Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.565
|
čitano: 5.573.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa jedino da u slucaju reklamacije to obavis preko njega a tu opet postoji rizik jer ono moze on dobit novu grafu i rec "a tko si ti?"

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 3:14 (ibme74).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dal da mjenjam svoju 1070ti za rtx 2060strix 06g..simbolicna mi doplata 200kn..kolega s posla ..😁 stara je mjesec dana...mislim da su tu negdje u rangu..po performansam ne gubim nista...dobim jedino rtx i strix da probam kakva je..i bolji hladnjak na njoj za razliku od moje koliko sam vidjeo.po reviewima

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mijenjaj, ak dobis dodatnih 3+mj jamstva u odnosu na sadasnju 1070Ti.. Novija grafa se lakse proda kasnije..

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moja je stara oko 9 mj...dobim 8 mj vece jamstvo .jedini minus je 6gb naspram mojih 8gb meme...ostalo je ave plus po meni...on je svoju platio 3900 a ja svoju 4125 minus 20 posto jer sam uzeo kod sefa na firmu...sto se tice reklamacija nece imat problema sto je uzeta na firmu jer radimo zajedno....a i da odemo sef nam je ok..i narucio sam xfx sti850napajanje kao prime platinum je unutra..nadam se da se nisam zeznuo..naspram rm750x white koje sam htio

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 17:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

8mj puno znaci kod eventualne kasnije prodaje. Ja bih to mijenjao bez razmisljanja, neovisno o 6 vs 8GB vrama. Malo tuzno sto je covjek kupio za 3900kn 2060 strixicu, a sad kosta 3060kn, al sta je tu je. Jako dobri modeli 1070 Ti se prodaju oko 2300kn tako da si ustvari u velikom dobitku, ako gledas kasniju prodaju, tj. preprodaju..

12 godina
offline
Gainward GF RTX2060 Pegasus OC, 6GB, ITX -- 2600kn

Ima li itko iskustva s ovom kartičicom, kakva se pokazala u praksi? Nažalost, nema recenzija po netu:(

Cijena je nevelikih 2600kn. Nisam neki power user pa mogu živjeti uz par postotaka lošije performanse u odnosu na full-length kartice s boljim hlađenjem. Međutim, smetala bi mi puno veća buka, coil whinning, i sl.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gainward+2060+Pegasus+OC

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1036&lang=en

 

PS kupujem isključivo novu, znači ništa polovne/oglasnici, pa mi pls ne vadite mast s 1070 Ti za pola cijene :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imas na njuskslu gigu oc 2060, za 2600 novu zapakiranu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gainward GF RTX2060 Pegasus OC, 6GB, ITX -- 26

Onda skupljaj jos pa kupi normalan model sa dva venta a ne radijatorske komarce :)

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mene isto zanima kakve su u praksi te sa jednim ventom, jeftinije su dosta... frekvencija im je manje više ista kao i na jeftinijim modelima sa 2 venta koliko sam uspio popratiti, znači u performansama ništa dramatično, e sad odradi li taj jedan vent dobro posao, koliko se griju, jesu li glasne i tako to?

Inače vuče me Nvidija u svoj tabor opet, pa imam u planu zamjeniti svoju rx 580 dok još ima garancije da ju uspijem utopit...napikirao sam rtx 2060, ali gledam i ove nove gtx 1660 Ti nisu loše,a  jeftinije parsto kunića. Ima li netko iskustva s tim raytraycingom i jel vrijedno dati više love za to čudo i nešto bolje peformanse? Ostati ću na FHD gamingu, tako da kad ubodem novu grafu miran sam do daljnjeg.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Što se tiče ovih single fan jeftinih RTX 2060, tu kako koja imate samo lošije/bučnije hlađenje ali su performanse na razini normalne RTX 2060 i tu može biti zanemarivih odstupanja u odnosu na neku skuplju stock grafu. Tako da za one kojima buka nije neki faktor i žele uštedjeti su ok. Tko ne želi bučnu grafu, mora obratiti pažnju na hlađenje i uzeti neke od skupljih modela od ovih najjeftinijih (nema potrebe sad platit 3500kn s druge strane). 

 

  A nisu loše naravno ni GTX 1660 Ti, ali ako ideš na što duže, onda je uvijek bolje uzet što jaču grafu možeš pa vidi . Za 1080p gaming si dobar realno s obje, pa i s trenutnom RX 580, ali jasno mi je zašto ideš na brže. Ray tracing sam po sebi je još nebitan za ovaj segment grafičkih, ali ja bih svakako uzeo RTX 2060 jer je generalno jača i miran si za 1080p gaming .

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima tko tu ovu Sapphire RX 570 ITX 4GB da kaze koju.. kako se ponasa, zagrijavanje, buka i to? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jos jedan faktor je kasnija prodaja, uvijek je lakse prodati normalni model sa dva venta nego itx karticu

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Slazem se, no meni je bas fora mala verzija jer sad imam matx kuciste (cm masterbox 3 lite) a do promjene ako dode idem definitvno na itx, plus ova je 200kn jeftinija od ostalih 570 a ima samo nesto sporiju memoriju.. U principu me zanima koliko bi ta sporija mem dala manje perf, nebi trebala puno, 6000 MHz effective vs 7000 i dali se vent pali u idlu i kakav je u laodu (tokom igranja ne ove sinteticke brije)?

 

Vecina recenzija ima prvu verziju te grafe s normalno clockanom meorijom pa se tesko nalazi koliko je sporija ova koja je sad u prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 11:08 (doky_420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
doky_420 kaže...

Ima tko tu ovu Sapphire RX 570 ITX 4GB da kaze koju.. kako se ponasa, zagrijavanje, buka i to? 

 Ako ti je prozračno kućište nije bučna.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
1 vs 2 ventilatora

Budući da nekima nije jasno, evo zašto ekonomski osvješteni razmišljaju o kupovini verzije kartice s 1 ventilatorom: RTX 2060 s 2 ventilatora je ravno20% skuplja od verzije s 1 ventilatorom! Da bi usporeba bila realna, gledao sam samo Gainward modele.

Ako nešto nije brutalno loše kod verzije s 1 ventilatorom, iskreno, ne vidim zašto bih išao na toliko skuplju verziju.

Komentar u stilu "verziju s 2 vanetilatora će kasnije biti lakše prodati" jer naprosto smiješan... pad cijene polovnih kartica je toliki da će se tih 500kn razlike također u velikoj mjeri istopiti. A iskreno, tko već ide kupiti polovnu karticu, veća je šansa da traži što jeftiniji model. Smatram da su entuzijasti na njuškalu manjina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
kuro kaže...

Komentar u stilu "verziju s 2 vanetilatora će kasnije biti lakše prodati" jer naprosto smiješan... 

Ne kuzim sta ti je tu smijesno? Eto prelistaj temu i pogledaj sve ove sto hoce uzet rabljenu gtx1060 i kad vide verziju sa jednim ventom odmahuju rukom i radje ce dat i vise love i uzet sa manjim jamstvom ako je normalna verzija sa 2 ventilatora.

 

Btw te itx kartice uz buku imaju i vece zagrijavanje, visoke temperature utjecuni na performanse i na vijek trajanja komponente.

 

Sve to ima svoje.

 

BTW najjeftinija rtx2060 itx kosta 2.574kn, najeftinija RTX2060 sa dva venta kosta 2.868kn, to je 294kn razlike a ne 500kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 12:55 (ibme74).
12 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
ibme74 kaže...
BTW najjeftinija rtx2060 itx kosta 2.574kn, najeftinija RTX2060 sa dva venta kosta 2.868kn, to je 294kn razlike a ne 500kn.

 

Uspoređuješ kruške i jabuke...

Taj model s 2 ventilatora je, pretpostavljam, Colorful. To je kineska firma s vjerojatno nikakvom kontrolom kvalitete. Davno sam se zakleo da ništa što se uključuje u struju neće biti od kineskog branda, uz par dobro poznatih izuzetaka tipa Xiaomi, Huaewi... Nemam ništa protiv proizvodnje u kini + kontroli kvalitete drugdje.

Fun fact - Colorful je nedavno kopirao "about us" stranicu od EVGA :)

https://www.pcgamer.com/gpu-maker-colorful-copied-evgas-about-us-page-word-for-word-and-thought-no-one-would-notice/

To naravno ne govori ništa o kvaliteti kartica ali se nekako uklapa u kinesku tržišnu filozofiju (mazanje očiju kupcima i uvaljivanje lošijih proizvoda uz danas samo neznatno manju cijenu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 13:58 (kuro).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pankoliko sam ja nacuo colorful su jako dobre kartice...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
kuro kaže...
ibme74 kaže...
BTW najjeftinija rtx2060 itx kosta 2.574kn, najeftinija RTX2060 sa dva venta kosta 2.868kn, to je 294kn razlike a ne 500kn.

 

Uspoređuješ kruške i jabuke...

Taj model s 2 ventilatora je, pretpostavljam, Colorful. To je kineska firma s vjerojatno nikakvom kontrolom kvalitete. Davno sam se zakleo da ništa što se uključuje u struju neće biti od kineskog branda, uz par dobro poznatih izuzetaka tipa Xiaomi, Huaewi... Nemam ništa protiv proizvodnje u kini + kontroli kvalitete drugdje.

Fun fact - Colorful je nedavno kopirao "about us" stranicu od EVGA :)

https://www.pcgamer.com/gpu-maker-colorful-copied-evgas-about-us-page-word-for-word-and-thought-no-one-would-notice/

To naravno ne govori ništa o kvaliteti kartica ali se nekako uklapa u kinesku tržišnu filozofiju (mazanje očiju kupcima i uvaljivanje lošijih proizvoda uz danas samo neznatno manju cijenu)

 

kakve kruške i jabuke? pa svaka itx je isti drek, buči i griju se, "najgora" verzija sa 2 venta će imat bolje rezultate.

Ako te toliko bode u oči "Colorful" imaš za 30kn više Inno3D (mada sam čitao recenzija od colorful rtx2060 i nije po ničem lošija od tih jeftinijih varijanti sa 2 venta od drugih proizvođača), dakle to idalje ne iznosu 500kn razlike nego 324kn što ej sasvim ok nadoplata za karticu normalnih dimenzija koja neće zujat ko roj komaraca i imat će solidne temperature.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Što se tiče ovih single fan jeftinih RTX 2060, tu kako koja imate samo lošije/bučnije hlađenje ali su performanse na razini normalne RTX 2060 i tu može biti zanemarivih odstupanja u odnosu na neku skuplju stock grafu. Tako da za one kojima buka nije neki faktor i žele uštedjeti su ok. Tko ne želi bučnu grafu, mora obratiti pažnju na hlađenje i uzeti neke od skupljih modela od ovih najjeftinijih (nema potrebe sad platit 3500kn s druge strane). 

 

  A nisu loše naravno ni GTX 1660 Ti, ali ako ideš na što duže, onda je uvijek bolje uzet što jaču grafu možeš pa vidi . Za 1080p gaming si dobar realno s obje, pa i s trenutnom RX 580, ali jasno mi je zašto ideš na brže. Ray tracing sam po sebi je još nebitan za ovaj segment grafičkih, ali ja bih svakako uzeo RTX 2060 jer je generalno jača i miran si za 1080p gaming .

 

Mislim da ću se i počastiti s jednom rtx 2060 s dva venta pa kud puklo, to mi idelano za FHD uz ovaj moj ryzen 1600x za naredne 2-3 godine sigurno, jedino ako Ryzen ne iznenadi s novom serijom procesora i vrtoglavo niskim cijenama pa pokleknem,a onda me još povuče i za jačom grafom   Pričekam još nekih mjesec dana da vidim hoće li cijene RTX-ica možda ići dolje jer mi nije hića, ova moja rx 580 odlično odrađuje posao još uvijek, ali privukla me nvidia s ovim novim grafuljama, a i ja sam ovu svoju uzeo u najgore vrijeme, pljunio za polovnu 1600 kn i dva mjeseca poslije cijene drastično počele padat, tako da bar ubodem još nešto za nju dok je dobra s garancijom, jer kako stvari stoje ići će rxice ia za 100 evrića za pola godine

6 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
kuro kaže...
ibme74 kaže...
BTW najjeftinija rtx2060 itx kosta 2.574kn, najeftinija RTX2060 sa dva venta kosta 2.868kn, to je 294kn razlike a ne 500kn.

 

Uspoređuješ kruške i jabuke...

Taj model s 2 ventilatora je, pretpostavljam, Colorful. To je kineska firma s vjerojatno nikakvom kontrolom kvalitete. Davno sam se zakleo da ništa što se uključuje u struju neće biti od kineskog branda, uz par dobro poznatih izuzetaka tipa Xiaomi, Huaewi... Nemam ništa protiv proizvodnje u kini + kontroli kvalitete drugdje.

Fun fact - Colorful je nedavno kopirao "about us" stranicu od EVGA :)

https://www.pcgamer.com/gpu-maker-colorful-copied-evgas-about-us-page-word-for-word-and-thought-no-one-would-notice/

To naravno ne govori ništa o kvaliteti kartica ali se nekako uklapa u kinesku tržišnu filozofiju (mazanje očiju kupcima i uvaljivanje lošijih proizvoda uz danas samo neznatno manju cijenu)

Colorful i Galax su bolje i kvalitetnije kartice od recimo Zotaca, Inno3D, Palilt i Gainward, stovise Colorful i Galax (oba su kinezi) su top kartice, to sto su manje vise nepoznati kod nas ne znaci da su lose kartice.

 

Doci ce i oni polako u EU, Galax imas u Casekingu pod imenom KF2 ili tako nesto

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 15:51 (3dfx).
11 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
3dfx kaže...

Colorful i Galax su bolje i kvalitetnije kartice od recimo Zotaca, Inno3D, Palilt i Gainward, stovise Colorful i Galax (oba su kinezi) su top kartice, to sto su manje vise nepoznati kod nas ne znaci da su lose kartice.

 

Doci ce i oni polako u EU, Galax imas u Casekingu pod imenom KF2 ili tako nesto

 

 

Ne vjerujem da su bas bolje od Gainward i pogotovo Palita, npr Palit Gaming Pro je jedna od boljih (možda i najbolji rezultati) RTX2060 u tom nižem cijenovnom rangu klik , takve temperature neam čak ni skuplja i poznatija Gigabyte Gaming OC klik

6 godina
offline
Re: 1 vs 2 ventilatora
ibme74 kaže...
3dfx kaže...

Colorful i Galax su bolje i kvalitetnije kartice od recimo Zotaca, Inno3D, Palilt i Gainward, stovise Colorful i Galax (oba su kinezi) su top kartice, to sto su manje vise nepoznati kod nas ne znaci da su lose kartice.

 

Doci ce i oni polako u EU, Galax imas u Casekingu pod imenom KF2 ili tako nesto

 

 

Ne vjerujem da su bas bolje od Gainward i pogotovo Palita, npr Palit Gaming Pro je jedna od boljih (možda i najbolji rezultati) RTX2060 u tom nižem cijenovnom rangu klik , takve temperature neam čak ni skuplja i poznatija Gigabyte Gaming OC klik

Palit i Gainward je isti vrag, s time da je Gainward "premium" a Palit standard ponuda iste firme, nebitno

 

vise sam mislio na kvalitetu pcb i komponenti, ne na test rezultate, jer nisam gledao bencheve i recenzije

 

vidio sam negdje u bespucima interneta da Colorful na svoje 1050Ti stavlja MOSFET SM4377, a ako njih stavlja na low end kartice, onda su izuzetno kvalitetni proizvodac

 

uglavnom, samo sam htio reci da nece pogrijesiti ako kupi Colorful

 

/peace

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nova grafa msi GeForce gtx 1070ti Armor... kupija ju od lika sa godinom i pol garancije za 1800 kuna sto je po meni ok kupnja.
Nakom malo isprobavanja klokanja mogu reci temprature su solidne a grafa cak i kad ubrza na 70%i vise ventilatore nije nesto jako bucna sto mi je cak i iznenađujuće s obzirom na jeftinije Msi hladenje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 To ti je super kupnja jer naredna brža grafa ti je tek RTX 2070 iliove top AMD, a to košta od oko 4000kn ili više. Tako da si super kupio.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Znam..i još sam svoju gtx 1060 6gb proda za 1400 kuna pa sam nadoplatija 400 kuna i jos platija nešto dostavu i tako dobija dosta jacu grafu sa i još godinom i pol garancije.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cek, ti uspio uvaljat innod 3d gtx1060 sa 6mj gare za 1.400kn?

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Bome si napravio predobar deal . To je kupio valjda netko od onih kojih očito ima masa koji misle da se mora igrat samo na Nvidia/Intel kombinaciji .

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sve se more, a grafa je ko nova el sam ionako dvi zime provea u austriji bez kompa ,a po litu ne igram tolko jer ipak lipše je izlazit po vani i kupat se u moru :)

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, kupio sam polovnu Sapphire R9 280x 3GB. Procesor mi je slab to znam, inače Pentium G3258(ionako mislim stavit jači uskoro). Ali imam Corsair VS 550W novo kupljeno prije 3 mjeseca, malo se brinem da mi je to napajnje slabo za ovu grafičku. Može li se išta loše dogoditi ako krenem igrat, dali će napajanje spržit nešto ili bi se trebalo isključiti ako je preopterećeno??! 

Hvala na odgovoru unaprijed! 

Dario
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice