Odabir grafičke

poruka: 62
|
čitano: 9.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Možemi netko preporućit grafićku do 1400 kn.

Imam monitor od 20". Napjanje je od 400W dali će mi trebat neko jaće

JOSIP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Koji proizvođač napajanja?

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

fsp group fortron

JOSIP
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2010 16:55 (zOjA26).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Zar nitko nemože nešto preporućit

JOSIP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

oćeli pasat na moju maticnu ASUS M2N-MX se plus

JOSIP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
zOjA26 kaže...

oćeli pasat na moju maticnu ASUS M2N-MX se plus

Hoće. To je pci express grafička, a tvoja matična podržava pci express.

Razer_Copperhead
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

Samo me malo strah napajanja. Bilo bi bolje da je malo jače iako je Fortron.

14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

nemaš potrebe za jačim ak nemaš više hard diskova

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Odabir grafičke

Kakve veze imaju hardovi koji jako malo troše u odnosu na druge dijelove hardwera(grafa na prvom mjestu i največi potrošać) tako da ukoliko kupuješ grafu od cca 1.400kn povedeš dobro računa o napajanju da nebi bilo "nismo znali".

Nisi napisao koji Fortron sa kompletnom oznakom ima ih različitih(u biti trebalo bi raditi ali.....)

Athlon II x3 435 itd... moj pc...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Odabir grafičke

Za njegov procesor, primjerena grafa bi bila HD4850... No sad, kako on zeli...

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Koju grafičku preporučujete... Mislim se između Sapphire ATi Radeon HD 4650, 1GB(DDR2) PCIeX i Sapphire ATi Radeon HD 4670, 512MB(GDDR3). Komp mi je LENOVO ThinkCentre M58(neznam koliko je napajanje).Pliz pomozite!!! Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
GR347P kaže...

Koju grafičku preporučujete... Mislim se između Sapphire ATi Radeon HD 4650, 1GB(DDR2) PCIeX i Sapphire ATi Radeon HD 4670, 512MB(GDDR3). Komp mi je LENOVO ThinkCentre M58(neznam koliko je napajanje).Pliz pomozite!!! Smijeh

Sapphire ATI Radeon HD 4670 je bolja, pa ti nju preporučam.

Razer_Copperhead
16 godina
offline
Odabir grafičke

Imaš izbora u tom cjenovnom razredu ali mišljenja sam da ti zbog procesora i monitora 20" netreba ništa jače od 250GTS,5750(zamjena za 4850) i to će ti biti sasvim dostatno za sve igre na high-ver high.

Ukoliko uzmeš jaču grafu procesor će ti biti "usko grlo" odnosno preslab da iskoristi puni kapacitet grafe.Pa bi to bilo bespotrebno trošenje love a nebi baš imao neke koristi od toga.

Phenom II X2 550BE itd... moj pc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

GTS 250 definitivno.

"It's so deep how can you be so shallow"
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 8:30 (dejson).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Odabir grafičke

Kao i u moru slicnih tema izbor ti se svodi na 3:

nVidia - ima Physx, nije najjaca, tvornicki OC

Ati - najjaca!!!

Ati + dx11 - ima dx11, nije najjaca, ali ima odlican hladnjak i da se odlicno OCat

 

imali smo valjda 10 slicnih tema u zadnjih 2-3 mjeseca bez ikakve promjene u ponudi ili cijeni istih

uvijek ima onih koji podrzavaju nvidiu, onih koji podrzavaju snagu i onih koji podrzavaju dx11 radi buducnosti

ima nekih razlika u ovisnosti o tvojoj rezoluciji (za fullhd mozda najbolja hd4890)

 

al evo ti i drugih detalja potrosnja, buka, temperature

                                      neke usporedbe

                                      jos usporedbi

                                      i jos

...

dalje trazi sam

uvijek ces dobit slicne odgovore od istih ljudi...

 

EDIT: za tvoje racunalo je mozda primjerenije birat izmedju nvidijine gtx 260 i ATIevog HD 5770, pogotovo s obzirom na ostatak konfe i napajanje od 400w (predpostavljam da nije brandname)

... i tu tesko da ces nac ikakav odgovor osim 2 zaracene strane ATI i nVidia... ja se necu petljat u to sto ces odabrat, procitaj koja sta nudi, poneku usporedbu i odluci se, cijene su tu negdje, svaka ima svoje prednosti, gtx 260 je malo jaca, ima Physx, vise trosi i nema dx11 podrsku

pitanje sto ti hoces i za sto ce ti grafa sluzit

za CoD je gtx 260 primjerenija, za novije igre ce hd 5770 biti bolja

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 14:48 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Odabir grafičke

Da ne otvaram novu temu. Meni treba graficka do 1500 kn. Napajanje asusovo od 450W. Monitor od 22", rezolucija 1680*1050.

15 godina
offline
RE: Odabir grafičke
mitchell kaže...

Da ne otvaram novu temu. Meni treba graficka do 1500 kn. Napajanje asusovo od 450W. Monitor od 22", rezolucija 1680*1050.

mislio sam da sam u postu iznad tvojeg bio dovoljno jasan, za 100kn razlike se izbor ne mijenja...

procitaj i zakljuci

15 godina
protjeran
offline
RE: Odabir grafičke

Pogledaj malo radeona 4870 sa VaporX i 2GB DDR5 za 1499? Jedino nije najnovija generation grafa kao radeon 5xxx serija pa nema sve one nove cool features (specs!)

chew your meat for you pass it back and forth in a passionate kiss...
15 godina
offline
Odabir grafičke

mislim da je 4890 ukupno gledano bolji izbor, a i jeftinija... ali taj vaporx nije los, ima vise video memorije i jaci cooler... po performansama je ipak slabiji...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Odabir grafičke

Glede grafe do 1.500kn uzeo bi 4890 glede snage i mgučnosti, ali 5770(nasljednik 4870 1GB-modela) je malo slabija ali možda bolji zalog za budučnost i ima DX11Osmijeh ukoliko ti

to nešto znači, cjenovno su tu negdje i koju god uzmeš nečeš pogriješiti.

Phenom II X2 550BE itd... moj pc...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
Smille kaže...

Glede grafe do 1.500kn uzeo bi 4890 glede snage i mgučnosti, ali 5770(nasljednik 4870 1GB-modela) je malo slabija ali možda bolji zalog za budučnost i ima DX11Osmijeh ukoliko ti

to nešto znači, cjenovno su tu negdje i koju god uzmeš nečeš pogriješiti.

 

5770 nije zanemarivo slabija od 4890, tek je nesto malo slabija od 4870.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
Odabir grafičke

Jeli ovo dobra grafa koju imam? Gainward Nvidia 9400 gt 512 mb DDR2, DX10, 128 bit,Pci express,exper tool, a kad odem na can you run it i odem na gta iv kaze mi da ga mogu igrat samo mi ram-a i procesor mi je slab 

Luka.M.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 19:09 (Luxy2501).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
odlična je, ne znam šta svi kupuju grafičke od 1500 kuna ili tako negdje, jer svi bi samo igrali igrice, kupi je..te imaš predobrih za 400 kuna. vrhunskih za 600....ove ostale nemoj ni gledat, ja npr. imam saphire 4650 512 + 1gb hyper, ne treba ti više, ta je koštala 400kuna, uzmeš 2GB rama, i amd phenom X3 za 600 kn i otključaš još jednu jezgru (ako imaš matčnu za to)i mirna bosna. furat ćeš sve nove igrice na high postavkama PROVJERENO!
U buduće cca za 2godine. izaći će ti HRPA novih grafičkih sa '10puta više' boljih i jačih tehnologija i koštat će standardni model opet oko 400-500kn, i opet će biti bolje od onih starih modela kartica koje danas koštaju 1500 kuna.

zato me poslušaj sinko...uzmi novce i bježi...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

možda netko uzima jače grafičke zbog gledanja filmova na TV-u od 80cm ili više, ili možda se igra sa grafičkim programima?

 

za dvije godine ko živ ko mrtav.......

14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke

za gledanje filmova na tv-u koristim garfičku iz 2002.godine, geforce2 mx 400 sa 64 MB. na tv-u od 80 cm. i nemoj ti meni pričati da ti za to treba grafička od 1500 kuna. što se tiče programa koji zahtjevaju grafičku od 1500kn su 'bullshit', takvih nema. jedino oni za meteorologiju, ali oni koštaju od 50 000 pa nadalje...1000000. uostalom oni ne koriste windows, nego linux... i tko zna šta se nalazi ispod te njihove plastike... a ako te zanimaju profesionalne grafičke kartice...pa. one su ti rađene istim čipovima kao i normalne jedino šta ti plaćaš drugačije drivere, jer ti drajveri su drugačije podešeni i otključavaju zanimljive posebnosti određenih tipova kartica, tj ubrzavaju njihov rad na određenim područjima djelovanja...ali to nije uopće bitno jer danas je svaka kartica toliko dobra da svaka može napraviti isto što i profesionalna.

 

btw najteži programi šta treba običnom korisniku su IGRE, (jer ovdje se uostalom samo o tome i radi) i programi za obradu videa i slike. za složenije proračune koji se obrađuju u firmama grafičke se ne koriste već cijeli grafički sustavi i serveri sa hrpom rama i višestrukim procesorima..

 

i nemojte pričat da vam treba za neki program osim ako taj program nije IGRA ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 21:09 (satara).
15 godina
offline
RE: Odabir grafičke
dejson kaže...

GTS 250 definitivno.

ja imam gts250 :D

Nokia 5800 XM
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
jel bolje uzet auto od 50 il 60k? pa graficke se kupe za duzi period (bar kod mene) i kad odsluze svoje idu u kantu.. aj mi nadji graficku od 500kn koja ce pokrenit cod mw na 60 il vise fps-a. onaj dio s driverima si totalno falio.. bitna je arhiktetura grafe a ne nikakvi driveri. ako uspijes hd4870 sredit da nadjaca 4890 zbog drivera, klanjam ti se. istina, za software je u vecini slucajeva bitniji proc ili ram, al nemoj pisat gluposti kad znamo da ni grafa od 1k nemoze neke igre pokrenit bez trzanja
Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
on trazi grafu za igre, sry na dp na mobu sam.
Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir grafičke
puls4R kaže...
jel bolje uzet auto od 50 il 60k? pa graficke se kupe za duzi period (bar kod mene) i kad odsluze svoje idu u kantu.. aj mi nadji graficku od 500kn koja ce pokrenit cod mw na 60 il vise fps-a. onaj dio s driverima si totalno falio.. bitna je arhiktetura grafe a ne nikakvi driveri. ako uspijes hd4870 sredit da nadjaca 4890 zbog drivera, klanjam ti se. istina, za software je u vecini slucajeva bitniji proc ili ram, al nemoj pisat gluposti kad znamo da ni grafa od 1k nemoze neke igre pokrenit bez trzanja

grafičke na duži period? slobodno.. rekao sam da se bolje isplati uzet jeftiniju, ali nema veze, da ne obajšnjavam zašto sve piše gore...

 

grafička od 500kn -- majstore, takvih je na pretek koje to mogu uz adekvatnu dodatnu opremu. (također obajšnjeno kakvu, piše u gornjim postovima)

 

ja da sam nešto falio, omg, idi se educiraj malo pa onda nešto napiši.. nemoj ti mene učit o profesionalnim garfičkim  karticama, jao šta tebi gluposti padaju na pamet., pročitao si NEGDJE da je tu nekakva arhitektura se spominje ali nisi razumio o čemu je riječ, evo da ti objasni čika mata:

          * hardware pro i normalnih grafičkih kartica je isti. (naravno da nije isti ako nije model iz iste serije kartica), jer niti grafička npr hd2900 nema isti hardware kao hd5890, ali ima ako su grafičke iz istih serija čipova= tako da svaka grafička kartica (normalna) ima pro gafičku karticu koja joj parira. sljedeće: riječ je o features-ima--Sposobnosti nisu nužno zaključane u hardveru, nego softveru.  To je prilično dobro dokazano da  nvidia i ATI / AMD namjerno "poglupljuju" dolje normalne drivere u vezi s OpenGL renderiranjem, jednostavno zato da oni ne bi bili konkurentni sa svojim profesionalnim linijama kartica. Što to znači?, to znači da to rade da bi obično umanjili performanse OpenGL igara u odnosu na DX brojeve za isti engine. kužiš? zašto OpenGL, zanima te? Pro (Quadro, FireGL) driveri omogućuju veću kontrolu nad određenim postavkama u CAD aplikacijama, te su usmjereni na ubrzanje OpenGL pro apps umjesto igara(dx).

Zadnji put sam pročitao recenziju sa normalnom (gaming) karticom vs. njenom Pro grafičkom koja joj counter parira(ista serija). Rezultati su pokazali ovo šta ti ja sad govorim, a to je da su Pro driveri slabije akcelerirali igre (ili ako ti je lakše imo si manje fps-a ;) ) nego normalne (gaming grafulje), dok su puno punoooo skloniji da ubrzaju CAD aplikacije znatno brže nego što to rade normalni driveri.

 

A ZAŠTO SU TOLIKO SKUPLJE ONDA PRO KARTICE? e pa zato jer ;Povećanje cijena je trebalo da izbalansira (i još zaradi)  troškove razvijanja jedinstvenih drivera posebno za CAD aplikacije, i mnogo višu razinu podrške koju dobiješ kupujući takvu karticu će se takvim 'super' driverima to sve otključati. A ZAŠTO? zato jer su to oni tako htjeli!!!!

 

čak znam da je bilo problema sa Mac-sustavima jer su oni totalno bazirani na OpenGL-u, i  ovo je bilo neprihvatljivo pa su počeli radit vlastite drivere za svoje mašine koji neće bit ''poglupljeni'' i ne aktivirat sve mogućnosti grafičkih kartica.

 

eto , pa ti to provjeri, pošalji pitanje u BUG časopis, nek ti oni odgovore,..možda će ti to oni STRUČNIJE, ali stari moj, ljepši odgovor nećeš dobit.

pozdrav  ;)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice