Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo sto ti je itomic napisao...

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ali ak ju je kupio prije godinu dana tad se cinena meni se cini vrtila oko 2900...moja 1060 je tada bila oko 3800.. ili?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije, 3gb modeli su bili oko 2k kuna, 6gb su bili 2800+ kuna

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda je valjda kasnine porasla cinena..oko 8 mj

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma nije, 3GB modeli nisu bili bas nesto za mining pa im cijena nije toliko rasla, uvijek se motalo tu oko 2k kuna, rx-ice i 1060 6gb su isle u nebesa sa cijenom

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Probaj drugi kabel ili probaj isti ali spoji na tv ako di u mogucnosti.

 

Sto se reklamacije tice dobijed istu grafu a ako nemaju istu onda biras neku u istom cijenovnom rangu ili mozes doplatit za skuplju.

E sad, nemam drugi displayport kabel da isprobam, probat ću ga posudit. Monitor je Samsung CFG73 koji je isto pod jamstvom i kabel koji je došao s njim koristim.

 

Sad sam pogledao račun, plaćena ja 2300 kuna. Mislio sam da ide po "nasljedniku", a ne po cifri. Dosad nisam ni čuo da zapravo postoji GTX 1660  Mogu onda svejedno doplatiti za bilo koju drugu grafu ako mi uvaže jamstvo? Ili ima slučaja kad se grafa popravlja?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U vecini slucajeva ide ista nova (ako ima) ili druga za tu cijenu, popravci idu ak je manji kvar... Sto bi kod tebe mogao biti slucaj (ako uooce prode pod garanciju posto cesce radi nego sto ne radi - i jos pogotovo kod linksa koji je u zadnje vrijeme poceo trazit dlaku u jajetu samo da ne uvaze reklamaciju)

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala! Više ne vidim 1060 u ponudi Linksovoj, al pošto nije nešto što moram riješit odmah ću počekat najprije da eliminiram i kabel kao uzrok, a onda vidjet dalje... Hvala u svakom slučaju :)

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, ako sam dobro shvatio, trenutno je za 1080p najisplativije ic na RX580 ili GTX1060, mislim na cijene na oglasima ?

Dal postoje nekakvi modeli koje bih trebao izbjegavat i dali je mozda bolje ic na neku drugu opciju ?

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...

Ekipa, ako sam dobro shvatio, trenutno je za 1080p najisplativije ic na RX580 ili GTX1060, mislim na cijene na oglasima ?

Dal postoje nekakvi modeli koje bih trebao izbjegavat i dali je mozda bolje ic na neku drugu opciju ?

Unaprijed hvala

 paaa da,ako ti je budget u tome rangu..ja bi isao na 580 ionako jel i sa 6 GB Nvidie mozda u kojij igri samo malo jaca ali 2 GB vise V mem ti daje malo dugovijecnosti i za koji stoju kn je jeftinije na kraju.. imas i 1660 ili 1660 ti isto za malo vise gdje ce ti ddr6(TI verzija) biti moizda i bolje pored 8 GB

ali cijene kazu za sebe ionako na krtaju nekako uzimaju zadnju rijec

rx 580

rx 590

gtx 1060

1660

1660 ti

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 15:13 (HCgamingCRO).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Ako ideš na RTX 580 ili GTX 1060 (bolja je AMD), onda kupuješ s Njuške za oko 1200kn neku s što duljom garom i dobrim hladnjakom ako ne želiš buku. Ako ideš s 1800 - 2000kn nekim budgetom, onda ideš na GTX 1070 Ti već za te pare i to ti melje na 1080p bez problema sve, ako nisi na monitoru s preko 120Hz. Uglavnom, s tim grafama od RX 580/GTX 1060 pa na više nemaš prblema na 1080p 60/75hz. Naravno, neke igre ne možeš baš na ultra, ali to nije ni bitno ako ti se zapravo igra. Ne mogu na ultra sve igre ni oni koji su dali po nekoliko tisuća kuna za grafičke, to je tako :). 

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Ako ideš na RTX 580 ili GTX 1060 (bolja je AMD), onda kupuješ s Njuške za oko 1200kn neku s što duljom garom i dobrim hladnjakom ako ne želiš buku. Ako ideš s 1800 - 2000kn nekim budgetom, onda ideš na GTX 1070 Ti već za te pare i to ti melje na 1080p bez problema sve, ako nisi na monitoru s preko 120Hz. Uglavnom, s tim grafama od RX 580/GTX 1060 pa na više nemaš prblema na 1080p 60/75hz. Naravno, neke igre ne možeš baš na ultra, ali to nije ni bitno ako ti se zapravo igra. Ne mogu na ultra sve igre ni oni koji su dali po nekoliko tisuća kuna za grafičke, to je tako :). 

 ako nemas problema sa polovnim hardwerom onda je to najbolja solucija definitivno...neznam ni sam koliko je isplativo kupovati tako vec stare i slabije grafe nove

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok. Trebam pomoć za grafičku.

Burazu je krepala stara i ima budžet do 600kn. Tak da može preporuka(bestbuy) za tu lovu?

 

U budućnosti će igrat WoW classic, a do tad da može runnat Darksouls 3, Witcher 3, Overwatch i slično.

Konfiguracije kompa da pomogne pri odabiru.

Asrock z77 pro4

8gb RAM

Intel core i5 - 3570K cpu 3.40Ghz

 

Hvala

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX570 sa jamstvom na njuškalu.

A koje napajanje ima?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Corsair GS700

Battle.net: Glogy#2831
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Traži za koliko može ili se da RX 570 i to je to. Nemaš što drugo.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija:

 

procesor i7 980x

matićna Asus Sabertooth x58

RAM 6x2 gb 1333mhz DDR3

Napajanje  Thermaltake 875w 80+

ssd samsung evo 860

grfička radeon ati hd6970.

Instalirani su Windows 7 ultimate 64 .

 

Crkla mi grafička i nakon dugog surfanja kupio sam Asus Strix RTX2060 oc u protisu.Nakon montaže grafička ne daje signal.reklamiram u Protisu i oni kažu da njima isto u slotu pcie 2.0 ne radi a u slotu PCIe 3.0 radi.

Molim za pomoć?

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Deyance kaže...

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija:

 

procesor i7 980x

matićna Asus Sabertooth x58

RAM 6x2 gb 1333mhz DDR3

Napajanje  Thermaltake 875w 80+

ssd samsung evo 860

grfička radeon ati hd6970.

Instalirani su Windows 7 ultimate 64 .

 

Crkla mi grafička i nakon dugog surfanja kupio sam Asus Strix RTX2060 oc u protisu.Nakon montaže grafička ne daje signal.reklamiram u Protisu i oni kažu da njima isto u slotu pcie 2.0 ne radi a u slotu PCIe 3.0 radi.

Molim za pomoć?

 Nova platforma, kupio si najnoviju RTX 2060 (koja je 1/1 kao i GTX 1080) na prvu generaciju i7. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Deyance kaže...

Pozdrav, ovo je moja konfiguracija:

 

procesor i7 980x

matićna Asus Sabertooth x58

RAM 6x2 gb 1333mhz DDR3

Napajanje  Thermaltake 875w 80+

ssd samsung evo 860

grfička radeon ati hd6970.

Instalirani su Windows 7 ultimate 64 .

 

Crkla mi grafička i nakon dugog surfanja kupio sam Asus Strix RTX2060 oc u protisu.Nakon montaže grafička ne daje signal.reklamiram u Protisu i oni kažu da njima isto u slotu pcie 2.0 ne radi a u slotu PCIe 3.0 radi.

Molim za pomoć?

 

I da ti radi ta grafa bi chilala jer bi CPu bio ekstremni BN, uzmi novu platforma, ispod 2k kuna uzmeš Ryzen 1600 + Giga B350 DS3H + 2x4GB DDR4 3000Mhz ili za malo preko 2k kuna 2x8GB DDR4 3000MHz

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 12:44 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A ryzen 1600 je kakti nesto bolji? Po meni je to bacanje novaca.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
A ryzen 1600 je kakti nesto bolji? Po meni je to bacanje novaca.lp

 

Ne, eto i7 980x uparen sa DDR3 na 1333Mhz je bolji 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
A ryzen 1600 je kakti nesto bolji? Po meni je to bacanje novaca.lp

Kolega, daj se podsjeti gaming performansi best buy zelemabača.

 

Skoro pa si pljunuo na skroz dobar proc kojeg i ja posjedujem, ali nema beda jer su fulao.

 

techpowerup/AMD/Ryzen_5_1600

 

edit: kakvo bacanje novaca kad za 1/4 cijene starog proca u trenu kupnje sad dobije cilu naprednu platformu?!?!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 14:05 (metallic).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam u ponudi ova 2 modela,ali ne mogu da se odlučim:

GIGABYTE GV-N2060WF2OC-6GD GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 WINDFORCE OC PCIE  cijena oko 390 eur sa garom 2 god

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING/    cijena oko 370 eur nova bez gare

Nemam iskustva sa gigabyte grafičkim,tako da odlučio bi se za Asusa ali lik ne daje garanciju iako navodno tvrdi da je kartica nova,međutim cjena je jako povoljna za novu i tu meni nešto smrdi.

Eh sad kako bih ja ustanovio da je nova (prema kutiji?),tj. da nije otvarana i koliko bi bilo pametno uzeti je bez garancije?

Također me zanima da li uzimanje nove grafičke kartice povlači i kupovinu 144Hz monitora,a za to nemam novca trenutno?

Trenutni monitor mi je 60 Hz,pa ne znam jel to OK,da li bi sve riješio (screen tearing), isključivanjem V-sync u igricama?

Odnosno da li bi imao nekih problema sa kupovinom očito jačih grafičkih kartica na slabijem monitoru sem tog limita na 60 fps što mi je nebitno?

Šta mislite o ovom gigabyte modelu?

Nemojte mi samo nuditi i preporučivati ostale modele jer su ovde cijene u BiH skuplje.

Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zelja kaže...

Imam u ponudi ova 2 modela,ali ne mogu da se odlučim:

GIGABYTE GV-N2060WF2OC-6GD GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 WINDFORCE OC PCIE  cijena oko 390 eur sa garom 2 god

https://www.asus.com/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING/    cijena oko 370 eur nova bez gare

Nemam iskustva sa gigabyte grafičkim,tako da odlučio bi se za Asusa ali lik ne daje garanciju iako navodno tvrdi da je kartica nova,međutim cjena je jako povoljna za novu i tu meni nešto smrdi.

Eh sad kako bih ja ustanovio da je nova (prema kutiji?),tj. da nije otvarana i koliko bi bilo pametno uzeti je bez garancije?

Također me zanima da li uzimanje nove grafičke kartice povlači i kupovinu 144Hz monitora,a za to nemam novca trenutno?

Trenutni monitor mi je 60 Hz,pa ne znam jel to OK,da li bi sve riješio (screen tearing), isključivanjem V-sync u igricama?

Odnosno da li bi imao nekih problema sa kupovinom očito jačih grafičkih kartica na slabijem monitoru sem tog limita na 60 fps što mi je nebitno?

Šta mislite o ovom gigabyte modelu?

Nemojte mi samo nuditi i preporučivati ostale modele jer su ovde cijene u BiH skuplje.

 ides na slijepo po meni ako uzmes ovu bez garancije..windforce je ok linija,nije ko strix ali imas garanciju ako nes nestima ipak...

razlika se vidi od 60 na 120 ili 144 hz bome dobro..puno fluidnije je ali na 60 hz neznam kako mozes imati tearinga ako drzis konstantu 60 npr...imaces ako ti npr nelokas na 60 pa ti ide na vise a monitor ti nemoze vise od 60 ni pokazivati, ili ako nemas freesync ili gsync monitor pa si uvijek u varijacijama izmedju 45-60 recimo mozes isto dozivjeti screen tearing,ghostig ect...

ako uzmes grafu novu koja moze 1080p 144 hz neznaci da ti treba i monitor odmah...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 14:25 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta to sve znači,da ne vredi uzimati ni jednu od tih grafičkih zbog mogučih problema sa monitorom?

Monitor nije ni g-sync ni free sync i ne planiram kupovati još i monitor.

Treba mi grafička koja će držati konstantno makar 60 fps u sadašnjim i idućim igricama a to bi bio rtx 2060 po meni zbog budžeta.

Rizik jestr uzeti strix bez gare ali kažu da se rijetko kvare.

Za Windforce ne znam ništa kažu da je gaming G1 imao dosta reklamacija za ventilatore.

A iskreno i ružna mi kartica i dosadna,i vidim manji je klok,samo jedan osmopinac znači na manjem kloku će raditi nego strix-ica pretpostavljam.

Ali ako bih imao mogučih problema sa monitorom onda ne bi uzimao ni jednu.

I neka mi neko kaže kod strix-ice kad dođe nova kako ti izgleda,da li preko kutije ima vakum,tj folija,da li ima neke naljepnice na kutiji,neki kodovi preko ivica kutije itd itd.

Mislim po čemu ću poznati da je kartica nova jer mi je ovo sumnjivo jeftino i bez gare.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 14:32 (Zelja).
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Boze sto kompliciras, uzmes grafu, upalis vsync i sa tom i7 i rtx2060 na 1080p ces vecinu vremena imati zakljucanih 60fps-a bez puno dropova.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo šta bih mogao da nabavim preko dobavljača,pa ne znam šta od ovoga je kvalitetno?

https://iponcomp.hr/kereses/shop?position=search-result&keyword=rtx+2060&sortOrder=olcso

Trebam savjet.

Znači nema problema kad uključim v-sync?

Samo ne znam jel svaka igrica ima tu opciju,znam da skoro sve dosadašnje su imale.

MOžda nije loša ni opcija 1660Ti ne znam koliko je velika razlika u odnosu na RTX 2060,možda par frejmova manje u igrama,a vjerujem da je razlika u cijeni velika.

Znači bitno mi je makar da ide do 2k ako nekad budem uzeo 2K monitor,ali vjerovatno ne planiram kupovat montor odnosno igrat ću na 2560x1080 pa možda mi je 1660Ti dovoljna.

Hoće li 6GB GDDR6 memorije biti dovoljno za buduće igrice na ovoj rez?

Neodlučan sam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 15:09 (Zelja).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Normalno da ima.

 

Palit Gaming Pro RTX2060 best buy.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Fascinira me da je trenutno najjača 2080ti, Asus Strix O11G model, u HR (da ne reklamiram dućan, jedan od naših najvećih) 2 TISUĆE kuna skuplja nego ako je naručimo s Amazona ili njemačkih dućana (caseking).

Tu je 11xxx, vani 9xxx kna. A vrijedi brat bratu jedno 6k :D, al to je druga tema...
Naši stalno kaskaju sa cijenama kada im paše...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Normalno da ima.

 

Palit Gaming Pro RTX2060 best buy.

  to je ova https://www.olx.ba/artikal/32443684/palit-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-gamingpro/

evo kontam si ovu uzet do 6og mjeseca bit će je na stanju, nije toliko skuplja u odnosu na zapad, ko što je bio slučaj 2017te

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice