Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 635.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

E ekipa sam da pitam danas sam probavo i na nekih 4 min puko je kondenzator tak da nista za mene. Nego jel ima kaj toksicnih dimova od toga il nes? Malo je bio onak grđi miris pa ono pitam reda radi

6 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozdrav,

danas sam uspio spasiti svoju r9 270x vapor-x 2gb ddr5 pa me zanima ako bih je prodavao, koliko mogu očekivati za nju?

 
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ako si iti malo pošten.......Veliku porciju čevapa i pivu.

Moj PC  
12 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

koliko koštaju i druge polovne karte tih performansi. jednostavno ako si je intenzivno testirao 15 do 30 dana, vjerovatnoća da se javi isti kvar nakon tog perioda jednak je i na karti koja takav kvar nije dozivjela... Nekada pecene karte rade godinama nekada stanu kroz par mjeseci, jednostavno nema pravila. Da bi prodaja bila u potpunosti postena mozes dati kupcu mjesec, dva ili tri garancije na isti kvar.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
olem kaže...

koliko koštaju i druge polovne karte tih performansi. jednostavno ako si je intenzivno testirao 15 do 30 dana, vjerovatnoća da se javi isti kvar nakon tog perioda jednak je i na karti koja takav kvar nije dozivjela... Nekada pecene karte rade godinama nekada stanu kroz par mjeseci, jednostavno nema pravila. Da bi prodaja bila u potpunosti postena mozes dati kupcu mjesec, dva ili tri garancije na isti kvar.

 

 

 Kaj si ti normalan? 

15 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
olem kaže...

koliko koštaju i druge polovne karte tih performansi. jednostavno ako si je intenzivno testirao 15 do 30 dana, vjerovatnoća da se javi isti kvar nakon tog perioda jednak je i na karti koja takav kvar nije dozivjela... Nekada pecene karte rade godinama nekada stanu kroz par mjeseci, jednostavno nema pravila. Da bi prodaja bila u potpunosti postena mozes dati kupcu mjesec, dva ili tri garancije na isti kvar.

 

 

lmao jel ti uopce znas posljedice pecenja?

13 godina
online
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

koje su?

 

ja sam ispekao 2 grafe, jedan proradila druga nije :D

ali ne znam radi li još je jer bila za bacit i nisam imao šta s njom pa sam išao to probati :D

9 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

 

zeryx kaže...

koje su?

 Neke od komponenti ne toleriraju visoke temperature i životni vjek bi im se mogao značajno skratit, ali bitnije od toga;

dabar_solta_V2 kaže...

kartica na videu nije grafićka kartica ali je odlićan primjer kako se "poprave" grafićki ćipovi s malo topline po ćipu.

stvar je jednostavna, ako je ćip otiša jedini popravak je zamjena ćipa, ovakvo pećenje ili pećenje u pećnici će možda natjerat karticu(ćip) da radi neko vrijeme ali kartica neće bit popravljena dok se sam ćip ne zamjeni.

 Dali bi nam smetalo da nam netko proda auto koji troši ulje ali majstor nasuo aditiva, dobar je sad..... al vam je to zaboravio napomenuti.........

13 godina
online
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

naravno ne podržavam prodaju takvih kartica a da se pritom ne upozna novog vlasnika s tom informacijom.

 

ali ako je kartica već krepala onda joj se životni vijek pećenjem može samo produljiti.

9 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
zeryx kaže...

naravno ne podržavam prodaju takvih kartica a da se pritom ne upozna novog vlasnika s tom informacijom.

 

ali ako je kartica već krepala onda joj se životni vijek pećenjem može samo produljiti.

 To je točno.

Dakle, ako je uređaj za smeće i nema namjere kvalitetno otkloniti problem već mu samo produžiti radni vijek za osobnu upotrebu, slažem se. Tada iako se smanjuje radni vijek nekih komponenti, pa čak i riskira mogučnost otećenja istih ako proradi time smo uspjeli u nakani, ma koliko god to trajalo.

Međutim, meni se znalo desiti da ljudi prvo prže ploču u pečnici pa onda kada ne uspije donesu na servis jer ipak žele uređaj popraviti, u tom slučaju barem ja ne mogu garantirati za pouzdanost niti za popravak.

13 godina
online
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

a dobro to je više "a je to" majstor.... :D

 

11 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
zeryx kaže...

ali ako je kartica već krepala onda joj se životni vijek pećenjem može samo produljiti.

 upravo tako, kolegi je crkla gtx 570 prije koju godinu i nosio je na servis gdje su mu rekli da je baci u smeće

ja sam ga nagovorio da ju ispečemo i proradila, kolega se još par mjeseci igrao na njoj, kupio gtx 970 i dao je 570-ku meni na korištenje

ja se igrao skoro godinu dana i nakon toga uzeo novu grafu, ta pečena grafa mu sad stoji kao rezerva ako mu crkne nova

 

dakle za više od godinu dana smo joj produžili život i tko zna koliko bi još radila da je u upotrebi

13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo jutros crkla Radeon HD7850 i nakon 10-tak min na 200 proradila

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Jeli se moze pod peku uz kumpire stavit, imam dobar recept i malo maslinova ulja, jel bi onda proradila ?

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Luka123 kaže...

Jeli se moze pod peku uz kumpire stavit, imam dobar recept i malo maslinova ulja, jel bi onda proradila ?

 Ni u ludilu stavljat maslinovo ulje na visoke temperature ali zato možeš kasnije s njim začinit

MISCREATED
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Nakon pečenja, da li se može isprobat bez hladnjaka, naravno kad se ohladi kartica. Jer u slučaju da mi neće dati sliku, ponovio bi postupak i tako 5 puta ako treba, pa da svaki put ne skidam i čistim hladnjak od paste?

Ne znam kakva bi bila temperatura kartice, pa da mi i zbog tog ne bi davala sliku, al mislim da ne bi trebalo biti problema, jer za sad ne daje sliku kod podizanja, dakle BIOS se ne vidi, pa se ne bi trebala zgrijat u kratkom vremenu.

Mišljenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Stavi hladnjak, ali nemoj ga čistiti, ako ti je toliki problem, ostavi staru pastu. Lako kasnije staviš novu pastu ako proradi
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ok, probat ću tako, pa javim el uspjelo. Za sad sam na 2 uspijela i 2 neuspjela pokušaja sa oživljavanjem kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Evo ispekao sam grafu ubacio u komp bez hladnjaka i davala je sliku samo ne baš stabilnu i onda sam ugasio komp. Dakle Windowsi su se normalno podigli samo sa nekim bijelim kockicama. Kad ponovo upalim komp dobim jedan dugi i tri kratka beepa i slike nema. Inače grafa je na opip hladna cijelo vrijeme. Sad sam ju ponovo spržio pa ću vidjet. Sva sreća pa je vani -3 😊


Evo isprobana drugi put i više ne daje sliku. Koje sranje, a baš sam se ponadal da sam je reanimirao
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja sam danas pokušao ovako "popraviti" prijateljevu radeon r9 290x (nije više uopće bacala sliku a prije toga imala je tonu artifakata, a i kupljena je bila rabljena i tako je radila manje od tjedan dana dok nije počela bacat artefakte i kreširati drivere). I nije uspilo:

jedan od kondenzatora se potpuno odlemio a dvi portovi (oba) su se rastopili. što je najčudnije HDMI i DP su ostali netaknuti! smeče od metode! bar za sad ima r9 280x koji može koristiti.

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice


ATI HD4870 512MB
Sa problemom
D601   - Red LED On, shows critical Core power fault

Pečena na 200 prije sat vrimena, 9:30 minuta i evo RADI! OOOLLEE!

 

Za sada radi bez paste.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Danas mi se vratila LED D601 i kod podizanja Windowsa dobia bi blue screen,
pa sam je opet ubacija u pečnicu na 200 i drža 10 minuta.
Ali sad mi je opet ista stvar samo što se nakon trečeg reseta windowsi digli i LED D601 dalje svitli.


Največi je problem što drugu grafiku nemam.
I pošto nebi iša u veliki trošak kupia bi neku priko njuškala ali ko zna koliko je od njih Prženo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Upravo popravio xfx 6870... radila je no slika je bila uzas i cim sam ju opteretio se srusi komp.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Crkao jedan keksic rama.

I njega u pecnicu frknuo. 

Evo radi ko nov.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ispekao danas jednu R7 265x.Točno 9 min na 200c.Bacala je artefakte i bootala win samo u safe mode, sada radi kao nova.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
perkoxcar kaže...

Ispekao danas jednu R7 265x.Točno 9 min na 200c.Bacala je artefakte i bootala win samo u safe mode, sada radi kao nova.

 Fascinantno kako tako jednostavna stvar moze oziviti komponente.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
perkoxcar kaže...

Ispekao danas jednu R7 265x.Točno 9 min na 200c.Bacala je artefakte i bootala win samo u safe mode, sada radi kao nova.

 Evo jedan update: jučer ponovno nije bootala win, danas pečena drugi puta (ovog puta 10min).Radi najnormalnije opet.

14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Kome se da gledati video može saznati zašto ova metoda radi, odnosno ne radi i uz malo sreće će se prestati zaje***** s pečenjem kartica.

Moj PC  
1 2 hvala 2
8 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ispekao svoju hd 7870, prije je bilo artefakata i bootala u safe mod a za sada normalno radi

Pečena 9min i 30sec na 200c, uštedjela mi je koji mjesec prije nego što si kupim novu karticu, nisam još ništa teže testirao jer nemam ništa zahtjevnije na kompu osim skyrima a internet mi trenutno ne valja tak da ćemo vidit koliko će držat, downclocka sam sve i snizio voltažu

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Pečenje kartice nije reballing. Nego najbolji način da se uništi do kraja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 22:29 (andrijam).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice