Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.557
|
čitano: 5.571.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 zanimljiva statistika 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam danas rtx 2060 gainward pheonix gs.

Imam dva monitora 1440p 144hz.Prvi radi kako treba ,medjutim drugi ako stavim na 144hz počne se palit i gasit.ako stavim drugi na 60hz onda radi ok.jel zna netko mozda u cemu je problem

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li netko ima iskustva sa narudžbom grafičke kartice sa amazona. Nigdje ne vidim koliko traje garancija. Da li trebam kontaktirati prodavača (kako?) ili amazon daje tipa 3 godine u startu?

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kill Frenzy kaže...

Uzeo sam danas rtx 2060 gainward pheonix gs, Imam dva monitora 1440p 144hz.

Opa, RTX 2060 i 1440P 144 Hz sa Haswellom. To ne vidiš često.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo igram novi anno.graficka zakucana na 99% procesor na 30%.Bf bi vjerojatno bio druga prica ai njega ne igram.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel zna netko jel pase onaj bijeli giga shroud od 1080ti na 1070ti? Po izgledu su isti neznam jel su po dimenzijama..jel si mogu nabavit bijeli shroud s ventovima pa da zamjenim svoj crni...negdje sam cuo da su cooleri slicni..tj deblji je na 1080ti ali mislim da je plastika ista

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Jel zna netko jel pase onaj bijeli giga shroud od 1080ti na 1070ti?

Pa fino to raskopaj i polakiraj u bijelo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 21:31 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kill Frenzy kaže...

Evo igram novi anno.graficka zakucana na 99% procesor na 30%.Bf bi vjerojatno bio druga prica ai njega ne igram.

  Kakav ti je hladnjak, buka/temperatura ?

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma neda mi se za 100 kn zaj...s lakiranjem..dobim shroud s ventovima za 100kn...ali brijem da shroud neide dolje bez da odvojim hladnjak od grafe...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne cujem graficku jave od ventilatora kucista. Haf932
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Večer, razmisljam o novom konfigu i vidim da su cijene na njuskalu sto se tice gpu puno bolje nego nego u ducanima? Kakva su iskustva u vezi toga?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
throwaway54 kaže...

Večer, razmisljam o novom konfigu i vidim da su cijene na njuskalu sto se tice gpu puno bolje nego nego u ducanima? Kakva su iskustva u vezi toga?

 U vezi čega? Da, rabljeno je jeftinije od dućana. Ovisi tko prodaje, ako garanciju (račun) posjeduje prodavač onda si bez brige. Ja se ne sjećam kada sam zadnji put grafičku kupio iz dućana, i eto, nula problema.

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

s time da racunas da su i na njuskalu cijene uglavnom prenapuhane, jos se nekakve r9 ili 960/970 prodaju za 700-800kn, pa nije ni svaki deal na njuskalu dobar deal ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kill Frenzy kaže...

Uzeo sam danas rtx 2060 gainward pheonix gs.

Imam dva monitora 1440p 144hz.Prvi radi kako treba ,medjutim drugi ako stavim na 144hz počne se palit i gasit.ako stavim drugi na 60hz onda radi ok.jel zna netko mozda u cemu je problem

 Zamjenio sam gainward za gigabyte windforce oc i evo odma iz kutije sve radi kak treba.gugabyte ima 3 dp-a i jos jedan hdmi dok je gainward imala samo jedan dp i jedan hdmi

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
14 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim pomoć oko kupnje grafičke.

 

Trenutno posjedujem r9 380 4gb, pa koji bi bio dobar upgrade na nju? Možete pogledati PC, pa vidjeti. Mislio sam rx 580 i sl.  Hvala :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Rx580/gtx1060/1660 su plafon za taj cpu

12 godina
offline
MSI RTX 2060 VENTUS XS u Protisa za 2600kn

Pikirao sam ovu karticu: https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-msi-nvidia-geforce-rtx-2060-ventus-xs-gddr6-6gb192bit-1710mhz14000mhz-pcie-30-x16-3xdp-hdmi-torx-2x-coolerdouble-slot-backplate-retail/139553

Koliko vidim u specifikaciji i na slici kutije, zapravo se radi o OC verziji (ima i ne-OC verzija), dakle još bolje nego što piše u naslovu kartice.

 

Ima li ovaj model neku izraženu manu na koju trebam obratit pažnju prije kupovine?

 

Također me zanima, je li ova kartica kompatibilna sa sljedećim hardverom:

- matična ploča s Intel Z77 Express chipsetom (PCI Express 3.0) - link

- procesor Intel Core i7 3770

- napajanje 500W Corsair CX

 

Komp je star 7 godina, zato me brine je li kompatibilan s najnovijom grafičkom karticom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MSI RTX 2060 VENTUS XS u Protisa za 2600kn

Radit ce ali taj CPU ce ti biti usko grlo za tu karticu

12 godina
offline
Re: MSI RTX 2060 VENTUS XS u Protisa za 2600kn

Hvala na brzom odgovoru... koju nvidiju bi trebao ciljati s ovom starom kantom?

BTW koliko mogu očekivati cca fps u far cry 5 na full hd rezoluciji na ultra postavkama? A koliko bi mogao postići s jačim cpu, čisto da shvatim koliki je bottleneck?

13 godina
offline
Re: MSI RTX 2060 VENTUS XS u Protisa za 2600kn

Neka polovna 1070...po meni naj izbor

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gtx1070 definitivno na, 1100+ kn razlike za rtx2060 je neisplativo s njom ces imati neznatno veci fps zbog bn, stovise niti tu gtx 1070 nebus iskoristio u poprilicnom broju naslova no zbog njene povoljne cijene daje najvise.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: MSI RTX 2060 VENTUS XS u Protisa za 2600kn

Dilema riješena... Protis krenuo Linksovim stopama pa prodaju hardver kojega ne mogu nabaviti! Karticu naručio, ispostavili predračun, platio i... kifla :)

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, imam dilemu za grafičku karticu. Mislim se između ove gigabyte 2060 i Palit verzije, palitu sam vidio performanse i cijenom je niža, a performanse su jako dobre. Kod gigabyte verzije mi se sviđa to što su stavili backplate i sami dizajn je puno bolji od Palit verzije, al nigdje nisam uspio vidit direktnu usporedbu između te dvije kartice.

EDIT:Sam ću sebe malo nadopuniti, prilikom gledanja benchmarka obaju kartica, uglavnom obje daju iste razultate, s time da Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju. Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju. Glavno pitanje je onda koje se nameće, čini mi se, je li taj dodatni ventilator, bolji izgled kartice i veća kartica vrijedno nekih 350 kn razlike?

Bolje ispast glup nego iz aviona
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 12:10 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zero cool kaže...

Ekipa, imam dilemu za grafičku karticu. Mislim se između ove gigabyte 2060 i Palit verzije, palitu sam vidio performanse i cijenom je niža, a performanse su jako dobre. Kod gigabyte verzije mi se sviđa to što su stavili backplate i sami dizajn je puno bolji od Palit verzije, al nigdje nisam uspio vidit direktnu usporedbu između te dvije kartice.

EDIT:Sam ću sebe malo nadopuniti, prilikom gledanja benchmarka obaju kartica, uglavnom obje daju iste razultate, s time da Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju. Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju. Glavno pitanje je onda koje se nameće, čini mi se, je li taj dodatni ventilator, bolji izgled kartice i veća kartica vrijedno nekih 350 kn razlike?

 Pa ocigledno da ne kada si vec i sam istrazio da je ova u svemu bolja 

 

"Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju, Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju."

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Master enthusisast kaže...
zero cool kaže...

Ekipa, imam dilemu za grafičku karticu. Mislim se između ove gigabyte 2060 i Palit verzije, palitu sam vidio performanse i cijenom je niža, a performanse su jako dobre. Kod gigabyte verzije mi se sviđa to što su stavili backplate i sami dizajn je puno bolji od Palit verzije, al nigdje nisam uspio vidit direktnu usporedbu između te dvije kartice.

EDIT:Sam ću sebe malo nadopuniti, prilikom gledanja benchmarka obaju kartica, uglavnom obje daju iste razultate, s time da Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju. Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju. Glavno pitanje je onda koje se nameće, čini mi se, je li taj dodatni ventilator, bolji izgled kartice i veća kartica vrijedno nekih 350 kn razlike?

 Pa ocigledno da ne kada si vec i sam istrazio da je ova u svemu bolja 

 

"Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju, Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju."

 A znam...Ali mi se izgledom ne sviđa skroz, ništa stisnit zube radi izgleda u svrhu performansi...Bar mi potpis profila odgovara...

Bolje ispast glup nego iz aviona
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako je kartica hladnija zbog nvidia boosta bi trebala davati i bolje rezultate drugo te nista netreba zabrinjavati, osim buke.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zero cool kaže...
Master enthusisast kaže...
zero cool kaže...

Ekipa, imam dilemu za grafičku karticu. Mislim se između ove gigabyte 2060 i Palit verzije, palitu sam vidio performanse i cijenom je niža, a performanse su jako dobre. Kod gigabyte verzije mi se sviđa to što su stavili backplate i sami dizajn je puno bolji od Palit verzije, al nigdje nisam uspio vidit direktnu usporedbu između te dvije kartice.

EDIT:Sam ću sebe malo nadopuniti, prilikom gledanja benchmarka obaju kartica, uglavnom obje daju iste razultate, s time da Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju. Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju. Glavno pitanje je onda koje se nameće, čini mi se, je li taj dodatni ventilator, bolji izgled kartice i veća kartica vrijedno nekih 350 kn razlike?

 Pa ocigledno da ne kada si vec i sam istrazio da je ova u svemu bolja 

 

"Palit ima par posto više performanse u 1080p, a na višim rezolucijama se obje uglavnom ne razlikuju, Palit je nešto tiša i hladnija u idle i load okruženju."

 A znam...Ali mi se izgledom ne sviđa skroz, ništa stisnit zube radi izgleda u svrhu performansi...Bar mi potpis profila odgovara...

 Meni je osobno palitova ljepsa. Kod gigabayta je nekak ta plastika previse uocljiva i to me ne privlaci niti malo (ista stvar kao i kod verzije sa 2 venta).

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dali se isplati uzimati Zotac Gtx 1660ti gaming tako da prodam svoju Inno3d gtx 1060ichill x3 6gb koja ima jos 5 miseci garancije i nadoplatim 600 kuna za ovu gtx 1660 koja je kupljena ove godine...kolko ce mi napredak u performansama biti i dali mi se isplati to s obzirom na nemalu nadoplatu?

 

Ovdje je taj oglas gtx1660: https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/zotac-gtx-1660ti-gaming-6gb-ddr6-oglas-28334463

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najbolje pogledas ovo pa sam vidi...

 

 

Takoder imaj na umu da su te 3 dodatne godine na zotac stranici ostvarive samo preko osobe na cije je ima registrirana i na cije ime glasi racun

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 21:35 (ibme74).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Najbolje pogledas ovo pa sam vidi...

 

 

Takoder imaj na umu da su te 3 dodatne godine na zotac stranici ostvarive samo preko osobe na cije je ima registrirana i na cije ime glasi racun

 

 Pa iskreno kad sam pogleda ovaj video razlika je osijetna...prije sam mislija da je gtx1660ti jaca nekih 15 ili 20 % ali je ipak nesto vise iako ne bas nesto previse...znaci ustvari iman 23 miseca garancije ako ju kupim, a ove druge tri godine  cu tesko moc dobiti jer se veze za osobu koja se registrirala.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice