AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Dostavili mi danas asusovu 5700 dual evo, buraz ubo za nekih 2600 na akciji za vikend (ja ću mu slagati komp kad dođe ostatak komponenti). Stajat će mi tu barem do vikenda. Svrbi me da ju ubodem u svoju kantu i  vidim textbook primjer cpu bottlenecka . Šta kažete?

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:25 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi

Go for it! :D

2600kn? Pa to bi i bila realna cijena da nema kriptoludila :D

13 godina
offline
AMD Navi

Ljudi, koje su najbolje RX 5700 XT?

 

Pratio sam temu, i znam da je Red Devil jedna od boljih, ali u svim ostalima sam se izgubio jer ih ima previse. MSI PowerColer Nitro+ Sapphire Pulse Gigabyte X....... Majke mi...

 

Moze li netko izlistati koje treba gledati kod kupnje? Mislim da ih je samo negdje 3-4 od kojih je svejedno koja se kupi.

 

Puno hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Najbolje su Nitro+, Red Devil i MSI Gaming X. Slijede ih Gigabyte X, Sapphire Pulse, Red Dragon i onda ostale.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Najbolje su Nitro+, Red Devil i MSI Gaming X. Slijede ih Gigabyte X, Sapphire Pulse, Red Dragon i onda ostale.

 Hvala.

 

Hm, cini se da je razlika izmedu Nitro+ i Pulse kojih 5-10 FPS. Sto je dosta.

Barem sam to vidio kroz koji video.

 

E, jel su cijene tih grafa sad porasle za crni petak? Cini mi se da je cijena prije bila 3600kn. A sad su 3900. Il su Nitro i Devil uvijek bili 3900kn+ ?

9 godina
offline
Re: AMD Navi
tigerija kaže...
The_Fichek kaže...

Najbolje su Nitro+, Red Devil i MSI Gaming X. Slijede ih Gigabyte X, Sapphire Pulse, Red Dragon i onda ostale.

 Hvala.

 

Hm, cini se da je razlika izmedu Nitro+ i Pulse kojih 5-10 FPS. Sto je dosta.

Barem sam to vidio kroz koji video.

 

E, jel su cijene tih grafa sad porasle za crni petak? Cini mi se da je cijena prije bila 3600kn. A sad su 3900. Il su Nitro i Devil uvijek bili 3900kn+ ?

 Imaš u futuri za 3688kn MSI Gaming X koja je kad zbrojiš, tišinu,temperaturu najbolja od svih. Potpuno je suludo davati 250kn više za nitro ili red devil kad imaš ovu koja je vrh za manje para. :)

16 godina
offline
Re: AMD Navi
tigerija kaže...
The_Fichek kaže...

Najbolje su Nitro+, Red Devil i MSI Gaming X. Slijede ih Gigabyte X, Sapphire Pulse, Red Dragon i onda ostale.

 Hvala.

 

Hm, cini se da je razlika izmedu Nitro+ i Pulse kojih 5-10 FPS. Sto je dosta.

Barem sam to vidio kroz koji video.

 

E, jel su cijene tih grafa sad porasle za crni petak? Cini mi se da je cijena prije bila 3600kn. A sad su 3900. Il su Nitro i Devil uvijek bili 3900kn+ ?

 Nitro i Devil od kada su se pojavile na našem tržištu su oko 3900 - 4500kn, dok u DE Nitro i Devil su se mogle kupiti za 2.698 kn.

Jedino što kada šaljete natrag na servis treba paziti da trgovina dostavlja kod nas pošto neće vratiti karticu preko npr. mailboxde, nego na adresu pošiljatelja.

Nisam vidio da je MSI gaming X 5700xt 3600kn, to je trenutaćno onda kod nas bestbuy.  

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Sapphire Pulse XT je isto za keš ispod 3600kn. Bolje od toga nema ako se gleda uloženo/dobiveno što se tiče RX 5700 XT ponude kod nas. Pulse ima dobar i tih cooler, performanse su svima iste realno, cijena joj je jedna od povoljnijih, nema se što puno misliti.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Sapphire Pulse XT je isto za keš ispod 3600kn. Bolje od toga nema ako se gleda uloženo/dobiveno što se tiče RX 5700 XT ponude kod nas. Pulse ima dobar i tih cooler, performanse su svima iste realno, cijena joj je jedna od povoljnijih, nema se što puno misliti.

Naravno da ima, MSI Gaming X, sada je kolega naveo iznad. Pored ove MSI verzije po toj cijeni, ništa ostalo ne treba gledati, pa tako ni Sapphire Pulse ili Nitro model.

 

https://www.futura-it.hr/msi-radeon-rx-5700xt-gaming-x/msi-rx5700xt-gx-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 15:40 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

Sapphire Pulse XT je isto za keš ispod 3600kn. Bolje od toga nema ako se gleda uloženo/dobiveno što se tiče RX 5700 XT ponude kod nas. Pulse ima dobar i tih cooler, performanse su svima iste realno, cijena joj je jedna od povoljnijih, nema se što puno misliti.

Naravno da ima, MSI Gaming X, sada je kolega naveo iznad. Pored ove MSI verzije po toj cijeni, ništa ostalo ne treba gledati, pa tako ni Sapphire Pulse ili Nitro model.

 

https://www.futura-it.hr/msi-radeon-rx-5700xt-gaming-x/msi-rx5700xt-gx-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

  Ta je oko 130 kn skuplja a ne dobiješ ništa bržu ni bolju grafu nit išta drugo korisno. Ako se nekom sviđa izgled, ok, ali ne možeš reći da je bolja samo zato da ideš kontra drugog forumaša. Mislim, možeš, ali to je ono baš. khm... Ako imaš reći nešto argumentirano i pametno, voljeli bi i to jednom vidjeti ?

9 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

Sapphire Pulse XT je isto za keš ispod 3600kn. Bolje od toga nema ako se gleda uloženo/dobiveno što se tiče RX 5700 XT ponude kod nas. Pulse ima dobar i tih cooler, performanse su svima iste realno, cijena joj je jedna od povoljnijih, nema se što puno misliti.

Naravno da ima, MSI Gaming X, sada je kolega naveo iznad. Pored ove MSI verzije po toj cijeni, ništa ostalo ne treba gledati, pa tako ni Sapphire Pulse ili Nitro model.

 

https://www.futura-it.hr/msi-radeon-rx-5700xt-gaming-x/msi-rx5700xt-gx-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

  Ta je oko 130 kn skuplja a ne dobiješ ništa bržu ni bolju grafu nit išta drugo korisno. Ako se nekom sviđa izgled, ok, ali ne možeš reći da je bolja samo zato da ideš kontra drugog forumaša. Mislim, možeš, ali to je ono baš. khm... Ako imaš reći nešto argumentirano i pametno, voljeli bi i to jednom vidjeti ?

 Gle za tih 130kn dobiješ hladniju i tišu karticu a bome i mnogo lijepšu. Ne da je sad to drasticno tiše i hladnije ali je dovoljno za tih 130kn :) nhf...

13 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže..

Ako imaš reći nešto argumentirano i pametno, voljeli bi i to jednom vidjeti ?

Pa možda bih i mogao, ali nema se to što reći, sve je to već netko tko zna puuuno više od mene rekao.

BeLLicus kaže...

 Gle za tih 130kn dobiješ hladniju i tišu karticu a bome i mnogo lijepšu. Ne da je sad to drasticno tiše i hladnije ali je dovoljno za tih 130kn :) nhf...

Ajde nemoj, nema smisla, vidiš da je ovdje sve sama pamet, još se čudim kaj se to dimi tamo, kad ono to je Mclaren. 

ps. još samo da motor promjene i na konju su, vozači su tu, ako Mečka odradi svoje kako su rekli, eto ih na vrhu opet, veselim se. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 16:23 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

  A gle, to sad ako netko želi ovako ili onako je jedna stvar i nije objektivno, tko kako želi nek si bira.  Kažem samo da Pulse verziji ne fali ništa, nije bučna, ne pregrijava se. To hoće li ti chip radit na 72C ili 75C je potpuno irelevantno zapravo, osim u nekim forumskim prepucavanjima. Tako da bolja kupovina nikako nije objektivno, ali ako ti je ljepša, ili želiš određeni model, onda se tu nema što komentirati. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 18:35 (itomic009).
13 godina
offline
AMD Navi

Ok ljudi puno vam hvala na odgovorima i pojasnjenju. Puno pomaze.

 

Planiram cekati do kraja ponedjeljka da vidim da li budu neki popusti, inace uzimam tu Gaming X u Futura IT, ako stanje jos uvijek bude isto.

 

Sto mislite, postoji li koja sansa da ce RX 5700 XT biti na popustu u Hr? Preferiram GPU uzeti u Hr zbog lakse garancije, osim ako ce vani biti neki jako dobar deal.

 

Mislim da sam skoro odvuko temu u "Vodič za odabir grafičke kartice" , isprike!

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Navi

Pitanje za znalce

 

Zainteresiran sam za kupovinu MSI Radeon RX 5700XT GAMING X ALI se bojim napajanja,tj da če biti problema s mojim napajanjem.

Napajanje u PC-u je Corsair HX520,sada već malo vremešno

Ostatak konfe je i5 3750K 16GB 1 HDD 2 SATA SSD i nešto ventilatora u kučištu.

Trenutno je u njoj gtx1070

 

Konfu za sada ne mislim mjenjati jer nemam osiguran buđet,dakle grafa li ništa

 

Mišljenje ?!

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
wenclino kaže...

Pitanje za znalce

 

Zainteresiran sam za kupovinu MSI Radeon RX 5700XT GAMING X ALI se bojim napajanja,tj da če biti problema s mojim napajanjem.

Napajanje u PC-u je Corsair HX520,sada već malo vremešno

Ostatak konfe je i5 3750K 16GB 1 HDD 2 SATA SSD i nešto ventilatora u kučištu.

Trenutno je u njoj gtx1070

 

Konfu za sada ne mislim mjenjati jer nemam osiguran buđet,dakle grafa li ništa

 

Mišljenje ?!

 

Se ti šališ ili?

 

Procesor ti je preslab i za trenutnu grafičku, a ti biš htio stavljati duplo jaču? Rađe pričekaj i napravi upgrade na barem ryzena 2600 pa onda razmišljaj o jačoj grafici.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

Se ti šališ ili?

 

Procesor ti je preslab i za trenutnu grafičku, a ti biš htio stavljati duplo jaču? Rađe pričekaj i napravi upgrade na barem ryzena 2600 pa onda razmišljaj o jačoj grafici.

Mozda je 4K u pitanju, cca. 50% je jaca, kad se obe clocknu 40%....

13 godina
offline
Re: AMD Navi
wenclino kaže...

Pitanje za znalce

 

Zainteresiran sam za kupovinu MSI Radeon RX 5700XT GAMING X ALI se bojim napajanja,tj da če biti problema s mojim napajanjem.

Napajanje u PC-u je Corsair HX520,sada već malo vremešno

Ostatak konfe je i5 3750K 16GB 1 HDD 2 SATA SSD i nešto ventilatora u kučištu.

Trenutno je u njoj gtx1070

 

Konfu za sada ne mislim mjenjati jer nemam osiguran buđet,dakle grafa li ništa

 

Mišljenje ?!

  Pogotovo ako imaš 1080p monitor, ja sada o grafi ne bi razmišljao jer GTX 1070 pogoni 1080p odlično. Tek ako si na 1440p razmišljaj o grafi, ali prvo ti treba biti na pameti Ryzen 5 3600 i matična, onda grafa. Inače, to napajanje može to držati, ali ako je staro jedno 7 godina (a moglo bi bit), onda bi i to bilo pametno mijenjati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 15:08 (itomic009).
10 godina
offline
AMD Navi

Da se pohvalim dosla je Msi rx 5700xt gaming x kartica je brutalna sve pohvale jedini problem mi je protok zraka u ovom mom kucistu zalman z3+ ako je zatvoreno grafa doslovno zuji i temp skace na 85  u igri tako da cu morati naci rjesenje trenutno je skinut prednji poklopac i radi fino na 73 stupnja racunajuci za nemam niti jednog kulera u kucistu ovo je super

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Pa kupi si za 500 - tinjak kuna propisno kućište i dobro . Ili tako bez stranice.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

u prolazu mi je Red Devil RX 5700 XT, pa sam nabrzaka, koliko sam stigao odvrtio par in game benchmarka

 

nemam trenutno na raspolaganju nista drugo od grafickih osim RTX 2080 Super, ovaj model iz moj pc, pa nije bas za direktnu usporedbu, posudit cu i 2070 Super na par dana, valjda, nadam se, uskoro 

 

Forza 4, Shadow of Tomb Raider, i The Division 2, to su mi trenutno igre koje imam na disku, a da imaju "in game" bench, ostale, tipa Apex, Overwatch, For Honor, GTA V i slicne, nisam stigao, moram ih i skidati i tak, budem jednom

 

uglavnom, konfa je ova iz moj pc, samo je zamjena grafickih, 3 puta odvrtio test svake igre, i izbacio najbolji i najgori "score"

 

nista nije dirano u postavkama niti jedne grafe, sve je kako je "out of the box"

 

jedna opaska na koju trebate obratiti paznju je, preferiram tisinu, zato i imam ovo kuciste, kuciste je "losije" po pitanju airflowa, pa samim time i temperature mogu biti bolje kod nekoga drugoga u kucistu koje ima bolji airflow

 

svi ventilatori (silent wings 3 140mm x2, na ispuhu, i nzxt stock od AiO hladnja na upuhu) su mi na 800 okretaja, "ultra tisina" mode = vece temperature i GPU i CPU

 

nisam za potrebe bencha ovo gore dirao, ostavio sam kako inace koristim racunalo

 

obje graficke su bile stvarno izuzetno tihe tokom bencha, i na uho jedna nije glasnija od druge, obje su "necujne"

 

temperatura amd grafe nije prelazila 76 stupnjeva, pri oko 25 stupnjeva ambijentalne, dok nvidija takoder max 76 stupnjeva, ovo su max temperature tokom konstantog benchanja jedan za drugim 9 puta

 

evo link za rezultate

 

ako imate neku zelju sto i kako isprobati, pisite pa cu probati sve sto mogu, dok je jos ovih par dana kod mene

 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 17:48 (Mitohondri).
Moj PC  
8 0 hvala 7
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Koliko sam izračunao na brzinu, RTX 2080 SUPER je u ovim tvojim testovima brža 25%, 22% i 16% prosječno a skuplja je oko 65% ili više. Dakle, jasno sve oko price/performance omjera.  Svaka čast za trud i malo testova iz prve ruke .

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 18:26 (itomic009).
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Nadopuna informacija

 

 

Radi se o 2560*1440

Proc je na 4.4ghz

O upgrade-u razmišljam samo zato što bi mi nadolplata bila za grafu nekih 1500kn

 

Ništa od drugog upgrade-a,za sada

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 18:45 (wenclino).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

 Koliko sam izračunao na brzinu, RTX 2080 SUPER je u ovim tvojim testovima brža 25%, 22% i 16% prosječno a skuplja je oko 65% ili više. Dakle, jasno sve oko price/performance omjera.  Svaka čast za trud i malo testova iz prve ruke .

 tako nesto da.

 

ugodno sam iznenaden tihim radom grafe, mislio sam da nakon Gainwarda, nikada necu naci graficku koja je tako tiha

 

zaboravio sam napomenuti da je ova "tisina" po OC biosom, nisam probao "silent" mode, mada nema niti potrebe, stvarno je tiha i ovako

 

inace su prijasnje radeonke koje sam imao prilike koristiti bile izuzetno glasnije u usporedbi sa nvidia modelima istog ranga

 

svaka pohvala za "crvenog vraga", jako dobro napravljena graficka 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jucer sam malo napravio izmjene na ventilatorima u kucistu i odvrnio ih malo vise dok igram. 98% vremena je takt na 2010+ MHz, tek na trenutke padne na 1990. Temperatura 70-74 stupnja. Power limit je na +16% (to ni ne znam zasto je tako, mozda sam slucajno ja pomaknuo slider). Kako ga reze, pa to je cudo...

Freak Show Inc.
 
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jucer sam malo napravio izmjene na ventilatorima u kucistu i odvrnio ih malo vise dok igram. 98% vremena je takt na 2010+ MHz, tek na trenutke padne na 1990. Temperatura 70-74 stupnja. Power limit je na +16% (to ni ne znam zasto je tako, mozda sam slucajno ja pomaknuo slider). Kako ga reze, pa to je cudo...

 

Ja se nadam da će izbaciti 5800 ili 5900 i da ću imati para da ju uzmem

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Friday kaže...

Jucer sam malo napravio izmjene na ventilatorima u kucistu i odvrnio ih malo vise dok igram. 98% vremena je takt na 2010+ MHz, tek na trenutke padne na 1990. Temperatura 70-74 stupnja. Power limit je na +16% (to ni ne znam zasto je tako, mozda sam slucajno ja pomaknuo slider). Kako ga reze, pa to je cudo...

 

Ja se nadam da će izbaciti 5800 ili 5900 i da ću imati para da ju uzmem

 

Ja sam u ludilu razmisljao uzeti tko zna sta (npr 2080ti) i sva sreca da sam uzeo ovo. Radi kao metak, prezadovoljan sam (izuzev glupog wattmana koji svako malo resetira postavke)

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD Navi

Za koji tjedan stižu next gen driveri. Navodno će popraviti i neke bugove, ali primarno će donijeti nove fičere.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jel onaj Radeon Live dobar za snimanje gameplaya?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice