R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
R9 290/X club

She's alive , the beast is still alive
Stavio ju u komp s xeonom i on je uredno upalija pa sam ju vratio na njeno misto al jok opet bep bep.

Izvadio opet dobro ispuhao utor (bocom za ronjenje) i kad sam ju vrato uredno radi.

Do kada će vidicemo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Moguce stvarno da je napajanje, probaj ištekat naponske kablove iz grafe i vidi oce bit isti beepovi kad upališ... čisto radi probe. Meni ne radi taj zvucnik u kucistu tako da nemogu probat, ali ako spojim samo jedan 8 pinski svijetli crveno kao nema dovoljno snage za paljenje. Iako naravno pri paljenju ne povuce nista skoro, svejedno vrijedi probat.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Bez naponskih u grafi drugačije svira (dugi i nekoliko kratkih). Izgleda da ipak nije bilo do napajanja.

 

10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Nemora biti da nije, ali da moguce da je samo pci express utor zezao

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Vrime će pokazat.

Doduše nebi me čudilo da grafa sutra rikne s obzirom šta je sve prošla.

10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Znaci prebacio sam se na win 10 nedavno.I procito sam da afterburner nemoze controlirat srednji mali fan nego samo ona dva velika i da treba imati MSI VGA fan controler. Kad sam ga instalirao  ne ocitava srednji.A sva tri rade.Kolko sam gledo na njihovoj stranici nemaju jos verziju za win 10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Meni isto nema opcije za srednji u tom programu za Lightning, a kad googlam svi mogu. Izgleda da je do Win 10, a ovo za Afterburner nisam znao, mislim da je to patchano onak mj. dana nakon sto je Lightning izasao. Taj mali žuti je naj bucniji i ako ga cujes znaci da se podize automatski :). Kakve temperature imas sa svojim Lightningom ?

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Trenutno igram Witcher 3 na ultra i temp budu od 68 C pa sve do 77 C nakon par sati igranja.Zato i pitam jer mi nekako to visoko iako sam gledo da je negdje 70-75 normala.Cujem ventilatore kak ubrzavaju al za srednjeg nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 9:08 (tenkista).
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Hmm, ja imam naj veci krš od kucista pa mi kad je zatvoreno ide do max. 73-74c, kad je otvoreno ne prelazi 71c. Sad jedino ako ga drzis pod stolom ili negdje, meni je na stolu pored kuciste. Ma sve je to ok onda

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Ja imam Kolink Deathclaw  3x 120mm prednji uvlaci bocni i straznji izbacuju. Neznam da mozda bocnog promjenim da ubacuje zrak.Jer ovo definitivno nesto nije dobro s temperaturama.Kuciste mi stoji na malom stalku pored stola.Znaci da na Afterburneru na 100% fan vrti i da dobijem ove temp.

GPU max 83 C a CPU preko 70++

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 13:03 (tenkista).
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Uhh onda je nesto sa kucistem, taj FX nebi trebao ni prici toj temperaturi

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

to sam i ja mislio kuciste nemoze izbacit sav taj vruci zrak sto grafa proizvede pa na kraju i CPU coler to uvuce+ ove odvratne vrucine  najvjerojatnice da cu zamjenit za neko bolje kuciste

14 godina
offline
R9 290/X club

da li mi preporucate update biosa na svojoj r9? Jel preriskantno da to radim? Trenutni je iz 2013,ima i puno novijih pa bih htio nadograditi jer vidim po reviewovima da se manje griju i bolje rade.

 

Znam za onu "ne diraj dok dobro radi",no htio bih nesto vise izvuci iz svoje graficke.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Ako znaš kako se radi, imaš ispravan bios za tvoj model, dupli bios tj. bios switch i u changelogu piše da popravlja/stabilizira nešto što tebi stvara problem onda da.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
R9 290/X club

iskreno,nikad radio za graficku,uzdam se u neke tutorijale,vidim da nesto ima preko oc guru,neki preko @bios,neki preko drugih flash toolova. 

 

Sto se tice mog,nemam neki switch za bios,jedini je za silent i performance mod...

 

Jedino sto me buni je to kaj sve verzije biosa su prakticki iste (moj i njihov SN se poklapa,samo sto imam dvije verzije za memoriju HYNIX i ELPIDA

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

2 biosa mislim da ako nesto ne uspijes mozes preko drugog biosa popravit prvi, a memoriju možeš nac tocno koji je tvoj model na stranici ili u reviewovima

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
R9 290/X club

moram priznat da te ne kuzim najbolje za ova dva biosa...no,nasao sam easy boost utility,di mogu backupirat VBIOS i stavit novi vrlo lako (LINK),ako je to taj i dobar proces (vi me ispravite,ipak imate iskustva u tome),a sto se tice vrste memorije nikako nemogu naci , OVO je moj model,no neznam koji da odaberem.

 

I jos nesto,jel moram,kad odaberem memoriju,skinut jedan pa flashat,pa drugi,ili je dovoljno samo zadnji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club
izvone kaže...

moram priznat da te ne kuzim najbolje za ova dva biosa...no,nasao sam easy boost utility,di mogu backupirat VBIOS i stavit novi vrlo lako (LINK),ako je to taj i dobar proces (vi me ispravite,ipak imate iskustva u tome),a sto se tice vrste memorije nikako nemogu naci , OVO je moj model,no neznam koji da odaberem.

 

I jos nesto,jel moram,kad odaberem memoriju,skinut jedan pa flashat,pa drugi,ili je dovoljno samo zadnji?

 Skini za početak GPU-z i u njemu ćeš vidit koja vrsta ti je memorija.

Zatim skini najnoviji bios s onog linka što si stavio

Zatim skini VGA tools i s njim flashaj grafu

Ajme ljudi puka san ka kokica
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 0:20 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Dual bios mislim na switch, bilo bi dobro da imas posto ako flashas bios i ne uspije, možeš preko tog switcha koristiti drugi bios. Znam da referentna 290X ima Uber i Quiet mode, jedno ima veci fan speed samo (ja mislim)... Sad neznam jel to drugi bios ili samo neki njihov kontroler. Flashas samo jedan bios, cemu dva ? 

A za memoriju neznam iskreno, prvi put vidim da 2 ista modela imaju razlicitu memoriju. Kod mene je Samsung, na referentnoj je Hynix... Neznam

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
R9 290/X club

sada vidim da je elpida,preko GPU Z,hvala nicky...

 

nisam ni ja mislio stavljat dva biosa,nego npr,ja imam bios 1.0 vani su jos 2.0 i 3.0,da li je potrebno npr prvo stavit bios 2.0 pa 3.0 ili se moze odmah na 3.0,jer negdje sam citao da je potrebno neke predhodne,no ici cu kako mi je i receno,na najnoviji :) 

 

Javim kako je proslo!

 

Sto se tice switcha,ovo je samo hardware switch za silent i performance mode,neki vele da se to i odnosi na dva razlicita biosa,no ja nigdje od gigabytea nemogu naci potvrdu,ni na kutiji ili manualu nista ne pise,ako nadjem javim

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
izvone kaže...

sada vidim da je elpida,preko GPU Z,hvala nicky...

 

nisam ni ja mislio stavljat dva biosa,nego npr,ja imam bios 1.0 vani su jos 2.0 i 3.0,da li je potrebno npr prvo stavit bios 2.0 pa 3.0 ili se moze odmah na 3.0,jer negdje sam citao da je potrebno neke predhodne,no ici cu kako mi je i receno,na najnoviji :) 

 

Javim kako je proslo!

 

Sto se tice switcha,ovo je samo hardware switch za silent i performance mode,neki vele da se to i odnosi na dva razlicita biosa,no ja nigdje od gigabytea nemogu naci potvrdu,ni na kutiji ili manualu nista ne pise,ako nadjem javim

 To su dva različita biosa jedan se nalazi ispod coolera a drugi na poledjini PCB. Ja imam na poz 1. originalni a na poz 2. modani Asusov.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Ma nemas beda oko flashanja BIOS-a.
Ja sam cak imal jedno vrijeme flashan BIOS koji nije odgovaral kartici pa je performance drop bio a da nisam znao zasto.

I onda sam flashal najnoviji orginalni i vidi cuda sve opet radi super.

Sve sam radio preko ATIFlash-a.

http://valid.x86.fr/14peml
14 godina
offline
R9 290/X club

idem flashat bios i dobim ovo "flash bios failed 0x20000012" ,google mi ne izbacuje ama bas nista,bios prvo backupiral,i onda ovo,cim stisnem gumbic flash mi se to pojavi... preko VGA@BIOS

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
izvone kaže...

idem flashat bios i dobim ovo "flash bios failed 0x20000012" ,google mi ne izbacuje ama bas nista,bios prvo backupiral,i onda ovo,cim stisnem gumbic flash mi se to pojavi... preko VGA@BIOS

 naj sigurnije je flashati preko usb u dos-u i onda ide comanda atiflash -f -p 0 bios.rom, ja ima micro sd card sa adapterom na kojem bootam usb dos sa biosima različitim i card reader i tako flasham bios. Uvjek radi bez problema.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
R9 290/X club

moja grska,ja sam isao krivo raditi,uglavnom,jos nista nisam flashao. Graficka je bila u performance mode-u,i preporuca se da se stavi u silent (preko switcha na vrhu kartice) pa se promjeni bios,pa se stavi na performance,pa se promjeni za taj...  E sad!,ja gad bacim u silent mode,slika mi se spikselizira i pomjesaju se boje,pa je ekran crn....restart ,opet isto...prebacim na performance nazad,sve super...kaj pak to je sad ? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 20:40 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Nadam se da nisi switchao dok je komp radio ?

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: R9 290/X club

Ne zamaraj se s tim ako sve dobro radi.

14 godina
offline
R9 290/X club

nisam ,bio je zgasen,al je bio spojen u struju jedino da je to,jer nisam iz struje iskapcao...se moze kaj desit? performance je ok,samo silent zeza

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Ne moze ako je ugasen, Silent uvijek zezao ? Imaš kakav OC na njemu ?

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
R9 290/X club

nikad nije ni bio u silent-u jer nikad nije bilo potrebno kada je tih i na performance-u,nikad grafa OC-ana...sada sam stavio ove najnovije drivere 16.7.1. i koda imam manju rezoluciju wallpapera,a nigdje provjerit/promjenit rezoluciju,idem sada nakon update-a probat na silent prebacit...

 

malo me to brine sto na jednom modu dela dobro a drugi je nikakav...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice