Najjače integrirane grafičke

poruka: 55
|
čitano: 8.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Najjače integrirane grafičke
Već dobro znam da se od njih nemože puno očekivati što se igara, video editinga i tome sličnog tiče tako da mi to nemorate govoriti.

Nego me zanima koje su najjače integrirane grafičke, i dali bi se među njima našla hd4250...

Dali čak postoje neke koje se dosta dobro nose sa novijim igrama...

Komentari tipa "*ebeš to, nadji pravu grafu" nisu dobrodošli
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Najjače integrirane grafičke

HD 4330 nije loš !

Moj PC  
0 12 hvala 0
14 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
obožavam_slagati_konfe kaže...

HD 4330 nije loš !

to nije integrirana grafa.

 

@autoru teme:HD 4250 je pri vrhu što se tiče integruša. Od AMD-a je jača jedino HD4290, ali je to u biti isti čip sa većom frekvencijom tako da i ti možeš svoju clockat.

Što se tiče intela integruše u i5 procevima su tu negdje u rangu sa HD4250.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
14 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke

Primjer - HD4290

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

Radeon HD 4250 je svakako među najjačima, a jače su HD 3300 i HD 4290 (isti integrisani čip, veći clock, mada mislim i da je moguće OC-ovati slabije modele).

 

Pošto te zanimaju 3D performanse, obavezno uzmi ploču sa side-port memorijom. To je memorija pridružena isključivo grafičkoj i nema je mnogo, 64 ili 128MB (i naravno, grafička pozajmljuje dodatnu memoriju od RAM-a), ali ovo u testovima koje sam video znatno podiže performanse u odnosu na ploče sa istim IGP-om bez side-port memorije.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
Ivan(4) kaže...

Pošto te zanimaju 3D performanse, obavezno uzmi ploču sa side-port memorijom. To je memorija pridružena isključivo grafičkoj i nema je mnogo, 64 ili 128MB (i naravno, grafička pozajmljuje dodatnu memoriju od RAM-a), ali ovo u testovima koje sam video znatno podiže performanse u odnosu na ploče sa istim IGP-om bez side-port memorije.

Side-port memoriju imaju samo 790GX i 890GX matične.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
16 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke

vi to bolje pratite.

zanima me sto nude danas od integriranih rjesenja.

imam na jednom pc-u super ekonomicno rjesenje 780g..tu je 65w-tni  2.5dual athlon i hd3200 na ploci.

to je bilo prije par godina...nude li sada kakav zgodni cipset sa eco procom i integriranom u paketu?

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
bruno11 kaže...
Ivan(4) kaže...

Pošto te zanimaju 3D performanse, obavezno uzmi ploču sa side-port memorijom. To je memorija pridružena isključivo grafičkoj i nema je mnogo, 64 ili 128MB (i naravno, grafička pozajmljuje dodatnu memoriju od RAM-a), ali ovo u testovima koje sam video znatno podiže performanse u odnosu na ploče sa istim IGP-om bez side-port memorije.

Side-port memoriju imaju samo 790GX i 890GX matične.

kolko ja vidim i moja matična ima sideport memoriju... i to 128mb

u to se možete ovdje uvjeriti http://www.asrock.com/download/e-catalog/880GMHUSB3.pdf

 

pa onda šta trebam napraviti da izvučem max iz grafe

14 godina
moderator
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
bruno11 kaže...

Side-port memoriju imaju samo 790GX i 890GX matične.

nisi u pravu, ne pričaj gluposti...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke

Ljudi smo griješimo. Pročita san to jednom na anandtechu, ali san očito krivo shvatija.Sramim se

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
16 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
nani_cropes kaže...

kolko ja vidim i moja matična ima sideport memoriju... i to 128mb

u to se možete ovdje uvjeriti http://www.asrock.com/download/e-catalog/880GMHUSB3.pdf

 

pa onda šta trebam napraviti da izvučem max iz grafe

  Pa ništa, valjda je sve namešteno... Tj ako baš hoćeš da izvučeš apsolutni maksimum, možeš da pokušaš da overclockuješ nekim alatom. Za maksimalan OC, možeš malo da povećaš napon na northbridgeu, pošto se u njemu nalazi GPU. Trebalo bi da može poprilično da se podigne takt. Takođe, neke ploče imaju opciju overclockovanja sideport memorije u BIOS-u. Detaljna uputstva ne mogu da ti dam jer nisam tako nešto radio, samo sam tu i tamo pročitao da je izvodljivo.

13 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke
Pozdrav.
NVIDIA GeForce GT 320M je solidan izbor. Zavrtit ce i novije igre na ok postavkama, ne znam ima li sta integrirano brze od toga... Jedino nisam siguran ugradjuje li se igdje drugdje osim kod novijih Macova...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najjače integrirane grafičke

Vise-manje sve sto su ti vec rekli, uz jedan komentar. Ako kojim slucajem kanis imati ikakvog ozbiljnijeg posla sa linuxom, *ozbiljno* razmisli o Intelovim integrikama...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 20:56 (rustweaver).
15 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

Intelova je samo ravna amd-ovoj u izvođenju videa dok u recimo igrama puši. Tu su glavni ATI i Nvidia nikakav Intel, VIA, SiS...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke

hajde dajte mi info za onaj moj post..neki link u linksa ili sl.

sto je u amd-u naslijedilo 780g a da na sebi ima neku integriranu hdxxxx?

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
Hyperion kaže...

Intelova je samo ravna amd-ovoj u izvođenju videa dok u recimo igrama puši. Tu su glavni ATI i Nvidia nikakav Intel, VIA, SiS...

Govorim o linuxu, pobogu.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
torrente kaže...

hajde dajte mi info za onaj moj post..neki link u linksa ili sl.

sto je u amd-u naslijedilo 780g a da na sebi ima neku integriranu hdxxxx?

Evo primjera radi recimo ova.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
maks-rs kaže...

Evo primjera radi recimo ova.

hvala,dakle sada je to HD 4290.

sigurna kupnja jer trebam jos jedno ekonomicno lowpower rjesenje.

teško vrijeme za matore
13 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke

@torrente pogle tu http://www.protis.hr/Products.aspx?q=379

imas svakakvih... mozes uzet jeftiniju M3A785GM-LE 128M sa AMD 785G i HD4200

ili ovakvu kakvu ja imam 880GMH/USB3 sa AMD880G i HD4250... cijena bi se moglo rec da je srednja

ili skuplju Asrock 890GM PRO3 sa AMD 890GX i HD4290

po meni ti je best buy ovakva kakvu ja imam 880GMH USB3... ali dao sam ti link iz protisa i tamo imaju dosta velku ponudu takvih matični... pa možeš birati neke koje su između ovih koje sam ti predložio...

 

EDIT: zaboravio sam ti napomenuti da si odaberi da ti prikaže samo ASRock... mislim da će ti olakšat izbor

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 21:24 (nani_cropes).
16 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke

mucos grasias ;)

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

jel ta hd4290 dovoljna da aero funkcionira ?

 

trebala bi bit...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
ako je meni 32-bitna sedmica radila bez problema na sempronu le-1250 i integriranoj geforce6150se koja je puno slabija od hd4290 onda će itekako bez problema radit na hd4290... ako mislis na aero iz viste i sedmice
16 godina
neaktivan
offline
Najjače integrirane grafičke

radi aero na mojoj staroj hd3200

prva fullhd integralka...pa moraju i ove nakon 3 godine.

teško vrijeme za matore
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

jel bi mogao neko usporediti HD4250 ili HD4290 sa nekom neintegriranom grafom.... po mogućnosti da je ima za kupit u nekom od hrvatskih webshopova.. links, adm, protis, etc

 

čisto radi usporedbe

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

Ovde imaš poređenje integrisane 3300, koja je gotovo identična sa 4250 i 4290 (DX10 umesto DX10.1, ali inače po kofiguraciji ekvivalentna i frekvencijom identična 4290), sa 3450. Uglavnom, 3300 sa 128MB side-port memorije je oko 20-30% brža od diskretne 3450. Nije spektakularno, ali bi trebalo da je uporedivo i sa savremenim diskretnim low endom (4350 i 5450).

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Najjače integrirane grafičke

http://www.bug.hr/vijesti/hibridni-immensity-krajem-godine/102419.aspx

 

Ovo je definitivno najjača intergrirana grafa. :D

 

Inače nvidia ION (9400m) i hd4290.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
torrente kaže...

hajde dajte mi info za onaj moj post..neki link u linksa ili sl.

sto je u amd-u naslijedilo 780g a da na sebi ima neku integriranu hdxxxx?

785G sa HD4200. Koristim ju,neloše..fullHD reprodukcija ide glatko,ostatak konfe Athlon II 250 i 2gb DDR3 na 1333.

 

Ploča ti je MSi 785G-E51.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Najjače integrirane grafičke
Ivan(4) kaže...

Ovde imaš poređenje integrisane 3300, koja je gotovo identična sa 4250 i 4290 (DX10 umesto DX10.1, ali inače po kofiguraciji ekvivalentna i frekvencijom identična 4290), sa 3450. Uglavnom, 3300 sa 128MB side-port memorije je oko 20-30% brža od diskretne 3450. Nije spektakularno, ali bi trebalo da je uporedivo i sa savremenim diskretnim low endom (4350 i 5450).

Koristio sam dugo i 4350 i 5450 koja je manje-više jednaka,oko 20% je razlika u odnosu na HD4200 sigurno u igrama,minimalno. Ostalo još može proći. Ali 3300 čak i sa sideport memorijom nema arhitekturu i broj SP-a jedne diskretne 4350/5450.

14 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

Ja koristim GMA 950. Uredno radi u Eee 1000 HG-u.

 

Ali sada jedva sam uspio pokrenut NFS Undergorund 2 na max pod XP-om a da je igrivio, ali kako?

 

Za sve koji koriste Intelove intergrirke iz serije GMA 9XX, tj. GMA 900, 950, 965 (X3100) neka proguglaju intel 9xx gaming, te bi tu trebo bit link za novu stranicu te google grupe, ja preporučam da posjetite obje, uglavnom evo kako poboljšat svoju GMA intergrirku.

 

Instalirajte Windows 7 ili Windows Vistu SP2, preporučljivo win 7 jer je nešto bolji, uglavnom podižu performanse.

Ako želite igrat normalno nadograadite RAM na minimalno 2 GB max 3 GB.

 

Skinite modane driver-e. Postoje novi (nestabilni tj. znaju pravit probleme) te stari koji daju manje FPS-a, uglavnom na novim Intel® Embedded Graphics Driverima trebate sami izgradit svoj driver, tj. trebate napravit configuraciju cfg file, u kojemu namjestite koje sve izlaze koristite koju vrst zaslona koristite koji način podešavanja, koji chipset... te package pkg file, koji sadrži cfg file te dodatne informacije, poput za koji os je namijenjeno... sada morate kliknut na build, te u builderu pronać stavku installation  u kojoj se nalazi rar file koji se treba extractat te se u njemu treba pronać setup.exe

 

Skinite Addgame.reg Tweak,, te ga naučite koristit, dosta je shebano, ali dodaje TnL emulaciju bez dodatnog software-a tipa 3d analayze

 

Skinite SwiftShader (postoji DEMO te full, tj. full nema vodeni žig), naučite kako podesit opcije isto malo shebano

 

Skinite 3D Analyze te isprobavajte opcije sve dok ne nađete pravi setup...

 

Skinite GMA Booster te stavite default-ne cllockove.

 

Skinite Game Booster ili AMD Fusion, te redovito radite defragmentaciju i nađite različite programe za optimizaciju pojedine igre poput NFSMW PanelC...

 

Ja sam dobio oko 15-20 fps-a.

 

EDIT: Ne prima jpg, evo link do slike http://intel9x-gaming.googlegroups.com/web/untitled2.jpg?gda=G0uzED8AAAA-nJuw6ICvn9rlBoGYcujnSGV_MMXXNe9q01hN79i6DSphxQQOoLa3Et8EhgILDyqccyFKn-rNKC-d1pM_IdV0&gsc=ELKPuhUAAAB2rEx1non6k6wUpPB9C2TGhfDieFzd1nC7mn173T0OqA

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 8:21 (EVO).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Najjače integrirane grafičke

Bi li ja mogao koju jaču intengriranu grafu stavit na svoj laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice