Pre-boot Artefakti

poruka: 5
|
čitano: 1.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pre-boot Artefakti

Pozdrav, naime nabavio sam novu grafu (Sapphire RX570) i radi savršeno ,temperature su ok ,isto tako i potrošnja.

 

No međutim postoji mali problemčić ,pri paljenju PC-a još dok je kod faze biosa ,izbacuju mi artefakti za koje nisam ni siguran da su artefakti i to traje dok PC ne odvrti do pocetka loading faze widnowsa ,i nakon toga radi savrseno kao da se nista nije dogodilo. 

Meni to toliko ni nebi smetalo da mogu ući u Bios ,no ipak ne mogu.

Provjeravao kabele ,testirao grafu. sve radi ok.

Moje pitanje je: da li je moguće da je do matične ili do biosa, flashana je najnovija verzija ,međutim moguce da se dogodila neka greska pri zamjeni GPU-a ?

 

Video u prilogu : https://expirebox.com/download/972cae206ca092ee930d12705c9a8a4e.html ... samo kliknut na download file ,snimio sam cisto da bolje vidite.

 

Hvala !

DeaathDealer
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pre-boot Artefakti

Kad ovako izgleda, prvo se sumnja na grafičku karticu, tj. memorijske čipove na njoj. Ali ako ti prolazi sve testove, onda vjerojatno nije ona kriva. (Jesi ju probati na drugom PC-u?)

 

Kako to da ne možeš u BIOS? Što se dogodi kod klikneš Del?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pre-boot Artefakti
A ne dogodi se doslovno ništa ,čim ga upalim tucem po DEL i F2 tipci jer sam zaboravija tocno koja je za ovu matičnu ,i ne događa se baš nista ,samo nastavi dalje kao i u ovom videu.

Jel imaš neku ideju s čim da testiram grafu ,neki posebni softwear?
DeaathDealer
12 godina
offline
Re: Pre-boot Artefakti
MasterOdisasteR kaže...
A ne dogodi se doslovno ništa ,čim ga upalim tucem po DEL i F2 tipci jer sam zaboravija tocno koja je za ovu matičnu ,i ne događa se baš nista ,samo nastavi dalje kao i u ovom videu.

Jel imaš neku ideju s čim da testiram grafu ,neki posebni softwear?

 http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/testiranje-stabilnosti-ispravnosti-graficke/101572.aspx

(stara poruka, skini najnoviju verziju)

 

Jesi probao resetirati BIOS?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pre-boot Artefakti
CyberDemonVZ kaže...
MasterOdisasteR kaže...
A ne dogodi se doslovno ništa ,čim ga upalim tucem po DEL i F2 tipci jer sam zaboravija tocno koja je za ovu matičnu ,i ne događa se baš nista ,samo nastavi dalje kao i u ovom videu.

Jel imaš neku ideju s čim da testiram grafu ,neki posebni softwear?

 http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/testiranje-stabilnosti-ispravnosti-graficke/101572.aspx

(stara poruka, skini najnoviju verziju)

 

Jesi probao resetirati BIOS?

Grafa radi ok ...pri full load-u ide izmedu 72-74 stupnja ovisno o ventilatorima koliko potegnu, između 40% - 45% .Kasnije sam vrtio i duzi test ,ista stvar.

CMOS resetira. 

Ništa ,sve ostalo isto...nemam pojma sta cu.

 

Cak jako brzo spušta temp kad je prebacim u IDLE.

pogotovo kad u trixx-u opalim fan check spusta se na 35 bez problema u jednoj provjeri ...bez toga ide na 45 u 30-45 sekundi i kasnije se polako spusta

 

EDIT: sorry na kasnom odgovoru ,nisam prije stiga ,bio sam u poslu

 

EDIT2: I da grafa je u OC biosu samo sto core spusten za 10 Mhz-a 

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 23:36 (MasterOdisasteR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice