NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ja sam memory freak pa uvijek mislim da memorije nikad nema dovoljno. Iako je za igre totalno promaseno - da li bi mozda za neku profesionalnu primjenu tih 16 giga moglo dobro doci?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Ja sam memory freak pa uvijek mislim da memorije nikad nema dovoljno. Iako je za igre totalno promaseno - da li bi mozda za neku profesionalnu primjenu tih 16 giga moglo dobro doci?

 i ja sam freak pa sam grunuo 64 gige xD nek' ide zivot :d hahaha

 

EDIT : mislio sam da pricamo o RAM memoriji sorry. xD 

IG: _m0riarty
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 20:59 (_itsmoriarty).
13 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Evo montiran holder za grafu,, jos royale memorija ili rgb neke i nista ne diram osim monitora =)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
augi80 kaže...

Evo montiran holder za grafu,, jos royale memorija ili rgb neke i nista ne diram osim monitora =)

Budeš to još do večeri pričao drugačije, jebga, ne možeš si pomoći, takav si. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

418.81  WHQL

 

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases, including Virtual Reality games. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Gaming Technology
Includes support for new GeForce RTX laptops, and delivers the optimum performance in Futuremark’s 3DMark Port Royal benchmark, which has just added a new feature test for NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS).

 

 

Pa da probamo :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Pozdrav!

 

Imam opet pitanje, ja mislim da mi je to do graficke pa zato ovdje postam.

Imam par igrica i sad kako sam kupio novu konfiguraciju, zelim odigrati i starije igre pa onda da dodjem do novih.

 

Instalirao sam si Need for Speed Carbon (2006) i kako upalim igricu (naravno sve sam si postavio na najvise postavke jer imam RTX 2080), tako se cuje ko neko cviljenje/skripanje unutar kucista, mislim da od graficke kartice.

Cim stisnem alt+tab da izadjem iz igre, to cviljenje prestaje.

 

Ispod je slika od H/W monitora sad kad sam igrao malo i alt+tab pritisnuo pa ako nesto ne stima slucajno, pomozite mi. Inace sam instalirao nove drivere jucer, mozda je i do njih, ali na drugim igrama nisam primjetio nista takvo. Mozda do neoptimiziranosti igre?

 

EDIT: uploadao friske slike jos jednom, malo su se vrijednosti jos povecale. Sad cu ugasiti igricu pa cekam da mi netko proba pomoci/objasniti da li nesto ne stima. Hvala!

 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 10:05 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

 

Imam opet pitanje, ja mislim da mi je to do graficke pa zato ovdje postam.

Imam par igrica i sad kako sam kupio novu konfiguraciju, zelim odigrati i starije igre pa onda da dodjem do novih.

 

Instalirao sam si Need for Speed Carbon (2006) i kako upalim igricu (naravno sve sam si postavio na najvise postavke jer imam RTX 2080), tako se cuje ko neko cviljenje/skripanje unutar kucista, mislim da od graficke kartice.

Cim stisnem alt+tab da izadjem iz igre, to cviljenje prestaje.

 

Ispod je slika od H/W monitora sad kad sam igrao malo i alt+tab pritisnuo pa ako nesto ne stima slucajno, pomozite mi. Inace sam instalirao nove drivere jucer, mozda je i do njih, ali na drugim igrama nisam primjetio nista takvo. Mozda do neoptimiziranosti igre?

 

EDIT: uploadao friske slike jos jednom, malo su se vrijednosti jos povecale. Sad cu ugasiti igricu pa cekam da mi netko proba pomoci/objasniti da li nesto ne stima. Hvala!

 

 Radi se o tzv Coil Whineu, a uzrok je previse FPS :) Probaj upaliti vsync i to bi trebalo rijesiti problem...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Limitiraj fps pomocu riva tunera.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Minneyar kaže...
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

 

Imam opet pitanje, ja mislim da mi je to do graficke pa zato ovdje postam.

Imam par igrica i sad kako sam kupio novu konfiguraciju, zelim odigrati i starije igre pa onda da dodjem do novih.

 

Instalirao sam si Need for Speed Carbon (2006) i kako upalim igricu (naravno sve sam si postavio na najvise postavke jer imam RTX 2080), tako se cuje ko neko cviljenje/skripanje unutar kucista, mislim da od graficke kartice.

Cim stisnem alt+tab da izadjem iz igre, to cviljenje prestaje.

 

Ispod je slika od H/W monitora sad kad sam igrao malo i alt+tab pritisnuo pa ako nesto ne stima slucajno, pomozite mi. Inace sam instalirao nove drivere jucer, mozda je i do njih, ali na drugim igrama nisam primjetio nista takvo. Mozda do neoptimiziranosti igre?

 

EDIT: uploadao friske slike jos jednom, malo su se vrijednosti jos povecale. Sad cu ugasiti igricu pa cekam da mi netko proba pomoci/objasniti da li nesto ne stima. Hvala!

 

 Radi se o tzv Coil Whineu, a uzrok je previse FPS :) Probaj upaliti vsync i to bi trebalo rijesiti problem...

 Ovo je pomoglo, vrijednosti su pale na HW monitoru i vise nema cviljenja. Hvala puno!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 10:40 (acmilan2).
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ali sad nemas 800 fps 

Kak je onaj neki lik u ryzen temi kukako kako ima samo 300 fps u CS-u i trazi preporuke sta da pojaca u stroju...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Netko je tražio link za različite verzije rtx 2070 GPU-a - https://segmentnext.com/2018/09/18/nvidia-rtx-gpus-turing-cores/
 
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Ja nisam ni znao za ovo dok nisam počeo raditi usporedni test u kojem se i empirijski pokazalo da su kartice s lošijim čipom I u praksi nešto lošije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Denis kaže...
Ja nisam ni znao za ovo dok nisam počeo raditi usporedni test u kojem se i empirijski pokazalo da su kartice s lošijim čipom I u praksi nešto lošije.

Nije losiji cip nego ima drukciji device id kako se ne bi moglo flashat bios s jedne verzije na drugu. Razlika je u power limitu a ne kvaliteti cipa...

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

A koja je svrha toga?

Isti čip a drugačiji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 16:28 (gil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
gil kaže...

A koja je svrha toga?

Isti čip a drugačiji.

Isti je cip, nije drugaciji

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
gil kaže...

A koja je svrha toga?

Isti čip a drugačiji.

Isti je cip, nije drugaciji

 A zašto onda dva hw id_a?

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
gil kaže...
ansha kaže...
gil kaže...

A koja je svrha toga?

Isti čip a drugačiji.

Isti je cip, nije drugaciji

 A zašto onda dva hw id_a?

Zbog bios-a, ne da ti flashat bios ako hardware id nije odgovarajuci.

 

Stvar sluzi da bi nvidija vise zaradila na AIB partnerima jer trebaju prodavat A cipove u tvornicki clockanim modelima, koje, pretpostavljam, vise placaju.

 

U praksi se neki non-A primjerci clockaju daleko bolje od nekih A primjeraka tako da je opet silicon lottery u igri, al power limit koji bi u bios-ima za non-A kartice trebao biti nize postavljen je problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 17:45 (ansha).
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Poz danas mi stigla Mis RTX 2060 Gaming Z i obrisao stare drivere od rx 580 sa ddu te instlirao najnovije nvidia drivere i imam ogroman stuter u igrama recimo u rise of the tomb rider iman losiji score na benchmarku nego sa rx 580 a trebao bi imati oko 20-40 fps vise.

Bdw pc je pod moj pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Iwan7SeVeN kaže...

Poz danas mi stigla Mis RTX 2060 Gaming Z i obrisao stare drivere od rx 580 sa ddu te instlirao najnovije nvidia drivere i imam ogroman stuter u igrama recimo u rise of the tomb rider iman losiji score na benchmarku nego sa rx 580 a trebao bi imati oko 20-40 fps vise.

Bdw pc je pod moj pc.

Jel ukljucen freesync/gsync? S afterburnerom prati usage da vidimo sta se desava...

 

Na 1080p ce biti bottlenecka tu i tamo, al mora biti brza od rx 580...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 18:32 (ansha).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz danas mi stigla Mis RTX 2060 Gaming Z i obrisao stare drivere od rx 580 sa ddu te instlirao najnovije nvidia drivere i imam ogroman stuter u igrama recimo u rise of the tomb rider iman losiji score na benchmarku nego sa rx 580 a trebao bi imati oko 20-40 fps vise.

Bdw pc je pod moj pc.

Jel ukljucen freesync/gsync? S afterburnerom prati usage da vidimo sta se desava...

 

Na 1080p ce biti bottlenecka tu i tamo, al mora biti brza od rx 580...

 Upalje je gsync sta je do toga problem?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Moze bit, meni zna nekad bit stutter teski kad je gsync ukljucen na freesync monitoru, kod mene gasenje i paljenje monitora rijesi problem.

6 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

pozz,

 

zanima me dal mislite da bi stala jos jedna ovakva grafa odmah tu ispod? i da li je veliki problem ako su jedna uz drugu? 

 

dal da idem u sli s njima ili bolje da ostanem na jednoj u pitanju je 3440x1440 rez. 

 

cisto me zanima, gledam bas, uzeo bi ali nekako ipak mislim da nebi stala jos jedna takva ispod. tj da ne bi bas bas udarala u gornju. 

IG: _m0riarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Stala bi, al gornjoj bi drasticno povisila temperaturu...

6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
@ansha

Onda ništa.
Hvala!
IG: _m0riarty
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ako igras CS mogao bi navuci preko 1000 FPS. Bio bi kralj svemira s time

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Ako igras CS mogao bi navuci preko 1000 FPS. Bio bi kralj svemira s time

Ja bi organizirao turnire u CS-u na nacin da pobjedjuje onaj s visim prosjecnim fps-om u partiji a ne onaj s vise killova...

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Ak ne nagura unutra jos barem 2x 2080ti kao da nije nis napravio.lp😎
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
_itsmoriarty kaže...

Zamjeni ekran za 4k 144 Hz i onda uzmi još jednu karticu.

ps. custom loop u tome slučaju je obavezan i nećeš imati problema sa temp.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...
_itsmoriarty kaže...

Zamjeni ekran za 4k 144 Hz i onda uzmi još jednu karticu.

ps. custom loop u tome slučaju je obavezan i nećeš imati problema sa temp.

A imao bi bogami i onda osrednje temperature, gpu-ovi sigurno na 55-60°C s obzirom na zbijenost i airflow kucista, osim ako ne razvali ventove...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...

 gpu-ovi sigurno na 55-60°C

Ma to je super.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice