NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mislim da je rečeno da će službeno najavit novu generaciju 30.7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
_mark0_69 kaže...

Mislim da je rečeno da će službeno najavit novu generaciju 30.7.

 Jedva čekam službenu najavu, a zatim i info o $$$...  

Lijep pozdrav ;)
9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ja mislim da ove godine možda izlaze samo 1180/ti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Toliko je bilo "možda" u ovih godinu dana kako je trebala stić "slijedeće generacija" da sad više ništa ne vjerujem dok nešto zaista i ne dođe. Ovo više nema smisla... da ne kažem da je beskorisna ako nema realnih pomaka i da konačno napravimo taj skok na 4k... igrat na 1080p na 80, 100 ili 144hz isti k. Nije svakom, slažem se, i postoji razlika, ali od igre do igre na 4k to znaći 25-50 fps i to ne stabilno i ne na max detaljima. 1440p je tu iz očaja jer kao radi, i to ne idealno, (100-144Hz), a kao "bolje" od 1080p.

 

Kad sam kupio GTX 970 , kupio sam ju jer je bilo strahovit pomak u potrošnji i donekle performansama, jer više mi se nije čekala 4k kartica... a sad je već od toga prošlo vremena i vremena... a imam osjećaj da 1180 neće na 4k imat "solidne performanse", već onako... moš upalit, ali bolje ne.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Jedva čekam istovarit soma eura za grafičku.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
mislioc kaže...
Jedva čekam istovarit soma eura za grafičku.

 pa soma za mobitel.. 

 

ili su drugi ljudi puni love ili moja placa ne prati inflaciju. 

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Kja ste tražili, to ste i dobili Sad uživajte

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Niti AMD nema u planu nešto izbacit u bližoj budučnosti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ima, PS5. Unutra bu Navi.

9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

PS5 kupujem sigurno, ali on izlazi tek 2020/2021 hahahha

Sad ili čekati novu seriju ili kupiti staru kad pukne mining balon. 

Po tome mi je ovo sad glavni prioritet: current objective survive

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Balon je već puko... koliko je mislio. Tj. trenutno stvari stagniraju, valute neidu gore, neke su u padu, minera ima i previše da zadovolje potrebe tržišta, njima je rubno isplativo (tko je kupio grafu na vrijeme), ili neisplativo ko je uzimo na kredit.

Ipak, osim žestokog pada potražnje za novima, i viškovima koje to stvara na tržištu, ne vidim da se nešto dešava. NVidia ne ruši cijene onoga što sami prodaju, partneri su višak vratili, svoje cijene drže, na njuškalu još nema "super jeftinih"... ko da se trenutno drži neka "pat" pozicija gdje nitko još panično ne prodaje ispod cijene.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
To kad jednom krene bude veselo. Sam nek asic mineri postanu "mainstream" za poslove koje sad obavljaju graficke i majnanje grafickama postane neisplativo, na oglasniku budu stotine grafickih koje su radile 24/7 na 110% opterecenja.
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Sad je u tijeku waiting game i to bi moglo potrajati do kraja godine. Ovisno koliko će situaciju promjeniti i nova serija 1180/70? 

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 10:43 (Dado_ZG78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Sto se majninga i cijena tice sad je onako kako je kolega gore rekao, cijene su se stabilizirale do jedne razine i tu stoje. Iako kad se pogledaju te cijene polovnih kartica one nisu daleko od onoga kakve bi bile da nije bilo majninga, ak se ne varam jedna gtx 1070 je u "normalno" doba bila oko 3500kn neki solidan model, a sad se prodaju za 2600-2800kn polovne sa garancijama. Cijene ce mozda jos malo pasti kad dode nova generacija, a kako je krenulo aftermarket modeli bi mogli doci tek krajem godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa onako, cijene polovnih GTX 1080ti na njuškalu je bilo oko 5000kn (barem jedna), a "nađe" ih se za 5.5k. Dobar dio ekipe ih drži po 6.2k (valjda nove)

Iskreno, očekivao sam da bi ih se sada trebalo nać oko 4-4.5k al valjda još uvijek ima zarade u majnanju dovoljno da im nije za glavu prodavat "pod hitno" - bolje da troši struju i daje neke pare nazad nego da ju se prodaje ispod cijene, a kupili su ih večina za 6.5-7.5k.

 

nVidia se nikuda ne žuri jer ATI ne stišče i imaš to što imaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

599 eura za RABLJENU Zotac mini 1080Ti je ok i valja ta mini graficka?

 

Malo sam fulal temu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 11:44 (NEW_MAN).
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Možda je istina, a možda i ne, ali evo nekih glasina o novoj arhitekturi: KLIK

"GPU: GT104

  • 3584 CUDA cores
  • Memory type: GDDR6 Micron - new architecture
  • Size: 16GB
  • Memory BUS: 256-bit
  • Memory  Speed: 14.0 Gbps
    The preorder price is listed at only ~$1530"

    Ako će za 10k kn prodavati istu 1080Ti samo sa više RAMA i većom propusnosti onda ne vidim smisao nabave takve grafe pored Pascala. Jedino ako ne odigraju igru i namjerno stave takvu cijenu za novu arhitekturu, dok za Pascal ostave već postojeće cijene ne bi li prodali sve šta imaju na zalihama.
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Prosla su vremena kad si najjacu graficku karticu mogao kupiti po normalnoj cijeni.

Najjace kartice nisu prelazile 450€, a sada su redovno iznad 1300€.

 

Budzet kartice su bile 250€, a sad su 400€.

Pa ti slozi necacima masinu za 1000€, kad grafika uzme 80% budzeta.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma znam, ali opet, po ovome bi 1180 koštala oko 7k kn, dok sadašnja 1080 košta idmeđu 4-5k kn. Iskreno, više ni sam ne znam šta napraviti. Dal da čekam 9.-10. mj., kupim sada 1080 za 4k kn ili čekam još onaj najavljeni pad cijena od 20%....

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Sickness kaže...

Ma znam, ali opet, po ovome bi 1180 koštala oko 7k kn, dok sadašnja 1080 košta idmeđu 4-5k kn. Iskreno, više ni sam ne znam šta napraviti. Dal da čekam 9.-10. mj., kupim sada 1080 za 4k kn ili čekam još onaj najavljeni pad cijena od 20%....

 Probaj si nabavit preko njuške polovnu gtx1080ti za oko 4500-5000kn i uživaj. Te nove kada se pojave prvih 3 do 4 mjeseca bit će papreno skupe.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Sickness kaže...

Ma znam, ali opet, po ovome bi 1180 koštala oko 7k kn, dok sadašnja 1080 košta idmeđu 4-5k kn. Iskreno, više ni sam ne znam šta napraviti. Dal da čekam 9.-10. mj., kupim sada 1080 za 4k kn ili čekam još onaj najavljeni pad cijena od 20%....

 Kad bi se gledala stara generacija cijena bi trebala otprilike ta kakvu si naveo, ali tesko da ce to biti tako. Vec sad AMD nema odgovora u high end segmentu, a stvar ce biti jos gora kad izade nova generacija, Nvidia nece imati apsolutno nikakve konkurencije i moci ce diktirati cijenu. Kao sto covjek objasnjava ovdje na 8:16 

 jos prije par godina su skuzili da ce ljudi kupiti njihove kartice cak i ako nabiju duplo vece cijene, a ovi razlozi koje sam naveo im daju "pravo" da to opet naprave.

 

Tesko je trenutno biti pametan, ali kad se sve skupa zbroji i uzme u obzir da ce aftermarket modeli doci najvjerovatnije krajem godine mozda je trenutno najbolje nabaviti neku polovnu gtx 1080.

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A kad su kod nas polovne i dalje precijenjene. Pratim svaki dan forume i oglasnike ali nisam još naletio na neku ispod 4k kn a da valja

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

 dat će za 4500 možda i koju kunu manje, to je onaj što ima ryzena 1700 na 3Ghz tako da ga nemoj pitati da ti šalje neke bench rezultate jer nemaju smisla, BN na kubik

8 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

ja bih bio oprezan sa kupnjom rabljenih. sad nakon ove situacije s rudarenjem je zeznuto kupit rabljenu grafu jer ne znaš jel netko gejmao na njoj 2-10 sati dnevno i vjerojatno ne uvijek pod punim opterećenjem ili je radila 24/7 pod punim opterećenjem, velika je to razlika. vidio sam na nuškalu par oglasa gdje piše da se koristila za rudarenje i onda stavi cijenu istu ko i nova sa nekog eu shopa  slažem se da je sad biti teško biti pametan,najbolje je možda pričekat i vidjet kako će se stvari odvijati, hoće li sad pasti cijene tih 20% kako se priča pa onda eventualno ubost 1070/1080,ili pričekat kraj kolovoza(gamescom/hot chips conference) i vidjeti hoće li bit predstavljena 11xx serija pa onda odlučiti što i kako dalje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Baš jučer gledam par EU shopova i svi su počeli dizati cijene. Pripremaju se za tao "sniženje" ...

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
dtdtdt kaže...

ja bih bio oprezan sa kupnjom rabljenih. sad nakon ove situacije s rudarenjem je zeznuto kupit rabljenu grafu jer ne znaš jel netko gejmao na njoj 2-10 sati dnevno i vjerojatno ne uvijek pod punim opterećenjem ili je radila 24/7 pod punim opterećenjem, velika je to razlika. vidio sam na nuškalu par oglasa gdje piše da se koristila za rudarenje i onda stavi cijenu istu ko i nova sa nekog eu shopa  

Ako graficka ima urednu garanciju onda stvarno nije bitno jel rudarila ili nije, u svakom slucaju ne mozes dokazat dal je rudarila pa bi najbolje bilo kad bi svi napisali da nisu nikad rudarile (majke mi!!)...

6 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
dtdtdt kaže...

ja bih bio oprezan sa kupnjom rabljenih. sad nakon ove situacije s rudarenjem je zeznuto kupit rabljenu grafu jer ne znaš jel netko gejmao na njoj 2-10 sati dnevno i vjerojatno ne uvijek pod punim opterećenjem ili je radila 24/7 pod punim opterećenjem, velika je to razlika. vidio sam na nuškalu par oglasa gdje piše da se koristila za rudarenje i onda stavi cijenu istu ko i nova sa nekog eu shopa  slažem se da je sad biti teško biti pametan,najbolje je možda pričekat i vidjet kako će se stvari odvijati, hoće li sad pasti cijene tih 20% kako se priča pa onda eventualno ubost 1070/1080,ili pričekat kraj kolovoza(gamescom/hot chips conference) i vidjeti hoće li bit predstavljena 11xx serija pa onda odlučiti što i kako dalje 

Sto fali kartici koja je rudarila? Pogotovo s garancijom još od dvije godine? Pa još bolje ako rikne, dobiješ novu. Nije da je kao auto pa da moraš radit servise ili da slabije ide. :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 18:59 (IcyTexx).
8 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

nemojte tvrdit da 24/7 na 100% ne skraćuje životni vijek grafe. što nakon isteka garancije,koja će duže radit ona koja se koristila za rudarenje ili gaming? kupnja grafičke koja je rudarila je kao kupnja auta sa 350-400 tkm.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Problem je sto danas ne mozes biti siguran, jer je pun q ljudi rudario... evo, i moja gtxica je direktno iz kutije isla u rudnik, dva mjeseca radila 0-24, otplatila dio svoje cijene i sad sluzi za gejmanje
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice