R9 390 na 82° C

poruka: 31
|
čitano: 6.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
R9 390 na 82° C,wtf?

Zavrtio sam novi Doom na Asus R9 390 Strix OC i temperatura ide do čak 82 C,što smatram lično previsoko.Odustao sam od igranja,jer ne znam šta da radim.

Čitao sam review o ovoj kartici i piše da pod load-om temperatura ne bi trebala da ide više od 72 C.

Setovao sam custom krivu sa MSI Afterburner ali možda nisam podesio da ventilatori rade 100 % kad temperature pređe 72 C.

Ako neko ima istu grafičku koliko je vaša temperatura?Znam da u ostalim igricama tipa Witcher 3 temperatura ne ide više od 75 C.

Kuciste mi je još otvoreno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

koliko je dugo kod tebe graficka?

 

82c? jos je dobra, moja je isla na 95c

 

ventilatori nebi ni trebali ici na 100% jer je to uber glasno

 

asus dc3 je fail od hladnjaka jer samo 2 heatpipea pokrivaju gpu

 

moj je zavrsio isjeckan na komadice i u smecu, nabavio aftermarket hladnjak i sad je mir, max 66c

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: R9 390 na 82° C
To ti je super temperatura za kajganu ispeci
hačoman
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 390 na 82° C

Graficka je povremeno korištena kupljena je nova pre 6 mjeseci.

Pa oni se hvale ovim rješenjem za hlađenje,mislim već duže vrijeme ga koriste.

Mislio sam da je bolje od sapphire-ovog hlađenja ali nije očito.Ovo hlađenje je dno dna.

Koji ti je aftermarket hladnjak?Koji si uzeo?

Ja sam evo upravo gledao.Na GPU ja vidim 4 postavljene toplovodne cijevi,s tim da 2 izlaze van okvira graficke kartice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 16:24 (Zelja).
7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

na slabijim grafama je sasvim dobro hladjenje no 390 dosta trosi i grije se tako da to nije neko najbolje rijesenje

 

nabavio polovnog raijintek morpheusa te 2x arctic f12 na njega

 

do nedavno sam bio na vodi no prodajem svoj custom loop pa sam se prebacio na zrak

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: R9 390 na 82° C
Zelja kaže...

Graficka je povremeno korištena kupljena je nova pre 6 mjeseci.

Pa oni se hvale ovim rješenjem za hlađenje,mislim već duže vrijeme ga koriste.

Mislio sam da je bolje od sapphire-ovog hlađenja ali nije očito.Ovo hlađenje je dno dna.

Koji ti je aftermarket hladnjak?Koji si uzeo?

 Koliko se sjećam, ta Asus 390 ima uvjerljivo najgori hladnjak od svih 390ica i to su za nju normalne temperature, nazalost.

My pleasure darlin
14 godina
protjeran
offline
Re: R9 390 na 82° C
Zelja kaže...

Graficka je povremeno korištena kupljena je nova pre 6 mjeseci.

Pa oni se hvale ovim rješenjem za hlađenje,mislim već duže vrijeme ga koriste.

Mislio sam da je bolje od sapphire-ovog hlađenja ali nije očito.Ovo hlađenje je dno dna.

Koji ti je aftermarket hladnjak?Koji si uzeo?

Ma taj hladnjak je smece, toplovodne cijevi uopce ne dodiruju jezgru kako treba. S druge strame 82° nije nesto sta bi te trebalo zabrinjavat, najbolje sta ti se moze desit je da crkne pa na garanciji dobijes nesto bolje.

Zato, namjesti necujnu krivulju fanova i uzivaj ;-)

15 godina
offline
R9 390 na 82° C

Ja sam upravo izbrojao 4 toplovodne cijevi su na GPU,s tim da 2 idu van okvira grafičke kartice.

Da sam znao da ova verzija R9 390 ima najlošije hlađenje ne bih je ni kupovao.Mislio sam da su riješili bolje od Sapphire-a ali eto žurilo mi se da kupim,ljepše izgleda od sapphire-ove verzije R9 390 i uze Asus-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

mora ih biti 5

 

evo kako izgleda, jedna cijela te po pola sa svake strane, znaci od 5 samo 2 zapravo hlade

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
R9 390 na 82° C

Nekad sam zadao custom krivu u MSI AfterBurner 4.2.0 ali sad ne vidim opciju Fan koja mora biti u programu da bi setovao krivulju.

Jednostavno tog tab-a FAN nema više.

U čemu je štos?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 390 na 82° C
phanteks kaže...

mora ih biti 5

 

evo kako izgleda, jedna cijela te po pola sa svake strane, znaci od 5 samo 2 zapravo hlade

 Hvala.Awww pa ovo je sra.e žešće

Ne hlade čak ni dve nego jedna i pol.Pa šta hlade ostale cijevi-NIŠTA!

15 godina
offline
R9 390 na 82° C

Šta je tu je.Ostaje mi samo da setujem custom krivu sa MSI After Burner.

Ima li neko ideju kako bi trebalo da izgleda za ovaj model grafičke?

Mislio sam staviti da se ventilatori vrte na 100 % kad temperatura pređe 70 ili 80 C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

skini AB 4.3.0 verziju, pod settings imas FAN custom opciju no nemoj koristiti i novi relive driver tj watman 

 

kod mene su neki konflikti izmedju to dvoje tako da koristim 16.11.5 driver i sve ok

 

i nemoj se zamarat sa tih 80c+ sto prije crkne, prije ces po novu :D

 

EDIT:

 

vjeruj mi ne zelis slusat ventilatore kad su na 100%, nece ti ni slusalice pomoci 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 16:56 (phanteks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
R9 390 na 82° C

Ovako sam bio setovao krivu.Sad ću skinuti novu verziju Afterburner-a pa probati setovati.

Šta mislite o ovom setovanju krive?

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

ukljuci onu opciju "force fan speed update"

 

ako ti ne smeta buka onda je ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 390 na 82° C
phanteks kaže...

ukljuci onu opciju "force fan speed update"

 

ako ti ne smeta buka onda je ok

 Šta ta opcija radi?

Ok sa ovakvom krivuljom uspio sam spustiti temperaturu na maximalno 69 C i ne mrda.Ali se ventilatori vrte na oko 2500 rpm i jako su bučni.Ne smeta mi.

7 godina
odjavljen
offline
R9 390 na 82° C

"Added new "Force fan speed update on each period" option to the "Fan" tab. New option may improve compatibility of software automatic fan speed control mode with some bugged display drivers, overriding manually programmed fan speed under certain conditions."

 

na postavki "auto" se zna zblesirat custom krivulja, ukljucenjem ove opcije ventilatori prisilno prate tvoju custom krivulju u AB

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: R9 390 na 82° C

OK.Ništa mi nije jasno od ovog što piše na engleskom, ali uključit ću je kako si mi i rekao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 17:45 (Zelja).
12 godina
neaktivan
offline
R9 390 na 82° C

moja msi ide max do 80 u malom kucistu bez ventova.. znaci ja sam jos sretan 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: R9 390 na 82° C,wtf?

ja sam imao kratko amd 290 referentnu, udarala je cesto u 90C. Mozes preko riva tunera da ogranicis fps u igrama na refresh rate monitora da se grefika ne greje dodatno ( da ne bije 100fps ako monitor ima 60hz recimo)

8 godina
offline
R9 390 na 82° C

R9 390 sapphire nitro ...nakon cca 2h igranja battlefielda 1  73˘C ...ak bas oces mogu  i doom igrat...imam ga na kompu inst

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 390 na 82° C

Nastavi igrati nece joj nista biti.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
R9 390 na 82° C

Pozdrav. Imam pitanje, riječ je o GIGABYTE G1 GAMING RADEON R9 390 8GB, imao sam osjećaj da kao da se pregrijava i zuji previše, instalirao sam HW Monitor, idle temp. je 60c, a pogotovo što mi nije jasno, kad mi je komp ajmo reći u idleu kad ništa ne diram, stoji samo zaslon početni, grafička se nakon par minuta pokrene kao da je pod opterećenjem i počne zujati jače, i čim mrdnem mišem ona prestane i ugase se ventilatori... updateao sam drivere, još je kučište otvoreno, kuplo sam je prije god dana novu iz trgovine... hvala na svakoj pomoći...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 390 na 82° C
boki707 kaže...

Pozdrav. Imam pitanje, riječ je o GIGABYTE G1 GAMING RADEON R9 390 8GB, imao sam osjećaj da kao da se pregrijava i zuji previše, instalirao sam HW Monitor, idle temp. je 60c, a pogotovo što mi nije jasno, kad mi je komp ajmo reći u idleu kad ništa ne diram, stoji samo zaslon početni, grafička se nakon par minuta pokrene kao da je pod opterećenjem i počne zujati jače, i čim mrdnem mišem ona prestane i ugase se ventilatori... updateao sam drivere, još je kučište otvoreno, kuplo sam je prije god dana novu iz trgovine... hvala na svakoj pomoći...

 doticnoj grafi se u idleu ne vrte ventovi do odredene temperature(to je ako me sjecanje sluzi 60°c) zato kad dotakne/prede tu temp pocnu se paliti ventilatori(zato i buka), no kako je opce poznato taj model je katastrofalan tj ima katastrofalno rijeseno hladenje nazalost krivi odabir.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 20:40 (Stjepanj).
8 godina
odjavljen
offline
Re: R9 390 na 82° C
boki707 kaže...

Pozdrav. Imam pitanje, riječ je o GIGABYTE G1 GAMING RADEON R9 390 8GB, imao sam osjećaj da kao da se pregrijava i zuji previše, instalirao sam HW Monitor, idle temp. je 60c, a pogotovo što mi nije jasno, kad mi je komp ajmo reći u idleu kad ništa ne diram, stoji samo zaslon početni, grafička se nakon par minuta pokrene kao da je pod opterećenjem i počne zujati jače, i čim mrdnem mišem ona prestane i ugase se ventilatori... updateao sam drivere, još je kučište otvoreno, kuplo sam je prije god dana novu iz trgovine... hvala na svakoj pomoći...

 ako imaš garanciju vraćaj to, te grafičke su grozno optimizirane po pitanju potrošnje i zagrijavanja

12 godina
protjeran
offline
Re: R9 390 na 82° C
A kaj ima vracat? Taj model je po defaultu na takvim temperaturama.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 390 na 82° C
Stjepanj kaže...
A kaj ima vracat? Taj model je po defaultu na takvim temperaturama.lp

 Tako je, imao isti model. Jedino vodeno hlađenje spusta na 65 kojih. Inace to i nije prevelika radna temp, jer meni je islo do 90-95.

everyday i'm shuffling...
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 390 na 82° C
I moja je isla do 94-95 dok nije pocela bacat artefakte :D.

Moj savjet ti je da cekas do pred istek garancije i onda velis da ti u nekim igrama baca artefakte i da se pregrijava i vjerojatno ce ti ponudit zamjenu.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
8 godina
neaktivan
offline
R9 390 na 82° C

Aha, hvala na odgovorima... Imam garanciju ali ne znam točno do kada, u hr su mi papiri od garancije a ja sam u njem... ništa vidjet ću onda šta najbolje napravit, iako ona ovako radi sve perfektno, vrti sve igre na najjačim detaljima, tu nemam nikakvih problema

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 13:24 (boki707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
R9 390 na 82° C

izgleda da je sapphire jedna od najboljih verzija, meni je 390X bila na cca 65C na stocku u gamingu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice