[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

poruka: 16
|
čitano: 14.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Nakon prodaje Palit GTX 460 768 MB DDR5, (moj review iz 2010 godine) i nadoplate od 255 kuna uzeo sam Gainward Geforce GTX 650 Ti pa napravio mini review.

 

Grafička i specifiakcije iste:

*veća slika

 

Kutija te grafička smještena u kućište:

*veća slika

*veća slika

 

Vidi se da je grafička kartica jako malih dimenzija šta je zgodno ako u kućištu baš i nemate previše mjesta. U pakiranju se ne dobije ništa osim quick guide te CD sa driverima. Također zahtjeva samo jeda 6 pinski konektor. Temperature Grafičke u testovim sew je kretala oko 60 stupnjeva dok je stara GTX 460 imala temperature oko 76 stupnjeva no nakon šta sam promjenio termalnu pastu i tamo su temperature malo pale te se kretale od 67 - 73 stupnja. Ventilator je OSJETNO tiši nego kod stare Palit grafičke, a to se odnosi na sve brzine. Kada ga se stavi na recimo 60% to se jednostavno nemože usporedit koja je razlika u količini proizvedene buke.

 

Ja sam odmah podesio Core i Memory clockove kao šta ima Golden Sample verzija od Gainwarda jer nema smisla da se drži na defult taktovima. Za daljnje overclockanje ću vidjet sa vremenom. Procesor radi na default taktovima

*veća slika

 

Da odmah kažem da su performanse naspram GTX 460 sa 768 memorije osjetno bolje. FPS je značajno porastao te je stabilniji čime se dobiva na većoj fluidnosti. Naravno, korstim 1080p rezoluciju i u igrama se kartica sa najnižim AA i FXAA nosi sasvim korektno i igrivo dok kod nekih viših brojeva AA i multisamplinga kartica jednostavno poklekne šta je i normalno za ovaj kalibar grafičke.

Meni se je nadogradnja ekstra isplatila jer sam za 255 kuna dobio Kepler generaciju, novu grafičku karticu sa garancijom i iznenađujući porast performansi. Po meni, da kartica košta kakvih 950 kuna bila bi ekstra povoljna kupnja. Ovako vidim da u Linksu imaju razne nereferentne modele koji znaju imati cijenu i oko 1400/1500 kuna šta ipak smatram da je previše pošto se za jako malo nadoplate može uzeti kvalitetnija grafička. No može se naći za već oko 1000 kuna šta je sasvim korektno, (ja sam GTX 460 kada je izašla platio 1600 kuna ako se ne varam).

 

Pa evo malo testovi u brojevima šta sam odvrtio, kao šta rekoh 1920x1080 rezolucija monitora).....

 

3DMark 11 - rezultat

*testiranje vršeno prema ovim pravilima iz Bug Forum 3DMark 11 teme

 

Unigine Heaven Benchmark 4.0 - rezultat

*testiranje vršeno prema ovim pravilima iz Bug Forum Unigine Heaven Benchmark 4.0 teme

 

_____________________________________

 

F1 2012 - postavke - rezultat

 

Hitman Absolution - (FXAA, Global Ilumination i Tesselation ukljulčeni)

 - Ultra SSAO High, 16xAF, 0xMSAA

 - High, SSAO Off, 8xAF, 0xMSAA

 

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat - postavke - rezultat

*rezultati na istim postavkama sa GTX 460

 

Mafia II - postavke - rezultat

*zanimljivo; stavio sam iste postavke kao i kada sam testirao GTX 460 prije dvije godine i rezultat je skoro pa identičan - loš

___________________

 

To su baš odvrćeni benchmark djelovi u igrama, a sada malo ovako laički

 

Crysis 3

slika broj jedan slika broj jedan
GTX 460 - slika broj jedan - nikakav AA, teksture High

slika broj 2 slika broj 2
GTX 460 - slika broj dva   - post proces, shading, shadows i water na medium, AF = 4, ostalo na high

 

- na određenom mjestu GTX 460 sa postavkama koji pišu ispod slike, (ovi na slicama su postavke od GTX 650 Ti) ima od cca 28 - 36 FPSa dok GTX 650 Ti sa postavkama vidljviim na slikama na tom istom mjestu daje cca 36-55 FPSa

 

Far Cry 3 - postavke - igra radi fluidno na cca 40 FPSa

 

Assassins Creed 3 - postavke na maksimum, AA na normal, (sa GTX 460 postvake su bile na medium) i FPS je također porastao te je igra osjetno fluidnija; pa čak i u famoznom Bostonu gdje je prije na ovom mejstu FPS znao biti na oko 22/25 dok sada ne pada ispod 30

 

Skyrim - jako modani Skyrim, (250 modova, HD teksture itd itd - po ovom guideu šta sam napravio) je dobio cca 15 FPS boosta te mnogo stabilniji framerate i to sa forsiranim 4xAA i 16xAF iz nvidia control panela, (sa GTX 460 je bilo 0xAA te 4xAF)

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 16:44 (doktor1).
Moj PC  
10 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Odličan review, i ja ću ju ubost čim neke pare se smjeste :)

ELS BLAUGRANES <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti
bravo doktore, nadam se da ces mnogima pomoci ovom mini reviewom:)LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Dobra grafa za male novce..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Zbilja je, i odlična nadogradnja sa GTX 460 768, jer su performanse osjetno bolje, (još kada uzmem u obzir da sam nadoplatio svega 255 kn prodavši staru..).

Ovdje se vidi usporedba sa GTX 460 1GB, (koja je bolja od 768 verzije, pogotovo u HD rezoluciji) i preformanse su na strani GTX 650 Ti i to u prosjeku 10 FPSa.

 

Kako je u prvom postu vidljivo ja sam joj stavio taktove na Golden sample verziju te sa tim taktovim ima cca 5 FPSa više od default taktova.

Neki dan sam išao do maksumuma na kojoj radi stabilno moj primjerak pod opterećenjem, (a to su ovi taktovi) te je FPS porasta za još cca 3 FPSa.

 

Temperatura još niti jednom nije peršla 62 stupnja.

 

Dakle nekim maksimalnim overclockingom se dobije dodatnih cca 8 FPSa i tada se kartica izjednači sa GTX 560 Ti, (naravno može se i 560 kloknut pa onda ova ostane u prašini, ali...).

 

I kartica nema nikakve veze sa GTX 650 non Ti - performanse su 40/50% na strani Ti verzije.

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 11:01 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Kakav je vent u idle? Dal se čuje opće, il je potpuno nečujan?

 

Baš gledam neku grafu za povremeno igranje, a prioritet mi je tišina, tj čim tiša to bolje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Kartica se opće ne čuje dok ventilator ne stavim na 70%

 

Usporedivši recimo sa Palit GTX 460 - ova je na 50% već jako ljepe zvukove puštala iz kučišta, dok 70+% da ne spominjem.

Gainward GTX 650 Ti se na 70% čuje kao Palit GTX 460 na kakvih 50%

 

Ovoj je ventilator u idle na 30% dok je Palit imao na 40%

 

A vidiš da mi je praktički kartica na desnom uhu....

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 11:19 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Pošto mi je CoP jedna od najdražih igara reko idem baš baciti taj bench, evo kako stvari stoje, a i usput vidimo odnos izmedu grafi:

 

proc na taktu od 955:


stock grafa

oc-ana grafa

 

proc na 4 ghz:

 

stock grafa 

 

oc-ana grafa


btw i sam vidiš koliko dobiješ klokanjem tog proca, šteta ga je držati na 3.2 {#}

 

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

I opet su bolje performanse sa GTX 650 Ti... {#}{#}

 

Ali digao sam ga na 3.6 GHz tako da mi je to dovoljno za sada....

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti
doktor1 kaže...

I opet su bolje performanse sa GTX 650 Ti... {#}{#}

 

Ali digao sam ga na 3.6 GHz tako da mi je to dovoljno za sada....

u tome i je stvar, možda me malo čak i iznenadilo, poanta mog posta je bila što dosta ljudi ima 6850 i da im se isplati upgrade kao tvoj, čak ima i manju potrošnju {#}

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

A sada koliko se isplati; jedino 6850 prodat za dobre novce pa kao ja uz malu nadoplatu ubost...

 

Ali kartica je u rangu 6870, često u igrama i sa nešto večim FPSom...

 

Dosta bolja od 6850 - u svim igrama ima veći FPS osim u Crysisu

 

Također dobiva i 7770 i to za popriličan broj FPSa

 

A 560 Ti ima desetak FPSa više od nje...

 

Sve u svemu jako dobra nova kartica za 1000 kuna...

 

 

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 23:10 (doktor1).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

ajd ak možeš napraviti test stalkera na 1680x1050 da vidim kako se nosi sa mojom 460 1gb

evo moji rezultati sa stock i oc grafe.

neznam zašto mi je minimalni fps kod oc grafe u prvom testu manji naspram stock...

stock stock
oc oc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti
Mikovic_xD kaže...

 

Pošto mi je CoP jedna od najdražih igara reko idem baš baciti taj bench, evo kako stvari stoje, a i usput vidimo odnos izmedu grafi:

 

proc na taktu od 955:


stock grafa

oc-ana grafa

 

proc na 4 ghz:

 

stock grafa 

 

oc-ana grafa


btw i sam vidiš koliko dobiješ klokanjem tog proca, šteta ga je držati na 3.2 {#}

 

 

 Evo ovo je npr. čisti primjer CPU botlnecka. Imaš baš osjetan rast FPS-a ( pogotovo minimalnog ) i kod stock garfe i kod clockane. Ovo je školski primjer šta je to CPU botlneck, kad clockanjem procesora raste FPS, kad clockanjem processora neraste FPS tada NEMA CPu botlnecka. Phenom je tu botlneck za HD 6850 a di tek za jače grafe iz serije HD 7000 i GTX 600. Sorry za off topic ali samo da napomenem kad je kolega već testirao {#}.

16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

E sada...

 

Ja sam sa digao procesor sa 3.2 na 3.6, te grafičku još kakvih 50 MHz te u Hitman Absolution i F1 2012 imao svega tri, četiri FPSa više, što minimalni, što avarage, što maksimalni

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

Čini mi se da sam našao grešku kod testiranja S.T.A.L.K.E.R. CoP u prvom postu; čini mi se da je stavljen rezultat od 2xAA, a ne 4xAA

Ali evo ispravak; procesor je na 3.5 GHz, (sa 3.2 GHz stock) te grafička na istim taktovima kao u prvom postu:

 

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat - postavke - rezultat

______________-

 

A evo i usporedba Hitman Absolution te F1 2012 između procesora na stock postavkama i "kloknutog" na 3.6 GHz:

 

Hitman Absolution

F1 2012

 

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[miniReview] Gainward Geforce GTX 650 Ti

sry ako je neprimjereno pitanje, s obzirom da je tema zapravo review GTX650Ti, ali me zanima tvoje mišljenje. {#}

 

kupujem grafu i gledam dosta po netu testove HD7790 1GB i ove grafičke i ne mogu odlučiti koja je bolji izbor..HD7790 dođe 1119kn, a GTX650Ti 1199kn. razlike su većinom minimalne, ovisno o igri, na stranu jedne ili druge grafe po par FPS-a.

 

primjer: http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/radeon-hd-7790-geforce-gtx-650ti-boost_4.html#sect4

 

 

da li si možda pokrenao igre tipa GTA IV, NFS, MAX PAYNE 3 i sl. na grafi, kako si zadovoljan općenito s njom? thx unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice