Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Best buy do cca 2000kn, a da procesor nije bottleneck (i5 9400f)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alex Mercer kaže...

Best buy do cca 2000kn, a da procesor nije bottleneck (i5 9400f)?

 https://www.nabava.net/search.php?q=GTX+1660+Super

 

Uzmes Gainward Ghost OC verziju, malko vise od 2000kn 

4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima!

Nova, konkretna konfa s Ryzenom 3700x, u potrazi sam za grafičkom do cca 2000kn-+. Upotreba skoro isključivo obrada 4k+ videa (zasad Premiere, u planu DaVinci) i CAD - 360Fusion. Malo gaminga je moguće,ali nije primarna namjena. 1440p monitor.

Zapeo sam. Tu sam u cjenovnom razredu polovnih 1070tki/1070TI još pod garancijom ili nove 1660tke Super. Naravno, želim dobiti što više za svoje novce, ali preko 2.2-2.3 nikako.

Otvoren sam za sugestije.

Hvala unaprijed, poštovanje!

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Što se novih tiče gtx1660 super/ti, eventualno iz vana naručiti vegu56.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SoXy kaže...

Pozdrav svima!

Nova, konkretna konfa s Ryzenom 3700x, u potrazi sam za grafičkom do cca 2000kn-+. Upotreba skoro isključivo obrada 4k+ videa (zasad Premiere, u planu DaVinci) i CAD - 360Fusion. Malo gaminga je moguće,ali nije primarna namjena. 1440p monitor.

Zapeo sam. Tu sam u cjenovnom razredu polovnih 1070tki/1070TI još pod garancijom ili nove 1660tke Super. Naravno, želim dobiti što više za svoje novce, ali preko 2.2-2.3 nikako.

Otvoren sam za sugestije.

Hvala unaprijed, poštovanje!

 Uzmes istu kao sto sam napomenuo gore, 1660 super je jaca od 1070 i jako blizu 1070ti (blize je 1070ti nego 1070) tako da je to super izbor za 2000kn 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SoXy kaže...

Pozdrav svima!

Nova, konkretna konfa s Ryzenom 3700x, u potrazi sam za grafičkom do cca 2000kn-+. Upotreba skoro isključivo obrada 4k+ videa (zasad Premiere, u planu DaVinci) i CAD - 360Fusion. Malo gaminga je moguće,ali nije primarna namjena. 1440p monitor.

Zapeo sam. Tu sam u cjenovnom razredu polovnih 1070tki/1070TI još pod garancijom ili nove 1660tke Super. Naravno, želim dobiti što više za svoje novce, ali preko 2.2-2.3 nikako.

Otvoren sam za sugestije.

Hvala unaprijed, poštovanje!

 

evo ako ti nije bed naručiti iz vana, ovo ti je BB što možeš uzeti za tu lovu klik

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz.. Eli moze neka preporuka  grafike do 1500kn neki Best buy bilo nova ili jaca rabljena.. proc mi je i5 6402p  napajanje 600-650w atx nzn tocno... mozda rx 580 🤔

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Uzmes istu kao sto sam napomenuo gore, 1660 super je jaca od 1070 i jako blizu 1070ti (blize je 1070ti nego 1070) tako da je to super izbor za 2000kn 

Nope, izjednacena je sa 1070-kom a 1070Ti je ~15% brza. Plus sta se iz Pascala vise moze izvuc klokanjem....

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 9:54 (ansha).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

 Uzmes istu kao sto sam napomenuo gore, 1660 super je jaca od 1070 i jako blizu 1070ti (blize je 1070ti nego 1070) tako da je to super izbor za 2000kn 

Nope, izjednacena je sa 1070-kom a 1070Ti je ~15% brza. Plus sta se iz Pascala vise moze izvuc klokanjem....

 Znas kak u to vjerujem, 1660 super kao brza od 1660 ti i sporija od 1070. Kad se pogledaju videi onda je druga prica...

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ekipa imam ja jedno pitanje..Postoji li ijedna normalna vega 56 grafa za kupit?

Sve koje sam gledo ekipa se zali na crni ekran, rusenje , restart kompa, flickering ekrana..

Sta su tolko uspjeli sjebat karticu?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...

ekipa imam ja jedno pitanje..Postoji li ijedna normalna vega 56 grafa za kupit?

Sve koje sam gledo ekipa se zali na crni ekran, rusenje , restart kompa, flickering ekrana..

Sta su tolko uspjeli sjebat karticu?

 

imam ja ASUS Arez Vega56 i sve šaljaka najnormalnije

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imao sam Vegu 56 na kojoj me zezao i flickering i black screen na 10-ak sekundi - stalno se driver resetirao. Odnio u servis i kod njih uredu. Testirao kod frenda tjedan dana, isto uredu. Na kraju je prodao i uzeo rtx 2060 s kojom nemam problema. S tom karticom je lutrija dal će se slagati s ostalim komponentama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moze bit i do kabla kak je bilo kod kolege ibme. Treba bit strpljiv s AMD-om i malo se poigrat s mogucim problemom. Ko nema strpljenja, a ima novaca, moze odma platit vise za Nvidiju i bok.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Moze bit i do kabla kak je bilo kod kolege ibme. Treba bit strpljiv s AMD-om i malo se poigrat s mogucim problemom. Ko nema strpljenja, a ima novaca, moze odma platit vise za Nvidiju i bok.

 

Ma meni je DP kabel došao "mrtav" u kutiji sa monitorom a preko HDMI freesync nije sljakao kako spada preko 120Hz.

Kada sam uzeo novi DP sve šljaka za 5.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

PA meni se bas  ne izvaljuje 250 eura za nesto sto ne znam oce li raditi..

Bio naso asrockovu za 217e pa malo cito user reviewe pa odusto..20% ih imalo problema.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...

PA meni se bas  ne izvaljuje 250 eura za nesto sto ne znam oce li raditi..

Bio naso asrockovu za 217e pa malo cito user reviewe pa odusto..20% ih imalo problema.. 

 

A gle, imaj na umu da kada nekome (tko nije član nekih foruma bilo naših ili stranih) nešto ne radi uvijek se prvo obrati na netu za pomoć i potencijalno riješenje a onima kojima radi sve kako treba nikada ni ne dođu na forum.

Koja AsRock za 217€? Imaš link?

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U ovom slučaju, bolje je zamijeniti dio komponenti, sada je ovdje vrlo profitabilna promocija. Computeruniverse, možete kupiti izvrsne zvučne kartice po povoljnoj cijeni.

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Što preporučate na proc Ryzen 3600, a umjesto 1060 6 GB? U planu je 24" 144 Mhz monitor,  a namjena je gaming (BF franšiza).

Osjetio sam ogromnu razliku kad sam prešao s 1500X na 3600, stuttering se smanjio 95 %.

BATTLELOG: Francis_Bac0n
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Asus Arez Strix Vega56 imas iz u Svabiji za cca 2000kn

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav

 

imam trenutno GTX 1060 3 GB...

 

kolega mi nudi  RX 580 8 GB za 800 kn...

 

dali je to dobra ponuda, da uzmem s obzirom na 24" FHD monitor koji imam?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nekako sam prije ciljao na 5700. Ima osjetno bolje performanse.

BATTLELOG: Francis_Bac0n
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
catus69 kaže...

Nekako sam prije ciljao na 5700. Ima osjetno bolje performanse.

 

Ispruzi se onda do 5700xt, mala je razlika u cijeni. A ona bas rastura BF pa ces biti vrlo zadovoljan

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
catus69 kaže...

Nekako sam prije ciljao na 5700. Ima osjetno bolje performanse.

 pa surove performance na papiru ima vega ali u stvarnom svijetu 56 i 5700 nisu toliko udaljeni osim u potrosnji struje, ali da u nekim igrama 5700 dere vegu i za 15% posto cak ali za cijenu od arez strix nes dobiti nijednu 5700 u smislu buke/temperature ipak je taj "node" dosta topliji od vege cak koja ima i hbm na socketu.

A razlika izmedju najjeftinije 5700 i 5700x u njemackoj je npr samo 60 eura sto i nije nesto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:10 (HCgamingCRO).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najmanja razlika koju sam našao je 100 €.

BATTLELOG: Francis_Bac0n
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jel iko od vas kupovao s ebaya? naso sam par zanimljivih 2060 za 200e.. Pa ono ne znam kolko je to macak u vreci kupovina?

p.s: gledo malo o undervoltingu na vegi 56. sad mi opet zanimljiva.. :)
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:34 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,

 

nov sam na ovom forumu, molio bih pomoć od iskusnijih.

 

Kupili smo nakon dugo, dugo godina novi PC, i sada bi htjeli u njega ugraditi bolju grafičku karticu. Ova postojeća je integrirana, a ja bih htio nešto bolje, prvenstveno zbog povremenog igranja vožnji.

 

Računalo je kupljeno sastavljeno, MSGW, AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphic, 16 GB RAM-a, SSD 240 GB Kingston + HDD 1 TB.

Zanima me, ako uzmem RX570 ili RX580 (rang cijene do 1.500 kn), da li će to izdržati moje napajanje? Ne znam koje je, ali sigurno nije neki top model, ustvari znam samo da je MSGW, 400 W.

 

Koje napajanje bi bilo optimalno za gore navedenu grafičku, da li bi poslužilo postojeće, i da li ima neka bolja grafička u tom cjenovnom rangu? Igralo bi se u rezoluciji 1920x1080, znači većinom vožnje.

U obzir dolazi samo nova grafička, iz trgovine.

 

Hvala svima na odgovorima!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
drpongra kaže...

Pozdrav svima,

 

nov sam na ovom forumu, molio bih pomoć od iskusnijih.

 

Kupili smo nakon dugo, dugo godina novi PC, i sada bi htjeli u njega ugraditi bolju grafičku karticu. Ova postojeća je integrirana, a ja bih htio nešto bolje, prvenstveno zbog povremenog igranja vožnji.

 

Računalo je kupljeno sastavljeno, MSGW, AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphic, 16 GB RAM-a, SSD 240 GB Kingston + HDD 1 TB.

Zanima me, ako uzmem RX570 ili RX580 (rang cijene do 1.500 kn), da li će to izdržati moje napajanje? Ne znam koje je, ali sigurno nije neki top model, ustvari znam samo da je MSGW, 400 W.

 

Koje napajanje bi bilo optimalno za gore navedenu grafičku, da li bi poslužilo postojeće, i da li ima neka bolja grafička u tom cjenovnom rangu? Igralo bi se u rezoluciji 1920x1080, znači većinom vožnje.

U obzir dolazi samo nova grafička, iz trgovine.

 

Hvala svima na odgovorima!

 Gigabyte B700H (450kn) + RX 570 (tipa STRIXica za 1250kn). Gledaj ovo gore preko nabava.net...

 

 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ljudi jel se isplati ovo kupiti ili je bolje sacekati neko snizenje na RX580 ?

 

https://www.mall.hr/graficke-kartice/sapphire-nitro-radeon-rx-590-8-gb-gddr5-graficka-kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor666 kaže...

ljudi jel se isplati ovo kupiti ili je bolje sacekati neko snizenje na RX580 ?

 

https://www.mall.hr/graficke-kartice/sapphire-nitro-radeon-rx-590-8-gb-gddr5-graficka-kartica

 Bolja kupnja ti je RX 580 jer nije toliko slabija a kosta dosta manje, kostat ce ti 1000kn u Linksu na Tresnjevci i Dubravi...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice