Preporuka grafičke kartice

poruka: 29
|
čitano: 2.337
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 mjeseca

Pozdrav, treba mi preporuka za kupnju polovne grafičke kartice, do nekakvih 1500-600 kn.

Uglavnom bih ju koristio za gaming.

0 0 hvala 0
7 godina
Re: Preporuka grafičke kartice
Koji procesor i koje napajanje imaš?
Ako ti nije hitno, na njuškalu se s vremena na vrijeme pojavi gtx 1070 za te novce. Ako ti se žuri onda rx 580 8gb ili gtx1060 6gb.
2 mjeseca
darkborg kaže...
Koji procesor i koje napajanje imaš?
Ako ti nije hitno, na njuškalu se s vremena na vrijeme pojavi gtx 1070 za te novce. Ako ti se žuri onda rx 580 8gb ili gtx1060 6gb.
Ne razumijem se baš najbolje u grafičke kartice, naišao sam na ovaj model: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-6-gb-oglas-27108308
Procesor je Intel i5 4670k, napajanje je Seasonic 620w.
Hvala na odgovoru.

9 godina

Da li se isplati uzet 1080 Ti Asus Strix OC verziju (Nije majnala) za 4000kn sa još godinu i nešto hrv. garancije ? Trenutno sam bez grafičke na onboard sam jer sam svoju 1070 prodao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 8:49 (Thermal).

0 0 hvala 0
7 godina
Thermal kaže...

Da li se isplati uzet 1080 Ti Asus Strix OC verziju (Nije majnala) za 4000kn sa još godinu i nešto hrv. garancije ? Trenutno sam bez grafičke na onboard sam jer sam svoju 1070 prodao.

Naravno da ne, imas rtx-ice 2070 vec od 3900kn nove iz ducana koje su po perfomansama tu negdje kako u kojem naslovu, a imas potpuno novu generaciju/karticu.lp

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
Stjepanj kaže...
Thermal kaže...

Naravno da ne, imas rtx-ice 2070 vec od 3900kn nove iz ducana koje su po perfomansama tu negdje kako u kojem naslovu, a imas potpuno novu generaciju/karticu.lp

Pa i nebi se baš složio, testirao sam i jednu i drugu i 25-30fps-ova(GTA V recimo) 1080 Ti ima više u odnosu na 2070 na 1080p rez.

To šta je nova generacija ne znači nužno da je i bolja, osim Ray tracinga koji neću nikad koristit, a ona jedino to i ima šta 10xx serija nema, ostalo je sve lošije ako uspoređujemo 1080 Ti i 2070, dok 2080 ima mrvicu bolje performanse u odnosu na 1080 Ti, no zanemarivo za one koji su već na 1080 Ti i neisplativo za prelazit samo radi nove arhitekture i nečeg za šta još uopće ni podrška u igricama nije razvijena kako treba da bi se iskoristila.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:17 (Thermal).
4 godine

Uzmi.

0 1 hvala 0
7 godina
Koja isusova podrska? Cega? Bureka? Pogledaj recenziju rtx 2070 na techpowerup stranici(referentna), trebas biti doslovno glup da bi uzeo skuplju i rabljenu 1080ti...lol
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:36 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
Stjepanj kaže...
Koja isusova podrska? Cega? Bureka? Pogledaj recenziju rtx 2070 na techpowerup stranici(referentna), trebas biti doslovno glup da bi uzeo skuplju i rabljenu 1080ti...lol

Šta ću gledat recenziju na techpowerup-u kad sam ih imao obje na testu kod sebe i vidio da je bolja, zašto bi gledao tuđe review-e.

7 godina
Thermal kaže...
Stjepanj kaže...

Šta ću gledat recenziju na techpowerup-u kad sam ih imao obje na testu kod sebe i vidio da je bolja, zašto bi gledao tuđe review-e.

Slabo si ti to gledao:

1.5% lol 1.5% lol
pricamo o rabljeno staro vs novo, da ne pricam da rtx-ica ima rtx koji na ovoj kartici sad vec radi poprilicno dobro, dlss donosi i do 40% ubrzanje, itd itd...

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:51 (Stjepanj).
8 godina

valjaju li što 970ice za cijenu tu na njuskalu koja jest?

19 mjeseci
Pozdrav moze neka preporuka graficke do 1500kn , ima neka rx580 8gb navodno nova ,na njuskalu uzeti to ili gtx 1060 6gb il nesto trece procesor je i5 6402p a napajanje je neki shit to znam da cu morat minjat sad imam gtx 750 ti a ona netrazi bog zna sta od napajanja? I kako prepoznati da ta sa njuskala nije neka kineska kopija jer pise da je nova a cijena 1500kn? Hvala🤔😜

0 0 hvala 0
7 godina
A koje je točno napajanje?
Optimalno bi bilo da prvo njega promjeniš ako je "shit"

Ako ipak želiš riskirati onda svakako uzmi gtx1060 jer će manje opterećivati napajanje.
7 godina

Meni je frend prodao GTX 1060 6 Gb Inno 3d za 850 kn pod garom, zamjenio sam staru RX 460 2 Gb za ovu i isee...

Trenutno igram Metro Exodus i jako sam zadovoljan.

0 0 hvala 0
19 mjeseci
Neko atx mislim 600w tako nesto dali je to dovoljno za neku od te dvi graficke
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 12:25 (Eciv).
7 godina
nezz jel prava tema.
rx 580 nitro ima 2 konektora za struju, jedan 8 pinski i drugi 6 pinski.

napajanje mi ima jedino opciju 8 + 8. dakle, mogu spojiti jedino jedan 8 pinski konektor. za 6 pinski piše optional pa nezz šta to u praksi konkretno znači.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
talmad kaže...
nezz jel prava tema.
rx 580 nitro ima 2 konektora za struju, jedan 8 pinski i drugi 6 pinski.

napajanje mi ima jedino opciju 8 + 8. dakle, mogu spojiti jedino jedan 8 pinski konektor. za 6 pinski piše optional pa nezz šta to u praksi konkretno znači.

8 pinski konektori se obično rastavljaju na 6+2, pa uštekaš taj 6 pin dio i dva pina ti ostanu visiti u zraku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
hvala kolega,
upravo uzeja mob da javim kako sam rastavija jedan od 8 na 6+2 pa vidim da si ti već odgovorija.
usput - te kablove bolje provesti ispod ili iznad grafičke? ispod mi zaklanja malo prostor za dotok zraka za vent na grafi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
talmad kaže...
hvala kolega,
upravo uzeja mob da javim kako sam rastavija jedan od 8 na 6+2 pa vidim da si ti već odgovorija.
usput - te kablove bolje provesti ispod ili iznad grafičke? ispod mi zaklanja malo prostor za dotok zraka za vent na grafi.

Ako možeš birati, od iznad.

5 godina

Molim preprouku grafičke:

Monitor je je rezolucije 3840x2160 (BDM4350UC), ima dva HDMI 2.0 (MHL) i 2 x DisplayPort 1.2.

Grafička bi se koristila za Visual Studio development (nezahtjevni WPF), Office i Remote Desktop.

Nikakve potrebe za nekim ekstremnim perfomansama, samo da je osvježavanje 60Hz i izvedba slike ok.

Igre ne igram.

Koliko vidim ploča mi nema HDMI 2.0, nego 1.4, a ne postoji ni DisplayPort

Iako bi integrirana grafa u procesoru podnijela 4096x2304@60Hz (To je oko za oko?, za 14 satno buljenje u ekran?)

Ploča je:

ASRock Z370 Pro4
Intel Z370 (Kaby Lake)
Video Chipset: Intel UHD Graphics 630
Video Chipset Codename: Coffee Lake-S GT2

Processor Name: Intel Core i7-8700K

Ark Intel CPU info
i7-8700K

Max Resolution (HDMI 1.4)‡
4096x2304@24Hz

Max Resolution (DP)‡
4096x2304@60Hz

Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel)‡
4096x2304@60Hz

0 0 hvala 0
9 godina
Uzmi neku plocu sa dp.
5 godina

Ploča koja ima 2xM.2 slota i chipset Z370 ili bolji je skuplja, nego neka grafička tipa GT 1030.

6 godina

Tako je, uzmi ovu pasivnu MSI GT 1030 (HDMI 2.0 i DP 1.42).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Pomoć !

Dakle zanima me koja je razlika u Asus GT710-SL-1GD5-BRK (32 bit)  i  Asus GT710-SL-1GD5 (64 bit)

sve specifikacije su iste osim u 32 i 64 bit.

Što ustvari znači za običnog korisnika koji ne igra igrice niti ima teške programe na kompu?

Da li je razlika drastična u tih 32 i 64 bit?

I ima li to kakvog utjecaja na to što koristi se Windows 10 Pro 64 bit za OS?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 17:40 (lady of leisure).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
lady of leisure kaže...

Pomoć !

Dakle zanima me koja je razlika u Asus GT710-SL-1GD5-BRK (32 bit)  i  Asus GT710-SL-1GD5 (64 bit)

sve specifikacije su iste osim u 32 i 64 bit.

Što ustvari znači za običnog korisnika koji ne igra igrice niti ima teške programe na kompu?

Da li je razlika drastična u tih 32 i 64 bit?

I ima li to kakvog utjecaja na to što koristi se Windows 10 Pro 64 bit za OS?

Razlika je u memorijskoj sabirnici, 32 bitna adresira u 32 bita, a druga u 64 bita.

Istina je da je ova 64 bitna malo efikasnija, ali za običnog korisnika tako slabe grafe nebitna stvar.

Nema nikakvog utjecaja na Windows 10, bio 64 ili 32 bitni.

9 mjeseci

Može li mi netko odgovoriti, može li se kako provjeriti da je neka grafa bila podvrgnuta pečenju u pećnici. Ostaju li kakvi tragovi na njoj? 

0 0 hvala 0
8 godina
Wagner kaže...

Može li mi netko odgovoriti, može li se kako provjeriti da je neka grafa bila podvrgnuta pečenju u pećnici. Ostaju li kakvi tragovi na njoj? 

Savjet, ako nema garancije, nemoj ni razmisljati da ju uzimas. Ako ima garanciju, nije sigurno bila pecena, jer bi se slala na RMA.

9 mjeseci

Ma imam jednu grafu, radi sasvim ok, ali njen pcb ima par kao nekih prozirnih fleka, kao neka prljavština, mislim da je u pitanju neki premaz, ali htio sam pitati da li možda to može nastati od ranije spomenutih manipulacija. Mislim ipak da se radi o nekom premazu na pcb-u, znam da sam to viđao kod nekih komada hardvera koji sam imao. Što mislite?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice