Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

poruka: 7
|
čitano: 12.637
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

Pozdrav ekipa,

 

Prije kojih godinu dana poceo sam da ucim web dizajn, mnogo sam naucio, ali me je smorilo, jer je previse monotono. Zelim krenuti sa 2d ili 3d modelingom, dizajnom, uvijek sam se osjecao da imam tu neku dozu kreativnosti i da je to bas za mene. Najvise mi lezi 2d dizajn, za mobilne platforme, cak imam i svoju igru koju nisam objavio, ali je imam napravljenu. Nju sam napravio iz zabave, nista posebno.

 

Kao sto naslov kaze htio bi krenuti sa 2d/3d dizajnom, kakav alat mi preporucujete, sta mi generalno preporucujete, kakve mi savjete mozete dati, kakve greske da ne pravim kada krenem sa ucenjem. Meni je cilj da napravim karijeru od ovoga, sada imam mnogo slobodnog vremena i zelim to sto vise da iskoristim dok ga imam, a ne kada bude kasno.  

 

Savjeti, kritike sve je dobrodoslo. 

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

Catia V5 - jednostavan i jak program. Za početnike je dovoljan Part Design :) Za besplatno imaš Blender 3d koji je dosta komplikovan :)

Avast! IS + MBAM Premium + Sandboxie + Hitman Pro :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

Max ili ZBRush / mudbox way to go, zaboravi sve ako hoces 3D

http://erminascic3d.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 14:12 (RaPtOr_V9600).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?
DarkoKwon kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Prije kojih godinu dana poceo sam da ucim web dizajn, mnogo sam naucio, ali me je smorilo, jer je previse monotono. Zelim krenuti sa 2d ili 3d modelingom, dizajnom, uvijek sam se osjecao da imam tu neku dozu kreativnosti i da je to bas za mene. Najvise mi lezi 2d dizajn, za mobilne platforme, cak imam i svoju igru koju nisam objavio, ali je imam napravljenu. Nju sam napravio iz zabave, nista posebno.

 

Kao sto naslov kaze htio bi krenuti sa 2d/3d dizajnom, kakav alat mi preporucujete, sta mi generalno preporucujete, kakve mi savjete mozete dati, kakve greske da ne pravim kada krenem sa ucenjem. Meni je cilj da napravim karijeru od ovoga, sada imam mnogo slobodnog vremena i zelim to sto vise da iskoristim dok ga imam, a ne kada bude kasno.  

 

Savjeti, kritike sve je dobrodoslo. 

 Preporučam ti da si odabereš neki 3d software( 3ds max, maya, blender, catia, lightwave 3d...) i da ulozis neke pare u neku dobru knjigu....usporedno ucis iz knjige i preko tutorijala na yt-u...s vremenom ćeš razviti osjećaj i krenuti raditi svoje projekte i modele. Sve ostalo ce doci s vremenom. Ista prica s 2d-om...

16 godina
offline
Re: Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?
Silwncer kaže...

Catia V5 - jednostavan i jak program. Za početnike je dovoljan Part Design :) Za besplatno imaš Blender 3d koji je dosta komplikovan :)

Mislim da jedan CAD/CAM/CAD program tipa Catia, nije ono što čovjek traži, niti mu treba za potrebe koje je naveo. Ako je generalni 3d modeling u pitanju (izrada modela za igre, reklame, video, vizualizacije), onda mu tu Catia ne koristi, jer to nije namjena tog programa.

 

Ostali spomenuti programi; da, ali programi tipa Catia ili Solidworks, ne.

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
14 godina
offline
Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

Tu ima jako puno toga: teorija umjetnosti, grafičke tehnike, kompozicija, boje, konstrukcije, materijali, oblikovanje, psihologija okoliša, tipografija... od toga bi trebalo krenuti.

Za vektorski 2d preporučam illustrator.

za 3d poly 3dsMax (mehanički modeli i konstrukcije) odn Mayu (organski modeli i animacija). Ovo su industrijski standardi i kao takvi imaju veliki broj pluginova koji će ti postati jako važni kad skupiš nešto znanja.

Za sculpting zbrush.

Za brzinski nurbs modeling preporučam Rhinoceros, a za tehničke konstrukcije Solidworks.

Plati si pretplatu na neki instructions site i kreni s video materijalima. Ne mogu naglasiti koliko je važno da odradiš teoriju (teorija dizajna, teorija računalnog dizajna, teorija računalne 2d i 3d grafike) prije nego počneš učiti rad sa samim programima.

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Od cega krenuti uciti graficki dizajn ?

Moj savjet ti je nemoj se pretjerano zamarat softwareom (ljudi cuda rade i u paintu), radije vise vremena posveti proucavanju kompozicija, harmonije, ritma, zlatnog reza, grid sistema i jos puno drugih zanimljivih stvari i opcenito umjetnosti i prirodi. Crtaj olovkom skice i vjezbaj jer samo iskustvom se postaje kolkotolko dobar. Takodjer posten graficar bi trebao znati i izripati dokument na xeroxu, nastelat printer, izbigat, falcat, uvezat knjigu i jos (uvali se u neku tiskaricu bar par mjeseci da skuzis sve to pa kasnije lakse znas sto mozes s kojim strojem)...hehe puno je ljudi sta misle da instaliraju adobe i naprave susjedu mati letak da se bave grafickim dizajnom al to je struka ko i svaka druga i sto vise ulazis u to sve je zanimljivije... A jos i 3d i ja sam u tome al tu nema stajanja ucenja jer stalno nove stvari, razmsli o buducnosti, hoces li i nakon 10ak godina imati volje i strasti za to jer konkurencija je opaka a kod nas se to jos ne cijeni tolko, javljaj se za natjecaje iako je dosta ih bar u rh cesto namjestena pa bolje medjunarodne ili odi u inozemstvo, tamo se moze od tog zivit al npr moras od nekog nijemca biti bolji bar 3 puta da bi te zaposlili u njemackoj i budi uporan jer ponekad neces imati ni vremena ni para

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 3:16 (elmario727).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice