AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
ansha kaže...

Zapravo zvuci lose, opet. 40% skuplje od 1660 Super a niti 15% bolje. Plus kakve su ono jeftine sheme da kao odvajaju e-sports igre u posebnu skupinu lol...

 Slažem se ovo je vrlo slab gpu za 2500kn.To je više cijena za nereferentnu Rx5700. Razbahatio se amd u gpu segmentu.

Cudno kako je 5700/5700XT konkurentan a mid i low-end grafe nisu.... 5500 je teska katastrofa pored 1660 Super...

11 godina
online
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Cudno kako je 5700/5700XT konkurentan a mid i low-end grafe nisu.... 5500 je teska katastrofa pored 1660 Super...

ništa čudno, jer 5700/5700xt su konkurentne rtx seriji gdje nevidija naplaćuje premium cijenu za rt hardver kojeg 5700/5700xt nemaju

zamisli 5700xt s dodatnim jezgrama, cijena bi bila jednaka 2070s

 

vidjet ćemo koliko će biti konkurentni kod sljedeće serije ako se pokažu istinitim ove najave o njihovom vlastitom rtx hardveru i pogotovo ako nova serija nevidije bude jeftinija od prošle, što sam također negdje čuo kao navodnu najavu

 

u mid i low klasi nevidija nema rtx premium, pa imaju i više prostora za spuštanje cijena uz i dalje pristojnu zaradu, što je amd-u klasična boljka 

 

15 godina
offline
AMD Navi

 Malo su se opustili ovde od kad su eksplodirali na ryzenu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 16:06 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ma padati će cijene uskoro, uvijek su malo veće po izlasku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 Evo i mene i fizički u ovoj kategoriji. Mislim da ću morat nakon 2 godine reinstalirat winđovse i idemo sve ispočetka. 

 

edit: tko voli Rgb svijetla ima da slini ko bernardinac na ovu         grafu

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 7:35 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Premišljam se između 5700XT i 2070. Radeon mi je bio bez razmisljanja prvi pick, ali kad pogledam cijene, skoro su iste + 5700XT se i više grije. Ima li kakvih špekulacija o padanju cijena u bliskoj buducnosti?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Premišljam se između 5700XT i 2070. Radeon mi je bio bez razmisljanja prvi pick, ali kad pogledam cijene, skoro su iste + 5700XT se i više grije. Ima li kakvih špekulacija o padanju cijena u bliskoj buducnosti?

A da pogledas po redditu koliko ljudi se zali na Navi? Koliko su Ryzeni super, toliko je Navi poluproizvod. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Gledao sam po yt bencheve i tu je sa obicnom 2070. Ne znam ovako za probleme

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
online
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Premišljam se između 5700XT i 2070. Radeon mi je bio bez razmisljanja prvi pick, ali kad pogledam cijene, skoro su iste + 5700XT se i više grije. Ima li kakvih špekulacija o padanju cijena u bliskoj buducnosti?

 To je i mene mučilo dok nisam vidio ovo dole što ansha piše. Rađe ću bit miran i kupit ono što provjerno radi dobro nego riskirat pa da dobijem kurac...  Jedino što nam preostaje je da molimo boga da high end navi donese neke bombastične perfomanse pa da se i na tržištu graf. kartica desi ono što se desilo na CPU tržištu. 

 Ali ja bi na tvom mjestu još malo pričekao sa kupnjom nove grafičke, nešto se navodno šuška da bi nvidia mogla predstaviti ampere u 3/2019 a i tu su neke pizdarije o high end naviju koji rastura 2080ti... Ako ti nije o glavu strpi se - uštedjet ćeš nešto para u najgorem slučaju.

Sve Vas Volim
10 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Premišljam se između 5700XT i 2070. Radeon mi je bio bez razmisljanja prvi pick, ali kad pogledam cijene, skoro su iste + 5700XT se i više grije. Ima li kakvih špekulacija o padanju cijena u bliskoj buducnosti?

 RX 5700 = RTX 2060 Super (tj. RTX 2070). 

 RX 5700XT= RTX 2070 Super.

 

Ne grije se vise ak uzmes normalnu verziju, izbjegavaj Asus Tuf i Mech. Moj odabir bi bio jedne od ovih... Od jeftinijih modela (isto tako jako dobrih) imas Sapphire Pulse, Gigabyte i Red Dragon, od malko skupljih imas Red Devil i Nitro

 

Ansha prica za probleme... Imas post na redditu gdje se prica kolko danas ljudi ima probleme sa driverima, i vecina prica da su imali probleme prvih ~ mjesec dana... Ali ako ti se daje po 1000kn vise za istu RTX 2070 Super, izvoli 

14 godina
offline
AMD Navi

 Evo i mene, ovako: tu je hrpa mogućnosti u Radeon Software i tamo moraš sve posložit. Ima tu i dva biosa - ma svega su oni tu nabacali. Mislim da rx grafe nisu baš plug&play. Iskreno i ja sam jedeno 50x požalio što sam je kupio, al sad buraz je 100% druga priča. Sve fluidno šljaka.

Nisam htio kupit preko njuške rtx jer to je lutrija, a ovoj sada sam ja prvi vlasnik i boli me.

 

 

 edit: a kupio zbog ovog https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 12:13 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 RX 5700 = RTX 2060 Super (tj. RTX 2070). 

 RX 5700XT= RTX 2070 Super.

 je, al' u mudima jedne žene

rx 5700xt je u rangu 2070 obične, superica je poprilično jača - dolje je zbroj perfomansi na preko 20 igara

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 je, al' u mudima jedne žene

rx 5700xt je u rangu 2070 obične, superica je poprilično jača - dolje je zbroj perfomansi na preko 20 igara

 Ajd kad je u tom rangu onda ti pogledaj bencheve na ytu... Cak je i RX 5700 u vecini igara jaca od obicne 2070.

15 godina
offline
AMD Navi

 1440p je 5700xt slabija 6% , na 4K  2070S je još i više jača do 9%

 

5700xt je jednaka običnoj 2070 ili do 9% jača od 2060S

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 12:55 (dery).
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

 je, al' u mudima jedne žene

rx 5700xt je u rangu 2070 obične, superica je poprilično jača - dolje je zbroj perfomansi na preko 20 igara

 Ajd kad je u tom rangu onda ti pogledaj bencheve na ytu... Cak je i RX 5700 u vecini igara jaca od obicne 2070.

 što ću gledat jubito s tko zna kojeg izvora i u kojim uvjetima, evo ti jedan od zadnjih testova s novim driverima na preko 20 igara - link

blizu obične 2070s je tek nasvirana nitro verzija, dok je obična 5700xt 10-ak posto slabija

15 godina
offline
AMD Navi

Ma to je sve podjednako samo treba gledat šta je jeftinije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma to je sve podjednako samo treba gledat šta je jeftinije.

 slažem se, 10 posto je praktično vrlo mala razlika i teško da itko može u praksi reći na kojoj grafi igra bez frapsa

jedino što 2070s ima i dodatni hw kojeg 5700xt nema

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 13:11 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

5700xt je mozda malo sporija ali zato barem vise trosi...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ma to je sve podjednako samo treba gledat šta je jeftinije.

A nije lose i da radi...

11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

5700xt je mozda malo sporija ali zato barem vise trosi...

jel tebi konačno radi zero rpm ili si odustao od borbe?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

5700xt je mozda malo sporija ali zato barem vise trosi...

jel tebi konačno radi zero rpm ili si odustao od borbe?

 

Odustao, pali se svako malo. Isto sranje sa ventilatorima na maticnoj isto. Radi dan-dva-tri i onda se samo resetira. Na grafi rucno ugasim zero RPM samo ako planiram nesto duze vremena raditi za kompom jer me izludi taj zalet svakih minutu-dvije. Ako su slusalice na usima (iz bilo kojeg razloga) onda ignoriram.

Ali da je isti problem i sa grafom i sa maticnom... pa to je cudo!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

5700xt je mozda malo sporija ali zato barem vise trosi...

jel tebi konačno radi zero rpm ili si odustao od borbe?

 

Odustao, pali se svako malo. Isto sranje sa ventilatorima na maticnoj isto. Radi dan-dva-tri i onda se samo resetira. Na grafi rucno ugasim zero RPM samo ako planiram nesto duze vremena raditi za kompom jer me izludi taj zalet svakih minutu-dvije. Ako su slusalice na usima (iz bilo kojeg razloga) onda ignoriram.

Ali da je isti problem i sa grafom i sa maticnom... pa to je cudo!

 Pa ti kupuj premium modele...

 

S Pulse 5700XT nemam takvih problema. XD

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

 Pa ti kupuj premium modele...

 

S Pulse 5700XT nemam takvih problema. XD

 

Buduci je stroj sada udaljen 2020 km od mene - nemam ni ja problem

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

5700xt je mozda malo sporija ali zato barem vise trosi...

jel tebi konačno radi zero rpm ili si odustao od borbe?

 

...jer me izludi taj zalet svakih minutu-dvije...

 auh, meni je to evga g3 napajanje radilo - iz čista mira 750w bi se zapuhalo na max okretaje u faking idle

sve u grobnoj tišini, vent na procu na 250rpm, na grafi ugašeni ventovi cijeli dan ako ne pokrenem kakvu igru, ventovi na kućištu zaustavljeni također u zero rpm modu, a smeće od napajanja svakih par minuta kao helikopter - woooooooosh

izdržao sam četiri dana i vratio ga natrag, uzeo sisu prime i od tada sam miran

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 auh, meni je to evga g3 napajanje radilo - iz čista mira 750w bi se zapuhalo na max okretaje u faking idle

sve u grobnoj tišini, vent na procu na 250rpm, na grafi ugašeni ventovi cijeli dan ako ne pokrenem kakvu igru, ventovi na kućištu zaustavljeni također u zero rpm modu, a smeće od napajanja svakih par minuta kao helikopter - woooooooosh

izdržao sam četiri dana i vratio ga natrag, uzeo sisu prime i od tada sam miran

 Taj isti G3 je tih kada isključiš hybrid fan opciju. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
online
Re: AMD Navi
191x7 kaže...

 Taj isti G3 je tih kada isključiš hybrid fan opciju. 

to sam i sam skužio, no radi te opcije sam ga i uzeo ponajviše da mi ne vuče prašinu bezveze

inače sam imao u to vrijeme gtx 1050ti i non k i5, pa sam računao da će skoro cijelo vrijeme raditi u fanless modu kao što je mnogima bilo sa g2 verzijom i jačim komponentama

no na g3 su sjebali stvar, što sam kasno skužio

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

.

 auh, meni je to evga g3 napajanje radilo - iz čista mira 750w bi se zapuhalo na max okretaje u faking idle

sve u grobnoj tišini, vent na procu na 250rpm, na grafi ugašeni ventovi cijeli dan ako ne pokrenem kakvu igru, ventovi na kućištu zaustavljeni također u zero rpm modu, a smeće od napajanja svakih par minuta kao helikopter - woooooooosh

izdržao sam četiri dana i vratio ga natrag, uzeo sisu prime i od tada sam miran

 

A meni je ovdje ekipa govorila "daj sta izmisljas, mozes misliti sto se grafa malo cuje...". Potrosis hrpu love na ventilatore i hladnjake da bi bila tisina i onda te jedna komponenta jebe ko kretena. To je problem sa driverima jer se postavka iz cista mira resetira. Ono, nije big deal. Ali jebem vam mater ako pricate o 8k sranjima a niste u stanju regulirati ventilatore kako spada.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

jedino što 2070s ima i dodatni hw kojeg 5700xt nema

Hw ? Mislis na onaj RTX ON ? Bas odlicno, kupi grafu od 4500kn da se igra u 60 fpsa (ako i tolko), nema dalje 

4 godine
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

jedino što 2070s ima i dodatni hw kojeg 5700xt nema

Hw ? Mislis na onaj RTX ON ? Bas odlicno, kupi grafu od 4500kn da se igra u 60 fpsa (ako i tolko), nema dalje 

 Ono što RTX 2070S ima su stabilni driveri...RTX je samo dodatni fičer u kompletnom proizvodu... RX 5700 XT je toliko izbagirana sa svojim driverima da je doslovce kao što "Ansha" kaže poluproizvod... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 17:40 (NoDe31).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

jedino što 2070s ima i dodatni hw kojeg 5700xt nema

Hw ? Mislis na onaj RTX ON ? Bas odlicno, kupi grafu od 4500kn da se igra u 60 fpsa (ako i tolko), nema dalje 

RTX je besplatno, razlika u cijeni u odnosu na Navi je jer 2070 radi a 5700XT ne radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice