Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.479
|
čitano: 5.562.818
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

9600gt to je staro ko isusov magarac. Uzmi rx 560 ili rx 550 je vec ogroman dobitak iz zelenog tabora gtx 1050 ili gtx 960 je za tebe

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ništa onda, nemam šta mijenjat, ne mogu napraviti dobar upgrade, bez nekog stalnog posla ne mogu zaraditi za pristojan GPU upgrade. Mislio sam makar malo da pojačam ali izgleda da se to ne isplati. Jednostavno ne zarađujem više kao što sam zarađivao prije 3-4 godine(na steam igricama i itemima), čime god sam se počeo baviti stalo je(prodaja sitnica sa ebaya, pa prodaja steam igrica i itema), na koji god sam posao aplicirao a znao bih ga raditi nisam prošao, tako da će GPU upgrade sačekati za sada.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:08 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Haker_x kaže...

 

 

Edit: Sudeći po recenzijama neke znaju stići u potpunosti neispravne, i to je odmah dodatni rizik.

 ako  si i procesor kupio po sličnoj cijeni s te stranice onda možbudu prejake ove originalne grafičke.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Anđeo bez falinge kaže...

 ako  si i procesor kupio po sličnoj cijeni s te stranice onda možbudu prejake ove originalne grafičke.... 

 

Procesor sam kupio polovan/rabljen sa oglasnika za 35-40€. On je 100% orginal.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Haker_x kaže...

 

Procesor sam kupio polovan/rabljen sa oglasnika za 35-40€. On je 100% orginal.

 ako godinama možeš plaćati seedbox na torrent trackerima mogao si ušparati i za grafičku... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Anđeo bez falinge kaže...

 ako godinama možeš plaćati seedbox na torrent trackerima mogao si ušparati i za grafičku... 

 Prije više od 4 godine sam posljednji put koristio seedbox, zato ne lupetaj bez razloga, tada se solidno zarađivalo i tada sam to mogao priuštiti. To je davno bilo i koristio sam ga nekoliko mjeseci dok sam nabio buffer, nisam ni godinu, a kamo li "godinama".

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:16 (Haker_x).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo ti rx 460 za pristojnu sumu 

 

click

 

spusti cijenu jos malo za cca 20/30 i to je to 

 

Druga alternativa ti je gtx 750ti koja dodje oko 50eur, naravno polovna. Ovo iznad spusti cijenu i pazari ako je sve ok 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:31 (chaselol).
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima... 

 

Dakle, studeni prosao u potrazi za 144hz monitorom i uspjesnom te zadovoljnom kupovinom aoc 1080p 144hz freesync modela. Malo razocarenje je doslo kad sam vidio da mi graficka ne podrzava freesync. Iako sustav jos radi poprilicno dobro s obzirom da su proc i mbo preko 10god stari, imam nekih 2000kn u steku koje bi potrosio na novu/rabljenu graficku. 

 

Postojeca konfa 

cpu: intel i7 920 3.8Ghz
mbo: gigabybe ex58-ud3r
ram: 16GB DDR3 kingston hyperx
gpu: sapphire 7850 2GB
psu: corsair 650w

 

 

Imam par dilema oko kojih bi volio dobit savjete.

 

Dakle, posto sam uzeo monitor sa freesyncom, logicno bi bilo da si uzmem rx570 ili rx580. Gledam da mi ovo bude zadnji dugorocni upgrade pa da mi ovaj sustav izdrzi jos par godina te s obzirom na to iskljucivo ciljam na 8GB modele. 

 

Posto imam buđet oko 2000kn, tu se vec moze naci rabljena 1070 sto mi je veoma primamljivo, a i svejedno mi tada za freesync jer je 1070 sigurno jaca od radeona...

 

Uz sve to, ne vjerujem da ce mi proc biti velik bottleneck, iako cu to jos proucit. 

 

Dakle, rx570 vs rx580 (koje su oko 1400kn) vs 1070 (oko 2000kn)

 

Ne vjerujem da ce za grafu biti onako mucan odabir kao sto je za monitor bilo hahahahaha

 

 

Edit 1:

 

Po bottleneck kalkulatoru cpu bottleneck mi je 50% sa 1070 sto je puno iako ne daje opciju da mi je cpu klokan na 3.8GHz, vjerojatno uzimaju njegovu 2.6GHz stock frekvenciju, ali ne vjerujem da to igra veliku ulogu. 

 

Rx570 je 16% btlnck

 

Hm

 

MPLAB C18
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 18:00 (zhUPer_C18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imat ces teski BN s rx580 i tim zivim mrtvacem od procesora. Prodaji to i uzmi neki Ryzen, ili jos bolje malo pricekaj jer uskoro bi trebala nova generacija.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

uzmi gtx 1070 ako ti je overklokan proc na 3.8 neces imat tolki bn, mozda 15-20 posto ili manje ovisno o igri a to je u svakom slucaju bolje nego rx 580

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A jest mrtvac, al jos uvjek nemam problema s onime sto ja igram. Trenutno nema sanse za mjenjanje cpu i maticne, iako jest logicno, u ovoj situaciji mi nema smisla. 

 

Rx580 prikazuje dosta velik bn, ali 570 prikazuje 16% sto mi je prihvatljivo. Znam da to nisu realni brojevi, al je dovoljno referentno. 

 

Ps. Svaka cast novim amd procesorima, al ja to nebi bas... jel stvarno vjerujes da ce neki ryzen zivjet 10godina ko moj i7??? Ja bas i ne... al zivi bili pa vidjeli... 

MPLAB C18
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A i 1070 bi mogla jos dugo biti na visini zadatka... 

MPLAB C18
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zhUPer_C18 kaže...

A i 1070 bi mogla jos dugo biti na visini zadatka... 

 taj procesor bn gtx 970 kamoli 1070, 2700k na 4,6ghz nemre tjerati na 70+% gtx 1070 a ne ta starudija...ja lično izmjeriolp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kako mislis zivjeti? Ja imam na tavanu stari athlon 2400+ i radi normalno ako mislis dali ce biti dobar da vrti sve igre kako treba naravno da nece nije ni tvoj zali za normalni rad hoce. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroVandal kaže...

Kako mislis zivjeti? Ja imam na tavanu stari athlon 2400+ i radi normalno ako mislis dali ce biti dobar da vrti sve igre kako treba naravno da nece nije ni tvoj zali za normalni rad hoce. 

 Morat ce zivjeti jer druge nema... 

 

Al uglavnom to nije bilo ni moje pitanje. 

 

MPLAB C18
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

 

 

 

Nemojte me napadat mozda sam u krivu ali ovi videi ne pokazuju bas neki strasni bn da se ne bi isplatilo uzet gtx 1070..naravno kad bi ga isli forsirat pa smanjivat detalje da prebacimo load na cpu onda bi dobili bn itekako ali to nema smisla kad gtx 1070 nece imat nikakvih problema sa fhd ultra postavkama 

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pa ako mu ne smeta cca avg 50-60fpsa s gtx 1070 onda nek uzima, iako bi s rx580 imao vjerojatno nezamjetno manje jer ce mu rx 580 raditi s puno vecim usageom a i izgubio je freeesync..lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 20:29 (Stjepanj).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nek pogleda gore jel mu se svida kako to izgleda pa nek odluci sam. Ja sam misljenja da bolje nek sad uzme tu grafu pa ako mijenja plocu i proc imat ce bolji skok nego da sad uzme rx 570 pa ako promijeni platformu nece mu se skoro nista promijenit iako je sad vec vrijeme za mijenjanje platforme

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

...jer ce mu rx 580 raditi s puno vecim usageom a i izgubio je freeesync..lp

 to je vrlo upitno obzirom na famozni overhead kod amd grafičkih, moglo bi to biti dosta niže od 1070 ili 1060

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...

...jer ce mu rx 580 raditi s puno vecim usageom a i izgubio je freeesync..lp

 to je vrlo upitno obzirom na famozni overhead kod amd grafičkih, moglo bi to biti dosta niže od 1070 ili 1060

Opet baba roga s (famoznim)overheadom. F#cK, to ne postoji ako lik ne igra s counterom!!!

Sto nije bolji, freesync nego mozebitni 60fps lock?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

pa ako mu ne smeta cca avg 50-60fpsa s gtx 1070 onda nek uzima, iako bi s rx580 imao vjerojatno nezamjetno manje jer ce mu rx 580 raditi s puno vecim usageom a i izgubio je freeesync..lp

 ma nece narod da razumije

moj stari 2600K na 4.5GHZ teski bottleneck bio gtx 1060 a kamoli 1070.

 

ono SP igre sasvim ok ali ako se kupuje 1070 mora se i jaci procesor..grihota je

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz, u potrazi sam za novom (polovnom) grafom. Koja je grafa max za ovaj procesor. Preferiram Nvidiu, pa ako može kakava preporuka šta uzeti. Thx

 

Sad imam: i5 6400 2.7ghz i gtx 950, 8gb rama, igram na 1680x1050.

 

 

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pogledaj si GTX1060 3GB, imas ih od 900kn na dalje sa jamstvom

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...

...jer ce mu rx 580 raditi s puno vecim usageom a i izgubio je freeesync..lp

 to je vrlo upitno obzirom na famozni overhead kod amd grafičkih, moglo bi to biti dosta niže od 1070 ili 1060

Opet baba roga s (famoznim)overheadom. F#cK, to ne postoji ako lik ne igra s counterom!!!

Sto nije bolji, freesync nego mozebitni 60fps lock?

 da ne postoji 

 

'famozni' overhead je više puta potvrđen i niti jednom dosad ga nitko nije demantirao - čak i amd sam priznaje taj problem, zato su toliko i gurali mantle i vulkan jer na njima, kao i na propisno iskorištenom dx12, problem overheada nestaje

 

freesync je bolji ako će mu grafa raditi unutar raspona, međutim kako amd grafe zbog overheada na slabijim procesorima mogu biti drastično bottleneckane, lako je moguće da će mu fps padati ispod granice na kojoj radi freesync i onda će imat drek od synca

 

a da ne pričam gluposti, možeš vidjeti i na jednom od novijih videa gdje se uspoređuje gtx 1060 i rx 580 na slabijem procesoru (kreni od 7.00 minute)

 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko sam ja skuzio, lik ima neku i7. Ubi me ako je to slabo za Amd grafu iz konteksta. 

 

Overhead ne treba mistificirati.

Samo ne treba ljepit slab proc uz jaku Amd grafu. Moramo imati korektne kriterije.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...

Koliko sam ja skuzio, lik ima neku i7. Ubi me ako je to slabo za Amd grafu iz konteksta. 

to je i7 star 10 godina na 3,8ghz

možda je tek malo bolji od također starog  fx 6300, a to je teži bn na grafu tog tipa i kao rođen da mu overhead dodatno nabije bn

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Okej, razuman sam, dx11 ne blista na takvim cpu sa RX480/580.

Volim vidit dobar video, ali takodjer bez ekstra pridjeva.

Mozda da netko drugi pila s tim.

Uvik sam za gaming a ne brojanje sitnog i naljutim se kad neko baca cjepanice.

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zhUPer_C18 kaže...

Pozdrav svima... 

 

Dakle, studeni prosao u potrazi za 144hz monitorom i uspjesnom te zadovoljnom kupovinom aoc 1080p 144hz freesync modela. Malo razocarenje je doslo kad sam vidio da mi graficka ne podrzava freesync. Iako sustav jos radi poprilicno dobro s obzirom da su proc i mbo preko 10god stari, imam nekih 2000kn u steku koje bi potrosio na novu/rabljenu graficku. 

 

Postojeca konfa 

cpu: intel i7 920 3.8Ghz
mbo: gigabybe ex58-ud3r
ram: 16GB DDR3 kingston hyperx
gpu: sapphire 7850 2GB
psu: corsair 650w

 

Sacekaj jos koji dan pa priupitaj opet u ovoj temi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sudeci iz onog gore videa i uzevsi u obzir sa dosad napisano, hvala svima na konkretnoj diskusiji, mozda bi prijedlog bio 1060 6gb??? 

 

Ili rx 470?? 

 

Vidi se fps drop na radeonu u videu kad akcija krene, al onda opet nebi htio freesync izgubit

MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice