Ps tut - Stvaranje brade

poruka: 9
|
čitano: 8.203
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje brade

U ovom tutu naucit ce te praviti 2 vrste brada: kratku (zapravo onu koja izrasta 3-4 dana nakon brijanja) i razbarusenu (karakteristicniju za starije osobe).

Pa pocnimo.

 

Za prvu bradu vam treba slika mlađe osobe (naravno bez brade):

Prvo kistom mekog ruba, u novom sloju, nacrtajte zamisljeno podrucje brade (sivom bojom):
Zatim na sloj primjenite filter: noise > add noise. Primjenite sljedece vrijednosti:
Intezitet koji sam ja koristio mozda na slici na kojoj vi radite nece dati iste rezultate zbog razlicitih rezolucija slike, oprobajte nekoliko vrijednosti dok ne dobijete ovakav rezultat:
Zatim alatom eliptical marquee tool (aktivira se pritiskom tipke M) nacrtajte kruznicu drzeci tipku alt, srediste kruznice je pri vrhu cela:
Sada odaberite filter: blur > radial blur [amount: 4 ; blur method: zoom]. Zatim režim sloja prebacite u hard light.
Trebali bi ste dobiti slican rezultat:
Ako zelite mozete potamniti ili pojacati sloj upotrebom alata CURVES ( image > adjustments > curves...). Najbolje rezultate dobijate povecanjem vrijednosti input i laganim zakrivljenem krivulje prema gore.
Sada se mozete igrati s bradom i davati joj razlicite oblike. Ja sam ovde napravio jednu neuredniju bradu:
Sve djelove brade koji "vire" van povrsine lica uklonite kistom u rezimu layer mask (Layer > layer mask > reveal all ; pokrivnu boju ostavite za crnu).
I to je to. Postavite vase rezultate i komenitrajte ako imate nacin kako poboljsati efekat brade.
Tut napravljen uz pomoc knjige How to cheat in Photoshop CS3
Please don't RIP.
Ubrzo slijedi tut za razbarusenu bradu ;)
kokolo
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 9:30 (ExXxEr).
Moj PC  
16 0 hvala 10
15 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje brade

Razbarusena brada:

 

Otvorite novi ps dokument, dimenzija 200×200 px.

U njemu kistom mekog ruba nacrtajte skup linija koje ce od prilike imati isto srediste. Prilikom crtanja varirajte duzinu linija i neprozirost:

Zatim idite u izbornik Edit > Define Brush Preset. Kist nazovite brada ili nesto slicno:

Sada otvorite paletu Brush Presets (ikona brushes uz desni rub radnog prostora).

Odaberite svoj kist. Kliknite na Shape Dynamics. Size Jitter i Angle Jitter postavite na 100%.

U odjeljku Color Dynamics Foreground/Background Jitter postavite na oko 50%.

 

Sada nadjite sliku nekog postarijeg "gospodina" kojem ce pristajati razbarusena brada.

 

Otvorite novi sloj. Za pokrivnu boju odaberite neku svijetliju nijansu sive.

A za boju pozadine odaberite Neku boju tek par nijansi tamniju od crne:

 

Odaberite kist brada i nacrstajte zamisljeno podrucje brade.Gusto ga prekrijte. Pritom ponekad mjenjajte velicinu kista.

Zatim vratite pokrivnu i pozadinsku boju na crnu i bijelu. Sada s tim bojama pokrijte podrucje brade. Ona ce vam vjerovatno sada izgledati dosta neuvjerljivo.

 

 

Njenu boju, tamnocu i jacinu mozete izmjeniti dijaloskim okvirima curves i replacive colors (potonji se nalazi u podmeniju adjustments).

Režim sloja postavite na multiply. Rezultat bi trebao biti nesto bolji:

 

 Brada ce vjerovatno biti nesto tamnija od boje kose, zato uradite sljedece:

Odaberite kist brada, pokrivnu boju postavi za crnu, a boju pozadine na neku dosta tamnu sivu, postavite neprozirnost kista na oko 30% i njime nekoliko puta predjite preko kose da biste je uskladili s bojom brade. Rubovima brade u režimu layer mask lagano smanjite vidljivost i odradite potrebne korekcije. Ovo je moj outcome:

 

kokolo
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 10:38 (ExXxEr).
Moj PC  
7 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje brade

Ova prva varijanta je još ok, ali za duže dlake je jednostavnije koristiti neki od efekata (ne nužno namjenjenih dlakama :o)). Evo uradka od min i pol čisto za primjer, može to daleko realnije..

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje brade
bed kaže...

Ova prva varijanta je još ok, ali za duže dlake je jednostavnije koristiti neki od efekata (ne nužno namjenjenih dlakama :o)). Evo uradka od min i pol čisto za primjer, može to daleko realnije..

 

milim da je bolji efekat kada se onako dodaje, ali i ovaj je dakako zanimljiv ;)

kokolo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje brade

Bez ljutnje, ali efekt je loš. Izgleda kao onaj lik iz 'jackass'-a kojem zaljepe dlake iz međunožja ne facu..

 

Načina za napraviti isto ima tisuću, samo sam pokazao jedan kojim u 2 klika i 10 sec napraviš slično, a ne bih rekao da lošije izgleda..

 

14 godina
offline
Ps tut - Stvaranje brade
A gdje se nalazi hard light i daj malo detaljnije objasni onaj dio gdje treba nacrtati kruznicu sa sredistem u celu(eliptical marquee tool)?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ps tut - Stvaranje brade
Nasao :) samo mi puno losije ispadne nego tebi :(
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje brade
EZY-E kaže...
Nasao :) samo mi puno losije ispadne nego tebi :(

Probaj drugacije postavke s radial blurom (amount moze biti veci ili manji od 4 po potrebi), ili mozda povecaj ili smanji postotak gaussian noisea.

Svakako postavi outcome da vidimo ;)

kokolo
14 godina
offline
Ps tut - Stvaranje brade

evo ovo je najbolja tehnika http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=3174 

ovo je tut za izradu kose no lako se ta tehnika primjeni i za dužu bradu

McLaren Mercedes
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice