme.

Od svega ovoga najvise se veselim padu cijena 1070/1070ti pa da napaokon zamjenim ovu svoju ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja mislim da ce im to biti jedini selling point. To ce toliko isforsat da ce youtuberi krenut kako je to revolucionarno yada, yada, yada. Meni dinamicne kvalitetne sjene ne znace apsolutno ništa pored shit textura, Depth of Fielda kojeg ocito nitko ne zna namjestiti kako spada, mutnog AA i glitchavog ambient oclusiona. Ali cini se da su sjene i osvjetljenja kljucni sad, toliko da se mora poseban hardware izdavat.

 

A u Battlefield V ako upišete u konzolu render.drawscreeninfo 1, pored vaše grafe piše (Raytracing: Off) tako da ce to bit vjerojatno jedan od prvih naslova gdje ce Nvidia to trpat, zato vjerojatno i jesu tako loše performanse trenutno, a igra izgleda isto kao BF1. Treba nekako prodat nove kartice, hmm a kako cemo to napraviti kad 1080ti vec zadovoljava 95% gamera, pa da, ajmo ubacit neki HW level feature!

Vjerojatno ce i GTX 10 serija podržavati neki lite oblik ray tracinga, ali sigurno ne kao 20.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

koliko sam ja cuo, rade rebranding:

 

RTX master race 2080/2070

GTX za cobane  2060/2050

 

Taj RTX ce tako nahajpat da ce svaki klinac slinit na taj RTX. Kad ce zapravo ta tehnologija bit u igrama standard je drugo pitanje. Do tog trenutkamislim da cemo cekati bar jos 1 do 3 godine.

 

Znaci negdi do kraja godine mogli bi predstavit i gtx 2060/2050. To ce dodatno spustit cijenu 10xx seriji, a kako vidim i bitcoin je opet zglajzo. Tako da se nadam ubost gtx 1060 s kojim se da sasvim ok igrat na 1080p i konacno zamijeniti majti 750ti :D 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Ja mislim da ce im to biti jedini selling point. To ce toliko isforsat da ce youtuberi krenut kako je to revolucionarno yada, yada, yada. Meni dinamicne kvalitetne sjene ne znace apsolutno ništa pored shit textura, Depth of Fielda kojeg ocito nitko ne zna namjestiti kako spada, mutnog AA i glitchavog ambient oclusiona. Ali cini se da su sjene i osvjetljenja kljucni sad, toliko da se mora poseban hardware izdavat.

 

A u Battlefield V ako upišete u konzolu render.drawscreeninfo 1, pored vaše grafe piše (Raytracing: Off) tako da ce to bit vjerojatno jedan od prvih naslova gdje ce Nvidia to trpat, zato vjerojatno i jesu tako loše performanse trenutno, a igra izgleda isto kao BF1. Treba nekako prodat nove kartice, hmm a kako cemo to napraviti kad 1080ti vec zadovoljava 95% gamera, pa da, ajmo ubacit neki HW level feature!

Vjerojatno ce i GTX 10 serija podržavati neki lite oblik ray tracinga, ali sigurno ne kao 20.

Nevidija mora nekaj prodavat:D pogotovo sad kad nema konkurencije, sad mogu radit kaj žele, (marketinški masakr) naravno opravdanje za ultra visoku cijenu će bit ta nova tehnologija, izbijanje novaca iz džepova na najjače, to bi trebal bit nevidijin moto, možda će trenutna tehnologija bit u povojima i neće bit to kak spada, al će zato na sljedećoj generaciji to sve usavršit, nvidijinoj maštovitosti nema granica..

 

Slažem se, 1080ti je i dalje killer kartica, unatoč nadolazećoj super uber 2080 koja je "brža svemirskih" 8% a cijenovno će te izut iz cipela, al i dalje neće bit to to, zato kaj će za ultra turbo ugodno igranje u 4k 100fps pak trebat novija generacija kartice (2019-2020) koja će još više koštat neg prethodni model (turing-ampere ili koja god za tekuću godinu) i tako u krug jedno te isto..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 12:39 (zvonac).
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Ja mislim da ce im to biti jedini selling point. To ce toliko isforsat da ce youtuberi krenut kako je to revolucionarno yada, yada, yada. Meni dinamicne kvalitetne sjene ne znace apsolutno ništa pored shit textura, Depth of Fielda kojeg ocito nitko ne zna namjestiti kako spada, mutnog AA i glitchavog ambient oclusiona. Ali cini se da su sjene i osvjetljenja kljucni sad, toliko da se mora poseban hardware izdavat.

 

A u Battlefield V ako upišete u konzolu render.drawscreeninfo 1, pored vaše grafe piše (Raytracing: Off) tako da ce to bit vjerojatno jedan od prvih naslova gdje ce Nvidia to trpat, zato vjerojatno i jesu tako loše performanse trenutno, a igra izgleda isto kao BF1. Treba nekako prodat nove kartice, hmm a kako cemo to napraviti kad 1080ti vec zadovoljava 95% gamera, pa da, ajmo ubacit neki HW level feature!

Vjerojatno ce i GTX 10 serija podržavati neki lite oblik ray tracinga, ali sigurno ne kao 20.

 A kaj bi ti  napravio kad nemaš konkurencije, tj. imaš je u vlastitom trenutnom proizvodu...moraš smisliti potrebu. Potrebu napraviš novom revolucionarnom tehnikom, automatski master race kupci postanu nezadovoljni trenutnom karticom, jer nisu na samom vrhu hranidbenog lanca...postanu nebitni

 

 

10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I sam Jensen Huang na Siggraphu je rekao kako su CPUovi (time misli i na procesore u GPU) udarili sve moguce zidove u smislu da nema više nekog pomaka bez da se povisuje potrosnja. No kao Ray Tracing je revolucija i sve se sad bazira na tome, da to mozda je revolucija za CGI, ali ne skoro za gaming (barem ne u tom razmjeru). Nvidia napravi neki demo kao što je ovaj dole, i onda se ekipa izhajpa da ce sad tako stvari izgledati u igrama, a zaboravljaju da smo imali fotorealisticne face i animacije lica isto od Nvidije još 2007. i ništa od tog, tek sad face izgledaju donekle realisticno u nekim igrama. Tako da ce sav taj ray tracing u gamingu bit macak u vreci.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 13:22 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ajmo pričekat pa onda sudit.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma i sami to kažu, renderanje raytracinga u real timeu nece godinama jos zazivjeti. Tako da sam oko ovog implementiranja u BF jako skeptican, također su rekli iz Nvidije da ce u igrama možda u pocetku bit forma Ray tracinga zvana "global illumination", a to postoji vec dosta dugo. Još u starom Cryengineu si mogao upaliti i nije bio strasan performance hit, a igra bi izgledala puno bolje, no to je samo odbijanje svijetla na neku površinu. Ako to budu prodavali pod "raytracing tehnologiju" onda stvarno nemam rijeci.

 

Ovdje je dobro objasnjeno. Ray tracing je super, ali nece to u igre skoro, bar ne na tom levelu kako je zamisljeno inace ce se i 2080ti mucit s time.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 14:07 (D3lBoy).
10 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

GameWorks all over again

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Bolje i to nego dx12, 2 x 480 = 1080 gtx, join the revolution i poor Volta sranja.

 

Ovo bar za razliku od gameworksa ima nekog smisla.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pogledaj bolje od 9:00. Jasno da neće odmah sve na ray tracing, već nekakvo hibridno renderiranje i to još jako dugo vremena. Uglavnom, čovjek predviđa da će global illumination ostati kakav je i do sada, a da će sa ray tracingom krenut fokusiranije stvari kao refleksije, sjene,...

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Neka i vrijeme je...Dinamičke sjene već predugo izgledaju ko' smeće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Naravno, uvijek sam za novu tehnologiju, mogli su samo bumpat 200-300mhz core clock i refreshat pascal. Ali zamisli iskeširaš brdo para za 1080ti i onda ti izađe nova kartica sa featureom što nije ni u alpha fazi testiranja kod game developera. Imalo bi više smisla da su izdali Quadro kartice sa RTX tehnologijom, pa onda za godinu dvije kad game developeri uspiju to implementirati ispravno - ubace na gaming kartice. Ovako cemo imati hrpu ray tracing jezgri u recimo RTX2080, a necemo ih imati di iskoristiti.

A global illumination postoji vec 9 godina... i nije implementiran u puno igara, uglavnom se to fejkalo sa stacionarnim nevidljivim svjetlima, G.I. je pomican (nesto slicno ray tracingu na software nivou i naravno puno manje zahtjevno)

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 15:06 (D3lBoy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Kako nije u alpha fazi?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ispada tako za sada. Mene samo zanima koliko bude brža od 1080ti. 

 

Sve će konačna cijena pokazat. Ako bude brzina ista kao 1080ti sa samo dodanim RT-om i višestruko većom cijenom, onda ništa do 2080ti.

 

Barem za mene. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice