Koju 7970 kupiti???

poruka: 29
|
čitano: 4.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

U bliskoj budučnosti namjeravam uzet 7970

Obavezno referentni model...

samo me zanima ako možete da mi po proizvođačima poredate koje su bolje...

unaprijed hvala

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/ZETAEFFE][img]http://g.bf3stats.com/pc/M4Nxixpc/bravko_raznjic.png[/img][/url] Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Koju 7970 kupiti???

najbolji je asus,pa safire,msi,xfx 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

asus mi je preskup, sapphire se nađe već od 3600.... 

Sačekat još 3 miseca da mi iziđu rate pa puknit an american 2x ili ako 7990 bude jeftinija solucija od tog.......

 

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/ZETAEFFE][img]http://g.bf3stats.com/pc/M4Nxixpc/bravko_raznjic.png[/img][/url] Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
15 godina
offline
Koju 7970 kupiti???

zaboravija sam na gigabyte sa tri ventilatora,eto ta bi bila moj izbor

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

neznam , nekako me loži ovaj referentni dizajn, ionako mi je cili komp unutra crno-crven, sad da uvalim plavi pcb, bilo bi nakaradno....

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/ZETAEFFE][img]http://g.bf3stats.com/pc/M4Nxixpc/bravko_raznjic.png[/img][/url] Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

  Pa ako ćeš referentnu, onda ti je sasvim svejedno koju ćeš jel su ti sve ISTI chipovi.

13 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???
referentne su sve identicne tako da uzmi msi jer ima najduzu garanciju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

Pa postoji na primjer neka razlika u kvaliteti na primjer asusa i onog v3dx

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/ZETAEFFE][img]http://g.bf3stats.com/pc/M4Nxixpc/bravko_raznjic.png[/img][/url] Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

 A ha {#}.

13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Ako smijem pitat zašto referentnu ?
Zašto ne neku Sapphire nereferentnu ili MSI
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

 To ni meni nije jasno. Pored one Gigabyte HD 7970 za 3600 kn neznam šta se ima dalje gledat !!!

16 godina
offline
Koju 7970 kupiti???
mozda covjek nezeli klokat i ne smeta mu buka, nego plug i play misko ;)
+ ta kartica je do daljnega nenabavljiva
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju 7970 kupiti???

Ne znam zzasto ljudi ne gledaju nabava.net

 

LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

Ja bih na tvom mjestu cekao GTX 670 jer je brza od HD 7970!

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koju 7970 kupiti???

Uzmi ASUS HD7970 i kakva GTX670.

Uzmi kartu koju ces normalno da koristis kao i do sada i da klokujes lepo a ne neki Adaptive VSync, Boost i gluposti da ti je ukljucen.

Ako vec odvajas toliko para. Ako ima jeftinije i nemas dovoljno idi na GTX580.

Ni slucajno ne uzimaj GIGABYTE najgore karte pravi, najlosiji kvalitet. 

Tako je lepo evo karta za tebe, kakve gluposti i kuleri i propeleri GIGABYTE.

 

Evo je karta za tebe

 

Klokuj to lepo i imaces uvek isti Usage ako imas dobar procesor nece karta odlucivati kako kada da radi i blizu GTX680 ces biti.

Kakav GTX670 gluposti. Obogaljeni preimenovani mid range. Iz inata im ne bi dao kes ni da je 15% bolja.

Naravno pricam za GTX680 seriju i Kepler. Za Fermi bi dao pare.

 

Jos da imas 2600k i HD7970 letelo bi.

Ovako Bulldozer i NVIDIA nikako nije dobra kombinacija isto. 

Pogotovu te jake NVIDIA karte sa kojima X4 je skoro bio slab.

 

I kod nas je GTX680 15e skuplji od HD7970, mislim na ASUS stock modele ko ima 470e ima i 15e nema razloga za cekanjem nekih osakacenih verzija.

Jeste da ih ja ne volim i da sam zavrsio sa njima za sva vremena ali moram da budem realan i gledajuci na druge nema bolje nista sto se tice AMDa sto se tice NVIDIA ima.

- CORSAIR -Obsidian-DominatorGT-AirFlowPro-HydroSeries-AXSeries-ForceGT-Survivor - EVGA -Classified-FTW
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 10:41 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Vlada011 kaže...

Uzmi ASUS HD7970 i kakva GTX670.

Uzmi kartu koju ces normalno da koristis kao i do sada i da klokujes lepo a ne neki Adaptive VSync, Boost i gluposti da ti je ukljucen.

Ako vec odvajas toliko para. Ako ima jeftinije i nemas dovoljno idi na GTX580.

Ni slucajno ne uzimaj GIGABYTE najgore karte pravi, najlosiji kvalitet. 

Tako je lepo evo karta za tebe, kakve gluposti i kuleri i propeleri GIGABYTE.

 

Evo je karta za tebe

 

Klokuj to lepo i imaces uvek isti Usage ako imas dobar procesor nece karta odlucivati kako kada da radi i blizu GTX680 ces biti.

Kakav GTX670 gluposti. Obogaljeni preimenovani mid range. Iz inata im ne bi dao kes ni da je 15% bolja.

Naravno pricam za GTX680 seriju i Kepler. Za Fermi bi dao pare.

 

Jos da imas 2600k i HD7970 letelo bi.

Ovako Bulldozer i NVIDIA nikako nije dobra kombinacija isto. 

Pogotovu te jake NVIDIA karte sa kojima X4 je skoro bio slab.

 

I kod nas je GTX680 15e skuplji od HD7970, mislim na ASUS stock modele ko ima 470e ima i 15e nema razloga za cekanjem nekih osakacenih verzija.

Jeste da ih ja ne volim i da sam zavrsio sa njima za sva vremena ali moram da budem realan i gledajuci na druge nema bolje nista sto se tice AMDa sto se tice NVIDIA ima.

Boze dragi uvijek dok citam postove od Vlade moram se psihicki dobro pripremiti i popiti koju pivu,

da imam snage procitati taj izvor mudrosti i opcega znanja o aboslutno svemu

 

Zasto baciti lovu na referentnu grijalicu kad za iste pare ( posto je asus uvijek skuplji ) moze kupiti neku nereferentnu

sa postenim hladenjem stvarno vas ne kuzim nekad , nikad u zivotu nisam kupil referentne grijalice niti nikad necu

 

I ove gluposti da GIGABYTE ne valja su izmisljotine imal sam neke njihove grafe i nikad nikakav problem , a ove

sa windforce hladenjem su odlicne ; 3 venta nikad ih ne cujes a hlade za nepovjerovati...

Zanimljivo kako vec Vlada zna da gtx 670 nista ne valja i iz inata ne bi dao lovu za nju makar ce biti sigurno jeftinija

a brzo ko 680 i 7970 ako je istina po nekim stranicama kaj su pokazali do sad no zivi bili pa vidjeli

 

 

 

twice the pride double the fall
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Vlada011 kaže...

Uzmi ASUS HD7970 i kakva GTX670.

Uzmi kartu koju ces normalno da koristis kao i do sada i da klokujes lepo a ne neki Adaptive VSync, Boost i gluposti da ti je ukljucen.

Ako vec odvajas toliko para. Ako ima jeftinije i nemas dovoljno idi na GTX580.

Ni slucajno ne uzimaj GIGABYTE najgore karte pravi, najlosiji kvalitet. 

Tako je lepo evo karta za tebe, kakve gluposti i kuleri i propeleri GIGABYTE.

 

Evo je karta za tebe

 

Klokuj to lepo i imaces uvek isti Usage ako imas dobar procesor nece karta odlucivati kako kada da radi i blizu GTX680 ces biti.

Kakav GTX670 gluposti. Obogaljeni preimenovani mid range. Iz inata im ne bi dao kes ni da je 15% bolja.

Naravno pricam za GTX680 seriju i Kepler. Za Fermi bi dao pare.

 

Jos da imas 2600k i HD7970 letelo bi.

Ovako Bulldozer i NVIDIA nikako nije dobra kombinacija isto. 

Pogotovu te jake NVIDIA karte sa kojima X4 je skoro bio slab.

 

I kod nas je GTX680 15e skuplji od HD7970, mislim na ASUS stock modele ko ima 470e ima i 15e nema razloga za cekanjem nekih osakacenih verzija.

Jeste da ih ja ne volim i da sam zavrsio sa njima za sva vremena ali moram da budem realan i gledajuci na druge nema bolje nista sto se tice AMDa sto se tice NVIDIA ima.


ROFL, ja neznam tko bi normalan dao vise novca za slabiju karticu! GTX 670 je brza od HD7970 a jos kad se OC...

12 godina
offline
Koju 7970 kupiti???

ja sam "staru" gtx 580 zamijenio sa tom "losom" gigabyte 7970 windforce.

Kartica je zmaj.

nakacio sam 4 monitora na nju, 3 su eyefinity (6048x1080 res) i jedan obicni 1680x1650.

Battlefield 3 i mass effect 3  pici na sva tri ekrana bez problema, izgleda odlicno.

Evo i mali recording sa bete guild warsa 2 u eyefinitiju.

 

Kartica je ekstra, jedina zamjerka na nju je sto nisu dali ni jedan aktivni adapter sa mini display porta na DVI pa sam to naknadno kupovao sa ebaya. 

Sve ostalo je perfektno i danas sutra mooooozda ubacim i jos jednu pa u crossfire ali za sada za tim apsolutno nema potrebe. 

Davno su prsola vremena ogromnih razlika izmedju prizvodjaca i sve se svodi uglovnom na to koliko je fabricki podignut takt i kako je rijeseno hladjenje.

 

Ali glavni razlog preslaska sa nvidije na ati za mene je taj sto je nvidia razvalila sve gaming kartice tako da imaju katastrofalne performanse u 3d aplikacijama.

Ako se ne bavite 3d-om ili slicnim onda nema problema ali posto takodje i radim sa tim compom to mi je ogromna razlika i ati se pokazao i nekoliko puta brzi na tom polju,

dok se razlike u performansama u igricama mejre u par frejmova tako da vrtio ti igricu na 160 ili 120 fps, to ti ne pretstavlja bas toliku razliku :)

lijepo izgelda na cahrtovima i benchmarku ali u praksi nista posebno.

 

Da skratim, preporucujem hd7970 u svakom slucaju

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

meni osobno je "referentna grijalica" ljpša od nereferentne. (Osim DCuII asusa, a kod njega gubiš 3 slota po kartici....)

U mom slučaju bito značilo naguravanje kartica i izbacivanje zvučne.... zauzele bi 1i 2 + 3 i 4 pciex slot.... ili ti ga popunjena matična...

ovako kod referentnih modela imam mista za zvučnu.... koristim samo 1 i 3 slot.

A uostalom, kartica je proizvedena i bačena na tržište, što znači da valja....

kad smo kod grijalica.. zar nebi referentni model većinu topline izbaciva nazad na kućište a ne kao nereferenti tipa twin f ili windforce koji rasipaju toplinu unautar kućišta....

 

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/ZETAEFFE][img]http://g.bf3stats.com/pc/M4Nxixpc/bravko_raznjic.png[/img][/url] Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Pr3dat0r kaže...

neznam , nekako me loži ovaj referentni dizajn, ionako mi je cili komp unutra crno-crven, sad da uvalim plavi pcb, bilo bi nakaradno....

Hebote izgled, bezveze pitaš ako te loži izgled.

12 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

Nebitno koju uzmes, moja referentna 7970 asusica, 40c idle , a ja se znojim ko svinja! Tak da se ne grije prevec, nemaj brige.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???
Okej, vidim post iznad, ali svejedno moram pitati, tema je stara skoro godinu dana... Daklem, rado bih kupio ovu karticu, ali jednostavno ne znam koju... Na nabava.net se cijene kreću od cca. 2200-5000kn... Ov jeftina verzija mi je sumnjiva... Kartica ne mora biti ništa posebno overclockana (ali može), samo je bitno da bude neke dobre kvalitete, da ne stave neko šugavo hladenje ii što već... I naravno, manja cjena je uvijek bolja (ali nije preudna)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

Te referentne modele po 2200kn nemoj ni gleedati. Grije se, zuji, užas.

Po meni, najbolji izbor je Gigabyte-ov Windforce model. Njihov je hladnjak na dobrom glasu.

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-gigabyte-hd7970-oc-3gb-gddr5-dvi-hdmi/55720

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

MSI HD 7970 Lighting je po meni lord custom modela hd 7970 karti, jedino bolje od toga je custom watercooling.

 

Skoro svakoj ostaloj nesto fali, li se vrm-ovi pregrijavaju, ili nesto deseto.

 

Asus Matrix HD 7970 je precijenjena glupost.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2013 13:48 (Leopard_st).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

Koja je priča ove (rasprodane) VTX 7970 po 2200kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Leopard_st kaže...

MSI HD 7970 Lighting je po meni lord custom modela hd 7970 karti, jedino bolje od toga je custom watercooling.

 

Skoro svakoj ostaloj nesto fali, li se vrm-ovi pregrijavaju, ili nesto deseto.

 

Asus Matrix HD 7970 je precijenjena glupost.

Lightning lega, lightning, a što fali điđabajtu s tri venta?

13 godina
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Asta kaže...

Koja je priča ove (rasprodane) VTX 7970 po 2200kn ?

Jos nije niti bila raspoloziva po toj cijeni ! Mozda se tek ocekuje , pa bi to trebalo malo popratiti !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju 7970 kupiti???
Asta kaže...
Leopard_st kaže...

MSI HD 7970 Lighting je po meni lord custom modela hd 7970 karti, jedino bolje od toga je custom watercooling.

 

Skoro svakoj ostaloj nesto fali, li se vrm-ovi pregrijavaju, ili nesto deseto.

 

Asus Matrix HD 7970 je precijenjena glupost.

Lightning lega, lightning, a što fali điđabajtu s tri venta?

Nije losa, dapace imao sam WF3 GTX 670, ali HD 7970 WF3 nije bas tiha, a i vrm hlađenje je mnogo losije nego kod MSI modela.

multi-gpu 4 live
12 godina
neaktivan
offline
Koju 7970 kupiti???

Gledam sad i ja te HD 7970 na nabavi i 90% trgovina ju vise uopce nema raspolozivu, na nabavi kad ukucas HD 7970 na prvoj stranici rezultata svega ju 2 trgovine imaju raspolozivu.

 

Pa ako netko prati situaciju s tim grafickama i ima neko objasnjenje zasto ista nestaje iz hrvatske bio bi zahvalan.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice