AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.635.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Racunaj da ces bar pola od te razlike u cijeni vratit kad budes prodavao karticu... 

 Do tad sta bude bude, opet me ovako izade jeftinije...

9 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Ma tom liku nis ne vjerujem jer su mu grafovi katastrofa. Trebao je barem afterburner upaliti pa da se to vidi kak spada, a ne ovak mogao je i napamet pisati brojke...

 To stoji. Lik ima tonu grafova, ali sve se temelji na napisanim brojkama. Nazalost gigabaytovu verziju jos nitko od ozbiljnih nije testirao...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Doci ce i ona na red, a onakav hladnjak bi trebao biti ok.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
DonOscar kaže...
Shockwave kaže...

Koliko će uopće dobra kupnja biti ove skuplje nereferentne 5700 xt ako će se opasno približiti cijenom onim najjeftinijim 2070 super modelima?? Osobno bih radije kupio najjeftiniji model iz razreda više bez clockanja.

 Za 4300-4400kn imas ove sroteks palit rtx 2070s kojima su temp govno, a njima su temp jso vaznije za boost. Ovi ostali malo bolji modeli krecu od 4500kn, a rx 5700 xt modeli tipa pulse i giga ce biti oko 3500-3600kn. Po meni je izbor dosta jednostavan.

Racunaj da ces bar pola od te razlike u cijeni vratit kad budes prodavao karticu... 

 Lol, sad ce u recenzijama uvodit kategoriju koliko se koja grafa dobro preprodaje i na osnovu toga dijeliti završnu ocjenu. Malo previše forsiraš tu preprodaju, kada kupujem komponentu ne gledam za koliko ću je moći prodati, nego koliko me košta trenutno, šta nudi za tu cijenu i koliko ću uživati u tome jer kupujem da koristim, a ne da preprodajem, a kad ću je prodavati i za koliko otom potom, ne razmišljam o tome kao i svi osim tebe i još možda par trollova koji kad vam ponestane materijala za trollanje vratite se stvarima kao preprodaja. Za nekog tko toliko ističe da je iznad prosječnosti si prilično duboko u prosječnosti u svemu pa i u trollanju, lijep pozdrav.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 22:53 (Shockwave).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Kad izlaze AIB grafe u nasim ducanima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

MSI 5700 gaming uskoro dolazi. 

Ako imam dobre informacije do kraja tjedna bi trebale poćeti dolazi AIB u naše dučane 

BF3:fluffy_inside
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

MSI 5700 gaming uskoro dolazi. 

Ako imam dobre informacije do kraja tjedna bi trebale poćeti dolazi AIB u naše dučane 

 Evo nasao sam u ADM MSI EVOKE 5700XT (3699kn) i u Futuri AsRock Challenger 5700XT (3800kn), nadam se da ce se oko 3500 stabilizirat cijena kad vise modela bude dostupno...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
8ax kaže...

 Evo nasao sam u ADM MSI EVOKE 5700XT (3699kn) i u Futuri AsRock Challenger 5700XT (3800kn), nadam se da ce se oko 3500 stabilizirat cijena kad vise modela bude dostupno...

 Odlicna pocetna cijena. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

 Pretpostavljam da je na ref dizajnu VRM/VRAM heatsink integriran u glavni a na MSI je mali odvojeni alu heatsink bez direktnog airflowa?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Na Pulse je odvojen a na MSI nije pa su i teperature dosta loše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

 visoke temperature za 40dB

 

koliko mu je ambijentalna temperatura?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

S obzirom da ima dugu čupu i da se ne znoji rekao bih da nije visoka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

moj bad, vidim da pise na screen shotu da je ambijentalna 21C 

 

pri toj ambijentalnoj ove temperature su katastrofa za 40dB iskreno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Nisam ni znao da vram ide toliko visoko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Bome, MSI podbacio s Evoke modelom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

moj bad, vidim da pise na screen shotu da je ambijentalna 21C 

 

pri toj ambijentalnoj ove temperature su katastrofa za 40dB iskreno 

 Pronasao sam za referencu rtx 2070 evga black u istim uvjetima gamers nexus test, cak je i dobra kartica uzeta za primjer jer je ajmo reci i ona nekakav jeftiniji rang kao i pulse i evoke. Uglavnom u istim uvjetima tj 21 stupnjeva i 40db kartica je oko 61-63 stupnja, sto i nije toliko velika razlika.

 

Evo sad jos testova u istim uvjetima na techpowerupu, rtx 2070s kartice i rx 5700 xt kartice. Kod nvidije su sve vrhunski modeli pa za usporedbu mozemo uzeti 5700 xt red devil koja se jako dobro drzi sa konkurencijom za puno manje para. Najblize sto se moze usporediti pri slicnoj glasnoci je rtx 2700 ftw3 koja je pri 30 dB na 71 stupnja, a rx 5700 xt red devil je pri 31dB na 74 stupnja. Cak se i najjeftinija pulse super drzi pri 32 dB na 74 stupnja. Tih nekoliko stupnjeva nista ne znaci, ali zato razlika u cijeni itekako znaci... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 9:37 (DonOscar).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
3dfx kaže...

moj bad, vidim da pise na screen shotu da je ambijentalna 21C 

 

pri toj ambijentalnoj ove temperature su katastrofa za 40dB iskreno 

 Pronasao sam za referencu rtx 2070 evga black u istim uvjetima gamers nexus test, cak je i dobra kartica uzeta za primjer jer je ajmo reci i ona nekakav jeftiniji rang kao i pulse i evoke. Uglavnom u istim uvjetima tj 21 stupnjeva i 40db kartica je oko 61-63 stupnja, sto i nije toliko velika razlika.

 

Evo sad jos testova u istim uvjetima na techpowerupu, rtx 2070s kartice i rx 5700 xt kartice. Kod nvidije su sve vrhunski modeli pa za usporedbu mozemo uzeti 5700 xt red devil koja se jako dobro drzi sa konkurencijom za puno manje para. Najblize sto se moze usporediti pri slicnoj glasnoci je rtx 2700 ftw3 koja je pri 30 dB na 71 stupnja, a rx 5700 xt red devil je pri 31dB na 74 stupnja. Cak se i najjeftinija pulse super drzi pri 32 dB na 74 stupnja. Tih nekoliko stupnjeva nista ne znaci, ali zato razlika u cijeni itekako znaci... 

 

Nemoj tako, Ansha je rekao da će sve biti vruće.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
DonOscar kaže...

Aj nemoj biti smijeasan... Vec sad su za iste performasne, ako izbacimo nebitne pionirsko-jadnicke RTX performanse, znatno jeftinije od konkurencije, a ti bi da cijena bude duplo manja. 

 rx 470 na izlasku je koštala 1700kn i ja sam smiješan

GTX 970 je na izlasku koštala 2800kn i da, smiješan si.

11 godina
offline
AMD Navi

Kad se male ruke sloze sve se moze,naprimjer Xbox one X ima stari amd hardver pa je u pitanju jedan od najtisih gaming sistema koje sam imao i to kad vrti native 4K igre.

Rekao bih da AMD ima dobru tehnologiju samo su sistemi hladjenja ponekad upitni....za sto je savrsen primjer Sony Ps Pro koji takodjer ima amd hardver i zasigurno je najglasniji komad hardvera koji sam imao.

Inace uvjek mi je djelovalo da svi ovi proizvodjavi grafa vise i bolje ulazu u nvidia rijesenja nego ona od amda i od tuda i dolazi do te delte kroz prijasnje i sadasnju generaciju.....a opet mozda sam u krivu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
3dfx kaže...

moj bad, vidim da pise na screen shotu da je ambijentalna 21C 

 

pri toj ambijentalnoj ove temperature su katastrofa za 40dB iskreno 

 Pronasao sam za referencu rtx 2070 evga black u istim uvjetima gamers nexus test, cak je i dobra kartica uzeta za primjer jer je ajmo reci i ona nekakav jeftiniji rang kao i pulse i evoke. Uglavnom u istim uvjetima tj 21 stupnjeva i 40db kartica je oko 61-63 stupnja, sto i nije toliko velika razlika.

 

Evo sad jos testova u istim uvjetima na techpowerupu, rtx 2070s kartice i rx 5700 xt kartice. Kod nvidije su sve vrhunski modeli pa za usporedbu mozemo uzeti 5700 xt red devil koja se jako dobro drzi sa konkurencijom za puno manje para. Najblize sto se moze usporediti pri slicnoj glasnoci je rtx 2700 ftw3 koja je pri 30 dB na 71 stupnja, a rx 5700 xt red devil je pri 31dB na 74 stupnja. Cak se i najjeftinija pulse super drzi pri 32 dB na 74 stupnja. Tih nekoliko stupnjeva nista ne znaci, ali zato razlika u cijeni itekako znaci... 

 slazem se 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 Pronasao sam za referencu rtx 2070 evga black u istim uvjetima gamers nexus test, cak je i dobra kartica uzeta za primjer jer je ajmo reci i ona nekakav jeftiniji rang kao i pulse i evoke. Uglavnom u istim uvjetima tj 21 stupnjeva i 40db kartica je oko 61-63 stupnja, sto i nije toliko velika razlika.

 

Evo sad jos testova u istim uvjetima na techpowerupu, rtx 2070s kartice i rx 5700 xt kartice. Kod nvidije su sve vrhunski modeli pa za usporedbu mozemo uzeti 5700 xt red devil koja se jako dobro drzi sa konkurencijom za puno manje para. Najblize sto se moze usporediti pri slicnoj glasnoci je rtx 2700 ftw3 koja je pri 30 dB na 71 stupnja, a rx 5700 xt red devil je pri 31dB na 74 stupnja. Cak se i najjeftinija pulse super drzi pri 32 dB na 74 stupnja. Tih nekoliko stupnjeva nista ne znaci, ali zato razlika u cijeni itekako znaci... 

 

Nemoj tako, Ansha je rekao da će sve biti vruće.

Osim sta nisam, rekao sam da ce s istim coolerom biti toplije od RTX-ica, i naravno, kao i uvijek, bio sam u pravu.. Plus sta bi trebalo gledat hotspot temperaturu posto vam ga je AMD uvalio pa je sad temperatura GPU-a postala hotspot temperatura   

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Nemoj tako, Ansha je rekao da će sve biti vruće.

 

ansha kaže...

Osim sta nisam, rekao sam da ce s istim coolerom biti toplije od RTX-ica, i naravno, kao i uvijek, bio sam u pravu.. 

 Kolko se ja sjecam ansha je govorio kako ce isti hladnjak teze ohladiti manji die na rx 5700 xt, ne sjecam se sad da li je rekao da ce sve biti vruce...

 

Sve u svemu kod AMD-a se ponavlja ista prica da se jako dobro treba paziti koji model se uzima, a ako se izabere onaj pravi tempreature i buka su ok kao na pulse ili super kao na devil.

 

Sad jedva cekam recenziju za ovu gigu oc, nadam se da nece razocarati posto sam bas nabrijan na tu karticu. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Kao i inače čita se selektivno i rade se projekcije u vlastitoj glavi, pa se prozivaju korisnici. To je konstanta.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
XXX kaže...

Nisam ni znao da vram ide toliko visoko.

Ide previsoko definitivno, tj. na granici je max deklariranog... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
XXX kaže...

Nisam ni znao da vram ide toliko visoko.

Ide previsoko definitivno, tj. na granici je max deklariranog... 

 I trebali bi još vidjeti u prosječnom kućištu u sobi bez klime nakon dva sata igranja.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

GTX 970 je na izlasku koštala 2800kn i da, smiješan si.

GTX970 koja je izašla sa cijenom od 330$ je kartica višeg ranga od Gtx960-200$=rx470-200$=gtx1060-250$, logična cijena tada u tom rangu. I sad ovi odjednom ubacuju rtx2060( ima rt neupotrebljiv u toj klasi) i rx5700(ništa novo osim nižeg procesa kao i sve dosad) za dvostruku cijenu od podebljanih tj mid range. Drago mi je da sam smiješan nek uveselim malo ajd. 

 

Nek oni šišaju ovčice mene i XXX-a neče.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 10:55 (dery).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

GTX970 koja je izašla sa cijenom od 330$ je kartica višeg ranga od Gtx960-200$=rx470-200$=gtx1060-250$, logična cijena tada u tom rangu. I sad ovi odjednom ubacuju rtx2060( ima rt neupotrebljiv u toj klasi) i rx5700(ništa novo osim nižeg procesa kao i sve dosad) za dvostruku cijenu od podebljanih tj isti rang. Drago mi je da sam smiješan nek uveselim malo ajd. 

 

Nek oni šišaju ovčice mene i XXX-a neče.

 Kolko ti se puta mor ponoviti da rx 470 i rtx2060/rx5700 nisu isti rang?

 

Nitko ne kaze da cijene ne bi mogle bii manje, al ak pogledamo da nova rx 5700 xt kosta kao polovna gtx 1080 ti koja je nekih neprimjetnih 5-6% brza cijena je jos i ok.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kad shvatiš da spadaju u istu klasu tj mid range onda češ se preporodit. Mid range ima cijenu 200-250$ uvijek, to tako mora i biti dalje.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 11:06 (dery).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Meni jesu, srednja su klasa jer najvljen je Navi u nižoj i višoj klasi. Tako da GTX 960/GTX1060/GTX 2060 su po meni sve ista klasa, srednja i očekujem za istu lovu povečanje performansi, jer ako će mo savke godine platiti dodatno to povečanje gdje je granica? Na milion kuna?

 

Isto i AMD RX470/570/5700 dodali mudro jednu nulu , očekujem istu stavar i od AMD-a, ista cijena i povečanje performansi pa ih kupim, ili iste performanse ali manja cijena pa kupim zbog niže potrošnje, tišeg rada i nove garancije. Može i tako.

 

Ako gledamo AMD je punudio veče performanse i nižu cijenu od konkurencije, ali meni je to deplasirano kad je i ta konkurencija podigla cijene u nebo pa su mi oba izbora lihvarska.

Moj PC  
5 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice