Problem sa novom grafickom

poruka: 10
|
čitano: 2.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem sa novom grafickom

Prije par dana sam kupio i ugradio novu RX 560 2gb u prvi komp pod "MOJ PC", ali se pocelo desavat da kad dođem na komp i pomaknem mis da se upali ekran na njemu mi bude "snijeg" i onda moram gasit komp na tipku i kada ga ponovno pokrenem sve je normalno. To mi se do sada desilo 2-3 puta, u igrama je sve normalno i radi bez problema. Kada sam ugasio u postavkama da se ekran ne gasi to se vise nije desavalo. Prije ove grafe sam imao GTX 460 u kompu i sve je bilo uredu. Grafa je spojena preko DVI-D kabla. LP!

 

Slika

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa novom grafickom

snijeg-smetnje .. probaj samo odspojiti kabel i spojiti. Moguće da samo pokupi smetnje/izolacija/zvučnik..

možda neki drugi kabel.

ako postoji neki pattern-uzorak na ekranu, tad je moguće problem ram-vram (na vga), ali to bi se dešavalo pod opterećenjem.. same smetnje su moguće kad driver ne resetira do kraja.. možda samo noviji driver.

ako je kvar, vjerojatno će se pojaviti-pojačati. Ovako ili vanjske smetnje(izolacija/kontakt) ili driver-soft.

 

edit: sad vidim i sliku.. nije tip smetnji koje bi bile uzrokovanje kablom-kontaktom.. (bilo bi nešto točkasto ali vidljiva slika..). Ovo je smrznut driver ili kvar.

Za driver, bezbroj stvari povezanih u OSu, malware, power opcije.. bootaj nešto npr live/linux.. ako nema problema tad je soft-postavka, ako je jednako tad je kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 23:23 (ihush).
8 godina
offline
Re: Problem sa novom grafickom

Do drivera je, počelo se događat od neznam koje verzije, izgubi se signal.

 

Ne treba gasiti komp dovoljno je ugasiti samo monitor!

11 godina
offline
Problem sa novom grafickom

Hvala svima, maloprije se opet desilo ali nisam vidio poruku kolege iznad pa nisam isprobao ovo s monitorm. Sad skidam nove drivere pa se nadam da nece bit problema, cudno da mi nije dosla obavijest o novim driverima...

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem sa novom grafickom
Stavljeni zadnji driveri ali i dalje isti problem.
Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa novom grafickom
macgyver 53 kaže...
Stavljeni zadnji driveri ali i dalje isti problem.

Iprobaj stariju verziju drivera.

11 godina
offline
Problem sa novom grafickom

Na stranici postoji jedino onaj koji sam imao prvi put i ovaj sad novi koji sam stavio nedavno

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa novom grafickom

Sad se ne pojavljuje "snijeg" nego se monitor uopce nece probudit iz sleepa sto god da uradim, a i primjetio sam da dok se to desi da se vent na grafi vrti a nebi trebao jer ima onu funkciju smart stop il kak se vec zove, tak da mislim da je do drivera... Mogu jos jedino pokusat stavit drivere sa CD-a koji su dosli s grafom.

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa novom grafickom

Može i sam DVI kabel zadavati glavobolju,pogotovo ako si štedio i uzeo žnj kvalitet/proizvođač.Probaj promjeniti.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Problem sa novom grafickom

Nekada mi se zna desit da kad palim komp nece bootat winse nego mi samo bude na cijelom ekranu zuta boja i onda moram gasit komp na tipku i kad ponovno pokrenem sve je ok.

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice