Problem Radeon 4850

poruka: 62
|
čitano: 9.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Pozdrav!

 

Kupio sam nedavno rabljenu radeonku 4850 i imam problema u svim igrama. Prvo i osnovno - radi se o Win7 x64 sa najnovijim driverima.

 

Nakon odredjenog vremena (cca 20min do 1h) igranja pojave mi se artefakti i linije po ekranu - slika 1

 

U tom trenutku ne mogu nista osim resetirati kompjuter i on se najnormalnije pali i digne u windowse i sve radi. Onda pokrenem opet igru i nakon nekog vremena ista prica.

 

Zna mi se tu i tamo pojaviti plavi ekran nakon artefakata - slika 2 ali ne uvijek.


Do sada sam probao Company of Heroes, FM 2012 (na graf. prikazu tekme) i neke hidden object games gdje se samo na jednoj pojavilo. U normalnom radu u windowsima se nikada ne javljaju greske.

 

Moje nestrucno oko sumnja da bi bio problem u ramima na grafickoj? Napune se nakon nekog vremena i naprave kuršlus? Sta da radim, jel ima pomoci ili moram kupovati novu? :)

 

edit: zaboravio sam napomenuti....temperatura u idle-u je 81C a mjereci u igrama se digne do cca 90C, mozda malo preko. Mislio sam da je do pregrijavanja pa sam skinuo hladnjak i promijenio termalnu pastu. Par dana se nije javljalo (igrao sam samo FM) i onda opet po starom. Zao mi je baciti 200kn na novi cooler ako nije u tome problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 14:18 (Penzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

koje napajanje imaš?

Probaj instalirati novije drivere isto

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 14:46 (martanbj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Ja imam hd4890 sve je to jedna vruča serija grafickih kartica. Na kolko ti je vent? Meni moj mora biti na 50% jel inace je temp oko 60 dok nista ne radim.

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
martanbj kaže...

koje napajanje imaš?

Probaj instalirati novije drivere isto

 

Imam LC Power 560W koje dobro radi samo je postalo malo bucno u zadnje vrijeme. Staro je 4 godine. Imam najnovije drivere gore.

 

Kewin kaže...

Ja imam hd4890 sve je to jedna vruča serija grafickih kartica. Na kolko ti je vent? Meni moj mora biti na 50% jel inace je temp oko 60 dok nista ne radim.

Ne znam na kolko mi je vent, Speedfan mi ocitava samo CPU cooler i sve temperature. Kako da to postelam?

13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

catalist control center

 

 

 

stavis kvacicu na enable fan speed i stavi si za pocetak na 40% i apply

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 15:00 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Definitivno je do pregrijavanja, ne bi smjela bit na 81°C u idle, moja bivša HD4850 je oko 80-ak bila u full loadu u Crysisu, i to overclockana. Nešto ne štima sa hlađenjem, poslušaj ostale i podigni fan speed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

To je temperatura 100 % ako ne uspiješ riješiti temperature imaš po oglasnicima accelera s1 za 100-150 Kn staviš njega i gore neki vent i miran si s bukom i temperaturama.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Kewin kaže...

catalist control center

 

 

 

stavis kvacicu na enable fan speed i stavi si za pocetak na 40% i apply

 

Evo stavio sam pa cemo vidjeti. Da idem probati nesto igrati ili da cekam da mi u windowsima padne temperatura ispod 81C? Mozda je i problem kaj nemam u kucistu ventilatora, makar bi kuciste trebalo biti ok.

 

WrongType kaže...

To je temperatura 100 % ako ne uspiješ riješiti temperature imaš po oglasnicima accelera s1 za 100-150 Kn staviš njega i gore neki vent i miran si s bukom i temperaturama.

 

E vidis, to bih si mogao kupiti. Tak i onak mi smeta buka cijelog kompa, pogotovo navecer kada je sve mirno a ja streamam film na wd tv. Prije mjesec dana sam uzeo Katanu za proc, sad jos moram rastaviti napajanje i promijeniti fan...pa jos kad i grafu rijesim. :)

13 godina
offline
Problem Radeon 4850

pregrijavanje je,ocisti grafu od prasine i metni pastu nanovo pa ces vidjet ce temperatura ista past...moja HD 4850 u idlu je oko 45C

-You wanna piece of me-no i wanna 2 piece
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

opa, vec je pala temp na 69C :) Jel to ok ili da povecam brzinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Gamer15 kaže...

pregrijavanje je,ocisti grafu od prasine i metni pastu nanovo pa ces vidjet ce temperatura ista past...moja HD 4850 u idlu je oko 45C

 

Ocistio sam i stavio pastu neki dan. Jel princip isti kao kod CPU? Stavio sam velicine zrna rize na sredinu i stisnuo gore cooler. 

Nisam na memorijskim cipovima nista stavljao...jel treba i tamo ili je dosta ona neka spuzvasta tvar koja je gore?

12 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

69 C u idle ili u full load?

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
WrongType kaže...

69 C u idle ili u full load?

 

trenutno 67C, sve idle

12 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Opet je previsoko trebala bi biti barm 50-55 C u idle.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
WrongType kaže...

Opet je previsoko trebala bi biti barm 50-55 C u idle.

 

Polako se spusta, evo sad je na 65C. Treba valjda vremena da ohladi sa 81 :)

15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Definitivno prevelike temperature, ja imam isto 4850 ali malo noviju vtx i idle temp mi je sada 35-36 stupnjeva.  prve serije 4800 su se grijale kao lude. dok su ove kasnije odlicne. pogotovo ove od vtx koje imaju na sebi artic cooler hladnjak

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
WrongType kaže...

To je temperatura 100 % ako ne uspiješ riješiti temperature imaš po oglasnicima accelera s1 za 100-150 Kn staviš njega i gore neki vent i miran si s bukom i temperaturama.

 

Vidim da pise na njihovoj stranici da je potrebna dodatna oprema za montazu na hd 4850, na sto misle pod tim?

13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

pricekaj da se dobro ispuse grafa,  s vremenom ce doci  do 45-50 c zavisi kolka je temp u sobi i prozracnost kucista. Dosta je da ti bude fan na 40/50% malo ce se cuti ali hebiga...

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 15:39 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Stavi vent sada na 100 pa neka je ohladi, a prije igranja ju isto stavis fan na 70-80 da dobro hladi, ako koristis slusalice u igri neces niti cuti vent. dok zavrsis stavis opet fan na manje okretaja. ARCTIC-COOLING Accelero L2 Pro ovo bi bio odlican hladnjak za tvoju grafu, samo sta ga trenutno nema u linksu 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Skini ati tray tools. Imaš mogućnost da napraviš profil za ventilator, pa za svaku temperaturu odrediš brzinu vrtnje ventilatora (da ti se stalno ne vrti na 100%).


Tako sam ja imao referentnu gigabyte-icu 4850 jedno 4 godine.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Vjervotano imaš verziju s lošijim hladnjakom, jel saphire? Imao sam također 4850 u xfx verziji. Temperature su u idle bile: 35-45, dok sam igra manje zahtjevne igre: 50-60 a u full loadu (stresu) oko 75. U svakom slučaju bi treba nabavit cooler, jer ti temp nisu ok.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Digni ga na 100 % i vidi kako radi,otvori kučište pc-a za bolju temp.ako radi ok onda si kupi http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-razne/prodaja-accelero-s2--ventilator-120/139044.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850
eto ja imam istu graficku samo gore imam accelero s1 rev2 i temperatura mi je bila oko 40 do 55 u igrama.. Stavio sam jedan obican ventilator jos na nju temperarura u igrama dolazi do max 35 :D ja zadovoljan
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Problem Radeon 4850
Penzo kaže...

opa, vec je pala temp na 69C :) Jel to ok ili da povecam brzinu?

 

Previse ti je to za idle.

 

Penzo kaže...
Ocistio sam i stavio pastu neki dan. Jel princip isti kao kod CPU? Stavio sam velicine zrna rize na sredinu i stisnuo gore cooler. 

Nisam na memorijskim cipovima nista stavljao...jel treba i tamo ili je dosta ona neka spuzvasta tvar koja je gore?

 

Jesi siguran da si dobro namjestio hladnjak. Sa stock hladnjakom obicno nema probelma, no ipak malo je cudno da su tolike temperature.

 

Penzo kaže...

Polako se spusta, evo sad je na 65C. Treba valjda vremena da ohladi sa 81 :)

 

Provjeri kako stoji hladnjak. S kojim programom reguliras brzinu venta?

 

Patrick_cro kaže...

Stavi vent sada na 100 pa neka je ohladi, a prije igranja ju isto stavis fan na 70-80 da dobro hladi, ako koristis slusalice u igri neces niti cuti vent. dok zavrsis stavis opet fan na manje okretaja. ARCTIC-COOLING Accelero L2 Pro ovo bi bio odlican hladnjak za tvoju grafu, samo sta ga trenutno nema u linksu 

 

L2 pro je dobar no ocito da neke hd4850 zahtjevaju neku Musashi/TwinTurbo/S1 klasu hladjenja a L2 je ipak za kartice koje nisu sklone pregrijavanju.

15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Ako ima prvu seriju radeonke onda se grije kao luda. zato kazem neka si nabavi bolji hladnjak. Moju hladi bez problema, makar je moja vjerojatno malo kasnije izasla, evo moje temp u idle 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Samo da ti kazem 4850 512mb ddr3 sam kupio od decka sa accelero s1 rev.2.. Temperatura mi je bila do 55 u loadu kada sam stavio ventilator na nju sada dolazi do max 35 temperatura u loadu a u idleu je 26-27.. http://tinypic.com/view.php?pic=2m7jme8&s=5

veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850

Dizem staru temu iz mrtvih jer imam jedno pitanje...

 

jel bolje uzeti Accelero s1 rev 2 ili L2 pro?

 

Cijena je tu negdje jedino za ovaj prvi treba dokupiti vent? Kakve su razine buke kod njih?

12 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Penzo kaže...

Dizem staru temu iz mrtvih jer imam jedno pitanje...

 

jel bolje uzeti Accelero s1 rev 2 ili L2 pro?

 

Cijena je tu negdje jedino za ovaj prvi treba dokupiti vent? Kakve su razine buke kod njih?

 

Definitivno S1,imao ga na 9800gtx+ držao ju u idleu na 35C s 120mm ventom na 600rpm a pod loadom i ventom na  1000rpm mi nije prelazila 55C.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Problem Radeon 4850

Uzmi L2 Plus !

 

Inace S1 rev.2 je malo skuplji i dok jos kupis vent za njega te ispadne oko 200kn sigurno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850

to je onda dosta tiho? :)

 

pitanje je i di nabaviti s1...bas ga i ne vidim po nabavi da je dostupan

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice