Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 35.469
|
čitano: 3.234.233
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

Ovo je moja trenutna konfa:

Intel i5 4690K@4,5GHz
Scythe Kotetsu SCKTT 1000
Asrock Z97 Killer
2x4GbCorsairVENGEANCE1600
Sapphire R9 290 TRI-X 4GB
SSD Samsung 840 EVO 250GB
FSP 700W
Thermaltake Soprano Dx

Imate kakvu preporuku za promjenu grafičke da je do 2000kn a da bi bilo puno bolje od trenutne. Ima li smisla mijenjati, imam FHD monitor, gdje bi se vidjela najveća razlika? Već duže vrijeme ne pratim razvoj grafičkih, tko sad vodi, Nvidia?

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ja bi tu išao na neku rabljenu 1070Ti sa garancijom, znalo ih je biti po 2-2200kn na njuškalu, od rabljenih.. Od novih nije neka sreća, tek 1660Ti je performansama kao 1070/Ti, a najjeftinija ide od nekih 2350kn, pa sad kako voliš, rabljeno, novo, ali to je to za 1080/1440p gaming.

https://www.nabava.net/search.php?q=gtx+1660ti

Od AMD-a bi pogledao kakvu Vegu56 izvana, znalo ih je biti isto novih po trgovinama za 300 eura na raznim akcijama. 

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 1 hvala 1
7 godina
suspendiran
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma koja bozja 1070ti na taj 4 core i fullhd bacit ce covjek novce za nista, nek si sad pogleda samo gpu usage, s 1070ti ce mu biti jos gore.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina

Nisi napisao kakav monitor imaš. Ako imaš 60Hz, onda ništa ne trebaš ni mijenjati. Ako imaš 120+ Hz, onda ti je najbolja opcija naći polovnu GTX 1070 Ti za oko 2000kn ili malo jače, mada, taj CPU nije više baš za high refresh rate gaming. Uglavnom, pretpostavljam da imaš 60hz monitor, onda ne trebaš mijenjati ništa. S vremenom bi mogao onda mijenjati sve. Treba ti i upgrade monitora, a onda i cijelu platformu + GPU.

10 godina
itomic009 kaže...

Nisi napisao kakav monitor imaš. Ako imaš 60Hz, onda ništa ne trebaš ni mijenjati. Ako imaš 120+ Hz, onda ti je najbolja opcija naći polovnu GTX 1070 Ti za oko 2000kn ili malo jače, mada, taj CPU nije više baš za high refresh rate gaming. Uglavnom, pretpostavljam da imaš 60hz monitor, onda ne trebaš mijenjati ništa. S vremenom bi mogao onda mijenjati sve. Treba ti i upgrade monitora, a onda i cijelu platformu + GPU.

Samsung SyncMaster T260

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
7 godina
suspendiran
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
suspendiran
Stjepanj kaže...
Kakve veze monitor ima s icim? Meni s 8600k i rtx 2060/gtx1080 fps pada ispod 50fpsa, a gdje nece njemu s prastarim 4 coreom, lol

Kakve ti dezinformacije mozes provaliti...

To sta sa tvojim kompom nesto ne stima ne znaci da je to opcenito tako. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 12:26 (war3_tft).
9 godina
Stjepanj kaže...

U kojoj to igri 8600K nije dovoljan za 50fps?

2 godine
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

U kojoj to igri 8600K nije dovoljan za 50fps?

U pubgu dok kampas na balkonicu u 3rd person modu 

7 godina
suspendiran
Ima ih hrpa, samo nalozi detalje.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
Stjepanj kaže...
Ima ih hrpa, samo nalozi detalje.lp

Detalje? Jel ti pricas o cpu ili gpu bottlenecku posto vecina detalja nema nikakve veze s cpu-om?

A i ja sam nasao koga cu nesto pitat, je Stjepko, zaboravi, u pravu si..

7 godina
suspendiran
Javlja se covjek koji je tu s istim tim procesorom plakao jer mu je 280x bila u bn? Hahaha, koju ridukulus.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 14:20 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
Stjepanj kaže...
Javlja se covjek koji je tu s istim tim procesorom plakao jer mu je 280x bila u bn? Hahaha, koju ridukulus.lp

Opet ti stjepko komp ne radi dobro kad imas 50fps sa 8600k, prckao si i pokvario, odnesi to na servis nekom ko ima pojma o kompovima. Sve ces pokvarit nesreco jedna 

7 godina
suspendiran
Dermentor kaže...
itomic009 kaže...

Samsung SyncMaster T260

Evo to ce ti ovako nekako izgledati, ta tvoja 290x je negde kao gtx 970, video je prastar no poantu problema si shvatio.

lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina

nezz jel prava tema ali bolje nego da otvaram novu.

Rx 580 nitro kartica - savjeti , ideje , preporuka kako postići da stoji ravno. nagne se malo onaj desni kraj.

malo ću se poigrati kablom od napajanja da vidim jel mogu smanjiti nagib. može li se kupiti negdi nešto da podupire tu karticu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

A koje kućište imaš?

Ja sam npr sa Zalman Z3+ dobio GPU holder baš za te stvari + što se na njega mogu montirati i dodatni ventovi

7 godina

a imam ono šta si preporučija :D

Silentium armis ar3 tg

i koliko vidim nemam ni reset tipku? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
evo ovo imam uz kućište. nisam siguran za šta točno služi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
evo ovo imam uz kućište. nisam siguran za šta točno služi.

neka greška. nije učitalo sliku
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 15:40 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
nadam se da sad oće.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Pa to su limovi od kućšta za mjesto gdje dođe grafa ...

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
6 godina

Jel se isplati mijenjat moju grafu i dodat 1500kn za rtx 270 gaming z staru 13 dana...i jel ce moje napajanje to drzat? Hvala

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
mariolla79 kaže...

Jel se isplati mijenjat moju grafu i dodat 1500kn za rtx 270 gaming z staru 13 dana...i jel ce moje napajanje to drzat? Hvala

A ono, na granici je isplativosti, vise nije nego je... Koliko tvoja jos ima garancije?

2 godine
mariolla79 kaže...

Financijski? Ni da ni ne... racunaj na nekih max 20ak% gaina, al opet dobivas noviju karticu sa novim fičurima

Ocz 600w drzi to bez greske

6 godina

Tak nekak si i ja mislim..financijski je na vagi..ali opet i da prodam svoju..max mogu 2300 dobit....sto kupit prakticki novo zza 3800....skoro pa nista..rabljeno mogu 1080ti ali ko zna kaj su i kak radile..i sve stre po godinu i pol...zato si i razmisljam..a ova je par posto slabija od 1080ti..moja je kupljena u 7 ili 8 mj 2018

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 11:07 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ma ne isplati ti se ni pod razno da dodaš 1500kn za samo nešto bržu grafu. Grafa brža 20 - 25% generalno je premalo brža za tako neke veće cijenovne razlike. Tebi treba najmanje RTX 2080 ili Vega VII, da bi imao neki boost u performansama, a one su naravno, još skuplje. No, tako je to u tom gaming svijetu oduvijek, samo je sada generalno sve skuplje i to je to.

6 godina
mariolla79 kaže...

GTX1070Ti ti je u rangu RTX2060, RTX2070 ti je nekih 10% jaca od RTX2060.

Dakle to je 1.500kn doplate za nekih 10-15% vece performanse.

Dobro tu ulazi i ovo da je novija i sa duzom garom ali opet po meni neisplativo po pitanju pomaka u performansama.

Radje cekaj nesta novije i jace, gtx1070ti je jos uvijek jaka kartica.

6 godina
itomic009 kaže...

Ma ne isplati ti se ni pod razno da dodaš 1500kn za samo nešto bržu grafu. Grafa brža 20 - 25% generalno je premalo brža za tako neke veće cijenovne razlike. Tebi treba najmanje RTX 2080 ili Vega VII, da bi imao neki boost u performansama, a one su naravno, još skuplje. No, tako je to u tom gaming svijetu oduvijek, samo je sada generalno sve skuplje i to je to.

ibme74 kaže...
mariolla79 kaže...

GTX1070Ti ti je u rangu RTX2060, RTX2070 ti je nekih 10% jaca od RTX2060.

Dakle to je 1.500kn doplate za nekih 10-15% vece performanse.

Dobro tu ulazi i ovo da je novija i sa duzom garom ali opet po meni neisplativo po pitanju pomaka u performansama.

Radje cekaj nesta novije i jace, gtx1070ti je jos uvijek jaka kartica.

Oboje ste u pravu, slažem se s vama.

Samo, meni se čini da je kolega zrel za kupovinu i traži odobrenje, a vi mu uništavate upgrade.

Treba reći da se ova serija čini kao prijelazna do močnijih 7nm grafi.

coffe,coffe,coffe.....
6 godina

A dobro, on je pitao dali se isplati i odgovor na to je dobio, a Bože moj novci su njegovi i ako ga svrbe neka ih potroši, niko mu ne brani 

6 godina

Onda bolje da napokon promjenim napajanje ili da piknem bolji monitor...od kucista sam odustao jer me prci zena...a ako bog da mozda kroz godinu ili dvije dok je jos gara da ciciprdne grafa....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice