AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Itekako, ali na PS5 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Itekako, ali na PS5 

Na low-medium postavkama svakako 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Itekako, ali na PS5 

 

Oprosti Sinatra, nisam te prepoznao 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 14:19 (neznalica90).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

 

Od ove godine očekujem jako puno. Počeli su dolazit 4K 100+Hz monitori, za taj high-end segment (monitor ne kupujem svake 2-3 godine, pa zato, ne da očekujem da će bit iskorišteno 144Hz na 4K ove godine), ja očekujem to od AMD-a, da izda grafu koja može večinu naslova na 4K držat na 40+ fps (dakle gdje radi FreeSync, ispod 40 ugl. ne radi).

Ako to neće imat, Navi je po meni fail

 Radeon VII već je u stanju držati većinu naslova na 40+ fpsa, uz smanjenje pojedinih detalja ide na 60+

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
neznalica90 kaže...
XXX kaže...

Itekako, ali na PS5 

 

Oprosti Sinatra, nisam te prepoznao 

 Ne on je tvrdio da je konzola jača od PC kaj je teška glupost, ja sam konzolaš i PC gamer i ne radim diskriminaciju među platformama...samo navodim očite stvari i želim igrati GOTY igre na što jeftinijem hardveru, kao i uvijek. Da izlaze na PC _u konzolu nebi ni kupovao jer znam složiti jeftin i dobar PC na polovnom tržištu hrdvera.

 

Kaj se navija tiče gotovo sigurno ide na nove konzole a isto je tako gotovo sigurno da cšće nove konzole prvenstveno ciljati na igranje na 4 K televizorima, ne vidim problem.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
BalkanUSrcu kaže...
Rhodin kaže...

 

Od ove godine očekujem jako puno. Počeli su dolazit 4K 100+Hz monitori, za taj high-end segment (monitor ne kupujem svake 2-3 godine, pa zato, ne da očekujem da će bit iskorišteno 144Hz na 4K ove godine), ja očekujem to od AMD-a, da izda grafu koja može večinu naslova na 4K držat na 40+ fps (dakle gdje radi FreeSync, ispod 40 ugl. ne radi).

Ako to neće imat, Navi je po meni fail

 Radeon VII već je u stanju držati većinu naslova na 40+ fpsa, uz smanjenje pojedinih detalja ide na 60+

 Radeon VII je AMD koji puca sam sebi u koljeno! To je grafa gdje je comunity skudao coolere, brusio ih, stavljao novu termalnu pastu i tada je radio bolje od RTX 2080!

 

Na žalost AMD je na super grafu sa super chipom i super coolerom uspio sj*bat spoj 2 spomenute komponente, pa je grafa throtlala i nije se OC-ala (je, ali je ionako imala therma throttling)... a imali su super proizvod!

To i činjenica da su ih izdali limitiran broj... a mogo je bit puni pogodak.

 

Nadam se da će novi Navi za PC gaming tržište imat u ponudi grafu jaču od spomenute i koja je dobro složena... ili barem aftermarket od partnera koji će valjda to znat odradit bez spomenutih fijaska!

 

A sad, @Ansha ja ne znam što očekivat od Navia, ja samo kažem što po menu treba i mogu izdat, a u protivnom da je to fail!

 

Isto kako sam rekao za nVidiu da će biti fail ako je samo 10-15% razlike između GTX 1080 i 2080 a cijenom da je puno skuplja... pa je tako i bilo (ok, bliže oko 20%, ali cijena... cijena je problem!)... pa i dalje tvrdim da je fail!

Za manje para se dobije teoretski jači 1080Ti. Sad je nešto bolje jer su cijene RTX 2080 drastično pale, al i dalje je po meni sve skupa fail!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 18:34 (Rhodin).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

 

Isto kako sam rekao za nVidiu da će biti fail ako je samo 10-15% razlike između GTX 1080 i 2080 a cijenom da je puno skuplja... pa je tako i bilo (ok, bliže oko 20%, ali cijena... cijena je problem!)... pa i dalje tvrdim da je fail!

Za manje para se dobije teoretski jači 1080Ti. Sad je nešto bolje jer su cijene RTX 2080 drastično pale, al i dalje je po meni sve skupa fail!

2080 je punih 35% jaca od 1080 tako da si lose prognozirao...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

AMD bu imao pune ruke posla...ali to nebu snizilo cijenu nvidia kartica

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Nove glasine kažu da Navi bude najavljen na E3 sajmu, a izlazak GPU možemo očekivati 07.07.2019.

Ono što je bitnije da bi performanse trebale biti bliže RTX2080. Što je dobra vijest, ako RTX3xxx serija neće dobiti značajno povećanje performansi.

 

https://www.tweaktown.com/news/65560/amd-launch-next-gen-navi-graphics-cards-e3-2019/index.html

BF3:fluffy_inside
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

Nove glasine kažu da Navi bude najavljen na E3 sajmu, a izlazak GPU možemo očekivati 07.07.2019.

Ono što je bitnije da bi performanse trebale biti bliže RTX2080. Što je dobra vijest, ako RTX3xxx serija neće dobiti značajno povećanje performansi.

 

https://www.tweaktown.com/news/65560/amd-launch-next-gen-navi-graphics-cards-e3-2019/index.html

Zašto bi to bila dobra vijest "ako RTX3xxx serija neće dobiti značajno povećanje performansi"?

Dapače, neka RTX3xx DOBIJE značajno povećanje performansi, po moućnosti po nižim cijenama nego 2xxx

 

Zašto se nadati neuspjehu nečega, koja god strana uspije, pogotovo ako to uspiju obije istovremeno, pa i intel da se nakon 15 godina najave priključi svemu, kupcima samo bolje! Ako 3xxx bude puno preskupa, ali značajno jača, to samo može znaćiti PUNO niže cijene 2xxx, po puno višim cijenama, značajno jaču 3xxx ne mogu prodavati, mislim da su cijene na povijesnom maksimumu, ni gt8800 Ultra nije ovoliko koštala, bila je mokri san svima, a tek rijetki su je imali... s razlogom

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

ni gt8800 Ultra nije ovoliko koštala, bila je mokri san svima, a tek rijetki su je imali... s razlogom

 ali nije niti puno manje koštala kad uzmeš u obzir inflaciju 

 

ali da, u svakom slučaju se slažem da nije dobro kad iti jedan od dva proizvođača podbaci, jer se to odmah reflektira na nas kupce i bez konkurentnosti protivnika cijene idu u nebo bez obzira bio to amd, intel ili nevidija

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 10:46 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
Wolf88 kaže...

Nove glasine kažu da Navi bude najavljen na E3 sajmu, a izlazak GPU možemo očekivati 07.07.2019.

Ono što je bitnije da bi performanse trebale biti bliže RTX2080. Što je dobra vijest, ako RTX3xxx serija neće dobiti značajno povećanje performansi.

 

https://www.tweaktown.com/news/65560/amd-launch-next-gen-navi-graphics-cards-e3-2019/index.html

Zašto bi to bila dobra vijest "ako RTX3xxx serija neće dobiti značajno povećanje performansi"?

Dapače, neka RTX3xx DOBIJE značajno povećanje performansi, po moućnosti po nižim cijenama nego 2xxx

 

Zašto se nadati neuspjehu nečega, koja god strana uspije, pogotovo ako to uspiju obije istovremeno, pa i intel da se nakon 15 godina najave priključi svemu, kupcima samo bolje! Ako 3xxx bude puno preskupa, ali značajno jača, to samo može znaćiti PUNO niže cijene 2xxx, po puno višim cijenama, značajno jaču 3xxx ne mogu prodavati, mislim da su cijene na povijesnom maksimumu, ni gt8800 Ultra nije ovoliko koštala, bila je mokri san svima, a tek rijetki su je imali... s razlogom

 A ti stvarno misliš ako će Nvidia imati dominaciju nad AMD da ćeš vidjeti jeftnije grafičke. Puno bolje je da Nvida i AMD drže podjednaki tržišni udio, a onda ćemo vidjetu pravu borbu za potrošaća.

 

BF3:fluffy_inside
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

pa nvida vec unazad vise godina ima preko 80% posto udjela u trzistu..isto tako mozete i na steamu vidjeti da preko 80 posto ih koristi nvidiu i intel..to te tradicija postala neizbjezna nece tu ni navi puno promijeniti,bilo bi odlicno ali tesko da mogu imati 50-50 trzista jel onda bi cijene definitivno bile nize nego sada

14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Stvari za CPU se mijenjaju - https://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/, a nova generacija još nije izašla i tek se očekuje da bi ovo trebao biti preokret.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Profesor Jakov kaže...

Stvari za CPU se mijenjaju - https://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/, a nova generacija još nije izašla i tek se očekuje da bi ovo trebao biti preokret.

Pa iz toga sta si linkao ta promjena i nije pretjerano vidljiva tj. minimalna je.

15 godina
offline
AMD Navi

Šta ovaj amd želi nevidiju stavit na mjesto tj još niže nego su sad.

 

https://www.techpowerup.com/255221/amd-radeon-rx-3080-xt-navi-to-challenge-rtx-2070-at-usd-330

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Šta ovaj amd želi nevidiju stavit na mjesto tj još niže nego su sad.

 

https://www.techpowerup.com/255221/amd-radeon-rx-3080-xt-navi-to-challenge-rtx-2070-at-usd-330

AMD nvidiju stavit jos nize nego su sad? Reci mi da se zajebavas? Sigurno se zajebavas, ne mogu prihvatit da netko to moze ozbiljan izjavit... 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nakon šta su tresnili u jednom danu 30% radi rtx-a nakon 10god njima nije bilo do zajebancije. Sad "ako" im ovi ulete u srednji segment sa nižim cijenama još će im manje bit do zajebancije.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Nakon šta su tresnili u jednom danu 30% radi rtx-a nakon 10god njima nije bilo do zajebancije. Sad "ako" im ovi ulete u srednji segment sa nižim cijenama još će im manje bit do zajebancije.

Koga briga za firmu i dionice, gledam proizvod, a njihovi gpu-ovi su star trek tehnologija u odnosu na amd trenutno. To je surova realnost. 

Na 12nm su puno efikasniji nego amd na 7nm, to je ruganje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 23:06 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Jedno hipotetsko.

Recimo da je jedna grafička 50% efikasnija pri istim performansama, jedna troši 50 wata druga 75 wata.

Zanima me jel bi to bilo bitno?

I kolika mora biti razlika u potrošnji da bi to bilo bitno?

Normalno nama kućnim korisnicima, za biznis gleda se svaki wat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
dery kaže...

Nakon šta su tresnili u jednom danu 30% radi rtx-a nakon 10god njima nije bilo do zajebancije. Sad "ako" im ovi ulete u srednji segment sa nižim cijenama još će im manje bit do zajebancije.

Koga briga za firmu i dionice, gledam proizvod, a njihovi gpu-ovi su star trek tehnologija u odnosu na amd trenutno. To je surova realnost. 

Na 12nm su puno efikasniji nego amd na 7nm, to je ruganje.

 ti znas da nvidija jos u gpu je dx11  ? 

realonst je da nvidia ima srednje brze gpuove koje namaknu "brzinu/fps" koristenjem vrs-a 

tj softwerski umanje kvalitetu slike da dobiju fps ... 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
gil kaže...

Jedno hipotetsko.

Recimo da je jedna grafička 50% efikasnija pri istim performansama, jedna troši 50 wata druga 75 wata.

Zanima me jel bi to bilo bitno?

I kolika mora biti razlika u potrošnji da bi to bilo bitno?

Normalno nama kućnim korisnicima, za biznis gleda se svaki wat.

Efikasnost je bitna jer ti na kraju i odredjuje maksimalne performanse ako znamo da se drzi nepisano pravilo da se s potrosnjom ne ide preko 250-300W..

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

videocardzu se javio neki lik sa ovom informacijom, slika u prilogu

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Nisi shvatio pitanje. Pitanje je zar je bitno 20-30 wata više? Recimo Navi će trošiti po najavama 150 wata rang 1080/2070. To je jako dobro.

4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
basurero kaže...
gumenikos kaže...

 ti znas da nvidija jos u gpu je dx11  ? 

realonst je da nvidia ima srednje brze gpuove koje namaknu "brzinu/fps" koristenjem vrs-a 

tj softwerski umanje kvalitetu slike da dobiju fps ... 

 

 

 Za pocetak...... 

 

Sad kad smo to rijesili aj molim te linkaj tu AMD underground stranicu na kojoj si pronasao tu informaciju. Hvala.

 nema problema 

evo je www.nvidia.com 

pise jos na toj underground stranici

jos uvijek nemaju async tj dx12 drivera je in to gpu nepodrzava  

i rjesavaju to sa cuda .tj kompatibilnost s dx12.2 tj filteri jedino 

i pod vrs citaj s razumjevanjem  .... 

 

i nema na cemu  

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
gil kaže...

Nisi shvatio pitanje. Pitanje je zar je bitno 20-30 wata više? Recimo Navi će trošiti po najavama 150 wata rang 1080/2070. To je jako dobro.

Nije specijalno bitno ali ako su cipovi slicne povrsine onda ces uz isti cooler imat nizu buku ili temperature. Efikasnost je glavni pokazatelj naprednosti odredjene gpu arhitekture, logicno.

 

150W i performanse 1080-ke je napredak za AMD koji se i ocekuje od 7nm procesa, 1080-ka je ipak 14nm cip. Al to su jos uvijek glasine, AMD u zadnjih 37 godina gpu release-ova u pravilu razocara, pa treba pricekat....

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
gumenikos kaže...

 nema problema 

evo je www.nvidia.com 

pise jos na toj underground stranici

jos uvijek nemaju async tj dx12 drivera je in to gpu nepodrzava  

i rjesavaju to sa cuda .tj kompatibilnost s dx12.2 tj filteri jedino 

i pod vrs citaj s razumjevanjem  .... 

 

i nema na cemu  

Te gluposti odi prodavat na forum od zivog zida ili sl.... Imamo dovoljno klauna ovdje..

4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
gumenikos kaže...

 nema problema 

evo je www.nvidia.com 

pise jos na toj underground stranici

jos uvijek nemaju async tj dx12 drivera je in to gpu nepodrzava  

i rjesavaju to sa cuda .tj kompatibilnost s dx12.2 tj filteri jedino 

i pod vrs citaj s razumjevanjem  .... 

 

i nema na cemu  

Te gluposti odi prodavat na forum od zivog zida ili sl.... Imamo dovoljno klauna ovdje..

 isto kao i ti da prodajes da je 1080 ti super brza kartica 

 

kad toliko volis nvidiju odi tamo na nvidija teme ,zasto uvijek tu placete na amd teme 

inace sama nvidija to napisala 

nema async 

i da koriste vrs do bi dali ultimativnu brzinu u igrama 

to je sa reklama 

ali kad procitas malo vise o vrs pod dev djelu vidis koje sve opcije imaju 

cak i dx9 po segmentu 

tako da prestanete lagati sami sebi 

 

 

9 godina
offline
AMD Navi

https://www.hcl.hr/vijest/tvrtka-amd-najavila-konferenciju-povodom-e3-sajma-140020/

 

AMD stiže na sajam.

 

Ja prije nekih 10tak godina kad sam kupio svoje prvo računalo pa do danas uvijek sam na AMD, ništa protiv Nvidie i Intela nemam niti sam ikad imao ali nekako sam uvijek završio sa AMD, kad sam bio ono 15,16 godina nisam se previše kužio pa odem u informatiču trgovinu i kažem sastavite mi PC za toliko i toliko, tu sam dobio FX 4100 i Sapphire Radeon Vapor-X HD 6750 1GB GDDR5, rokao se Cod 2,Cod 4 tada,Pes, poneka strategija tipa Comand and Coqnuer tiberium wars i Battle for Middle Earth, u ranim dvadesetima opet uzmeme fx 8320 premda sam mogao iskoristiti staru matičnu na kojoj je bio FX 4100 pa nisam morao kupovati novu te Gigabayte R9 280, i to me je služilo dobro nekih 3 godine, na kraju kad sam sastavljao novi komp htio sam preći na intel te nvidiu ali igrom slučaja već sam imao freesync monitor i bilo je tada suludo kupovati nvidiu te sam ipak ošao na rx 580, i nedugo nakon toga su izišli prvi Ryzen procesori koji su imali jako dobre rezultate za dosta nižu cijenu od intela i tako završih opet sa AMD a čini se da će se to i nastaviti, jer izgleda da dolaze brutalni procesori te grafe koje bi trebale biti dosta jeftinije a sličnih preformansi :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 15:26 (BeLLicus).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
gumenikos kaže...
ansha kaže...
gumenikos kaže...

 isto kao i ti da prodajes da je 1080 ti super brza kartica 

 

kad toliko volis nvidiju odi tamo na nvidija teme ,zasto uvijek tu placete na amd teme 

inace sama nvidija to napisala 

nema async 

i da koriste vrs do bi dali ultimativnu brzinu u igrama 

to je sa reklama 

ali kad procitas malo vise o vrs pod dev djelu vidis koje sve opcije imaju 

cak i dx9 po segmentu 

tako da prestanete lagati sami sebi 

Evo dragi klaune, onda sad objasni ovu slikicu, RTX 2070 u Vulkan API igri ima veci boost od ukljucenog asynca od Vega-e.

 

Pokopalo te klaune...

 a ti klaune odi na nvidia.com i procitaj sta je vrs .......... pa ces vidjeti da su mogli dici fps na 3000 da su htjeli 

 

 VRS nema neke koristi kod klasičnog igranja na monitoru, već je bitan za VR. I to samo za onaj hardware koji podržava praćenje očiju. Umjesto da gpu stvara istu kvalitetu slike na cijeli ekran, vsr se fokusira samo na onaj dio slike u koji gleda naše oko, pa time i može grafa postići puno više fps-a. Logično

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice