HD5850 - Nova generacija ili ipak...

poruka: 437
|
čitano: 71.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Pozdrav.

 

Evo dobio sam ovu graficku prije tjedan dana, konfa je sljedeca:

 

i5 750 2,6 Ghz

2x2 DDR3 Corsair 1600Mhz

XFX HD5850

 

Neznam zasto, al cini mi se da je ova graficka prelosa u igrama kao cod2 i cod4?

Trenutno imam xp sp3, imo sam windows 7 x64 prvih 2-3 dana, cak i x86 no razocaravajuce performanse, pa sam vratio na sp3 misleci da ce se sto popravit..

 

Naime, u cod2 mi jedva locka 250 na 1240 rezoluciji, sa konstantnim dropom 230-250, preko 333 lock neide nimalo.

U cod4 je stanje jos losije, iako igra koristi 4 jezgre.. Naime u njoj imam drop i do 120.

 

Frend ima quad core 2,8 klokan do 3,2 i hd4870 i ima 800 lock cod2, cak i 1000.

 

Nista nije pokvareno niti prckano.

 

Po vama, dal je problem u procesoru, grafickoj ili ?

Cini mi se da sam prelose prosao, najvjerojatnije bi 3x bolje ista gtx275.

 

Takodjer, nisam 100% siguran, u xp imam lagg sa xfireom i slicnim kad ga dragam preko desktopa on jedva ide.. a u win 7, cini mi se nije bilo tog problema

Cijenim svaki komentar i prijedloge.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 22:54 (weirdeq).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
weirdeq kaže...

Pozdrav.

 

Evo dobio sam ovu graficku prije tjedan dana, konfa je sljedeca:

 

i5 750 2,6 Ghz

2x2 DDR3 Corsair 1600Mhz

XFX HD5850

 

Neznam zasto, al cini mi se da je ova graficka prelosa u igrama kao cod2 i cod4?

Trenutno imam xp sp3, imo sam windows 7 x64 prvih 2-3 dana, cak i x86 no razocaravajuce performanse, pa sam vratio na sp3 misleci da ce se sto popravit..

 

Naime, u cod2 mi jedva locka 250 na 1240 rezoluciji, sa konstantnim dropom 230-250, preko 333 lock neide nimalo.

U cod4 je stanje jos losije, iako igra koristi 4 jezgre.. Naime u njoj imam drop i do 120.

 

Frend ima quad core 2,8 klokan do 3,2 i hd4870 i ima 800 lock cod2, cak i 1000.

 

Nista nije pokvareno niti prckano.

 

Po vama, dal je problem u procesoru, grafickoj ili ?

Cini mi se da sam prelose prosao, najvjerojatnije bi 3x bolje ista gtx275.

 

Cijenim svaki komentar i prijedloge.

sta fali grafi??? grafa je odlicna za te pare ali mogo si uzet barem jacu nebi ti bila slaba karika grafa npr neku 5870

asus maximus formula,4gb corsair xms2,xfx 4890+scythe musashi(clocano8 85mhz,1000mhz)..q6600 3.3ghz +therm 120 ultra,wd caviar black 750gb,2dvd-
15 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Ta grafa nije optimizirana za te niže rezolucije jer za njih nije ni namjenjena.To je jedino logično objašnjenje.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 22:58 (dery).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

ali nekuzim, imam full hd monitor dakle 1920 rezu, al je stvarno losa graficka.. manja rezolucija - vise fps-a..

 

imate koji prijedlog?

mozda je do drivera, al sumnjam da ce toliko poremetiti performanse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Ta grafička kartica če zablistat s novijim igricama. Također ta grafička kartica nije namjenjena za niske rezolucije. Tako da u tome leže tvoji problemi. Ali imaš zvijer od grafičke kartice i to te ne treba zabrinjavat. Sad je druga priča dali si mogao proć i jeftinije i bolje za rezoluciju na kojoj ti igraš. Ali ako ništa imaš grafičku za duge staze i uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 23:01 (zabranjeniples).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

to je trenutno najbolja gejmerska konfiguracija pa je možda do drivera ili ti neki proces (antivirus...) zeza cilo vrime, iako sumnjam da si na svaki operativni sustav istu pogrešku učinio... znači skini najnovije drivere sa atijeve stranice i onda javi kako je prošlo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Ajde vidi koliki ti je fps na crysisu i full hd rezi bez uključenih AA na entuziast postavke pa javi.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

nemam crysis :D

 

sto se tice drivera, imam najnovije..

 

neznam do cega je, jer mi graficka primarno sluzi za cod2 i cod4.. i cod6 koji ce doc. al sve je to dx9.

 

normalno, za 1 god ce ovo bit odlicna graficka, al zasad me jebe totalno.

 

takodjer mi nekad pc bloka tj stane i ne mice se..

 

a sve je ok spojeno, u adm-a su mi spajali..

 

na dx9 u cod2 mi je oko 150-250.. nece preko :D

 

cudna graficka

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 23:15 (weirdeq).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
predi na Vistu/Win7 da bi ti se hardware u potpunosti iskorisito!
addicted to HD :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
weirdeq kaže...

nemam crysis :D

 

sto se tice drivera, imam najnovije..

 

neznam do cega je, jer mi graficka primarno sluzi za cod2 i cod4.. i cod6 koji ce doc. al sve je to dx9.

 

normalno, za 1 god ce ovo bit odlicna graficka, al zasad me jebe totalno.

 

takodjer mi nekad pc bloka tj stane i ne mice se..

 

a sve je ok spojeno, u adm-a su mi spajali..

 

na dx9 u cod2 mi je oko 150-250.. nece preko :D

 

cudna graficka

ajde bogati što se buniš što si je kupio onda :D daj je meni ako ti ne valjda :)

Prodajem konfiguraciju INTEL Celeron 1.9,ATI Radeon9600XT,1GBKingmax,120GB Tvrdi Disk 120GB(7200RPM),CD čitač ASUS QuietTrack 52xMax i DVD čitač s pržilicom,Matičnaploča:Gigabyte478Soc7 700KN ZAGREB
14 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Pa čovjek se ima pravo pobunit ipak je uložio poštene novce. Dakle problem može bit u lošim driverima ili niskoj rezoluciji. Drugi problem ne bi smio postojat. Imaš konfiguraciju koja sve treba klat bez problema. Vidio sam u prvom postu da si napisa na rezoluciji 1240.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 23:25 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Ne mislio sam da je na toj rezoluciji lose za njenu cijenu..

 

full hd 1920x1080 imam inace.

 

evo reinstaliro sve nepotrebno, antivirus i sranja, javim sutra jel bolje..

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Prvo testiraj nekim generičkim i sintetičkim testovima grafu i procesor.

Isključi sva ta antivirus sranja,jer gejming mašina+antivirusni soft = trkači konj s utezima na nozi.

Drugo dx11 kartica na dx9 stroju = neoptimizirana i usporena grafika.

Treće spori hard koji svojim swap fajlom odnosno virtualnom memorijom za kojom je gladna igra

takođe spušta ukupne performanse.(Gejming mašina bi trebala imati barem raid 0 polje ili ssd kao sistemsku particiju).

 

Intel Q9400 @ 3.68 / Asus P5Q-E / Corsair 2x2GB 1066 Dominator / 2x HD4850 CF / 2x 640GB Seagate 11 RAID 0 / Corsair 650W TX / Samsung T260HD
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 23:52 (dax1974).
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

čemu os star 8 godina koji je još za dx9 a ti imaš grafičku koja je dx11 odi na win 7 fps bi trebo biti bolji

Ako kome treba Lockerz pozivnica neka se javi porukom (odmah dobije 100 bodova ko se registrira))
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Evo izbrisao sam nod32 i jos par programa, ima razlike, al ne tolike.

U CoD4 sa full rezom imam oko 200-300 bez zahtjevnih stvari ko smoke i sl.

 

Sto se tice win7, imao sam ga, no bio je malo losiji nego xp.. Mozda jer je moj skinuti a ne original pa je bilo conflicta nekog.. Instalirat cu org, prvenstveno jer xp ne podrzava ddr3 2x2 1600 memoriju, pa je ne koristi.

 

Al siguran sam da ce za godinu dana pc bit masina, iako sad imam manjih problema. Takodjer mi se dogadja da kad udjem u cod, prvih 10 sec mi svakih dvije sekunde baci fps na 90, tj zallaga jako..

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

A jel bi uzeo BFG GTX280 OC za tu 5850? Viša klasa kartice i u DX9 igrama će ti biti bolja.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
naxeem kaže...

A jel bi uzeo BFG GTX280 OC za tu 5850? Viša klasa kartice i u DX9 igrama će ti biti bolja.

xD, naxeem u svemu ovome vidi samo priliku za profitirat Cool

 

@autor teme: Instaliraj Windows Vistu ili Windows 7 i stavi najnovije drivere, trebalo bi sve bit u redu.

Play hard, go pro!
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Ne, ne vidim. Nego ozbiljno, ja želim DX11 karticu jer se bavim 3D grafikom kao hobijem i volim eksperimentirati (zato i imam 280 zbog CUDA-e), a njemu treba za igranje, pogotovo DX9 naslova gdje je ova kartica snažnija. Dakle, ništa nego pomaganje čovjeku. S obzirom da ova košta 1500, a moja je koštala 3500, ne vidim baš profit.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
naxeem kaže...

Ne, ne vidim. Nego ozbiljno, ja želim DX11 karticu jer se bavim 3D grafikom kao hobijem i volim eksperimentirati (zato i imam 280 zbog CUDA-e), a njemu treba za igranje, pogotovo DX9 naslova gdje je ova kartica snažnija. Dakle, ništa nego pomaganje čovjeku. S obzirom da ova košta 1500, a moja je koštala 3500, ne vidim baš profit.

Pa profit je ono sto si naveo! DX11, a i kartica je puno novija, manje koristena i manje struje trosi. HD 5850 vrti i DX10 i DX11 (nadolazece) igre i aplikacije bolje od 280. Tvoja grafa je vjerojatno bolja u dx9 igrama samo zbog drivera, koji za 5850 jos nisu perfektni.
Play hard, go pro!
15 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

ne kužim razliku između 230-300 ili 800 slika/s , zar se to primjeti, budeš brži , šta? Neodlučan

 

Ja sam cod2 pržio na oko 100fpsa i sve je letilo bez problema, sad mi ne Cod5 negdje na 80 mislim, tj ne zamara me to.. zar bi trebalo ? dobar ping mi je najbitniji.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
bik kaže...

ne kužim razliku između 230-300 ili 800 slika/s , zar se to primjeti, budeš brži , šta? Neodlučan

 

Ja sam cod2 pržio na oko 100fpsa i sve je letilo bez problema, sad mi ne Cod5 negdje na 80 mislim, tj ne zamara me to.. zar bi trebalo ? dobar ping mi je najbitniji.

Okorjeli COD gameri kazu da se primjeti, neke sheme kao da meci brze lete, necujes se dok hodas kad imas 500+ fps-a itd. Znam samo da sam igrao i na 100 i na 500 fps-a cod2, cod4 i cod5 i da nevidim razliku.

Play hard, go pro!
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
Fowix kaže...
naxeem kaže...

Ne, ne vidim. Nego ozbiljno, ja želim DX11 karticu jer se bavim 3D grafikom kao hobijem i volim eksperimentirati (zato i imam 280 zbog CUDA-e), a njemu treba za igranje, pogotovo DX9 naslova gdje je ova kartica snažnija. Dakle, ništa nego pomaganje čovjeku. S obzirom da ova košta 1500, a moja je koštala 3500, ne vidim baš profit.

Pa profit je ono sto si naveo! DX11, a i kartica je puno novija, manje koristena i manje struje trosi. HD 5850 vrti i DX10 i DX11 (nadolazece) igre i aplikacije bolje od 280. Tvoja grafa je vjerojatno bolja u dx9 igrama samo zbog drivera, koji za 5850 jos nisu perfektni.

Driveri za DX9 se neće mijenjati. Bolja je zbog snage i arhitekture koja je prilagođenija DX9 naslovima. Profit je DX11 samo ako želiš DX11. Za DX11 igre cijela prva generacija je ionako preslaba. Tek iduća će vrtjeti DX11 kako treba, a ovo za sada je za benchmarke, testove itd.

bik kaže...

ne kužim razliku između 230-300 ili 800 slika/s , zar se to primjeti, budeš brži , šta? Neodlučan

 

Ja sam cod2 pržio na oko 100fpsa i sve je letilo bez problema, sad mi ne Cod5 negdje na 80 mislim, tj ne zamara me to.. zar bi trebalo ? dobar ping mi je najbitniji.

COD ima sistem osvježavanja inputa i tu veću prednost ima onaj s većim fps-om.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

To su onda bugovi u igri, trebali su sve lockat na 250 max i mir.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
weirdeq kaže...

Evo izbrisao sam nod32 i jos par programa, ima razlike, al ne tolike.

U CoD4 sa full rezom imam oko 200-300 bez zahtjevnih stvari ko smoke i sl.

 

Sto se tice win7, imao sam ga, no bio je malo losiji nego xp.. Mozda jer je moj skinuti a ne original pa je bilo conflicta nekog.. Instalirat cu org, prvenstveno jer xp ne podrzava ddr3 2x2 1600 memoriju, pa je ne koristi.

 

Al siguran sam da ce za godinu dana pc bit masina, iako sad imam manjih problema. Takodjer mi se dogadja da kad udjem u cod, prvih 10 sec mi svakih dvije sekunde baci fps na 90, tj zallaga jako..

 

 

otkad je lag ako konfa vrti 90 FPS??? po meni ti tu nešto procesor jako zeza ili možda čak i memorija. testiraj memoriju sa Memtest. Također pokreni super IP i ostale testove za procesor pa usporedi na internetu sa tuđim testovima tog procesora...

16 godina
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Imaš takav komp a na XP dereš? Baš čudno što ti ne ide brže... stavi Vistu ili još bolje Win7 i da vidiš, mogu se okladiti da će bolje ići...

Tko rano rani, cijeli dan je pospan...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...

Znaci imam windows 7 x64 retail.. Mislite da ce bolje ici?

 

Iako na proslom mi je malo losije islo nego na xp-u sto se tice cod serijala, u svemu ostalom je bilo bolje na sedmici.. Al mislim da idem na sedmicu

14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
RPG vs TENK kaže...

čemu os star 8 godina koji je još za dx9 a ti imaš grafičku koja je dx11 odi na win 7 fps bi trebo biti bolji

win xp sigurno bolje vrti sve dx9 naslove od viste i win 7

16 godina
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...
dokly1982 kaže...
RPG vs TENK kaže...

čemu os star 8 godina koji je još za dx9 a ti imaš grafičku koja je dx11 odi na win 7 fps bi trebo biti bolji

win xp sigurno bolje vrti sve dx9 naslove od viste i win 7

 

pa na novom hardwareu ne! win7 je bolji da i u dx9 igrama:)
addicted to HD :)
14 godina
neaktivan
offline
HD5850 - Nova generacija ili ipak...

onda je i vista bolja po toj tvrdnji jel izmedju viste i win 7 nema nikakve razlike u brzini izvodjenja igri..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD5850 - Nova generacija ili ipak...

zasad cu ostat na xp-u jos dok ne dodju dx11 igre za kojih 4-5 mjeseca..

 

Inace, imam pitanje sto se tice maticne, tj smart6 programa za gigabyte p55-ud3..

 

Imaju quick boost program u kojem imam tri levela za klokanje proca, ovaj najjaci digne za jednu 600mhz, sto bi bilo oke, s tim da imam stock cooler.

 

Mislite da ce uspjet moj i5 750 dic na 3,0 - 3,2 bez vecih problema?

 

Thx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice