Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 711.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 

hebe me malo ovaj obs studio, nema opcije da stretcha video nize rezolucije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zasto uopće koristiš OBS kraj nvidia shadowplaya?

6 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ibme74 kaže...

Zasto uopće koristiš OBS kraj nvidia shadowplaya?

 

shadowplay mi nece snima osd...btw, rijesio sam problem, evo novi video..

 

 

izgubio sam 30 fps zbog snimanja u nativnoj od monitora

 

 

1030 moze prikazat 60 fps average u dx11 naslovima na 720p rezi (uz fastsync, moze i vise uz screentearing bez njega)

1050 moze prikazat 120 fps average u dx11 naslovima na 1050p rezi (uz fastsync, moze i vise uz screentearing bez njega)

1060 moze prikazat 240 fps average u dx11 naslovima na 1080p rezi (uz fastsync, moze i vise uz screentearing bez njega)

280x moze prikazat 240 fps average u dx11 naslovima na 900p rezi (uz fastsync, moze i vise uz screentearing bez njega)

 

 

1000 gflops = 60 fps

80 gps = 1080p

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 21:10 (Gorstak79).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Clockaj tog ljepotana i uzmi slobodno GTX 1060 s 6GB memorije. 

 

 sandyu je nazalost dosao kraj,barem kod mene,moj i7 2600K na 4.5 GHz ne moze goniti moju gtx 1060 3GB u multiplayer igrama

BF1,BF4,cak ni CSGO,svugdje mi je iskoristenost grafe oko 50 do 70,naravno tu i tamo skoci i na 90 do 99% ali je to rijetkost

 

igre idu solidno pa mi se ne mijenja procesor,maticna i ram radi malo boljih frejmova.

nekad kad ne bude žao dati za nesto novo uzet ce se,dovoljno je trajao stari sandy

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kada je igra CPU intensive onda sam u teškom BN, kada je GPU intensive onda se može fino igrati.

 

Oba SS su uzeta prilikom snimanja, dakle iz video klipova koje je napravi ReLive, s tim da je COD na 290 a Witcher na 280x (na 290 ide fino na Ultra do 60 fps) sa starim Phenomom.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 22:51 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav dragi ljudi! 

 

Imam I5 2500k oc na 4,5 Ghz i saphire r9 285 dual x oc(1050 mhz), 8 gb 1333 mhz rama, itd... a monitor mi je asus mg248qr Vsync koji je u funkciji.

 

Igre koje igram su Dota 2, a sada malo i Star wars: Batllefront 2, a planiram i Playerunknown battlegrounds.

 

Planiram uzeti mašinu i imam par pitanja ali ono što mene mući najviše je jedan drugi problem. Znaći zanima me zašto mi naprimjer dota 2 ima random, vrlo brze spajkove, svakih 30-60 sec pogotovo kod mjenjanja ekrana. Smatram da nije veza, radio sam neka mjerenja pinga i slicno, a danas cu jos i probati offline. 

 

Mjerim rad procesora ali on ne prelazi 90 posto i u največim okršajima, prosjek je 60-70 posto, a ni graficka nije full usage. Reistalirao sam dotu 2  ali i dalje se agonija nastavlja i ubija smooth gameplay.

 

Onda u Star warsu:bf 2 igra ide od 100 fps - 60, ali svejedno mi trza puno češće, a tu procesor u 100 posto dok graficka nije, a igram na medium detaljima.

 

Ono što mene mući je zašto mi igra trza, šteka, a vrtim je iznad 60 fps-a. Vidim da neki ljudi vrte na 45 fps-a ali bez tih spajkova. Probavao sam i vsyn i lockat izavana fps i sve zivo ali nisam skuzio zasto. Pogotovo dota 2 koju sam igrao na staroj mašini. 

 

Pitam se zasto šteka, zašto jednostavno ne smanji fps-ove, nego šteka, tako da dota i na 100 fps-a uz vsync je loše iskustvo.  Čitam već danima po netu ali jos nisam shvatio zašto jednostavno ne smanji fps nego  trza, šteka...

 

edit; temperature su sve do 70c, i testirano kroz software za testiranje da je stabilno.

 

Spasite me jer mi je glupo kupiti novu graficku ili novu proc matičnu i ram ako nije problem u tome...

 

 

 

Hvala!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:22 (Blader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

stutter dobijas kad je proc na 100%...ne samo sto on hrani grafu, nego kod mp igara ima jos gomilu toga za obavit...najbolje ti je opteretiti grafu na maks da maknes vecinu opterecenja sa proca, ili, kupit jaci proc...ako grafa nije na 100%, znaci da proc ima vise posla....grafu mozes opteretiti recimo ukljucivanjem enhanced synca u opcijama drajvera

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:39 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ima smisla kod ovih zahtjevnijih igara. 

 

Ali dota 2 mi je misterij. Jel moguće da nekako spajka zbog procesora,a da on ne ide u 100 posto. Jer na SW: bf 2 jasno je kad krene game i bude puno ljudi oko mene proc je u 100% zalockan, a kad stavim na high detalje je i grafa u 100. Dok kad se malo ljudi razvodne nakon 30-ak sec se igra smiri i ide dobro iako stalno su tu zatrzavanja ali se na grafu vidi da je proc u 100 posto tad dok dota je problem.

 

U razmišljanju sam o novoj kofiguraciji koju bi uzeo u 2 dijela. 

 

U jednom dijelu, proc, matičnu, ram, možda jos jedan ssd od 250gb, a u drugom dijelu graficku nesto kao rx580 nitro zbog freesync monitora.

 

Ali dok ne rijesim probleme u doti... nekako sam deprimiran. Ovih dana cu napravit backup widowsa pa cu stavit nove da isprobam, a to mi nije lako jer imam masu programa za muzicku produkciju gdje treba dva dana dok ih sve ne poslozim...

 

Probat cu sa tim opcijama u crimsonu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 14:12 (Blader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozz,nedavno uzeo evga superclocked 1080 ,te sa mojim 3770k na 4.2Ghz dobivam neki cudan bottleneck i jako mali boost u fps-u. Tipa gpu usage je na 60 a cpu na 50% i nece gurat vise. Napravio sam mali i brzi test sa starom(r9 290) i novom grafickom te cu priloziti sliku.

 

Ima li netko neku ideju kako da cpu il gpu natjeram da rade blize svom maksimumu?

 

Trenutno sam na FHD 60hz,no uskoro uzimam WQHD,144hz monitor. Znam da ce mi moj prc bit BN za 144hz,no dok ne uzmem novu platformu bi htio iz ove izvuci maksimum.

 

EDIT: postavke u igrama su iste ko i na starog grafickoj,osim tamo gdje nvidija ima neke svoje postavke koje nemogu ugasiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 14:42 (izvone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
191x7 kaže...

Clockaj tog ljepotana i uzmi slobodno GTX 1060 s 6GB memorije. 

 

 sandyu je nazalost dosao kraj,barem kod mene,moj i7 2600K na 4.5 GHz ne moze goniti moju gtx 1060 3GB u multiplayer igrama

BF1,BF4,cak ni CSGO,svugdje mi je iskoristenost grafe oko 50 do 70,naravno tu i tamo skoci i na 90 do 99% ali je to rijetkost

 

igre idu solidno pa mi se ne mijenja procesor,maticna i ram radi malo boljih frejmova.

nekad kad ne bude žao dati za nesto novo uzet ce se,dovoljno je trajao stari sandy

 Ista stvar meni u bf1,i5 760 na 4ghz stalno na 100% a grafička  na 70% pri low detaljima...cpu ovisna igra,ali nije samo kriv cpu nego i dice i njihova optimizacija,sad mi je bf1 na auto(medium postavke) pa je i gpu vise iskoristen...ali opet je cpu opterecen 100% i koči grafičku(gtx 1060 3gb)

12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

kakva optimizacija tebe muci?, frostbite je najbolji game engine danasnjice, imas kantu od procesora staru 10g...lol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
izvone kaže...

Pozz,nedavno uzeo evga superclocked 1080 ,te sa mojim 3770k na 4.2Ghz dobivam neki cudan bottleneck i jako mali boost u fps-u. Tipa gpu usage je na 60 a cpu na 50% i nece gurat vise. Napravio sam mali i brzi test sa starom(r9 290) i novom grafickom te cu priloziti sliku.

 

Ima li netko neku ideju kako da cpu il gpu natjeram da rade blize svom maksimumu?

 

Trenutno sam na FHD 60hz,no uskoro uzimam WQHD,144hz monitor. Znam da ce mi moj prc bit BN za 144hz,no dok ne uzmem novu platformu bi htio iz ove izvuci maksimum.

 

EDIT: postavke u igrama su iste ko i na starog grafickoj,osim tamo gdje nvidija ima neke svoje postavke koje nemogu ugasiti.

 nemozes natjerati i7 na 100% jer to zapravo treba raditi dx11, koji je usran po iskoristivosti jezgara dakle nezna vec koristi uglavnom jednu jezgru za gpu(Tonči je vec milijon puta to objasnjavao po forumu), kako je ta jezgra za danasnje pojmove relativno slaba(prepakirani sandy bridge nazvan ivy) za iskoristavanje poprilicno mocnije gtx 1080 ti treba najjaci cpu dakle najnoviji tipa 8600k/8700k. Ili odnesi gpu kod nekog drugog tko ima jaci cpu pa ces vidjeti, ak te zanima na tvom kompu kak ce vrtiti na vecoj rezi u CP od nvidije upali DSR i oznaci si sve rezolucije ili samo 1440p pa si provjeri onda rezultate!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

kakva optimizacija tebe muci?, frostbite je najbolji game engine danasnjice, imas kantu od procesora staru 10g...lol

 Ali zato i sa tom kantom njubare poput tebe padaju bez problema....optimizacija da,igra ovisi previse o cpu,nemoze se rec da je optimizirana kad ti je za bf1 pod minimum cpu stavljen 7700k cpu

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
191x7 kaže...

Clockaj tog ljepotana i uzmi slobodno GTX 1060 s 6GB memorije. 

 

 sandyu je nazalost dosao kraj,barem kod mene,moj i7 2600K na 4.5 GHz ne moze goniti moju gtx 1060 3GB u multiplayer igrama

BF1,BF4,cak ni CSGO,svugdje mi je iskoristenost grafe oko 50 do 70,naravno tu i tamo skoci i na 90 do 99% ali je to rijetkost

 

igre idu solidno pa mi se ne mijenja procesor,maticna i ram radi malo boljih frejmova.

nekad kad ne bude žao dati za nesto novo uzet ce se,dovoljno je trajao stari sandy

 Koji os imaš?

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
M4X kaže...
Stjepanj kaže...

kakva optimizacija tebe muci?, frostbite je najbolji game engine danasnjice, imas kantu od procesora staru 10g...lol

 Ali zato i sa tom kantom njubare poput tebe padaju bez problema....optimizacija da,igra ovisi previse o cpu,nemoze se rec da je optimizirana kad ti je za bf1 pod minimum cpu stavljen 7700k cpu

 bas ga sereš:

https://www.battlefield.com/games/battlefield-1/tech

dakle i dalje je problem samo u tvojoj kanti...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
M4X kaže....  

 sandyu je nazalost dosao kraj,barem kod mene,moj i7 2600K na 4.5 GHz ne moze goniti moju gtx 1060 3GB u multiplayer igrama

BF1,BF4,cak ni CSGO,svugdje mi je iskoristenost grafe oko 50 do 70,naravno tu i tamo skoci i na 90 do 99% ali je to rijetkost

 

igre idu solidno pa mi se ne mijenja procesor,maticna i ram radi malo boljih frejmova.

nekad kad ne bude žao dati za nesto novo uzet ce se,dovoljno je trajao stari sandy

 Koji os imaš?

 win 10 pro

mada je nebitno i na sedmici i osmici isto je,svakako ne igram BF1,igra mi je bezveze,ali bottleneck je tu u vecini MP igara,mada nebitno ne znaci mi to puno,ne planiram mijenjati procesor i platformu jos par godina.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
izvone kaže...

Pozz,nedavno uzeo evga superclocked 1080 ,te sa mojim 3770k na 4.2Ghz dobivam neki cudan bottleneck i jako mali boost u fps-u. Tipa gpu usage je na 60 a cpu na 50% i nece gurat vise. Napravio sam mali i brzi test sa starom(r9 290) i novom grafickom te cu priloziti sliku.

 

Ima li netko neku ideju kako da cpu il gpu natjeram da rade blize svom maksimumu?

 

Trenutno sam na FHD 60hz,no uskoro uzimam WQHD,144hz monitor. Znam da ce mi moj prc bit BN za 144hz,no dok ne uzmem novu platformu bi htio iz ove izvuci maksimum.

 

EDIT: postavke u igrama su iste ko i na starog grafickoj,osim tamo gdje nvidija ima neke svoje postavke koje nemogu ugasiti.

 nemozes natjerati i7 na 100% jer to zapravo treba raditi dx11, koji je usran po iskoristivosti jezgara dakle nezna vec koristi uglavnom jednu jezgru za gpu(Tonči je vec milijon puta to objasnjavao po forumu), kako je ta jezgra za danasnje pojmove relativno slaba(prepakirani sandy bridge nazvan ivy) za iskoristavanje poprilicno mocnije gtx 1080 ti treba najjaci cpu dakle najnoviji tipa 8600k/8700k. Ili odnesi gpu kod nekog drugog tko ima jaci cpu pa ces vidjeti, ak te zanima na tvom kompu kak ce vrtiti na vecoj rezi u CP od nvidije upali DSR i oznaci si sve rezolucije ili samo 1440p pa si provjeri onda rezultate!lp

 zašto meni bf onda automatski ne uključi dx12? to je sigurno zato jer imam nvidiu a nvidia nema pravi dx12,trebal sam ostat na rx 480....danas bi sigurno bolje vrtila bf1...

i da,igral sam igru na i7 875k procesoru na 4GHz,isti kurac kao i na i5 760 na 4GHz,nema apsolutne nikakve razlike barem kad je u pitanju nvidia grafička kartica....sa amd karticom bi to na dx12 vjerojatno išlo nešto bolje...to je i sam superdavor potvrdil,on kaže:ako imaš amd grafičku vrti dx12 a ako imaš nvidia grafičku stavi na dx11(više frejmova,fps-a) kad je u pitanju bf1

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
M4X kaže....  

 sandyu je nazalost dosao kraj,barem kod mene,moj i7 2600K na 4.5 GHz ne moze goniti moju gtx 1060 3GB u multiplayer igrama

BF1,BF4,cak ni CSGO,svugdje mi je iskoristenost grafe oko 50 do 70,naravno tu i tamo skoci i na 90 do 99% ali je to rijetkost

 

igre idu solidno pa mi se ne mijenja procesor,maticna i ram radi malo boljih frejmova.

nekad kad ne bude žao dati za nesto novo uzet ce se,dovoljno je trajao stari sandy

 Koji os imaš?

 win 10 pro

mada je nebitno i na sedmici i osmici isto je,svakako ne igram BF1,igra mi je bezveze,ali bottleneck je tu u vecini MP igara,mada nebitno ne znaci mi to puno,ne planiram mijenjati procesor i platformu jos par godina.

 nije ti nebitno,na win 10 ipak ima nešto više frejmova mada ne puno,ipak je noviji i moderniji os

10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bf1 ce zakucat skoro svaki mainstream CPU na 100% (pa cak i 8600k). No igra ne radi lose zbog tog vec zbog win 10 i njegove užasne alokacije rama, pogotovo u zadnje vrijeme. Otvorite resource monitor i pratite RAM usage, nakon 1-2 runde od 16GB rama ostat ce vam 600mb slobodnog rama, dok ce 6gb biti u stand byu ne iskoristivo. I tu krece stutter fest jer BF1 obožava ram, našao sam kako to zaobici i napravio da mi svakih 15ak min. komp automatski oslobodi standby ram.

Nikad nisam igrao BF1 tako fluidno u ovih godinu i nešto.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Bf1 ce zakucat skoro svaki mainstream CPU na 100% (pa cak i 8600k). No igra ne radi lose zbog tog vec zbog win 10 i njegove užasne alokacije rama, pogotovo u zadnje vrijeme. Otvorite resource monitor i pratite RAM usage, nakon 1-2 runde od 16GB rama ostat ce vam 600mb slobodnog rama, dok ce 6gb biti u stand byu ne iskoristivo. I tu krece stutter fest jer BF1 obožava ram, našao sam kako to zaobici i napravio da mi svakih 15ak min. komp automatski oslobodi standby ram.

Nikad nisam igrao BF1 tako fluidno u ovih godinu i nešto.

 To je neko kemijanje bezveze,isto kao sta non stop radi dice i tvika i kemija sa igrom....ram nije problem nikakav,16gb rama je i vise nego dovoljno

Ako imas 16 gb rama kako moze 6gb bit u nekom standbayu a kazes da ti je slobodno samo 600mb ,to ti se zove ona virtualna memorija ako se ne varam,ne pricaj gluposti...

Internet latencije i internet su glavni problem meni,tj. sporost...ali se jos uvijekbda igrat... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 21:54 (M4X).
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

rostbite je najbolji game engine danasnjice

 Kako za što  za pucačine i sportske igre da ali za RPGove nije. Dragon Age 3 i pogtovo Mass Effect Andromeda su dokazi

https://www.usgamer.net/articles/the-frostbite-engine-nearly-tanked-mass-effect-andromeda

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Njabolji game engine današnjice je id Tech 6 na Vulkanu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
M4X kaže...
D3lBoy kaže...

Bf1 ce zakucat skoro svaki mainstream CPU na 100% (pa cak i 8600k). No igra ne radi lose zbog tog vec zbog win 10 i njegove užasne alokacije rama, pogotovo u zadnje vrijeme. Otvorite resource monitor i pratite RAM usage, nakon 1-2 runde od 16GB rama ostat ce vam 600mb slobodnog rama, dok ce 6gb biti u stand byu ne iskoristivo. I tu krece stutter fest jer BF1 obožava ram, našao sam kako to zaobici i napravio da mi svakih 15ak min. komp automatski oslobodi standby ram.

Nikad nisam igrao BF1 tako fluidno u ovih godinu i nešto.

 To je neko kemijanje bezveze,isto kao sta non stop radi dice i tvika i kemija sa igrom....ram nije problem nikakav,16gb rama je i vise nego dovoljno

Ako imas 16 gb rama kako moze 6gb bit u nekom standbayu a kazes da ti je slobodno samo 600mb ,to ti se zove ona virtualna memorija ako se ne varam,ne pricaj gluposti...

Internet latencije i internet su glavni problem meni,tj. sporost...ali se jos uvijekbda igrat... 

Upali resource monitor, odigraj dvije runde BF1 64 playera, pa alt+tabaj i javi mi koliko imas stand by odnosno free memorije... Pa ces vidjet tko prica gluposti. To je Win problem koji se pogotovo pogoršao sa tim Meltdown/Spectre updateom.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne znam dal je radi windows 10 i njihovih updatea, ili preslaba konfa, al ajde da pitam.

 

Moj PC: Asrock A770DE+

       AMD Phenom II X4 925

       ATI RX560 2GB OC

       8 GB RAM DDR2

 

Prvenstveno igram world of warcraft, al tu i tamo i ostale stvari. Većina igri radi solidno, al npr u wowu u raidovima fps zna pasti ispod 10, na oko 6 ili 7. Je li vrijeme za promijenit CPU? Hoće li mi to donijeti puno bolje performanse? Graficka je relativno nova. Lp

       

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
dmanz kaže...

Moj PC: Asrock A770DE+

       AMD Phenom II X4 925

       ATI RX560 2GB OC

       8 GB RAM DDR2

 

Je li vrijeme za promijenit CPU? Hoće li mi to donijeti puno bolje performanse? Graficka je relativno nova. Lp

 Da, vrijeme je za promjenu platforme (matična, procesor, RAM), osjetio bi ogroman boost. Koliki ti je budget?

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
dmanz kaže...

Moj PC: Asrock A770DE+

       AMD Phenom II X4 925

       ATI RX560 2GB OC

       8 GB RAM DDR2

 

Je li vrijeme za promijenit CPU? Hoće li mi to donijeti puno bolje performanse? Graficka je relativno nova. Lp

 Da, vrijeme je za promjenu platforme (matična, procesor, RAM), osjetio bi ogroman boost. Koliki ti je budget?

 ma za sada još nije u planu, za par mjeseci ću se javiti s nekim budžetom

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Totalno sam zaboravio na ovu temu, al dobro nije prošlo godina dana... :p

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Totalno sam zaboravio na ovu temu, al dobro nije prošlo godina dana... :p

 pa kad je Bneck nestao na Pc-u.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zanima me koliki bi bio bottleneck na i5 7400 i RTX 2070 ako neko zna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ako igras na monitoru od 60hz imat ces bn eventualno u cpu intenzivnim igrama tipa bf5, ako planiras ici na neki 100hz+ monitor onda ti treba ipak malo jaci cpu tipa i5 8400.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice