AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.638.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

 Mene zanima dal su druge verzije tise? npr MSIeva? 

 

  E sad što je za tebe bučno? Moja je full tiha - bolje čujem cpu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

Kao vlasnik xfx5700dd moram rec da je ipak dosta bucna..Ne cuje se onaj ehine coil ili kako se to vrc zove , vec ne znam bas vent kako vrti i zrak kako siba unutra..E sad ja sam poglupio ko racku u zadnjih 5g sto se tice informatike i svega,tako da nisam nista cacko..Kartica je necujna dok ne pokrenem rdr2. E sad dal odmah upali ventove na 100% ne znam al kad izadjem iz igre i i poglem temp gpu bude 78c.. Mene zanima dal su druge verzije tise? npr MSIeva? 

 

Prvo pitanje, kakvo kućište imaš, kakva je ventilacija.

 

Drugo, prije kupnje se gledaju reviewi:

 

https://www.youtube.com/channel/UCI8iQa1hv7oV_Z8D35vVuSg/search?query=5700xt

 

Iako ova tvoja ne bi smijela biti baš toliko glasna i topla, ipak je hladnija od xt modela.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Kuciste stiglo danas fractal G, imam versa h22 samo s jednim fanom.. Recenzija i dan danas slabo ima za xfx , kupljena na crni petak, kao poprilicno nova grafa na trzistu.. Ne znam nekad mi se cini da je full glasna nekad ne, moja stara gtx 1060 gigabyte bila 2x tisa..
jesu ovo prihvatljive temp??

UnderVoltat znam samo tako da odaberem tu opciju u ati app..
R33mba#2892
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Kuciste stiglo danas fractal G, imam versa h22 samo s jednim fanom.. Recenzija i dan danas slabo ima za xfx , kupljena na crni petak, kao poprilicno nova grafa na trzistu.. Ne znam nekad mi se cini da je full glasna nekad ne, moja stara gtx 1060 gigabyte bila 2x tisa..
jesu ovo prihvatljive temp??

UnderVoltat znam samo tako da odaberem tu opciju u ati app..

 Ovo na prvoj slici izgleda super, a na drugoj i ne baš, što je čudno jer im je potrošnja tu negdje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Kuciste stiglo danas fractal G, imam versa h22 samo s jednim fanom.. Recenzija i dan danas slabo ima za xfx , kupljena na crni petak, kao poprilicno nova grafa na trzistu.. Ne znam nekad mi se cini da je full glasna nekad ne, moja stara gtx 1060 gigabyte bila 2x tisa..
jesu ovo prihvatljive temp??

UnderVoltat znam samo tako da odaberem tu opciju u ati app..

 Temperature su ti unutar specifikacija, dakle "normalne", al da su dobre... nisu (gledam 4. sliku di je Overlay nad RDR2 predpostavljam). BTW na toj slici se vidi da ti GPU Throttla (vjerovatno nakon dužeg igranja kada se grafa zagrije)...Tvoja XfXica ima isti dizajn hladnjaka kao i RX 5700 XT THICC II... Ako te zanima zašto su ti temperature ovakve pogledaj video... Uglavnom, previše plastike i loša baza koja čak ni nije aluminijska za VRAM nego nehrđajući čelik...

 

 

Princip ručnog undervolta ti je prilično jednostavan... Otvoriš AMDove drivere, odeš u "Performance", "Tuning", "GPU Tuning Enabled", "Advanced Control Enabled", "Fine Tuning Controls" i igraš se sa najvišim stavkama napona... Dakle vidi koji ti je tvornički napon i spusti za recimo 0.050mv (primjerice sa 1056 na 1006 i pusti nekoliko loopova Heavena, ponavljaš taj postupak spuštanja dok ti se ne sruše driveri, tada malkice digneš napon i pustiš heaven jedno pola sata, ako ti se sruši još malo podigneš napon sve dok ne dobiješ stabilnih pola sata u Heavenu... Ne moraš nužno koristit heaven, možeš i opalit stress test ako želiš...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 20:38 (NoDe31).
10 godina
offline
AMD Navi

Ima netko MSI 5700XT Mech? Zanimam se oko te kartice, ali me zanima jel ima kakvih problema i kako rade novi driveri na kraju itd.?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Ima netko MSI 5700XT Mech? Zanimam se oko te kartice, ali me zanima jel ima kakvih problema i kako rade novi driveri na kraju itd.?

 Imaš tu review:

 

 

Užas, gora od referentne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Vidim da je glasna, mislim da ce onda bit Sapphire pulse.

Dvoumim se između tog i RTX 2070, ali vidim da se 2070 nije baš proslavio performansama + Ray tracing na svemu ispod 2080ti je slab (osim ako racunamo onu super cut down verziju RT u bfu ili minecraft, quake 2 i takve šeme).
Jedino me još brinu ti navodni driver problemi kod radeona

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...


Jedino me još brinu ti navodni driver problemi kod radeona

 samo reci uzas. Nije kod svakoga koliko vidim po netu, ima ljudi sve sljaka nikakvi problem ali ipak velika vecina se bori i muci stim problemom i ja isto tako svaki dan BS, crasha radeon adrenaline i tak da nebude dosadno 

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nevjerojatno mi je kako nakon toliko vremena imaju takav problem. Želim prec na AMD jer mi se perf. cine sasvim solidne, ali da mi screena kartica od 3500kn nope.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Prvo vidi tko pise i kada pise da mu se javlja black screen ili koji vec problem. Onda, ako je nedavni problem citaj koje drivere osoba ima, koji Win update, koji BIOS update i je li osoba cula za DDU. Onda ces vidit da vecina nista od toga ne pise, ali se vole pohvalit problemima, iako grafu imaju vjerojatno manje od tjedan dana. Budi malo objektivan prije bashanja. E da, ima i opcija za iskljucit PCIE4, tj. da grafa radi samo na PCIE3 sto isto pomaze. Evo koristan video koji ukljucuje sve to:

4 godine
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Prvo vidi tko pise i kada pise da mu se javlja black screen ili koji vec problem. Onda, ako je nedavni problem citaj koje drivere osoba ima, koji Win update, koji BIOS update i je li osoba cula za DDU. Onda ces vidit da vecina nista od toga ne pise, ali se vole pohvalit problemima, iako grafu imaju vjerojatno manje od tjedan dana. Budi malo objektivan prije bashanja. E da, ima i opcija za iskljucit PCIE4, tj. da grafa radi samo na PCIE3 sto isto pomaze. Evo koristan video koji ukljucuje sve to:

 I onda dolje video "How to Fix all problems"... Kao grafička nema problema sa ničime, a hrpa tuttoriala na youtubeu kako rješiti "problem", to je ta logika AMDovih fanova... LoL...  Ajd ovi zdanji driveri su im čak ok, bar kod mene, za sada...

 

BTW fičo nije ti grafička ženska pa da ni nakon 10 godina života sa njom ne znaš što se skriva u njenoj glavi... Ja sam ju prvi dan raskopao na djelove i zmjenio pastu i padove, nije mi za to trebalo nekoliko godina treninga sa tom grafom... Uzmeš odvijać i kreneš, simple as that... Sa driverima ista stvar... Skineš i instaliraš... DDU? To je stvarno kvantna fizika, nije da ti sve piše kad ga otvoriš, al ok.. Mada ovo kak si ti napisao, netko bi mogao zaključit da ti imaš  nekoliko sati pripreme samo za instalaciju grafičke kartice... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 18:17 (NoDe31).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ja se dvoumim RX 5700 ili 2060super. Do sad sam bio na NVIDIA karticama ali ova RX 5700 djeluje zanimljivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 11:56 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Navi
PlayMaker10 kaže...

Ja se dvoumim RX 5700 ili 2060super. Do sad sam bio na NVIDI-a karticama ali ova RX 5700 djeluje zanimljivo.

 RX 5700 sa dobrim coolerom i dual BIOSom = Flash BIOSa XTice i imaš mnogo bolju stvar...  

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 18:01 (NoDe31).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

NoDe31

Da, how to fix problem jer ima ljudi koji citaju forum, nemaju account i mozda pomisle da je navi smece jer se tu pise o black screenovima. Logika foruma je rjesit eventualne probleme da, o kakvom fanboyismu pricas. Naravno da na YT tech kanalima ima hrpa tutoriala za fixat Navi jer je aktualna tema pa zasto ne monetizirat takvo sto. Linkao sam ovog lika jer je kratak, jasan i saljiv..

4 godine
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

NoDe31

Da, how to fix problem jer ima ljudi koji citaju forum, nemaju account i mozda pomisle da je navi smece jer se tu pise o black screenovima. Logika foruma je rjesit eventualne probleme da, o kakvom fanboyismu pricas. Naravno da na YT tech kanalima ima hrpa tutoriala za fixat Navi jer je aktualna tema pa zasto ne monetizirat takvo sto. Linkao sam ovog lika jer je kratak, jasan i saljiv..

 "Known Issues" 

  • Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay."

 

Odma prvi na listi... LoL.... DDU pa čak ni reinstal windowsa ne uklanjaju bug u driveru... To bi bar trebao znati... ;)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 18:19 (NoDe31).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Vidim da oni koji imaju RX5700XT mrače žešće (po netu, a i tu na forumu), štite ugl. oni koji imaju radeon ali ne tu graficku. No vidim na YT i sa novim driverima (2020.) i dalje crashanje, "undervoltaj gpu", random graficki glitchevi po ekranu tipa desni klik na desktop i samo prazan sivi blok, tekst se pojavi tek kad hoveras preko mjesta di treba bit, random drop fpsa, crashanje drivera etc.

Ne uljeva bas motivaciju za kupnjom, a stvarno želim jer vidim da je jaca od obicne 2070. Ali takav rizik bas ubije volju, nije mi baš doc doma sjest i onda se zezat s driverima i postavkama, pregrmio bi to da taj problem nije bio i prije godinu dana sa adrenalineom, i isti response je bio "radimo na tome" i nikad nista.

Battlelog: D3lBoy-00
4 godine
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Vidim da oni koji imaju RX5700XT mrače žešće (po netu, a i tu na forumu), štite ugl. oni koji imaju radeon ali ne tu graficku. No vidim na YT i sa novim driverima (2020.) i dalje crashanje, "undervoltaj gpu", random graficki glitchevi po ekranu tipa desni klik na desktop i samo prazan sivi blok, tekst se pojavi tek kad hoveras preko mjesta di treba bit, random drop fpsa, crashanje drivera etc.

Ne uljeva bas motivaciju za kupnjom, a stvarno želim jer vidim da je jaca od obicne 2070. Ali takav rizik bas ubije volju, nije mi baš doc doma sjest i onda se zezat s driverima i postavkama, pregrmio bi to da taj problem nije bio i prije godinu dana sa adrenalineom, i isti response je bio "radimo na tome" i nikad nista.

 Ja sa 2020 nemam za sad nikakvih problema... Imao sam sa zadnje tri revizije od 19.12.1 do 19.12.3... Ili bi bacalo BS, il ne bi radio FreeSync, il bi mi vračalo sve na tvorničke postavke kak driverima prdne... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 18:31 (NoDe31).
16 godina
offline
AMD Navi

Uzeo sam RX 5700 kod izlaska i imo sam jedan black screen i problem sa uključenim FreeSyncom!

No nakon desetak dana driveri su riješili taj problem i nemam apsolutno niti jedan problem sa karticom, black screenovima i slično.

Sada će me netko vjerovatno htjeti uvjerit da imam probleme jer eto, reddit bruji...

Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Uzeo sam RX 5700 kod izlaska i imo sam jedan black screen i problem sa uključenim FreeSyncom!

No nakon desetak dana driveri su riješili taj problem i nemam apsolutno niti jedan problem sa karticom, black screenovima i slično.

Sada će me netko vjerovatno htjeti uvjerit da imam probleme jer eto, reddit bruji...

 Zašto bi te netko uvjerio da imaš problema ako si već sam priznao da si imao problema i to baš sa onima o kojima "reddit" i AMDov službeni forum (a i Bugov) bruje?...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 18:40 (NoDe31).
16 godina
offline
AMD Navi

Imao sam sve te probleme dok nisam jednostavno u biosu ugasio XMP. Memorija radi na 2666 umjesto 3200 ali više nema ni problema buđenja iz sleepa, nema black screenova, nema BSOD-a.

Isto mi se događalo i s starom grafom, sve upućuje na grafu a ono nevaljal XMP.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi

NoDe31

Znam da ne uklanjanju bug na driveru, ali ima ekipe koja ne zna sta je DDU. Ne mislim na ovaj mali dio ljudi na forumu. Uglavnom, s obzirom da imas X570, jesi namjestio da ti grafa radi na PCIE3 ili si ostavio "auto" u BIOSu? Citam da neki proizvodjaci ploca s updateom BIOSa disableaju PCIE4 radi 5700 grafi, makar moze bit da je AMD i to rjesio s novim driverima. Nisam citao logove posto nemam grafu.

 

Lijepo je vidjet da driveri kakvi got bili rjesavaju probleme, ako nista dio po dio. 

14 godina
offline
AMD Navi

 Ja nemam problema sa svojom grafom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

NoDe31

Znam da ne uklanjanju bug na driveru, ali ima ekipe koja ne zna sta je DDU. Ne mislim na ovaj mali dio ljudi na forumu. Uglavnom, s obzirom da imas X570, jesi namjestio da ti grafa radi na PCIE3 ili si ostavio "auto" u BIOSu? Citam da neki proizvodjaci ploca s updateom BIOSa disableaju PCIE4 radi 5700 grafi, makar moze bit da je AMD i to rjesio s novim driverima. Nisam citao logove posto nemam grafu.

 

Lijepo je vidjet da driveri kakvi got bili rjesavaju probleme, ako nista dio po dio. 

Koristim PCI-E 3 od prvog dana jer sam čitao o tome i odma u BIOSu prebacio ručno na treču generaciju, a sad sam iskreno previše ljen stavit na 4 i vidit dal radi, ionako nema utjecaj na performanse... Moji problemi idu ovako...19.12.2 ne radi FreeSync, DDU i rollback na 19.12.1... Na tome mi je bacalo tu i tamo "BS"... 19.2.3 sam preskočio i sad sa 2020 je sve ok... 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Iskreno imao sam ideju i Hackintosh napravit čisto da se naviknem malo na njega pa bi kasnije pravi MacBook uzeo, na žalost NVIDIA kartice ne rade radi podrške, a ova 5700 me privlači i ukupno za mene bi bilo 200 kn (Pulse model) jeftinija u odnosu ma 2060 Super (Asus Dual) ali ta nestabilnost koju neki spominju mi je rizik radi posla, radi neke projekte i bitno mi je stabilno računalo. Nisam pametan, grafa mi treba radi 1440p igranja. Probat ću posudit od nekog 5700 čisto da vidim, zadnja Radeonka koju sam koristio bila je RX 480 4GB i to neko kratko vrijeme.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
PlayMaker10 kaže...

Iskreno imao sam ideju i Hackintosh napravit čisto da se naviknem malo na njega pa bi kasnije pravi MacBook uzeo, na žalost NVIDIA kartice ne rade radi podrške, a ova 5700 me privlači i ukupno za mene bi bilo 200 kn (Pulse model) jeftinija u odnosu ma 2060 Super (Asus Dual) ali ta nestabilnost koju neki spominju mi je rizik radi posla, radi neke projekte i bitno mi je stabilno računalo. Nisam pametan, grafa mi treba radi 1440p igranja. Probat ću posudit od nekog 5700 čisto da vidim, zadnja Radeonka koju sam koristio bila je RX 480 4GB i to neko kratko vrijeme.

 Mislim da ti je najbolje narucit grafu preko neta, a onda imas fore 2 tjedna da vidis kak se ponasa. Ako ti se ne dopada i ak se rusi mozes ju vratit u ducan...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 13:44 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
PlayMaker10 kaže...

Iskreno imao sam ideju i Hackintosh napravit čisto da se naviknem malo na njega pa bi kasnije pravi MacBook uzeo, na žalost NVIDIA kartice ne rade radi podrške, a ova 5700 me privlači i ukupno za mene bi bilo 200 kn (Pulse model) jeftinija u odnosu ma 2060 Super (Asus Dual) ali ta nestabilnost koju neki spominju mi je rizik radi posla, radi neke projekte i bitno mi je stabilno računalo. Nisam pametan, grafa mi treba radi 1440p igranja. Probat ću posudit od nekog 5700 čisto da vidim, zadnja Radeonka koju sam koristio bila je RX 480 4GB i to neko kratko vrijeme.

Ista stvar kod mene, ne mogu sam tako pustit da mi se crasha na random, pa makar to bilo jednom u mj. dana. Jednostavno su to preveliki novci za takve zavrzlame.

Mislio sam uzet 5700XT pa ako se crasha vratiti, ali to je onda malo shupacki jer nije shop kriv sto amd ne zna pisat drivere + tko zna jel bi prihvatili povrat nakon određenog vremena dok se problemi manifestiraju, jer graficka je hardwareski ispravna.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...
PlayMaker10 kaže...

Iskreno imao sam ideju i Hackintosh napravit čisto da se naviknem malo na njega pa bi kasnije pravi MacBook uzeo, na žalost NVIDIA kartice ne rade radi podrške, a ova 5700 me privlači i ukupno za mene bi bilo 200 kn (Pulse model) jeftinija u odnosu ma 2060 Super (Asus Dual) ali ta nestabilnost koju neki spominju mi je rizik radi posla, radi neke projekte i bitno mi je stabilno računalo. Nisam pametan, grafa mi treba radi 1440p igranja. Probat ću posudit od nekog 5700 čisto da vidim, zadnja Radeonka koju sam koristio bila je RX 480 4GB i to neko kratko vrijeme.

Ista stvar kod mene, ne mogu sam tako pustit da mi se crasha na random, pa makar to bilo jednom u mj. dana. Jednostavno su to preveliki novci za takve zavrzlame.

Mislio sam uzet 5700XT pa ako se crasha vratiti, ali to je onda malo shupacki jer nije shop kriv sto amd ne zna pisat drivere + tko zna jel bi prihvatili povrat nakon određenog vremena dok se problemi manifestiraju, jer graficka je hardwareski ispravna.

 Vidjet ću ako netko od prijatelja ima Radeonku ako ne provjerit ću sa trgovinom taj dio ako primaju grafe nazad. Objasnit ću situaciju :D

10 godina
offline
Re: AMD Navi
PlayMaker10 kaže...

 Vidjet ću ako netko od prijatelja ima Radeonku ako ne provjerit ću sa trgovinom taj dio ako primaju grafe nazad. Objasnit ću situaciju :D

Nema tu "ako", to je zakon i moraju ga postivat 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Vidjet ću ako netko od prijatelja ima Radeonku ako ne provjerit ću sa trgovinom taj dio ako primaju grafe nazad. Objasnit ću situaciju :D

Nema tu "ako", to je zakon i moraju ga postivat 

 Ići ću na opciju preko trgovine, fizički u dućan, tad nema zakona da "moraju" zamijenit. Ali sam stalni kupac pa vjerujem da neću imat problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 14:18 (PlayMaker10).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice