AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 428.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Vega

Ili ko ja, Mazdu 2 iz 2004...

 

Sad ide Vega, a ide i rega...

 

**pazi rimu**

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Vega
DarthMarkus kaže...

Ili ko ja, Mazdu 2 iz 2004...

 

Sad ide Vega, a ide i rega...

 

**pazi rimu**

 meni rega 01.03 dakle isto uskoro, javi se meni za osiguranje :)

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

jbte ja sam vec zaboravio da si ti imao gtx980ti, lol, sebe smatram covjekom bez granica sto se tice trosenja love na hw(kad je imam) ali ti si jos 10xgori od mene..odi se ljecilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

jbte ja sam vec zaboravio da si ti imao gtx980ti, lol, sebe smatram covjekom bez granica sto se tice trosenja love na hw(kad je imam) ali ti si jos 10xgori od mene..odi se ljecilp

 nešt sigurno moram napraviti po tom pitanju..

no sada prvo moram nabaviti neku grafulju pa cu se onda lijecit.

8 godina
offline
Re: AMD Vega
toxic kaže...

Kada bih bar znao recept kako nešto kupit i biti kuš 2 godine... vozio bih sada BMW a ne Renault Megane Grandtour.

 Kaj fali renolu, vjeruj mi voziš se ugodnije nego u bmw ....

 

lp

15 godina
offline
Re: AMD Vega
Taraba kaže...
toxic kaže...

Kada bih bar znao recept kako nešto kupit i biti kuš 2 godine... vozio bih sada BMW a ne Renault Megane Grandtour.

 Kaj fali renolu, vjeruj mi voziš se ugodnije nego u bmw ....

 

lp

 offtopic. mah ništa, no uvijek može bolje... ako nije auto onda je kuca i tak.. uvijek se ima za ulozit u "pametnije" iako ulaganje u auto nije jedno od toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 16:16 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Toxic

 

Ajde bar si otisao na pravi put kako smo ti savjetovali pa nisi isao davati hiljadu evrića za full water sistem za komp, ili u blazem slucaju 500 ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Vega

 

January Update - Vega reveal incoming. (AdoredTV)

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

Toxic

 

Ajde bar si otisao na pravi put kako smo ti savjetovali pa nisi isao davati hiljadu evrića za full water sistem za komp, ili u blazem slucaju 500 ;)

 Imas nesto protiv watercoolina?

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Leopard_st kaže...

 Imas nesto protiv watercoolina?

 Vjerojatno cijenu, drugo ništa ne može ni bit.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
eywa33 kaže...
Leopard_st kaže...

 Imas nesto protiv watercoolina?

 Vjerojatno cijenu, drugo ništa ne može ni bit.

 Koliko para. toliko muzike, uvijek bilo, ne bi na zrak ni u ludilu vise. Probao sam se na air vratiti, ali ne ide.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Leopard_st kaže...

 Koliko para. toliko muzike, uvijek bilo, ne bi na zrak ni u ludilu vise. Probao sam se na air vratiti, ali ne ide.

 I tata bi sine... Čuj, kako čipovi iz generacije u generaciju napreduju sa tdp-om tako se i umanjuje potreba za vodenim. Vodeno će sigurno imat uvijek bolje temperature radi čiste fizike, ali potreba za ulupat toliko love - kojom bi mogao uzet još jedno sasvim pristojno računalo, ili HTPC, 60'' inčni 4K TV recimo - je smiješna s obzirom na ono što bi dobio vodenim. Par mhz veći OC, nešto nižu temperaturu i sl... Nema smisla po meni. Da nemam apsolutno nigdje drugo za ulagat, možda bi i otišao na vodeno. Ovako balansiram između hobija i potreba.

 

PS baš me zanima do koliko ti ode grafa u full loadu. S obzirom da Phoenixice i Jetstream Palit imaju izrazito niske teperature za zrak, tvoje vodeno bi trebalo nekom logikom ići i ispod 50C (ako phoenix ide do 55C)?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Najvise sto sam vidio sa 1.24V je bilo gornja 51C.

 

A ovako sa naponima 1.062-1.075V, oko 45C gornja, 40C donja, s tim da mi jedan vent na 480mm radiatoru ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 21:02 (Leopard_st).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Leopard_st kaže...
Lucidius kaže...

Toxic

 

Ajde bar si otisao na pravi put kako smo ti savjetovali pa nisi isao davati hiljadu evrića za full water sistem za komp, ili u blazem slucaju 500 ;)

 Imas nesto protiv watercoolina?

 Ma jok, velim za njegov slucaj gdje je puno ispaltivije bilo prodat 480ke pa otic na jednu jacu grafu, nego bacat lovu na blokove za mid range grafe, pa kasnije davati to sve debelo ispod cijene prilikom nadogradnje na jace grafe.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
eywa33 kaže...

 I tata bi sine... Čuj, kako čipovi iz generacije u generaciju napreduju sa tdp-om tako se i umanjuje potreba za vodenim. V

 Nije baš tako. Pascal nije smanjio TDP naspram Maxwella, a vjerujem da ni sljedeća generacija neće otići daleko od ovih TDP-ova. No, ono što se smanjilo je površina čipa, što znači da s manje površine treba odvoditi jednako topline, a to znači da trebaš veću razliku u temperaturi. Jedino voda može to postizati, tako da će se u slučaju overclocka u budućnosti trebati korsititi voda puno češće nego danas.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
JozoBozo121 kaže...
eywa33 kaže...

 I tata bi sine... Čuj, kako čipovi iz generacije u generaciju napreduju sa tdp-om tako se i umanjuje potreba za vodenim. V

 Nije baš tako. Pascal nije smanjio TDP naspram Maxwella, a vjerujem da ni sljedeća generacija neće otići daleko od ovih TDP-ova. No, ono što se smanjilo je površina čipa, što znači da s manje površine treba odvoditi jednako topline, a to znači da trebaš veću razliku u temperaturi. Jedino voda može to postizati, tako da će se u slučaju overclocka u budućnosti trebati korsititi voda puno češće nego danas.

Hm, ne bih rekao. Čip potrošnje 180w ima bolje performanse od čipa od 250w. Govorim o 1080 vs 980ti. Rafiniraniji pascal ima bolje performanse sa manje potrošnje. Dakako, Titan XP ima isto 250w ali i brutalno bolje performanse. Dakle, stoji da je pascal napravio odličan posao u pogledu perf. per watt. Ne znam što tu nije jasno (boldano).

 

Što se tiče površine čipa vs. hlađenja - iako je u teoriji tako, mislim da u praksi neće bit toliko izražajno. Dobar će zračni hladnjak napravit vrhunski posao i na 7nm proizvodnom procesu. Phoenix i Jetstream pascale hlade bolesno. Sad kad odeš korak dalje i , nagađan, da će recimo 300mm2 flagship na 7nm imat nekih 100w, to je ekvivalent cca današnjoj gtx1060ki... Pretpostavljam da ćemo se svi složit da ona ne predstavlja apsolutno nikakav problem zračnom hladnjaku, jel tako?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

gtx1080 trosi 180w, mozda na stock taktovima, jer sam imao problema s 550w napajanjem kad stavim gtx 1080, onda sam vidio u cemu je problem:

 

ovo je dakle mjereno iz zida! i sam sam se pomalo iznenadio videnim no onda sam se sjetio da mi je stara gtx 970 tosila 150w a "overklokana" 220w...sto je cca 45% vise od stocka a overklok je bio samo cca 14%! ogromni gubitci? problem s hladenjem bi mogao biti velik, koliko tek potezu struje one koje imaju 2x 8pinsko napajanje? nvidia boost 3.0 je teska prevara za mase! sry za offtopic...

max+392w max+392w
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 0:47 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Al oni su imali osjetno prozdrljiviji procesor neki i7 5820K ili jaci i jos k tome overklokan.

 

EDIT:

 

Meni je to napajanje najnormalnije radilo sa r9 390 koja ima veci TDP od ovih na stocku da su neznam kak klokane.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 0:47 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

ovo je potrosnja same kartice! svi znamo kako radi nvidiot boost 3.0!na stock taktovima cca 180w je prosjecna potrosnja gtx 1080 cipa, no to je onda perfomanse(potrosnja) nereferentne gtx 980ti/1070

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 0:56 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

gtx1080 trosi 180w, mozda na stock taktovima, jer sam imao problema s 550w napajanjem kad stavim gtx 1080, onda sam vidio u cemu je problem:

 

ovo je dakle mjereno iz zida! i sam sam se pomalo iznenadio videnim no onda sam se sjetio da mi je stara gtx 970 tosila 150w a "overklokana" 220w...sto je cca 45% vise od deklariranog a overklok je bio samo cca 14%! ogromni gubitci? problem s hladenjem bi mogao biti velik!lp

 Nema tu "gubitaka" energije ako si na to mislio. Svi wati čipa odlaze na toplinu, a OC-om se očito eksponencijalno povećava potrošnja. Govoreći o stocku, prema speckama, potrošnja gp104 čipa je 180w. Što se tiče "problema" sa hlađenjem u skoroj budućnosti, ja bih se kladio da ga neće biti. Samo pogledaj trendove općenito smanjenja radne temperature grafičkih čipova u opterećenju. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

ovo je potrosnja same kartice! svi znamo kako radi nvidiot boost 3.0!na stock taktovima cca 180w je prosjecna potrosnja gtx 1080 cipa, no to su onda perfomanse nereferentne gtx 980ti/1070

 Budalastine, nijedna gtx 980ti ili 1070 max klokana nemoze doci blizu 1080ki na stock taktovima, to je potvrđeno u svakoj recenziji i na svakom youtube kliou sa takvim usporedbama.

12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

pa ako ce cip biti sve manji kako mislis nagurati vise od 2 heat pipa na to govance? kad taknem na gtx1080 vrh heat-pipa mogu se komotno sprziti? govorim o vrhu koji treba biti najhladniji(8mm je u pitanju)?

Lucidius ispravljeno!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 0:57 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
eywa33 kaže...

Hm, ne bih rekao. Čip potrošnje 180w ima bolje performanse od čipa od 250w. Govorim o 1080 vs 980ti. Rafiniraniji pascal ima bolje performanse sa manje potrošnje. Dakako, Titan XP ima isto 250w ali i brutalno bolje performanse. Dakle, stoji da je pascal napravio odličan posao u pogledu perf. per watt. Ne znam što tu nije jasno (boldano).

 

Što se tiče površine čipa vs. hlađenja - iako je u teoriji tako, mislim da u praksi neće bit toliko izražajno. Dobar će zračni hladnjak napravit vrhunski posao i na 7nm proizvodnom procesu. Phoenix i Jetstream pascale hlade bolesno. Sad kad odeš korak dalje i , nagađan, da će recimo 300mm2 flagship na 7nm imat nekih 100w, to je ekvivalent cca današnjoj gtx1060ki... Pretpostavljam da ćemo se svi složit da ona ne predstavlja apsolutno nikakav problem zračnom hladnjaku, jel tako?

 Gledaj isti rang. 980 i 1080 (TDP 1080 je narasao za 15W naspram 980, trend pada nije baš više konstantan, možda je došao i blizu kraja) imaju isti TDP, ali 1080 ima veće performanse, to stoji, niti sam ja rekao drukčije. Performanse po wattu su porasle, no watti su sadržani u manjoj površini. Pogledaj kako su samo hladnjaci na Maxwellu radili, a kako rade na pascalu. Temperature su u prosjeku na svim karticama 1000 serije narasle naspram kartica s sličnom potrošnjom u 900 seriji. Ja sam pogledao MSI seriju sad nabrzaka i uspredio x60, x70 i x80 modele 900 i 1000 serije, i temperature su porasle između 10 i 20 posto, tako da nije baš neprimjetno.

 

Npr. 980 je imala 0.41 W po milimetru kvadratnom, a kod 1080 je to već naraslo na 0.57 W po milimetru kvadratnom. To je povećanje od 40 posto otprilike. Pogledat ću i za AMD kasnije, ovo je čisto na brzinu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 1:11 (JozoBozo121).
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Neznam koja je to gtx 980 hladnija od 1080ke, 1080ke uglavnom 55-60 stupnjeva top modeli (Phoenix, Jetsream, AMP Extreme) a ostali cca 65-68, 980ke su bile otprilike na 70 a isle u i preko u vecini slucajeva.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

Neznam koja je to gtx 980 hladnija od 1080ke, 1080ke uglavnom 55-60 stupnjeva top modeli (Phoenix, Jetsream, AMP Extreme) a ostali cca 65-68, 980ke su bile otprilike na 70 a isle u i preko u vecini slucajeva.

 ti ocigledno nisi vidio niti jednu gtx 980/ti model, dakle nereferentni hladnjaci na gtx 1xxx seriji su yebes mi sve za 2x veci...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega

MSI 980 je imala 67 stupnjeva s OC-om u reviewu, a 1080 AMP 74 stupnja, tako da ne znam o čemu pričaš. Usto, hladnjaci su na 10 seriji narasli za jako puno, a temperature su otišle gore. Cijela 900 serija je u prosjeku hladnija od 10 serije.

 

Gledao sam na Techpowerup-u.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 1:19 (JozoBozo121).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...
Lucidius kaže...

Neznam koja je to gtx 980 hladnija od 1080ke, 1080ke uglavnom 55-60 stupnjeva top modeli (Phoenix, Jetsream, AMP Extreme) a ostali cca 65-68, 980ke su bile otprilike na 70 a isle u i preko u vecini slucajeva.

 ti ocigledno nisi vidio niti jednu gtx 980/ti model, dakle nereferentni hladnjaci na gtx 1xxx seriji su yebes mi sve za 2x veci...

 Pa razlike su samo u pojedinim modelima, Gigabyte extreme gaming (3 venta od 10cm), a Phoenixice i Jet stream modeli su skoro pa identicni prosloj seriji po velicini hladnjaka, vise kozmeticke razlike, usporedi pa se uvjeri i sam. Svi ovi ostali modeli su gotovo u dlaku identicni po heat pipeivima i radijatorima te tezini, razlike su uglavnom u obliku maske, ovo sve je vrlo lako provjeriti i usporediti ako neko misli da izmisljam.

 

Pascal je osjetno hladniji po onome sta ja vidim i sta sam zabiljezio tokom istrazivanja. Ja neznam jednu 970ku ili 980ku koja je priblizno hladna kao moja Phoenixica i uz to klokana do ibera.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

Neznam koja je to gtx 980 hladnija od 1080ke, 1080ke uglavnom 55-60 stupnjeva top modeli (Phoenix, Jetsream, AMP Extreme) a ostali cca 65-68, 980ke su bile otprilike na 70 a isle u i preko u vecini slucajeva.

Phoenix i Jetstream su dosta topliji od toga na stock krivulji, ipak treba malo ubrzat vent za biti ispod 60°

8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Pa dobro, to je razlog jako blage vrtnje ventova na stocku, ja neznam nijednu drugu grafu koja nejde prekom 1100RPM na stocku, sve bjeze do 1800-2000RPM. Uostalom kad klokas ionako dizes vrtnju ventova i mijenjas krivulju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega

Gle, ne možeš ti pri mjerenjima dizat brzinu venta. Ili testiraš sve onako kako izađu iz tvornice ili to nije dobar test.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice