NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Timo kaže...
Djozaa kaže...

Al kako su oni sada tim potezom dali samar svim proizvodjacima monitora koji su im platili za gsync modul, pogotovo na tom sajmu sada, gdje se otkrivaju novi gsync monitori , koji sada nitko nema razloga platit 2000kn skuplje od freesync brace.

pa nisu ugasili Gsync.

 

podrska je samo za nekih 12 modela adaptive monitora, ne za sve, za sada

 

"For VRR monitors yet to be validated as G-SYNC Compatible, a new NVIDIA Control Panel option will enable owners to try and switch the tech on - it may work, it may work partly, or it may not work at all."

 

pretpostavljam da ce raditi na svim freesync monitorima posto ces moci upaliti freesync za sve monitore koji ga podrzavaju

samo se nvidia ogradjuje od supporta onih losih freesync monitora (koji nemaju LFC ili izrazit mali freesync range)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Timo kaže...

 

podrska je samo za nekih 12 modela adaptive monitora, ne za sve, za sada

 

Malo vise od 12...

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

 

EDIT: Sry, ovo je lista svih GSyncova, a ne novih "konvertiranih" FreeSync u Gsync; my bad

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 13:03 (Jovanka).
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Jovanka kaže...
Timo kaže...

 

podrska je samo za nekih 12 modela adaptive monitora, ne za sve, za sada

 

Malo vise od 12...

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

Ovih 12 zadnjih za koje pise g-sync compatible su freesync monitori, ostalo su g-sync monitori.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

skonto pred minutu pa se ispravio, tnx

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

This new FreeSync monitor support will go live in Nvidia's January 15 driver update. And it actually won't be limited just to FreeSync monitors that Nvidia says pass certification.

Those monitors will simply have the feature turned on by default.

"For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we’ll give you an option to manually enable [G-Sync], too," says Nvidia's press release.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Baš me zanima dal bu radilo na mom monitoru...bilo bi super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

jel netko nasao gdje su ti novi driveri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Dolaze 15.01.2019.g.

"The support for Adaptive-Sync monitors will be provided starting from January 15, with NVIDIA’s first Game Ready driver in 2019."

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Mile 74 kaže...

Dolaze 15.01.2019.g.

"The support for Adaptive-Sync monitors will be provided starting from January 15, with NVIDIA’s first Game Ready driver in 2019."

 znam da dolaze 15.1. ali vidim da su ih neki testirali sa monitorima koji nisu na listu, pa vjerovatno ima neka beta negdje ili nesto, samo ne mogu naci :)

16 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nvidia - panic mode

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Kad se sjetim da sam ozbiljno razmatrao kupnju Predatora za nekih 600 eura. Dobro da nisam

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
nixass kaže...

Nvidia - panic mode

prije bih rekao "last nail in Radeon cofin"

 

izdaju 2060 sa brutalnim performansama/dolar i onda objave da ce izdat podrsku za adaptive sync

 

kakva smrdljiva firma, jednostavo nedaju radeonu da dode k sebi nikako, ne postoji vise niti jedan jedini razlog zasto bi netko trosio svoje novce na Radeon grarficke kartice, u bilo kojem segmentu

 

steta 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 9:47 (nixass).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
nixass kaže...

.

 Pa je... daje performanse GTX 1070Ti koji je dosao skoro duplo kad je izasao. Jedino sta te dezignacije "midrange" i "high end" vise ne drze vodu ocito... cijela RTX serija se moze smatrati high endom i s obzirom na cijenu i s obzirom na performanse, ono, taj njihov "midrange" za 350 dolara je jaci nego ista sto AMD moze ponuditi trenutno, i to po vecoj cijeni...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 9:52 (Minneyar).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
3dfx kaže...
nixass kaže...

Nvidia - panic mode

prije bih rekao "last nail in Radeon cofin"

 

izdaju 2060 sa brutalnim performansama/dolar i onda objave da ce izdat podrsku za adaptive sync

 

kakva smrdljiva firma, jednostavo nedaju radeonu da dode k sebi nikako, ne postoji vise niti jedan jedini razlog zasto bi netko trosio svoje novce na Radeon grarficke kartice, u bilo kojem segmentu

 

steta 

 Osim ako ti je stalo do vlastitih novaca...ako ne cijeniš vlastiti rad onda baciš pare na nvidiu

Također ako želiš igrati vrhunske naslove koji svake godine ovajaju nagrade za igru godine, moraš, MORAŠ kupiti AMD konzolu

16 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Minneyar kaže...
nixass kaže...

.

 Pa je... daje performanse GTX 1070Ti koji je dosao skoro duplo kad je izasao. Jedino sta te dezignacije "midrange" i "high end" vise ne drze vodu ocito... cijela RTX serija se moze smatrati high endom i s obzirom na cijenu i s obzirom na performanse, ono, taj njihov "midrange" za 350 dolara je jaci nego ista sto AMD moze ponuditi trenutno, i to po vecoj cijeni...

 Vega 56 je manje dolara a bit ce jos i manje sutra/preksutra nakon objava na CESu.

btw nego kaj je RTX 2060, uz 2070 i 2080 nego mid range?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 10:08 (nixass).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
XXX kaže...
3dfx kaže...
nixass kaže...

Nvidia - panic mode

prije bih rekao "last nail in Radeon cofin"

 

izdaju 2060 sa brutalnim performansama/dolar i onda objave da ce izdat podrsku za adaptive sync

 

kakva smrdljiva firma, jednostavo nedaju radeonu da dode k sebi nikako, ne postoji vise niti jedan jedini razlog zasto bi netko trosio svoje novce na Radeon grarficke kartice, u bilo kojem segmentu

 

steta 

 Osim ako ti je stalo do vlastitih novaca...ako ne cijeniš vlastiti rad onda baciš pare na nvidiu

Također ako želiš igrati vrhunske naslove koji svake godine ovajaju nagrade za igru godine, moraš, MORAŠ kupiti AMD konzolu

joj daj molim te, te fore sa bacanjem para, najjeftinija nvidia i najeftinij amd su koliko 300-400 kn razlike u cijeni? brutalnoooo.

 

da budem bas smece, ta razlika se nadoknadi na potrosnji struje unutar vijeka trajanja kartice, i poslje kada ides prodavati, nvidia ces prodati za bolji cijenu nego radeon, tako da na kraju vise spusis love na radeonu

 

a s druge strane radeon nema 1440p grafulju osim Vege, a koliko ona ono kosta?

 

Radeon nema postenu graficku vec 3 godine, jedini argument je bio adaptive sync, sada ni toga nema, pa nema ni razloga kupovati radeon graficke

 

ovo je tema o grafickim karticama, kakve veze playstation ima  s time (imam sve generacije i ps-a i xboxa) ?

 

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Radeon zadnje tri godine ima najbolju grafu, RX 570/580...to je ono kaj ljude najviše zanima, i nvida ekvivalent GTX 1060. Pogledaj si steam statistiku koliko broj gamera kupuje high end. Kaj se polovnih tiče baš RX 580 nađeš za cijenu malo boljeg gableca klik.

Konzole se više ne mogu ne spomenuti, prodaju se u milionima, samo PS4 prodan u 76 miliona....u zadnjih godinu dana 20 miliona. Gdje su druge konzole? Tu je fokus AMD-a, PC je više platorma za prodaju tehnologija kada je gaming u pitanju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
nixass kaže...
Minneyar kaže...
nixass kaže...

.

 Pa je... daje performanse GTX 1070Ti koji je dosao skoro duplo kad je izasao. Jedino sta te dezignacije "midrange" i "high end" vise ne drze vodu ocito... cijela RTX serija se moze smatrati high endom i s obzirom na cijenu i s obzirom na performanse, ono, taj njihov "midrange" za 350 dolara je jaci nego ista sto AMD moze ponuditi trenutno, i to po vecoj cijeni...

 Vega 56 je manje dolara a bit ce jos i manje sutra/preksutra nakon objava na CESu.

btw nego kaj je RTX 2060, uz 2070 i 2080 nego mid range?

 Vega 56 je losija kartica, skuplja i trosi duplo struje. I sad jos gubi i jedini eventualni selling point tj Freesync. Morala bi kostati 250$ ako ne i manje da se isplati u odnosu na RTX 2060, sto se nece dogoditi.

 

I ako cemo tako, po tvojoj logici je RTX 2060 onda low end, 2070 je midrange, 2080 high end, a 2080Ti enthusiast... glupo, zar ne? S obzirom da je taj NVIDIA low end bolji nego AMD enthusiast-tier. Nemaju nekog smisla vise te klasicne podjele - bitan je omjer cijena/performanse a kod RTX 2060 je to odlicno; performanse GTX 1070Ti za malo vise para nego sto je kostala GTX 1060 koja je duplo slabija. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 10:36 (Minneyar).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
XXX kaže...

Radeon zadnje tri godine ima najbolju grafu, RX 570/580...to je ono kaj ljude najviše zanima, i nvida ekvivalent GTX 1060. Pogledaj si steam statistiku koliko broj gamera kupuje high end. Kaj se polovnih tiče baš RX 580 nađeš za cijenu malo boljeg gableca klik.

Konzole se više ne mogu ne spomenuti, prodaju se u milionima, samo PS4 prodan u 76 miliona....u zadnjih godinu dana 20 miliona. Gdje su druge konzole? Tu je fokus AMD-a, PC je više platorma za prodaju tehnologija kada je gaming u pitanju.

o cemu ti pricas uopce kakvo njuskalo?  i sta sad da blebnem da se 1070 moze kupiti za 1500kn tamo, sta je nije netko prodavao neki dan po toj cijeni ovdje? te cijene su nebitne jer im je fluktuacija kako se kome sprdne, govorimo o cijenama u ducanu.

 

RX 480 i GTX 1060 su izasli 2016 godine, i 1060 je bila bolja na 1080 10%, na 1440p 7%

 

RX 580 je izasla 2017 i opet nista nije bila bolja, to jest u nekim igrama je bila bolje 1-2% na 1440p

 

steam statistika je beskorisna, pa tamo 60% "gamera" igra na notebooku sa core 2 duo procesorom i on board grafikom 

 

sad ce nova Radeon graficka pros shit epic, pa ce mozda i konacno biti bolja od 1060 za 10% recimo 

 

ne kuzim sta imate opravdavati nesposobnost neke kompanije da napravi konkurentan proizvod, tko god to bio

 

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
3dfx kaže...
XXX kaže...

Radeon zadnje tri godine ima najbolju grafu, RX 570/580...to je ono kaj ljude najviše zanima, i nvida ekvivalent GTX 1060. Pogledaj si steam statistiku koliko broj gamera kupuje high end. Kaj se polovnih tiče baš RX 580 nađeš za cijenu malo boljeg gableca klik.

Konzole se više ne mogu ne spomenuti, prodaju se u milionima, samo PS4 prodan u 76 miliona....u zadnjih godinu dana 20 miliona. Gdje su druge konzole? Tu je fokus AMD-a, PC je više platorma za prodaju tehnologija kada je gaming u pitanju.

o cemu ti pricas uopce kakvo njuskalo?  i sta sad da blebnem da se 1070 moze kupiti za 1500kn tamo, sta je nije netko prodavao neki dan po toj cijeni ovdje? te cijene su nebitne jer im je fluktuacija kako se kome sprdne, govorimo o cijenama u ducanu.

 

RX 480 i GTX 1060 su izasli 2016 godine, i 1060 je bila bolja na 1080 10%, na 1440p 7%

 

RX 580 je izasla 2017 i opet nista nije bila bolja, to jest u nekim igrama je bila bolje 1-2% na 1440p

 

steam statistika je beskorisna, pa tamo 60% "gamera" igra na notebooku sa core 2 duo procesorom i on board grafikom 

 

sad ce nova Radeon graficka pros shit epic, pa ce mozda i konacno biti bolja od 1060 za 10% recimo 

 

ne kuzim sta imate opravdavati nesposobnost neke kompanije da napravi konkurentan proizvod, tko god to bio

 

 

 

 

 Pričam ti o tvojoj tvrdnji da sad više nitko nema razlog kupiti AMD grafu. Cijena je i dalje dobar razlog, imaš tablicu uloženo/dobiveno gdje su RX 570/580 na vrhu. Kaj se stem statistike tiče samo mi daješ šlagvort o količini gamera koje zanimaju high end proizvodi, broje se na 1%-2%, statistička su anomalija

Ljude zanima uloženo/dobiveno GOTY igre, zato kupuju jeftine AMD konzole. Iz kojeg je razloga se sada nevidija posula peplom i omogućila freesync? Kaj se Navija tiče upravo cilja na 98% gamera koje zanima uloženo/dobiveno...i ide u PS5

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Sto se Navi-ja tice treba pricekati kakve takve sluzbene podatke, pogotovo one vezane uz cijenu, a ne se drzati kojekakvih leakova kao da su to odjednom cinjenice.

 

Iako ovi iz HW unboxeda takoder ne raspolazu tocnim podacima jako su lijepo objasnili zasto su cijene iz leakova za Navi urnebesne...

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ne treba mi nikakv trač da bi zbroji 2+2 i da će Navi u PS5 koji bu se prodao u barem sto miliona primjeraka...toliko o tome da se više nema razloga kupiti AMD grafu. Pa ljudi i danas masovno kupuju ati 7850 u ps4 slim konzoli

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
XXX kaže...

 

 

 

 

 Pričam ti o tvojoj tvrdnji da sad više nitko nema razlog kupiti AMD grafu. Cijena je i dalje dobar razlog, imaš tablicu uloženo/dobiveno gdje su RX 570/580 na vrhu. Kaj se stem statistike tiče samo mi daješ šlagvort o količini gamera koje zanimaju high end proizvodi, broje se na 1%-2%, statistička su anomalija

Ljude zanima uloženo/dobiveno GOTY igre, zato kupuju jeftine AMD konzole. Iz kojeg je razloga se sada nevidija posula peplom i omogućila freesync? Kaj se Navija tiče upravo cilja na 98% gamera koje zanima uloženo/dobiveno...i ide u PS5

tablica ulozeno/dobiveno pokazuje da je 1050 na vrhu, pa ga sljedi RX 550, nikako to nije 570/580 grafika

 

pa ne pricam o high end proizvodima, radeon ionako tu nema nista

 

opet ti o konzolama, govorimo o grafickim karticama, ne APU-ima

 

iz kojeg razloga je omogucila adaptivesync? pa upravo zato da svi oni koji su kupovali radeon, jer su imali adaptive sync monitor, sada mogu kupiti i nvidiu

 

jel znas koje su najprodavanije kartice u maloprodaji?

 

recimo na amazonu kao najvecoj maloprodajnoj trgovini, pa se vrati i opet pricaj kako ljudi kupuju radeon jer hoce ulozeno/dobiveno

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ja sam mislio da pricas o Navi karticama... PS5 bi cak i mene zanimao, sa tom generacijom bi se napokon trebali maknuti sa mazohistickih 30 FPS-a sa dropovima zbog kojih ti bude muka igrati odlicne ekskluzive.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 11:11 (war3_tft).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
3dfx kaže...
XXX kaže...

 

 

 

 

 Pričam ti o tvojoj tvrdnji da sad više nitko nema razlog kupiti AMD grafu. Cijena je i dalje dobar razlog, imaš tablicu uloženo/dobiveno gdje su RX 570/580 na vrhu. Kaj se stem statistike tiče samo mi daješ šlagvort o količini gamera koje zanimaju high end proizvodi, broje se na 1%-2%, statistička su anomalija

Ljude zanima uloženo/dobiveno GOTY igre, zato kupuju jeftine AMD konzole. Iz kojeg je razloga se sada nevidija posula peplom i omogućila freesync? Kaj se Navija tiče upravo cilja na 98% gamera koje zanima uloženo/dobiveno...i ide u PS5

tablica ulozeno/dobiveno pokazuje da je 1050 na vrhu, pa ga sljedi RX 550, nikako to nije 570/580 grafika

 

pa ne pricam o high end proizvodima, radeon ionako tu nema nista

 

opet ti o konzolama, govorimo o grafickim karticama, ne APU-ima

 

iz kojeg razloga je omogucila adaptivesync? pa upravo zato da svi oni koji su kupovali radeon, jer su imali adaptive sync monitor, sada mogu kupiti i nvidiu

 

jel znas koje su najprodavanije kartice u maloprodaji?

 

recimo na amazonu kao najvecoj maloprodajnoj trgovini, pa se vrati i opet pricaj kako ljudi kupuju radeon jer hoce ulozeno/dobiveno

 

 

 

 

 Znači ja ovu dolje tablicu broja FPSa po $ pogrešno čitam?

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

Ja sam mislio da pricas o Navi karticama... PS5 bi cak i mene zanimao, sa tom generacijom bi se napokon trebali maknuti sa mazohistickih 30 FPS-a sa dropovima zbog kojih ti bude muka igrati odlicne ekskluzive.

 Je ali to ti je unajboljem slućaju 60 fpsa na novim konzoama a tebi i od toga cure oči. Nikaj od GOTY gaminga za tebe 

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

U najboljem slucaju? Pa kad ce te konzole vise postati platforma dostojna 21. stoljeca...

7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
XXX kaže...

Radeon zadnje tri godine ima najbolju grafu, RX 570/580...to je ono kaj ljude najviše zanima, i nvida ekvivalent GTX 1060. Pogledaj si steam statistiku koliko broj gamera kupuje high end. Kaj se polovnih tiče baš RX 580 nađeš za cijenu malo boljeg gableca klik.

Konzole se više ne mogu ne spomenuti, prodaju se u milionima, samo PS4 prodan u 76 miliona....u zadnjih godinu dana 20 miliona. Gdje su druge konzole? Tu je fokus AMD-a, PC je više platorma za prodaju tehnologija kada je gaming u pitanju.

 Jel to ova steam statistika: LINK ?

 

AMD ubija!!! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 12:10 (X3M).
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Upravo ta i za koji rang proizvoda kupci najviše kupuju? I da AMD ubina 100-200 miliona ili koliko prodanih chipova i praktički gamerski monopl na 70% ukupnog tržišta ako ne brojimo mobilni gaming.

I dalje ne vidim zakaj netko ne bi imao razloga kupiti amd grafu, imaš tablicu gdje AMD RX 570/580 ubija uloženo/dobiveno. To je i dalje dobra kupnja bez obzira kaj se nvidija poklopila po ušima i konačno priznala poraza i omogućila freesync na svojim grafama. Mogli su i ranije da im je stalo do vlastitih kupaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice