Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.548.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja je najbolja grafička za gaming do 3300kn na rate? Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
axest kaže...

Koja je najbolja grafička za gaming do 3300kn na rate? Hvala

 gtx 1660ti oko 2500kn sa dva ventilatora.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
sippy kaže...

Zapravo ja sam jako tulav, ispricavam se. Pa ovo moje napajanje ipak ima 6+2 pcie pinove, i jos jedan 6pin. Hvala na pomoci svakako cu uzet u obzir sve prijedoge.
Sto se tice te rx570 nitro, negdje vidim 120tdp a na drugim mjestima 195tdp..pa sad neznam jel jel bi mogao to ili ne.  
Moje napajanje je xfx core 80+ 450w, to sam vec napomenuo. 

Ona 1060 mi se cini najsigurnija ideja, samo sto vidim na njuskalu bolju ponudu za rx nego gtx... 

Nebitan ti je tdp tj power limit posto ga i onako sam mozes namjestit...

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
axest kaže...

Koja je najbolja grafička za gaming do 3300kn na rate? Hvala

  Kolega ti je rekao krivo, najbolja je RTX 2060. Lp.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...
axest kaže...

Koja je najbolja grafička za gaming do 3300kn na rate? Hvala

  Kolega ti je rekao krivo, najbolja je RTX 2060. Lp.

 Znači bilo koja RTX? Imaju Palit, Gigabyte, Asus, Inno3d i ostali...

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa sad te razlike između vendora ti isključivo imaju dvije bitne stavke. Duljina garancije (jedni su 24 mjeseca, drugi 36 mjeseci) te hlađenje, odnosno buka. Pod hlađenje mislim na to hoće li ti grafička bit bučnija ili tiša, ni jedna se neće pregrijat (osim naravno ako nije ispravna grafička). Tako da se ravnaj po tome, i po estetici naravno, ako ti to igra ikakvu ulogu.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
axest kaže...
itomic009 kaže...
axest kaže...

Koja je najbolja grafička za gaming do 3300kn na rate? Hvala

  Kolega ti je rekao krivo, najbolja je RTX 2060. Lp.

 Znači bilo koja RTX? Imaju Palit, Gigabyte, Asus, Inno3d i ostali...

 

Ova se pokazala jako dobro na testiranjima, ima 36mj jamstvo a jeftinija je od konkurencije klik

 

test klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 17:18 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ta, Phoenix GS i PNY su jedne te iste s malo drugacijim taktovima i bojom plastike. Samo treba gledat da su debeljuce sa strane i to je to. Hrpa aluminija za hladjenje + bilokakav ventilator je uvijek dobra stvar za tisinu/perf.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 19:00 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nego, kada experti Bug foruma ocekuju izlazak Navija? Odmah po izlasku Ryzena ili tamo 3./4. kvartal.. Isplati li se uzet neka 580tka s garom za 900injak kn sada?

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa na ljeto optimistično, na jesen realnije pa sad ti vidi . Naravno da se isplati, ako ti se igra . Ta grafa je i dalje odlična za 1080p gaming, a može se bez problema i na  1440p uz naravno optimizaciju grafičkih postavki. Za 900kn je to pun kufer gejmanja.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

itomic009 moj covjek 

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rx 580 još uvijek žvaće igre u FHD, evo recimo Division 2 udaram u FHD na full detaljima bez greške, prosjek 60 fpsa, padne naravno i na 45 u nekim situacijama, ali se popne i na 90, novi Resident Evil, Far Cry sve radi na full detaljima bez problema, naravno ako niste od onih koji pate na konstantnih 60+ fpsa. I kontam si da će tako biti još barem pola godine dok ne izađe nova serija grafičkih, a taman onda bude i pala cijena rtx 2060 što će onda biti sweetspot za FHD kao što su u svoje vrijeme bile gtx 1060 i rx 580.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

Rx 580 još uvijek žvaće igre u FHD, evo recimo Division 2 udaram u FHD na full detaljima bez greške, prosjek 60 fpsa, padne naravno i na 45 u nekim situacijama, ali se popne i na 90, novi Resident Evil, Far Cry sve radi na full detaljima bez problema, naravno ako niste od onih koji pate na konstantnih 60+ fpsa. I kontam si da će tako biti još barem pola godine dok ne izađe nova serija grafičkih, a taman onda bude i pala cijena rtx 2060 što će onda biti sweetspot za FHD kao što su u svoje vrijeme bile gtx 1060 i rx 580.

Uvijek cu radije spustit na medium a da drzi 60fps nego drzat ultra sa dropovima na 45fps, pogotovo u takvoj vrsti igara. Puno bolje iskustvo...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...

Rx 580 još uvijek žvaće igre u FHD, evo recimo Division 2 udaram u FHD na full detaljima bez greške, prosjek 60 fpsa, padne naravno i na 45 u nekim situacijama, ali se popne i na 90, novi Resident Evil, Far Cry sve radi na full detaljima bez problema, naravno ako niste od onih koji pate na konstantnih 60+ fpsa. I kontam si da će tako biti još barem pola godine dok ne izađe nova serija grafičkih, a taman onda bude i pala cijena rtx 2060 što će onda biti sweetspot za FHD kao što su u svoje vrijeme bile gtx 1060 i rx 580.

Uvijek cu radije spustit na medium a da drzi 60fps nego drzat ultra sa dropovima na 45fps, pogotovo u takvoj vrsti igara. Puno bolje iskustvo...

 

Svatko ima svoje, meni recimo ne smeta drop na 45 jer kad se zadubim u igru ni ne primjetim to, ne igram za lovu ili što ti ja znam nego da se zabavim, a s druge strane draže mi je da igra non stop izgleda odlično nego da pratim da mi slučajno fps nije pao ispod 60. Na konzolama se igra u 30 fps-a i tamo to nikome ne smeta, ali ok netko ganja fps, netko ljepšu grafiku,a nekom nije niti jedno bitno nego da se igra. No, nebitno,poanta je da navedena grafička gura bez problema najnovije igre u FHD-u, igrali se na ultra detaljima na 55 fpsa ili na medium u 70.

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Iliiii.. ne gledaš samo detalje nego balansiraš, tipa ja UVIJEK shadows smanjim i nekakve blurove i slične pzidarije koje su po default na max kada si digneš na ultra. Treba sam probati, ne neke presete samo koristiti (ne kazem za tebe konkretno). 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Meni ovisi od igre do igre. U nekim avanturama ko Tomb Raider mi je sasvim dobro i ako je FPS ispod 75Hz, sve dok nije ispod 50fps (FreeSync) i super je. Čak i ako dropa ispod na tren, ne pati me. U nekim fast paced, radije spustim detalje, što kaže Tito, a da fps ostane na određenoj razini. Poanta je da imaš takve mogućnosti i da se bez problema igraš s RX 580. Druga je star kod onih koji igraju igre tipa Furmark, Heaven ili TimeSpy i mora bit ultra. Za normalne gamere kojima se zapravo i igra je super za te pare.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 15:54 (itomic009).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Krivo ste me shvatili, nisam ja od onih koji pati od grafike ili šta ti ja znam, ali nisam ni od onih kojima je konstantnih 60+ fps od krucijalne važnosti, znači nisam neki zahtjevan gejmer i svrha mi je zabava. Naravno da spustim i ja pokoji detalj, evo da se točnije izrazim i u Div 2 sam spustio sjene i volumetric fog na high jer mi radi onda u prosjeku na 60, bude drop kako sam rekao na 45, koji nije čest ali u žaru borbe ga ne primjetim. Nego sam se referirao sam na forumašev upit za navedenu grafičku za koju smatram da se odlično drži u novim igrama u FHD-u (nekome je i to danas ružna grafika ), a koja je prihvatljive cijene pogotovo sada jer su u nazad par mjeseci pale samo tako cijene grafičkih, kad se sjetim samo kada sam ja svoj primjerak kupovao, prije nekih pola godine, premija je bila naći ju za 1500 kn rabljenu, a sad ih po trgovinama ima za koju stoju više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim preporuku grafe za konfu pod moj pc, služi za programiranje s web tehnologijama, trebao bi neku čisto da mogu dobiti sliku na dva monitora.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bi li kupovina rtx 2060 bila totalna glupost s obzirom na moj sadasnji cpu i5 4670k 4.2 i na 1440p rezoluciji na kojoj se igram

0 da
17 ne
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

evo i ja mislim da krozi koji mjesec stavim ssd i rtx 2060

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za koliko bi se mogla prodat nasa graficka?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kill Frenzy kaže...

Za koliko bi se mogla prodat nasa graficka?

Tocan model? Starost? Dali ima garu i ako da do kada i gdje?

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gigabyte windforce oc 1060 6gb

 

nema garanciju

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 12:39 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da li je za moj trenutni komp (ryzen 5 1600, ssd, 1080 60hz monitor, 16gb ram 2400) logicniji izbor npr 1660ti MSI gaming X ili neka 2060-ca... Razlika mi je oko 500kn... 

 

Misljenja sam da sve te novotarije kada budu prisutne u svim igrama, nazalost, 2060ca ce vec biti slaba za vrtiti...

 

Trenutno mi je gejmanje u 1080p bitno... 

Ostalo bi zahtjevalo novi monitor i proc...

 

Sto dovodi do jos jednog pitanja, da li je ryzen 5 1600 slab za 2060?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 9:27 (ChaoticOS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tebi je par ogranicenja u prici nazalost.

 

Ako ne mijenjas rezoluciju, i te 2 grafe su ti vise nego dosta, zapravo overkill. 

 

Ako ostajes na 60 fps gamingu, ryzen5 1600 te drzi u igri do 4k valjda. Cak bi malo ram uzeo u obzir, jer mozes dosta dobit dual chanelom i vecom brzinom!

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ChaoticOS kaže...

Da li je za moj trenutni komp (ryzen 5 1600, ssd, 1080 60hz monitor, 16gb ram 2400) logicniji izbor npr 1660ti MSI gaming X ili neka 2060-ca... Razlika mi je oko 500kn... 

 

Misljenja sam da sve te novotarije kada budu prisutne u svim igrama, nazalost, 2060ca ce vec biti slaba za vrtiti...

 

Trenutno mi je gejmanje u 1080p bitno... 

Ostalo bi zahtjevalo novi monitor i proc...

 

Sto dovodi do jos jednog pitanja, da li je ryzen 5 1600 slab za 2060?

 digni taj ram na 2666 ja sam pločicu od 2133 dignuo na 2666 i radi stabilno u biosu a druga je native 2400 isto na 2666 evo mjesec dana ni jednom nije krešalo

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

+ za ram, kad bi uspio dic ram na blizu 3000mhz bilo bi super, dobio bi sigurno 10-15fpsa sa trenutacnom konfom

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kaj mislite o Palit SuperJet Stream GTX 1080Ti, još 10mj. garancije za 3500kn? Cijena je OK, al nekak mi je garancija kratka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Kaj mislite o Palit SuperJet Stream GTX 1080Ti, još 10mj. garancije za 3500kn? Cijena je OK, al nekak mi je garancija kratka...

 Kratka garancija. Imaš na njuškalu boljih modela za te novce. Možda trenutno nema na oglasniku, ali svako malo vidim MSI GamingX, Aorus Exteme pa čak i Asus Strix za oko 3800kn.

 Sa garancijom oko godinu i pol dana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:42 (mislioc).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Promster kaže...

Kaj mislite o Palit SuperJet Stream GTX 1080Ti, još 10mj. garancije za 3500kn? Cijena je OK, al nekak mi je garancija kratka...

 Kratka garancija. Imaš na njuškalu boljih modela za te novce. Možda trenutno nema na oglasniku, ali svako malo vidim MSI GamingX, Aorus Exteme pa čak i Asus Strix za oko 3800kn.

 Sa garancijom oko godinu i pol dana.

Gledam zadnjih par dana po njuškalu i nema ništa, pogotovo za te novce. S tim da želim da ima HR granaciju, a ne da je izvana. Sad jedino jedna Gaming X za 3800kn, ali gara isto kratka, do 12mj...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice