2080ti Iray rendering problemi

poruka: 10
|
čitano: 2.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
2080ti Iray rendering problemi

Na rubu sam sloma živaca :D

 

Ovako, grafička 2080ti non-stop prestaje rendering (Daz3D program) i koristi samo CPU (samo GPU ima kvacicu u postavkama)

 

Dakle, recimo, batch render 10ak scena, ili animacija, ili jednostavo iray preview, program pretane koristit GPU i "padne" na CPU. Problem je riješen kada resetiram Daz ali ne zadugo.

Ponekad radi normalno satima, ali uglavnom jako često ima probleme i totalno random. I tako već 6 mjeseci.

 

Na raznim forumima ima puno riješenja, isprobao sam ih mnogo.

1. razne postavke u daz3d

2. "downclock" GPU u MSI afterburner (core clock držim na -500 i memory na -350) power limit itd... ne prelazi 71C

- ovo je pomoglo jedno vrijeme, grafička je radila jedno mjesec dana bez ikakvih problema ali onda opet isto sr***e

3. virtual memory na 16gb pa na 40gb

4. isprobao sam pun klinac studio i game ready drivera, uvijek isto

I još nekoliko stvari

 

Stvarno molim za pomoć, bavim se ovime i ne znam više šta! Poludit ću :D

 

1070ti u starom i7 875k radi super normalno i odrađuje rendering danima bez iti jednog faila

 

Dal i je možda problem AMD Ryzen 5 2600? Možda napajanje? 1200W PSU SAMA?

 

Više stvarno ne znam!

 

Please help!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 2080ti Iray rendering problemi

U takvim situacijama je obično krivac softver. Ali veliš da si isprobao više drivera i da Daz3D odlično radi s drugim grafičkom.

 

Ja bi na tvom mjestu pokušao nabaviti potpuno jednak mogel grafičke kartice. (Posuditi.. ili kupiti preko web shopa pa vratiti...)

Ako će biti isti problem, onda moguće da je softver (ne znam kako bi CPU utjecao na render grafičke)

A ako će onda sve raditi... Eh, onda sretno u dokazivanju da grafička ne radi i ostvarivanju garancije....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
2080ti Iray rendering problemi

Hvala na odgovoru!

 

Kako da dokažem za garanciju? Da li postje neki test programi za grafičku ili slično?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
2080ti Iray rendering problemi

Probaj prvo grafičku u starom i7 kompu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 13:42 (Tomo051).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 2080ti Iray rendering problemi
Tomo051 kaže...

Probaj prvo grafičku u starom i7 kompu.

Da. Sistem eliminacije. A ovaj prijedlog je najbolji put (ako šteka i na i7 do grafičke je, a ako ne onda je do ryzena... što me ne bi iznenadilo obzirom koliko su delikatni sa pločama/ramom/i čime sve ne)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 13:50 (miki_the_pirat).
15 godina
online
Re: 2080ti Iray rendering problemi
DeplorablePepe kaže...

Hvala na odgovoru!

 

Kako da dokažem za garanciju? Da li postje neki test programi za grafičku ili slično?

 - svaki 3dbenč... ako se sruši, reklamacija i tad s novom vga neće biti isti problem :) .. a ako nije to, tad sretno (jer tad sve može biti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
2080ti Iray rendering problemi

U starom kompu imam preslab PSU, i nema kablove za PCI-E.

Trebao bih prebacit PSU, ali nekako sumnjam na PSU. Kao, možda napajanje varira, i u trenutku ne da dovoljno snage grafičkoj i onda ista prestane radit... da li je tako što moguče?

 

Što se tice benchmark programa, može li preporuka? Prvobitno za reneding (Iray ako ima)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 2080ti Iray rendering problemi

GPU možeš testirati sa Furmarkom, Unigine Heaven ili Superposition, 3D Mark, OCCT, a mislim da i AIDA64 ima GPU test. 

 

https://www.cgdirector.com/best-cpu-gpu-render-benchmarks/

 

Imaš i ovo mada nemam iskustva

 

https://www.chaosgroup.com/vray/benchmark

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 12:58 (boxer).
7 godina
neaktivan
offline
2080ti Iray rendering problemi

Testirao grafičku i nije se rušila.

furmark sam ostavio par sat i sve normalno.

Superposition na 8K sve normalno radi. Također ostavio u "game" mode jedno par sati i sve normalno.

 

Izgleda je problem jedino sa iray rendering u Daz3D ughhhhh A zapravo mi jedino to i treba :(

 

Ovo je error:

 

WARNING: ..\..\..\..\..\src\pluginsource\DzIrayRender\dzneuraymgr.cpp(302): Iray ERROR - module:category(IRAY:RENDER):   1.13  IRAY   rend error: CUDA device 0 (GeForce RTX 2080 Ti): an illegal memory access was encountered (while de-allocating memory)

 

nakon toga prestane koristit GPU i prebaci se na CPU:

 

Iray INFO - module:category(IRAY:RENDER):   1.0   IRAY   rend info : CPU: using 12 cores for rendering
Iray INFO - module:category(IRAY:RENDER):   1.0   IRAY   rend info : Rendering with 1 device(s):
Iray INFO - module:category(IRAY:RENDER):   1.0   IRAY   rend info :    CPU
Iray INFO - module:category(IRAY:RENDER):   1.0   IRAY   rend info : Rendering...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 2080ti Iray rendering problemi

to znači da je problem vezan uz soft koji koristiš.. potraži patcheve i možda neku konkretnu verziju drivera s kojom možda radi, vjerojatno postoj neki forum-tema o tome (google nađe), npr možda moraš ručno editirati neki config ... pa do tog ako ti je to važno ukoliko ne pronađeš fix kreneš od nule, čisti install .. jer tko zna što se sve može s nečim poklati npr imaš li potrebne directx+vsruntime i kodeke, možda neki antivirus, možda verzija drivera i tad ako drugima ta kombinacija radi mora i tebi a to znači ako fixa nema clean os od nule.. ili google koji će dati odgovor ako fix postoji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice