AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
AMD Navi

Potpuni promašaj od kartica ali potpuni razlika minimalna gore dolje a cijene gotovo kao i rtx ice a podrzavaju kao neku metodu raytracinga sto i dalje nije kao kod zelenih. 

High end kartice nisu predstavili zanimljivo,  uveliko sam  očekivao da hoće. Nisam fan ni jedne niti druge strane ali ocekivao sam vise od AMD a.

Ovo je samo moje osobno mišljenje tako da ne bih zelio da se netko uvrijedi. 

Bero
Moj PC  
1 5 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Potpuni promašaj od kartica ali potpuni razlika minimalna gore dolje a cijene gotovo kao i rtx ice a podrzavaju kao neku metodu raytracinga sto i dalje nije kao kod zelenih. 

High end kartice nisu predstavili zanimljivo,  uveliko sam  očekivao da hoće. Nisam fan ni jedne niti druge strane ali ocekivao sam vise od AMD a.

Ovo je samo moje osobno mišljenje tako da ne bih zelio da se netko uvrijedi. 

 zasto promasaj..cekaj da vendori pocnu sa aftermarket coolerima vjerujem da ce ova 5700xt kasnije derati na nivou 2080 radeon7...

ja sam jedino razocaran sa cijenom jel sam se toplo nadao tom rangu za 250 i 350 eura a ne 400 i 500  onda bi ovo bilo pre OP za vjerovati a ovako nije bas da je promasaj dok neizadju aftermarket kartice jel neznam sto je AMD-u da jos tjera ovaj nacin hladjenja kad je i od zelenih odbacen

10 godina
online
AMD Navi

Hajde performanse su ajmo reći relativno uredu ako je tako kako je prikazano ali ne za ove novce i bojim se da će i opet biti grijalice koje povuku poprilično struje. Zanimljivo je isto sto svaki puta sto se gaminga tiče kad kartice izađu kad se izbaci koji video performanse su nize nesto.

U pravilu rx 580 kartica je trebala biti u rangu 1070 ili malo slabija nakraju je ispalo da je konkurent 1060. Bit da i amd  se ugledava na nvidiu sto bi u pravilu imalo logike zasto bi oni manje zaradili. Cijene nisu za komentirati prevelike su za ono sta dobijes. 

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Nažalost AMD nema snage (novaca) da se uspješno bori na 2 fronta.

Više su se fokusirali na Ryzen te su na cpu segmentu napravili odličan pomak (hvala bogu), Nvidia je jednostavno za jedno koplje bolja i to je činjenica.

Možda se AMD bude kasnije malo više razvio ako uloži više novaca u razvoj grafičkih čipova...a mogli bi kad se skupi lova od prodaje Ryzena i PS5 :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 12:38 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
evincar kaže...

Nažalost AMD nema snage (novaca) da se uspješno bori na 2 fronta.

Više su se fokusirali na Ryzen te su na cpu segmentu napravili odličan pomak (hvala bogu), Nvidia je jednostavno za jedno koplje bolja i to je činjenica.

Možda se AMD bude kasnije malo više razvio ako uloži više novaca u razvoj grafičkih čipova...a mogli bi kad se skupi lova od prodaje Ryzena i PS5 :)

 tako je! AMD je tvrtka u kojoj rade jedno cca 10tak tisuca ljudi naspram intelovih jedno 100 tisuca...lisa su je vrhunski inzinjer i ceo i jedini uz zelenog J.H. huanga koji su doktori inzninjeri i ceo u jednom...

vjerojatno bi AMD otpao skroz da ta zena nije dosla..i pogledaj sada AMD ima prste u svim segmentima informatike od clouda do mobitela(sa samsungom imaju dogovor sada) i ogromno je to trziste za AMD ja mislim trenutno...ako im ide biznis dobro ko zadnje 2 godine tko zna sta ce biti ako otvore nova istrazivacke centre nove individualce, mozda je ovo pocetak jedne tvrtke koja ce preuzeti cijelo trziste na jedno 10-15 godina dokle god je lisa tu AMD ce rasti i rasti a konkurencija vec sada budite sigurni mozda imaju asa u rukavu, ali se itekako boje te zene 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

I ja sam poprilicno razocaran cijenama, kasne 10 mj i onda stave ovakve cijene.... nvidia se bar moze pravdat da su potrosili dobar dio novca na one ray tracing jezgre, i u to vrijeme nisu imali konkurenciju. S ovakvim cijenama nvidia ce i dalje debelo dominirati jer je brend u svijetu pc gaminga i imaju puno bolju suradnju s developerima igara.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

I ja sam poprilicno razocaran cijenama, kasne 10 mj i onda stave ovakve cijene.... nvidia se bar moze pravdat da su potrosili dobar dio novca na one ray tracing jezgre, i u to vrijeme nisu imali konkurenciju. S ovakvim cijenama nvidia ce i dalje debelo dominirati jer je brend u svijetu pc gaminga i imaju puno bolju suradnju s developerima igara.

Sa žutilom trenutno moš samo cipele obrisat, u realnoj praksi to je i dalje beskorisno.Dakle Nevidija je u dosadi nabacila tehnikalije od kojih nema koristi, baš super i to sad treba platit znatno više love.

 

Ako ja dobro vidim, "AMD+Radeon Navi in game image sharpening"posral se na Nevidija DLSS".Kolko ja pratim, ovo zeleno je Nevidija isticala kao bitne prednosti fučkaj ga sad.

 

 
 
 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 16:47 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Shockwave kaže...

I ja sam poprilicno razocaran cijenama, kasne 10 mj i onda stave ovakve cijene.... nvidia se bar moze pravdat da su potrosili dobar dio novca na one ray tracing jezgre, i u to vrijeme nisu imali konkurenciju. S ovakvim cijenama nvidia ce i dalje debelo dominirati jer je brend u svijetu pc gaminga i imaju puno bolju suradnju s developerima igara.

Sa žutilom trenutno moš samo cipele obrisat, u realnoj praksi to je i dalje beskorisno.Dakle Nevidija je u dosadi nabacila tehnikalije od kojih nema koristi, baš super i to sad treba platit znatno više love.

 

Ako ja dobro vidim, "AMD+Radeon Navi in game image sharpening"posral se na Nevidija DLSS".Kolko ja pratim, ovo zeleno je Nevidija isticala kao bitne prednosti fučkaj ga sad.

 

   

 

 

 

 Kako god svima je jasno da ce uz ovakve cijene nvidia i dalje dominirati, a vjerojatno ce zeleni jos malo i sniziti cijene rtx 2070 pa je jasno tko tu dobiva bitku, nazalost....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Sa žutilom trenutno moš samo cipele obrisat, u realnoj praksi to je i dalje beskorisno.Dakle Nevidija je u dosadi nabacila tehnikalije od kojih nema koristi, baš super i to sad treba platit znatno više love.

 

Reci to ekipi koja koristi gpu render engine i koji kupuju RTX-ice na vagone jer metu pod sa svime ostalim, upravo zbog RT jezgri...

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

 

 

 Kako god svima je jasno da ce uz ovakve cijene nvidia i dalje dominirati, a vjerojatno ce zeleni jos malo i sniziti cijene rtx 2070 pa je jasno tko tu dobiva bitku, nazalost....

Neče Nvidia dominirat još dugo, realno još im je ostalo prilično malo vremena dok na GPU polju ne završe kao Intel sa procesorima.

 

Nevidija osim PC gejminga nema ništa drugo, ili dominiraju samo u high end Desktop grafama a ostalo šipak.Od Google Stadia i Mikrosoftič sličnog rješenja, tu su več popušili ali toga nisu svjesni.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=311&jumpto=5877831&sort=asc&view=flat

 

Imaj u vidu, da Ameri dizajniraju buduči najači supercomputer baziran kompletno na AMD CPU/GPU hardveru.CPU dio je serverski Milan Zen 3, a GPU nisam siguran jel određena varijanta VEGA grafe ili neko novo buduče rješenje.

 

"Intel gejming grafe", to je prvenstveno udarac na Nevidija stranu pod uvjetom da Intel opet ne odustane i od toga.

 

AMD se širi na sve strane, i to zato jer su potencijalni kupci vidjeli sve na papiru kaj se nudi.AMD nudi kompletan paket, i to daleko uloženo-dobiveno najbolji CPU/GPU paket za razne naručitelje ili potrebe.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 0:35 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

https://wccftech.com/exclusive-nvidias-super-gpus-unleashing-monsters/  Neće dugo trajati Navi veselje izgleda...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

Kako šamaraju ove koji su npr. nedavno kupiti postojeće RTX kartice, sada praktički budeš mogao kupiti jači model po cijeni slabijega

ili uštedjeti dosta novaca pri kupovini postojećeg modela.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
Shockwave kaže...

Kako šamaraju ove koji su npr. nedavno kupiti postojeće RTX kartice, sada praktički budeš mogao kupiti jači model po cijeni slabijega

ili uštedjeti dosta novaca pri kupovini postojećeg modela.

A tek gsync monitori?, šamaraju oni ništa slabije od Intela.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 21:31 (Shockwave).
14 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A tek Gpp koji bi se sigurno dogodio da nije bilo intervencija... Never forget.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Tu ide ona stara - dok ima ovaca, biti ce i vune .

Ali dobro, ako ce biti istina. Nisam namjeravao mijenjati grafu, ali, ako padnu cijene postojecih rtx-ica razmisliti cemo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...

Kako šamaraju ove koji su npr. nedavno kupiti postojeće RTX kartice, sada praktički budeš mogao kupiti jači model po cijeni slabijega

ili uštedjeti dosta novaca pri kupovini postojećeg modela.

 Dobro, kako je to šamaranje? Kaj, ljudi koji su kupili neki auto i onda je proizvođač spustio cijenu za 5 tisuća eura su isto popušili? Cijena je u jednom trenutku kakva je. Ako ti ne odgovara ne moraš kupiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

evo ipak se cini da je navi skroz nova arhiktetura a ne updatean GCN

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 11:25 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

steta sto su ostavili vrs u verziji dva .. navi 20 

ah cekacemo proljece 

 

inace nvidia nemoze dalje s gpu zbog tog je i krenula na asic  tj ray 

amd patentirao  intel se prebacio s dx11 nvidia teh na dx12+ amd tech 

darpa platila masno amdu i intelu da izrade buduci super comp 

i ljudi e cude zasto je nvidia potrosila sve do zadnje pare da kupe mulinex il kako se vec zove 

to im je jedini izlaz da opstanu u buducnosti 

gpgpu su doslovno isterani zbog proklestva 

konzole isto 

mobile zbog tog i nesposobnosti 

sad jos cackaju na dx11 a sa sljedecom gen konzola nvidia je u gamingu 0 

vec od keplera nemaju async a sljedece gen konzole budu ubacile i smart async sto je byby nvidia 

jer vise nece moci emulirati to u cudi je cuda koristi gpgpu .. 

mislim da je ovo pred posljednji kolac u grimzivu prokletu nvidiu 

navi 20 ce biti posljednji a chipleti kad amd razvije taj famozni glu na 7 euv 

koji je biti u stanju pospajati gpu chiplete s cpu u soc  i ubiti nvidiu 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
gumenikos kaže...

steta sto su ostavili vrs u verziji dva .. navi 20 

ah cekacemo proljece 

 

inace nvidia nemoze dalje s gpu zbog tog je i krenula na asic  tj ray 

amd patentirao  intel se prebacio s dx11 nvidia teh na dx12+ amd tech 

darpa platila masno amdu i intelu da izrade buduci super comp 

i ljudi e cude zasto je nvidia potrosila sve do zadnje pare da kupe mulinex il kako se vec zove 

to im je jedini izlaz da opstanu u buducnosti 

gpgpu su doslovno isterani zbog proklestva 

konzole isto 

mobile zbog tog i nesposobnosti 

sad jos cackaju na dx11 a sa sljedecom gen konzola nvidia je u gamingu 0 

vec od keplera nemaju async a sljedece gen konzole budu ubacile i smart async sto je byby nvidia 

jer vise nece moci emulirati to u cudi je cuda koristi gpgpu .. 

mislim da je ovo pred posljednji kolac u grimzivu prokletu nvidiu 

navi 20 ce biti posljednji a chipleti kad amd razvije taj famozni glu na 7 euv 

koji je biti u stanju pospajati gpu chiplete s cpu u soc  i ubiti nvidiu 

 

 pa zar nije ryzen 3 gen sada vec chiplet chip? a njihovi apu-i su vec na dobrom putu jaci od nekih nvidia integ.grafa cak..

to je tzo sto velis..AMD je ulozio sve u buducnost i inovacije a intel i NVIDIA(raj tracing) samo prodaju maglu kome nikom netreba i nije trazio po kakvim cijenama?

ajde da se Nvidija nije usrala bi k radili novi die za 2080ti znaju da dolazi taj navi 20 a ova linija jos nije ni vanka XD...

sljedeci samsung s modeli dolazice vjv za nekom navi arhikteturom jel je samsung poptisao financiranje istog...(sto znaci da postoje i novci i planovi vec sada za energetsku efikasnost) nece mobiteli vrtiti nesto da ode baterija za 2 sata...

lisa su je sigurno stavila industriju na glavu i vise puta je rekla da je to velika industrija s piuno grana i ima mjesta za sve..samo sto mi se cini da ce ona sa amd-OM SVE POHVATATI jel ovi nekako sjede u cosku i cekaju nesto ?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 11:55 (HCgamingCRO).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Evo i adoredtv popljuvao Navi, kaže da nema nikakve šanse protiv Nvidie. Osigurali su si konzole pa im se hebe za gpu pc segment.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 22:34 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Shockwave kaže...

Evo i adoredtv popljuvao Navi, kaže da nema nikakve šanse protiv Nvidie. Osigurali su si konzole pa im se hebe za gpu pc segment.

Nema od konzola love... Da ima, bila bi nvidija unutra...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Evo i adoredtv popljuvao Navi, kaže da nema nikakve šanse protiv Nvidie. Osigurali su si konzole pa im se hebe za gpu pc segment.

Nema od konzola love... Da ima, bila bi nvidija unutra...

  Hau jes no. Nvidija je drekec u zastupljenosti kod igranja naspram amd-a baš radi konzola.Konzole rulaju,a pogotovo nadolazeće će da rasturaju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 0:15 (dery).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

S obzirom da će nove konzole koristiti Navi, kako će se to odraziti na pc verziju grafičke, tj hoće li igre bolje raditi i biti bolje optimizirane prilikom porta na pc?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Evo i adoredtv popljuvao Navi, kaže da nema nikakve šanse protiv Nvidie. Osigurali su si konzole pa im se hebe za gpu pc segment.

Nema od konzola love... Da ima, bila bi nvidija unutra...

  Hau jes no. Nvidija je drekec u zastupljenosti kod igranja naspram amd-a baš radi konzola.Konzole rulaju,a pogotovo nadolazeće će da rasturaju.

Zastupljeni su zbog konzola, da, al tu nema love. Microsoft i Sony im placaju sicu...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Evo i adoredtv popljuvao Navi, kaže da nema nikakve šanse protiv Nvidie. Osigurali su si konzole pa im se hebe za gpu pc segment.

Nema od konzola love... Da ima, bila bi nvidija unutra...

  Hau jes no. Nvidija je drekec u zastupljenosti kod igranja naspram amd-a baš radi konzola.Konzole rulaju,a pogotovo nadolazeće će da rasturaju.

konzole su SoC a ne CPU + dGPU

 

prodaja SoC-a Sony-u i Microsoft-u nije ni jedna trecina prometa AMD-a

 

CPU i dGPU im je "core" business i u banani su sto vise gube u oba segmenta

 

btw GPU market share na desktop PC trzistu u prilogu

13 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema tu love, AMD tu radi ko Caritas. Hmhm, or no, ima tu love. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Nema tu love, AMD tu radi ko Caritas. Hmhm, or no, ima tu love. 

Naravno da ima, al kad imas konkurentne cpu/gpu-ove, onda se na prodaju toga fokusiras jer je tu marza puno veca.  

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
itomic009 kaže...

Nema tu love, AMD tu radi ko Caritas. Hmhm, or no, ima tu love. 

Naravno da ima, al kad imas konkurentne cpu/gpu-ove, onda se na prodaju toga fokusiras jer je tu marza puno veca.  

How, yes, no... ne kužim, uglavnom pričaš pametne stvari, al ovo je glupost. Kod diskretnih GPU najviše zarađuju partneri i trgovci, nVidia i AMD dobivaju više-manje fiksni udio u svakom prodanom chipu, bez ikakve garancije koliko će proizvedenih chipova zaista biti prodano (znali su im se vraćat na deseci tisuća neprodanih). Zarada po chipu je fiksna, kako je dogovoreno sa Sonyem i Microsoftom od strane ATIa, a sve konzole se prodaju u multimilijunskim (do sada preko sto miliona konzola od kako je ATI dobio obje) i tu im je više-manje stalni priljev sredstava koji će se samo nastaviti budući su dobili i slijedeću generaciju - NIKAD nemaju gubitaka i ne tuku se ni sa kim, nema rata cijenama, kako je dogovoreno tako zarađuju i imaju finu projekciju prihoda od toga.

 

Reć kako tu nema love je dvostruka glupost, prvo zato što ima love, drugo tko god vodi firmu neku zna koliko su bitni ti "predvidljivi prihodi" - ovakav siguran prihod ti omogučuje i financira sve ostalo jer ZNAŠ koliko ćeš novaca dobiti u slijedećih X godina, a sav rizik je na Sonyu, odnosno Microsoftu - koliko će ONI gubiti na prodanoj konzoli u kojem razdoblju. Jer oni GUBE novac na svakoj  konzoli, a financiraju te gubitke od prodaje igara.

 

Kako god mali novac misliš da dobivaju, u plusu su, predvidljivom plusu i stabilan im je prihod od toga. Dobrim dijelom je Ryzen i noviji Navi program nastao i zbog činjenice da su dobili prošlu generaciju konzola i konačno su mogli stabilizirat dugove i financirat razvoj. Koliko ja vidim vrlo im dobro ide trenutno sa predikcijom rasta kakvu nisu mogli sanjati prije cca 8-9 godina kad se odlučivalo o novom chipu za nove generacije konzola.

 

Ja ću samo reć, ATI može zarađivat 10$ po prodanoj konzoli (ne prodavat chip za 10$ već imat 10$ zarade po konzoli - i realno zarađuju više, ali neka) , samo PS4 je PRODAN oko 100 mil primjeraka, neka je XBOX upola manje, to je milijarda i pol dolara ZARADE samo od konzola. OK, vani je to 5-6 godina skoro, pa godišnje parsto miliona, ali kao što sam rekao, stabilan plus.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 15:16 (Rhodin).
15 godina
offline
AMD Navi

U bf5 jaka ko 2080. Ako bude tako onda je to dobra grafa skroz, a obična 5700 bi onda trebala bit ko 2070 u toj igri. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
ansha kaže...
itomic009 kaže...

Nema tu love, AMD tu radi ko Caritas. Hmhm, or no, ima tu love. 

Naravno da ima, al kad imas konkurentne cpu/gpu-ove, onda se na prodaju toga fokusiras jer je tu marza puno veca.  

 

 

Ja ću samo reć, ATI može zarađivat 10$ po prodanoj konzoli (ne prodavat chip za 10$ već imat 10$ zarade po konzoli - i realno zarađuju više, ali neka) , samo PS4 je PRODAN oko 100 mil primjeraka, neka je XBOX upola manje, to je milijarda i pol dolara ZARADE samo od konzola. OK, vani je to 5-6 godina skoro, pa godišnje parsto miliona, ali kao što sam rekao, stabilan plus.

 Switch je u dosluhu s zelenima a prodan je u enormnom broju tako da poprilicno ponistava ovu zaradu na konzolama s strane AMD-a,

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice