Problem sa Gigabyte 7870 No signal

poruka: 38
|
čitano: 6.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Zmajenio sam svoju staru Gtx560ti sa novom Gigabyte 7870 OC edition. Ostala konfig je: i7 2600k, PSU Coolermaster SilentPro 1000w, 8gb RAM, te MOBO Asrock Extreme3 Gen3 i OS Win7x64

Nikako nemogu pokrenuti stvari kako treba jer grafu mi Device manager ne registrira i monitor baca no signal...

 

Uradio sam:

 

Prije stavljana nove, makno sam drivere od nvidie i prosao sa driver sweeperom, nakon toga stavio sam novu grafu i monitor mi baca NO SIGNAL kad spojim preko DVI ili HDMI. Prikljucio sam na mobo hdmi i pogledao u Device manageru nigdje nista od nove kartice. Stavio sam drivere od Giga i isto nista... Grafa je dobro spojena s PSU te vrti ventilatore... Samo nema nigdje traga grafe ni u device manageru/GPU-z...

 

Citao sam da trebam iskljuciti integriranu grafu od intela no u Biosu nigdje te opcije. Stavio sam novi bio 2.30 od Asrocka i isto nije pomoglo... Probo sam staviti u oba utora grafu i isto nista... Nvidia mi radi na utorima dakle nije do mobo...

 

Sto dalje da radim? Hvala...

EverCrack
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 21:57 (Nanixs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Nosi ju kod frenda i probaj u drugom kompu.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Neka druga opcija?

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Jesi probao instalirati AMD drivere za 7870 seriju zajedno sa catalystom?

 

Jesi spojio obadva kabla za napajanje na grafickoj?

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Grafa uredno spojena probo sam cak i razlicite utore na PSU i kablove da nije do njih... ali isto. Instalirao sam prvo bio sa cd-a one koje dodu ali nista pa sam isao staviti 13.4 Catalyst Software Suite

 

* Pri instalaciji drivera kaze da je doslo de nekih gresaka no nebacami niti jedan opis.

EverCrack
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 22:00 (Nanixs).
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Znaci u Device manageru je uopce nepokazuje?

A kad stavis staru onda je dobro?

 

Pregledaj na 7870 pinove koji ulaze na maticnu da koji nije prljav ili nesto.

 

Probaj fizicki pronaci zaostale datoteke od NVidie i obrisi ih, mozda driver sweeper nije sve maknuo.

 

 

Probaj u device manageru ici na scan hardware changes pa pokusaj pronaci karticu na taj nacin.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 22:04 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Nema je u device manageru , trneutno samo vidim intel hd 3000. Pinovi cisti na grafi a na mobu isto nema nis savijeno niti prljavo. Mako sam rucno nvidia i sve povezano za nju... Na scan hadware changes nista nema. Samo sam nasao u device manageru nes od AMD-a?

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...

Nema je u device manageru , trneutno samo vidim intel hd 3000. Pinovi cisti na grafi a na mobu isto nema nis savijeno niti prljavo. Mako sam rucno nvidia i sve povezano za nju... Na scan hadware changes nista nema. Samo sam nasao u device manageru nes od AMD-a?

Znaci imas samo graficku na procesoru intel HD 3000.

 

Mora postojati u BIOS od maticne iGPU, to moras iskljuciti. Maknuti ponovo sve drivere i probaj opet.

I ja sam svoj igpu jedva nasao ali postoji negdje, samo trebas pronaci. Ili stavi da koristi obje ili ga iskljuci skroz.

(ja sam svoj igpu iskljucio i radi mi samo na 7870)

 

 

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Mislim da ti je postavljena integrirana grafa u biosu kao primarna pa ti zato ova amd-ova neće raditi. Trebaš u biosu potražiti opciju primary graphics i tu odabrati pci express (tako je barem kod mene) i onda će ti prepoznati grafu.

Nakon toga samo instaliraj najnovije drivere.

 

EDIT:

 

Odi u bios i uđi u north bridge configuration i tamo ti je opcija primary graphics i odaberi pci express (tebi je vjerojatno uključena onboard) i savaj postavke..... :D

 

A  za drivere si instaliraj najnoviji net framework jer ti catalyst bez njega neće raditi.

BF3 Battlelog: pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 22:23 (Granzon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Hvala vam na odgovorima. Evo vam jedan screen od biosa. trenutno imam PCI Express kao primary, i to je jedino sto ima za onboard grafu. Sto se tice iGPU, jedino je  ovo sto pise multimonitor da to iskljucim?

EverCrack
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 22:26 (Nanixs).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...

Hvala vam na odgovorima. Evo vam jedan screen od biosa. trenutno imam PCI Express kao primary, i to je jedino sto ima za onboard grafu. Sto se tice iGPU, jedino je  ovo sto pise multimonitor da to iskljucim?

Probaj, nemas sto izgubiti.

Kod mene je drugaciji BIOS pa nemogu sa sigurnoscu reci.

Što hladnije to bolje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Praedator kaže...
Nanixs kaže...

Hvala vam na odgovorima. Evo vam jedan screen od biosa. trenutno imam PCI Express kao primary, i to je jedino sto ima za onboard grafu. Sto se tice iGPU, jedino je  ovo sto pise multimonitor da to iskljucim?

Probaj, nemas sto izgubiti.

Kod mene je drugaciji BIOS pa nemogu sa sigurnoscu reci.

Iskljucio i dalje nista, ona vrti ventilatore ali nigdje je u device manageru.{#}

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...
Praedator kaže...
Nanixs kaže...

Hvala vam na odgovorima. Evo vam jedan screen od biosa. trenutno imam PCI Express kao primary, i to je jedino sto ima za onboard grafu. Sto se tice iGPU, jedino je  ovo sto pise multimonitor da to iskljucim?

Probaj, nemas sto izgubiti.

Kod mene je drugaciji BIOS pa nemogu sa sigurnoscu reci.

Iskljucio i dalje nista, ona vrti ventilatore ali nigdje je u device manageru.{#}

Sve ispocetka. Makni drivere, sve izbrisi, iskljuci komp, izvadi karticu, ponovo ju vrati i onda pali komp ali da nije spojen na internet. Prije toga moras skinuti AMD drivere ako vec nisi (tj ako ih nisi obrisao)

 

 

Što hladnije to bolje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

thx idem pokusati ponovo pa javim {#}

EverCrack
13 godina
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...

thx idem pokusati ponovo pa javim {#}

ALI prije nego što pokušaš ponovno staviti amd drivere obavezno instaliraj najnoviji net framework jer ti neće raditi bez njega...... začudio bi se koliko ljudi ima zbog toga problema {#}

BF3 Battlelog: pijana_carapa
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Ne ide... nista sve isto... net framework je instaliran ostao sam bez ideja

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 23:01 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Nije mi jasno da vi pokusavate evidentan problem sa hardwareom rijesit pomocu softwarea, ako ti radi gtx 560ti a 7870 neradi moze biti samo problem u 7870 i to je to - nađi neku drugu kantu da ju spojis - ako nemas nikoga a iz zg si dodji kod mene ili nosi u servis da vide sta je - 7870 pogotovo gigabyte su imali problema pri proizvodnji - tako da bi moglo biti to.

Ako želiš da nešto bude kako treba, moraš to obavit sam.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Glavas kaže...

Nije mi jasno da vi pokusavate evidentan problem sa hardwareom rijesit pomocu softwarea, ako ti radi gtx 560ti a 7870 neradi moze biti samo problem u 7870 i to je to - nađi neku drugu kantu da ju spojis - ako nemas nikoga a iz zg si dodji kod mene ili nosi u servis da vide sta je - 7870 pogotovo gigabyte su imali problema pri proizvodnji - tako da bi moglo biti to.

Trenutno nema gdje probati i posto je 23 sata pokusavamo proci sve sto bi moglo biti problem da nesjedi bezveze i ceka sutra.

 

Ako nista neuspije sutra ce probati negdje u drugom kompu. {#}

Što hladnije to bolje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

vSe pet decki hvala vam puno na odgovorima. Evo sta se desilo. Stavio sam win novi. Stavio svoju staru gtx 560 ti i drivere te stavim LUCID Virtu sa cda od moboa. Nakon toga sam ugasio komp i stavio 7870. Upalim komp i bum registrira karticu {#}... Ali kad spojimi bilo sta na nju dvi ili hdmi ekran nece da sljaka samo crna slika. Kad sam onda otisao brisati nvidia drivere i komp restartovo 7870 isto nestala s device managera. WTF?

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...

vSe pet decki hvala vam puno na odgovorima. Evo sta se desilo. Stavio sam win novi. Stavio svoju staru gtx 560 ti i drivere te stavim LUCID Virtu sa cda od moboa. Nakon toga sam ugasio komp i stavio 7870. Upalim komp i bum registrira karticu {#}... Ali kad spojimi bilo sta na nju dvi ili hdmi ekran nece da sljaka samo crna slika. Kad sam onda otisao brisati nvidia drivere i komp restartovo 7870 isto nestala s device managera. WTF?

Pa makni sve sto je povezano sa grafickom, i Lucid i sve drivere i nekoristi drivere sa CD-a nego skidaj sve sto trebas sa interneta, zadnje drivere.

 

Moras prvo potpuno maknuti Lucid Virtu, pa sve drivere, pa brisi rucno sve a onda i sa driver sweeperom, isto tako i micron na sweeperu oznaci da ga obrise i bilo sto drugo sto je povezano.

 

Onda samo instaliraj AMD catalyst.

 

Ali driver sweeper radi samo u safe modu tako da znas.

 

 

EDIT: Koji tramvaj vozi do Marsa da ti dodem pomoci? {#} {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 23:15 (Praedator).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Puno hvala na vremenu, idem reinstall win7 ponovo to brzo ide. Nakon toga stavljam skinute drivere i nis vise.

EverCrack
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Javi rezultate. 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Evo stavio windows -- Stavio net framework -- stavio zadnje drivere sa stranice amdove -- opet nista nigdje grafe. 

EverCrack
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nanixs kaže...

Evo stavio windows -- Stavio net framework -- stavio zadnje drivere sa stranice amdove -- opet nista nigdje grafe. 

Jel imas zadnje drivere od svega ostalog od na maticnoj?

Što hladnije to bolje...
10 godina
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Nosi ju u servis. Ako radi priko lucid virtu ( monotor spojen ma maticnu) a ne radi kad spojis na grafu najvjerojarnije su izlazi u komi.
nicky.sl
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Gigabyte 7870 No signal
Možda da promjeni š bios preko malog switcha ako ga možda grafa ima...
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Ne preostaje ti nista drugo nego da grafu probas u nekom drugom pc-u. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Ma daj, nosi ju u servis, kao šro je netko već rekao; ako 560Ti radi bez problema a 7870 zeza, nema koji drugi problem bit nego 7870, vidite da je čovjek sve probao.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa Gigabyte 7870 No signal

Probaj promijeniti kombinacije RAM-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice