Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.513
|
čitano: 5.567.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže... 

Sam si rekao da igraš samo SP igre, ja ti velim nabavi si bf1 mozes ga doslovno uzet za siću, nafrlji detalje kako hoćeš...

 a ja ti govorim da mene osobno bf i kresanje detalja uopće ne zanima, isto kao i milijune drugih koji igraju witcher 3, metro exodus, asassins creed, red dead redemption i hrpu drugih igara u kojima se 1070 itekako isplati i sa 4core procesorom, jer možemo nafrljit detalje i uživat u grafici bez razmišljanja jel fps 80 ili 120 kad ionako igramo na 60/75hz monitorima

ibme74 kaže... 

Ma danas tko ima budžet a ne uzme CPU sa HT-om si treba propucati nogu 

 ne pričamo o izboru novog, tu bi i ja svakako uzeo ryzena 2600/3600 ispred nekog 6/6 i5 intela, ali o tome uopće nije bilo riječ i podlo je to uvoditi kao neki argument kao da ja zagovaram kupnju novih 4core procesora 

cijelo vrijeme pričamo o situaciji kad čovac već ima i5 6400 i uzima rabljenu gtx 1070 i kad mu se sugerira da je bacio novce jer i jedna rx460 previše za taj procesor - kako tvrdi kolega birra koji je i započeo ovu glupu raspravu, da citiram:

birra kaže...

Ispričavam se na greški, picajzla, al opet.. Govoriš o teoretskom djelu i nagađaš. 
Ja ti, iz osobnog iskustva, kažem da i5 6402p nije dostatan za išta preko rx460, koju sam koristio

 evo što reć na ovaj post u kojem birra priča ovakve gluposti, a ja sa sličnim i5 debelo koristim gtx 1070 koja je 3-4 puta jača od rx460 i on meni govori kako ja nagađam, a godinu i pol dana svakodnevno gejmam s tom kombinacijom

 

Ma daj picazjla koji milijuni igrača isključivo SP igara, pa zadnjih 4-5 godina 90% gaminga se svodi na Mp igre tipa CoD, BF, PUBG, Fortnite, Apex, Arma i tome slično, SP igre su usputna zabava većini a takvi kao ti što igraju isključivo SP igre su velika manjina.

 

Ne znam zasto se nadovezujes no ovo o 6c/6t, to je bio moj odgovor drugom kolegi nevezano za ovu temu nakon sto je on spomenuo isti problem koji je imao sam BF za vrijeme dok je imao 4c/4t cpu.

Što se tiče i5 + gtx1070 ja sam već spomenuo da se pomak sigurno vidi sa prelaska na jače U ODREĐENIM IGRAMA uglavnom SP naslovima, za MP je drugi par opanaka, također ne znam zašto se ti toliko držiš SP igara otkud znaš da kolega koji je uzeo tu gtx1070 na i5 6402p oko kojeg je krenula rasprava neće igrati MPO igre i da mu jecilj 60Hz a ne više? 

Poanta mog prvog posta je da je taj CPU debeli BN za tu  grafu i to je točno, ovo ograničavanje na SP i 60Hz je besmisleno, onda je mogao ostati na gtx1060/rx580 i igrat se na 60hz, koja mu je poanta nadogranje? Valjda uzimaš jaču grafu da izvučeš više performansi a ne da se igraš kako si se igrao i sa predhodnom grafom. 

Na kraju se sve svodi na to da ovisi što on točno igra.

 

A što se mene tiče možeš mi linkat još 100 drugih stvari, kao što sam ranije spomenuo ja taj CPU imam od jeseni 2015. godine, dakle već malo više od 4 godine i jako dobro znam što i koliko taj CPU može, a što se tiče Hunta evo jučer kad sam bacio koju rundu sam snimio kratko mobpitelom pa eto ti sad reci da ovo nije Bn nego cpu overheading, babaroga i kletve 

https://imgur.com/a/sj3y2gQ

samo bi još napomenuo da ovo nije worst case scenario pošto sam ušao u mali compound sa 2-3 zgrade na otvorenom bez puno zombija i ostalog, kada uletiš u veliki sa pun k zgrada, zombija, kerova i još naletiš na protivnički tim pa krene pucnjava, eksplozije FPS padne ispod 30 bez beda, CPU zakucan na 100% grafa bude na 25-30% usage a ti dobiješ stutterfest gdje u borbi možeš pobjhediti jedino ako je drugi igrač teški njub ili isto igra na slidshow fps-u 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cobra66 kaže...

Pozdrav svima.

 

Konfa je: napajanje XFX PRO450W ; matična ASROCK 970PRO3 R2.0 ; procesor AMD 8320, ram DDR3_1600 8GB, disk SSD480GB, monitor je fullHD pa bi 1080p ostala i rezolucija igranja.

 

Trenutna grafička je: SAPPHIRE 7870 2GB DUAL-X https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-hd-7870-dual-x-oc.b665

Molim prijedlog jače grafičke kartice, ili se ne isplati ulagati s obzirom na slabo napajanje, procesor, rezoluciju...

 

Molim savjete, unaprijed hvala.

 

 

prvo mjenjaj platofrmu pa grafu, imao sam taj CPU i davio je čak r9 380 koja je negdje rand gtx1050ti, nema smisla uzimati nešto jače/novije jer nećeš vidjeti neki veliki pomak.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Ma daj picazjla koji milijuni igrača isključivo SP igara, pa zadnjih 4-5 godina 90% gaminga se svodi na Mp igre tipa CoD, BF, PUBG, Fortnite, Apex, Arma i tome slično, SP igre su usputna zabava većini a takvi kao ti što igraju isključivo SP igre su velika manjina.

 

Što se tiče i5 + gtx1070 ja sam već spomenuo da se pomak sigurno vidi sa prelaska na jače U ODREĐENIM IGRAMA uglavnom SP naslovima, za MP je drugi par opanaka, također ne znam zašto se ti toliko držiš SP igara otkud znaš da kolega koji je uzeo tu gtx1070 na i5 6402p oko kojeg je krenula rasprava neće igrati MPO igre i da mu jecilj 60Hz a ne više? 

Poanta mog prvog posta je da je taj CPU debeli BN za tu  grafu i to je točno, ovo ograničavanje na SP i 60Hz je besmisleno, onda je mogao ostati na gtx1060/rx580 i igrat se na 60hz, koja mu je poanta nadogranje? Valjda uzimaš jaču grafu da izvučeš više performansi a ne da se igraš kako si se igrao i sa predhodnom grafom. 

Na kraju se sve svodi na to da ovisi što on točno igra.

 

A što se mene tiče možeš mi linkat još 100 drugih stvari, kao što sam ranije spomenuo ja taj CPU imam od jeseni 2015. godine, dakle već malo više od 4 godine i jako dobro znam što i koliko taj CPU može, a što se tiče Hunta evo jučer kad sam bacio koju rundu sam snimio kratko mobpitelom pa eto ti sad reci da ovo nije Bn nego cpu overheading, babaroga i kletve 

https://imgur.com/a/sj3y2gQ

samo bi još napomenuo da ovo nije worst case scenario pošto sam ušao u mali compound sa 2-3 zgrade na otvorenom bez puno zombija i ostalog, kada uletiš u veliki sa pun k zgrada, zombija, kerova i još naletiš na protivnički tim pa krene pucnjava, eksplozije FPS padne ispod 30 bez beda, CPU zakucan na 100% grafa bude na 25-30% usage a ti dobiješ stutterfest gdje u borbi možeš pobjhediti jedino ako je drugi igrač teški njub ili isto igra na slidshow fps-u 

 pa dobro, jegiba, stvarno nemam pojma kakav je odnos mp vs sp, no hrpa sp igara se prodaje bez problema i nekako ne mislim da je odnos baš 90 naprama 10 posto (možda i griješim)

 

od početka sam rekao da ne treba generalizirati i da itekako postoje igre gdje će imati koristi od 1070 na tom i5 procesoru, što je birra negirao i rekao da mu je isti kujac 1060 ili 1070 i to je rekao kao ultimativno za bilo koju situaciju, čak je dodao da taj i5 nije za ništa jače od rx 460... nakon toga si mu još i ti dao krila i onda je eskaliralo, a ja sam glup što se s takvima poput njega idem uopće raspravljat, a lik nema pojma da postoji turbo takt na intelovim procesorima

i ne znam zašto bi sp i 60hz monitori bili besmisleni kad ionako pričamo o sad već entry level procesoru i isto tako entry level grafičkoj, a nisam niti rekao da se treba ograničiti samo na sp nego da ima situacija gdje taj bn neće toliko doći do izražaja i gdje će se itekako pokazati prednost jače grafe

 

što se tiče ovog hunta, nekako mi nije jasno što se događa obzirom da procesor ti niti u jednom trenutku nije bio zakucan na 100%, vrti se oko 90%, padne na 89, pa se digne na 95, no nikad zakucan, a usage grafe pada i do 20% neovisno jel usage procesora na 89 ili na 95%, a ima ekipe koliko vidim po netu koja iste probleme s niskom iskorištenosti grafe imaju i sa i7 8700 procesorima ili rajzenima - linklink

nemam pojma stvarno, prije mi to izgleda kao problem s optimizacijom, meni osobno je slična situacija bila u ac origins - no tamo bi se jasno vidio bn čim bi ušao u grad s više npc-ova i kad bi fps dropao sa nekih 70-80 na 40-50, no obzirom na tip igre to mi nije previše smetalo, a i u gradovima bi meni proc bio zakucan na 100%, grafa na 60-70%, fps se vrtio na podnošljivih 40-50, ali sve to bez stutteringa

 

na kraju, ne zagovaram ja stavljanje superjakih grafa na stare procesore, samo hoću reći da će u određenim situacijama i s tim i5 će vidjet razliku i da nije 100% činjenica da mu je svejedno bila to 1060, rx580 ili 1070 

i ne radi se tu o nekoj velikoj razlici u lovi, 1070 se nađe za relativno male pare i zašto ne iskoristit priliku za boljom grafom

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
 na kraju, ne zagovaram ja stavljanje superjakih grafa na stare procesore, samo hoću reći da će u određenim situacijama i s tim i5 će vidjet razliku i da nije 100% činjenica da mu je svejedno bila to 1060, rx580 ili 1070 

i ne radi se tu o nekoj velikoj razlici u lovi, 1070 se nađe za relativno male pare i zašto ne iskoristit priliku za boljom grafom

 

Teske rijeci bacamo jedan drugome, a nije mi uopce namjera bila upadati u konflikte. Stvar je u tome da JE velika razlika u cijeni. Jer sa polovnom rx470 od 400kn on moze velik broj SP naslova igrati u 60fpsa na high/ultra detalje. Dok je 1070 polovnu platio 1400. 

Za tih 1000 kn razlike uzmes novog ryzena sa stock coolerom koji jede malu djecu. Da je on u ijednom postu napisao da se upgradeao radi SP igara i max 60fpsa bez dropova, ne bi nikakve rasprave ni bilo. 

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže... 

Teske rijeci bacamo jedan drugome, a nije mi uopce namjera bila upadati u konflikte. Stvar je u tome da JE velika razlika u cijeni. Jer sa polovnom rx470 od 400kn on moze velik broj SP naslova igrati u 60fpsa na high/ultra detalje. Dok je 1070 polovnu platio 1400. 

Za tih 1000 kn razlike uzmes novog ryzena sa stock coolerom koji jede malu djecu. Da je on u ijednom postu napisao da se upgradeao radi SP igara i max 60fpsa bez dropova, ne bi nikakve rasprave ni bilo.  

 gle, ako pogledaš moj prvi post vidjet ćeš da sam reagirao kad je već grafička bila kupljena i deal završen, dakle priča oko biranja između 1070 ili rx470 je bila gotova

 

sve dalje je otišlo kvragu jer nisi htio prihvatiti sugestiju da će i s tim procesorom itekako iskoristiti gtx 1070 u većini sp igara, a pogotovo je otišlo kvragu kad si počeo tvrditi da i5 nije za ništa jače od rx460 i još si počeo meni tumačiti kako moja gtx 1070 ustvari radi, a pritom očito nemaš pojma o osnovama

 

ako ne želiš upadati u konflikte, onda se tako i ponašaj - prihvati sugestiju na normalan način, ne tumači drugima kako njima hw radi i najprije se educiraj - nemaš pojma o turbo kloku, nemaš pojma da su moj 4590 i njegov 6400 gotovo pa isti procesori u gejmanju, ne vidiš ili namjerno ignoriraš linkove koji pokazuju da nekim igrama više od 4 jezgre ne znači ništa, meni govoriš kako mi radi moja 1070 i da sam u zabludi, pa jebi ga, to je baš konfliktan način rasprave iako sam i ja debelo kriv što je završilo takvim tonovima

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dečki nemojte se svađat. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pavlovs_dog kaže...

Dečki nemojte se svađat. 

Pusti ti dječicu na miru. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 pa dobro, jegiba, stvarno nemam pojma kakav je odnos mp vs sp, no hrpa sp igara se prodaje bez problema i nekako ne mislim da je odnos baš 90 naprama 10 posto (možda i griješim)

 

od početka sam rekao da ne treba generalizirati i da itekako postoje igre gdje će imati koristi od 1070 na tom i5 procesoru, što je birra negirao i rekao da mu je isti kujac 1060 ili 1070 i to je rekao kao ultimativno za bilo koju situaciju, čak je dodao da taj i5 nije za ništa jače od rx 460... nakon toga si mu još i ti dao krila i onda je eskaliralo, a ja sam glup što se s takvima poput njega idem uopće raspravljat, a lik nema pojma da postoji turbo takt na intelovim procesorima

i ne znam zašto bi sp i 60hz monitori bili besmisleni kad ionako pričamo o sad već entry level procesoru i isto tako entry level grafičkoj, a nisam niti rekao da se treba ograničiti samo na sp nego da ima situacija gdje taj bn neće toliko doći do izražaja i gdje će se itekako pokazati prednost jače grafe

 

što se tiče ovog hunta, nekako mi nije jasno što se događa obzirom da procesor ti niti u jednom trenutku nije bio zakucan na 100%, vrti se oko 90%, padne na 89, pa se digne na 95, no nikad zakucan, a usage grafe pada i do 20% neovisno jel usage procesora na 89 ili na 95%, a ima ekipe koliko vidim po netu koja iste probleme s niskom iskorištenosti grafe imaju i sa i7 8700 procesorima ili rajzenima - linklink

nemam pojma stvarno, prije mi to izgleda kao problem s optimizacijom, meni osobno je slična situacija bila u ac origins - no tamo bi se jasno vidio bn čim bi ušao u grad s više npc-ova i kad bi fps dropao sa nekih 70-80 na 40-50, no obzirom na tip igre to mi nije previše smetalo, a i u gradovima bi meni proc bio zakucan na 100%, grafa na 60-70%, fps se vrtio na podnošljivih 40-50, ali sve to bez stutteringa

 

na kraju, ne zagovaram ja stavljanje superjakih grafa na stare procesore, samo hoću reći da će u određenim situacijama i s tim i5 će vidjet razliku i da nije 100% činjenica da mu je svejedno bila to 1060, rx580 ili 1070 

i ne radi se tu o nekoj velikoj razlici u lovi, 1070 se nađe za relativno male pare i zašto ne iskoristit priliku za boljom grafom

 

Evo ti u slici1 dolje trenutno 10 najigranijih naslova trenutno, kao što možeš vidjeti osim FM2020 sve su MP naslovi

Nisam ja ni rekao da se slažem s onim što je on dalje rekao da je rx460 max za taj CPU nego da taj CPU nje dovoljan da iskoristi pun potencijal te GTX1070 i da će vidjeiti razliku u NEKIM naslovima većinom SP.
Što se turno boosta tiče da, radi na višim taktovima od deklariranog base clocka (slika 2).

Što se 60hz tiče moja poanta je bila ako se već igra na 60hz nema nekog pretejranog smisla ni ići na nešto jače od rx570/580 ili gtx1060, te grafe još uvijek na kombinaciji high/very high/ultra mogu tjerat 60 frejmova na 1080p a čak i one na ovakvim procesorima u modernijim igrama budu ograničene (i5 6400 + GTX1060 + 2x8GB DDR4 Metro Last Light mi je bio AVG fps oko 45 na visokim postavkama, tada još na 60Hz monitoru sa ukljucenim vsyncom CPU konstantno 80-100%, grafa između 40-60%).
evo ti recimo na istoj konfi dok je bilo 8GB far cry 5, sve na max postavkama, avg fps 65 ali CPU non stop na 100% ili blizu 100% uz tu grafu.



Što se Hunta tiče da igra ne iskorištava CPU do kraja, ali likovi koji imaju jače 4c/8t ili više nemaju ovakve probleme sa niskim FPS-om i velikim dropovima kada se dođe u onakve sitacije niti im se procesor zakucava, tu je problem slabi procesor, kažem ti i discord tokom igranja šteka, čuješ isprekidane glasove i robotske zvukoce i čim minimiziraš igru i usage opadne discord se čuje normalno.
kažem ti kolega iz Engleske s kojim to zaigram ima GTX1060 sa i7 4xxx serije i nema takvim problema, baš mi je jednom poslao neki isječak gdje je igrao solo vs trio da vidim killove i imao je uključen graph u desnom kutu gdje se vidi min/max i trenutni fps i sotali detalji, igra mu radi duplo bolje nego je meni sa sa gtx1060 i i5 6400 i sada sa vegom56 nije puno bolje, maksimalni fps jeste veći ali su ogromni dropovi i dalje tu.

 

što se tiče ove gtx1070 praktički bez gare za 1.400kn po meni i nije obavio neku kupnju, još pogotovo jer ima onaj šrot od napajanja u kućištu, bolje da je uzeo novo napajanje za 350-400kn i ostatak love uzeo rabljenu rx580 8gb ili gtx1060 6gb ili sačekati sada BF moguće da će za slične pare imati novu GTX1660/1660 super.

slika1 slika1
slika2 slika2
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 21:24 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cobra66 kaže...

Pozdrav svima.

 

Konfa je: napajanje XFX PRO450W ; matična ASROCK 970PRO3 R2.0 ; procesor AMD 8320, ram DDR3_1600 8GB, disk SSD480GB, monitor je fullHD pa bi 1080p ostala i rezolucija igranja.

 

Trenutna grafička je: SAPPHIRE 7870 2GB DUAL-X https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-hd-7870-dual-x-oc.b665

Molim prijedlog jače grafičke kartice, ili se ne isplati ulagati s obzirom na slabo napajanje, procesor, rezoluciju...

 

Molim savjete, unaprijed hvala.

 

  Možeš se ti tu još igrati, kako koja igra ali ono, možeš imati u dosta igara ciljanih 60 fps a preporuka ti je recimo RX 570 ili GTX 1060 6GB. Traži jednu od tih polovnih, dobro ti je i napajanje za to. Onda s prvom prilikom trebaš ciljati na upgrade čitave platforme pa onda dalje. 

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

Nisam ja ni rekao da se slažem s onim što je on dalje rekao da je rx460 max za taj CPU 

Nisam to ni napisao s ciljem da se netko od vas složi sa mnom. Već iz testiranja na istom rigu, doslovno. Prijatelj je uzeo isti pc kao ja, par mjeseci nakon (2016/2017) [i5 6402p, 8gb ddr4] no umjesto rx460, odlučio se na rx470. 

Dok sam ja iskorištavao pun potencijal gpua i redovitih 100% usagea, on je sa 470kom već doživljavao stuttere i framedropove gdje bi ta grafička trebala to proći lakom šetnjom. Još koristi isti rig ali sve češće je ogorčen takvim scenama u MP. I vrlo brzo će odustati od te i5-ice, a i intela u globalu pretpostavljam.
Nisam neki tech freak i ne znam što će mi se sad pronaći kao greška, ali znam toliko da jednostavno ima previše cpu intensive igara na trzistu da bi se takav procesor smatrao solidnim što se gejmanja tiče. I u 2019. se kraj ovih prejeftinih modela ryzena ne bi smjeli ni raspravljat koliko je zapravo pametno gradit build oko takvog hardvera za išta ozbiljnije od povremenog SP doživljaja. Cijela rasprava se vrti u krug već par stranica i svi se čvrsto držimo nekih stavova, ali na kraju krajeva.. Što je picajzla rekao - gotovo je. Čovjek je već kupio grafičku i sad treba postepeno upgradeati ostatak. Bit svega je da je išao krivim redoslijedom, imo. 

Bez ljutnje i isprike ako se kolega našao uvrijeđen.  
A sad natrag na black friday threadove, treba potrošit koju kunu. Lp


Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 18:03 (birra).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
birra kaže...

A sad natrag na black friday threadove, treba potrošit koju kunu. Lp

Ma sve se puši od popusta, praktički za badave dijele robu. 

ps. zna netko za neku dobru ponudu za RX 570 karticu? Stavio bih je na Celerona G3930, igram BFV MP. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 18:09 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
birra kaže...

A sad natrag na black friday threadove, treba potrošit koju kunu. Lp

Ma sve se puši od popusta, praktički za badave dijele robu. 

ps. zna netko za neku dobru ponudu za RX 570 karticu? Stavio bih je na Celerona G3930, igram BFV MP. 

 

Bit ce ovo u linksu, ali poznavajuci kako to ide garant ce biti max 2-3 komada i moras zgazit jedno 5 osoba i pretuc dvije da bi usao prije njih i ugrabio jednu  

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
moras zgazit jedno 5 osoba i pretuc dvije da bi usao prije njih i ugrabio jednu  

Ma bojim se da ni za to ne bi imao priliku. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, planiram uzimat novi komp pratim tu po forumu teme za sklapanje konfiguracija i vidim da većinom u konfiguracijama oko 9k kn stavljaju 5700 il' xt.  Pa imam dilemu između 2060 super i 5700 xt za koju sam citao po netu i drugim forumima da ima problema s driverima, jel se to u meduvremenu riješilo s novijim update ili je sigurnije uzet nvidiu? Hvala unaprijed

1 2060 super
13 5700 xt
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cini mi se da su izasli izasli novi driveri prije dan ili dva a 5700xt je jaca grafa, u vecini igara u rangu rtx2070 super

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 21:28 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kolega picajzla je pogodio 100% sto se tice mog ukusa u igrama, dakle stvarno igram samo singleplayer u zivotu probao multiplayer mozda 2 puta Black ops i apex koje samo izbrisa nakon 2 dana.. Volim dobru pricu u igrama jer ih gledam kao interaktivni film u kojem si ti glavni glumac i radnju stvars sam, neku dobar rpg il dobra pucacina u biti sve osim strateški i slicnii na potez igara🤔 i da stvarno igram na običnom 60mhz monitoru.. Al da sam se zaj...u redoslijedu nadogradnje vjerovatno jesam 😁 tako da su obe strane na svoj nacin u pravu... Eto nema razloga za prepirke vise😂

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja nikad nemam strpljenja prvo pitat ovde i pričekat odgovor, ali se zato sjetim provjerit svoje pametne ideje, da vidim koliko su bile pametne. 

 

RDR2 je izašao i kako imam GTX 960 OC, to treba zamijenit. Pa sam u oglasima našao Asus Strix RTX 2060 OC sa nešto manje od 3 godine garancije i kupio to za 2500 kn. Mislio sam se između 2060 i 1080, na kraju sam uzeo RTX, novija je, nešto skuplja, ali s garancijom.

 

Jesam li dobro to pazario? Ostatak sustava ima u opisu, i7 4790k i ostalo...

 

Hvala.

Live long and prosper.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Jesi, dobro si pazario. Ništa bolje kod nas nisi mogao kupit za te novce osim možda referentne RX 5700, ili od nekud izvana i nereferentne RX 5700. Uglavnom, ništa nisi omašio. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Jesi, dobro si pazario. Ništa bolje kod nas nisi mogao kupit za te novce osim možda referentne RX 5700, ili od nekud izvana i nereferentne RX 5700. Uglavnom, ništa nisi omašio. 

 Mogao je jedan uzet i vegu 56 koja daje stabilniji I veci fps u rdru a vecinom isti u ostalim igrama.

 

Vani strix arez vega 56 kosta 280e

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Jesi, dobro si pazario. Ništa bolje kod nas nisi mogao kupit za te novce osim možda referentne RX 5700, ili od nekud izvana i nereferentne RX 5700. Uglavnom, ništa nisi omašio. 

 Mogao je jedan uzet i vegu 56 koja daje stabilniji I veci fps u rdru a vecinom isti u ostalim igrama.

 

Vani strix arez vega 56 kosta 280e

 Vani je ključna riječ. Velika kutija na granici i eto carine, ako nije iz EU. Dalje, treba čekat duže i što je s garancijom iz vanka? Mislim da je puno bolje imat nešto ovdje kupljeno, zlu ne trebalo. A i u ovde lako nađem onoga tko me zalevati za 2500 kuna, a šta kad me neko iz Poljske zavitla i pošalje mi nevaljalu grafiku?

 

Iako bi iskreno volio isprobat tu famoznu Vegu, ali po benchmakima na internetu je 2060 dosta jača, i po 20% za neke igre. Ne znam za RDR2.

 

Evo me upravo zvao Overseas, RTX me čeka doma...   

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...

 Vani je ključna riječ. Velika kutija na granici i eto carine, ako nije iz EU. Dalje, treba čekat duže i što je s garancijom iz vanka? Mislim da je puno bolje imat nešto ovdje kupljeno, zlu ne trebalo. A i u ovde lako nađem onoga tko me zalevati za 2500 kuna, a šta kad me neko iz Poljske zavitla i pošalje mi nevaljalu grafiku?

 

Iako bi iskreno volio isprobat tu famoznu Vegu, ali po benchmakima na internetu je 2060 dosta jača, i po 20% za neke igre. Ne znam za RDR2.

 

Evo me upravo zvao Overseas, RTX me čeka doma...   

 Ima hrpa akcija iz EU. Amazon.de, Computer Universe, Alzashop itd itd...

 

Garancija je u vecini slucajeva bolja od nase garancije (ovisno o kojem se ducanu radi kod nas).

 

Nemre ti doc grafa koja nevalja jer je to novo sa garancijom, ti si ko neki covjek koji se boji narucit sa interneta jer ce mu nesto doci pokvareno...

 

Ne znam koji si test gledao ali 2060 nije jaca 20%, tj. Vega 56 je jaca cca 10% u samom RDR2 dok je u ostalim igrama na razini RTX 2060 (tj. u SP igrama, u MP igrama opet Vega56 vodi...)

 

Naravno ta Arez Vega 56 jos ima prednosti, tj. undervolt + overclock koji je bolji nego kod 20xx modela i jos mozes flashat Vegu 56 (ako dobijes Samsung memoriju) na Vegu 64 i dobit jos bolje performanse u igrama.

 

Edit: opet da kazem, cca 400-500kn jeftinije nego ta 2060 i to jos nova novcata 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 14:27 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...

 

Evo me upravo zvao Overseas, RTX me čeka doma...   

 

Update-ao "MOJ PC" prije nego je vidio karticu

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
Filox kaže...

 Vani je ključna riječ. Velika kutija na granici i eto carine, ako nije iz EU. Dalje, treba čekat duže i što je s garancijom iz vanka? Mislim da je puno bolje imat nešto ovdje kupljeno, zlu ne trebalo. A i u ovde lako nađem onoga tko me zalevati za 2500 kuna, a šta kad me neko iz Poljske zavitla i pošalje mi nevaljalu grafiku?

 

Iako bi iskreno volio isprobat tu famoznu Vegu, ali po benchmakima na internetu je 2060 dosta jača, i po 20% za neke igre. Ne znam za RDR2.

 

Evo me upravo zvao Overseas, RTX me čeka doma...   

 Ima hrpa akcija iz EU. Amazon.de, Computer Universe, Alzashop itd itd...

 

Garancija je u vecini slucajeva bolja od nase garancije (ovisno o kojem se ducanu radi kod nas).

 

Nemre ti doc grafa koja nevalja jer je to novo sa garancijom, ti si ko neki covjek koji se boji narucit sa interneta jer ce mu nesto doci pokvareno...

 

Ne znam koji si test gledao ali 2060 nije jaca 20%, tj. Vega 56 je jaca cca 10% u samom RDR2 dok je u ostalim igrama na razini RTX 2060 (tj. u SP igrama, u MP igrama opet Vega56 vodi...)

 

Naravno ta Arez Vega 56 jos ima prednosti, tj. undervolt + overclock koji je bolji nego kod 20xx modela i jos mozes flashat Vegu 56 (ako dobijes Samsung memoriju) na Vegu 64 i dobit jos bolje performanse u igrama.

 

Edit: opet da kazem, cca 400-500kn jeftinije nego ta 2060 i to jos nova novcata 

 

 

A nova... To već ima više smisla. E sad, ja sam malo zapea zadnjih godina na nVidia-u, pa da budem iskren, ni ne pratim AMD. Znam da su Vege super, ali nisam znao koliko, evo bas gledam po nekim preciznijim benchmarkcima, li-la su kartice, u 2-3 frame-a razlike baš u RDR2. A jebiga, sad je gotovo. Baš ti hvala šta si mi uništia radost kako sam našao super povoljnu grafiku.   

 

A ova moja je 2 mjeseca stara, tako da nije baš nešto istrošena...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...
Filox kaže...

 

Evo me upravo zvao Overseas, RTX me čeka doma...   

 

Update-ao "MOJ PC" prije nego je vidio karticu

Hahahaha... Jesam, morao sam.

 

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...

 

 

A nova... To već ima više smisla. E sad, ja sam malo zapea zadnjih godina na nVidia-u, pa da budem iskren, ni ne pratim AMD. Znam da su Vege super, ali nisam znao koliko, evo bas gledam po nekim preciznijim benchmarkcima, li-la su kartice, u 2-3 frame-a razlike baš u RDR2. A jebiga, sad je gotovo. Baš ti hvala šta si mi uništia radost kako sam našao super povoljnu grafiku.   

 

A ova moja je 2 mjeseca stara, tako da nije baš nešto istrošena...

 Raduj se slobodno, ta grafa za tu cijenu koju si uzeo je dobra kupovina kod nas, ali eto moj prvi izbor bi isao direkt na Vegu 56. Ja prije nego sto sam uzeo 1660ti imao na umu bas Vegu 56 Arez Strix i tad je bila negdje ~250€ na amazonu i onda se desilo da mi je volan poceo radit cudesa, napravio reklamaciju i to dva puta i na kraju reko ajd da nest zaradim pa da si uzmem 1660ti za 1000kn (volan sam platio 1000kn, napravio reklamaciju i mogao odabrat komponentu za cijenu na racunu ) I evo sad imam 1660Ti i volan i opet sam u plusu kad sam prodao GTX 1060 

 

 Racunaj da ce ta STRIXica ic lagano po visokoj cijeni ako je budes prodavao zato jer se vecinom klinci pale na RGB, STRIX, nvidia i RTX 

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
Filox kaže...

 

 

A nova... To već ima više smisla. E sad, ja sam malo zapea zadnjih godina na nVidia-u, pa da budem iskren, ni ne pratim AMD. Znam da su Vege super, ali nisam znao koliko, evo bas gledam po nekim preciznijim benchmarkcima, li-la su kartice, u 2-3 frame-a razlike baš u RDR2. A jebiga, sad je gotovo. Baš ti hvala šta si mi uništia radost kako sam našao super povoljnu grafiku.   

 

A ova moja je 2 mjeseca stara, tako da nije baš nešto istrošena...

 Raduj se slobodno, ta grafa za tu cijenu koju si uzeo je dobra kupovina kod nas, ali eto moj prvi izbor bi isao direkt na Vegu 56. Ja prije nego sto sam uzeo 1660ti imao na umu bas Vegu 56 Arez Strix i tad je bila negdje ~250€ na amazonu i onda se desilo da mi je volan poceo radit cudesa, napravio reklamaciju i to dva puta i na kraju reko ajd da nest zaradim pa da si uzmem 1660ti za 1000kn (volan sam platio 1000kn, napravio reklamaciju i mogao odabrat komponentu za cijenu na racunu ) I evo sad imam 1660Ti i volan i opet sam u plusu kad sam prodao GTX 1060 

 

 Racunaj da ce ta STRIXica ic lagano po visokoj cijeni ako je budes prodavao zato jer se vecinom klinci pale na RGB, STRIX, nvidia i RTX 

 

Pa u biti sam se najviše i zaletia na ovu grafu jer je Strix, a ne obična. I ne, ja se ne palim na ime, ni na RGB, ali znam da su Strix skuplje i nabrijanije od ostalih, a ovde sam imao relativno dobru ponudu, odnosno povoljnija mi je bila ova Strix, nego sve ostale 2060 po oglasima koje nisu Strix.

 

A RGB nemam ni jedan i ako ne mogu ugasit RGB na ovoj kartici, onda imam problem. Nedopustivo je da mi neka glupa svijeta izlaze iz kučišta i ometaju me.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže...

 A RGB nemam ni jedan i ako ne mogu ugasit RGB na ovoj kartici, onda imam problem. Nedopustivo je da mi neka glupa svijeta izlaze iz kučišta i ometaju me.

Sve se može, makar i na silu ako ne ide drugačije. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Filox kaže... 

A nova... To već ima više smisla. E sad, ja sam malo zapea zadnjih godina na nVidia-u, pa da budem iskren, ni ne pratim AMD. Znam da su Vege super, ali nisam znao koliko, evo bas gledam po nekim preciznijim benchmarkcima, li-la su kartice, u 2-3 frame-a razlike baš u RDR2. A jebiga, sad je gotovo. Baš ti hvala šta si mi uništia radost kako sam našao super povoljnu grafiku.   

ništa se nemoj gristi, 2060 je 10-ak posto jača od vege 56 gledajući u globalu

slika dolje ti je razlika u preko 20 igara, link na vrlo opširan test

 

u međuvremenu se ništa posebno nije dogodilo - nevidia je i dalje jača, ovdje ti je novi test u odnosu na 1080 doduše, no to je gotovo pa isto kao 2060

osim što je nevidija u međuvremeno izdala nove drivere koji su značajno popravili perfomanse u igrama u kojima je znatno zaostajala poput forze horizon, pa je zapravo sad nevidija još bolja u prosjeku

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

ništa se nemoj gristi, 2060 je 10-ak posto jača od vege 56 gledajući u globalu

slika dolje ti je razlika u preko 20 igara, link na vrlo opširan test

 

u međuvremenu se ništa posebno nije dogodilo - nevidia je i dalje jača, ovdje ti je novi test u odnosu na 1080 doduše, no to je gotovo pa isto kao 2060

osim što je nevidija u međuvremeno izdala nove drivere koji su značajno popravili perfomanse u igrama u kojima je znatno zaostajala poput forze horizon, pa je zapravo sad nevidija još bolja u prosjeku

 

 

ne mora se grist jer rtx2060 nije losa kupnja ali u tom videu se vidi da je stock vega56 na razini GTX1070ti pa u nekim naslovima i na razini gtx1080, ali overall gledao ej brža od gtx1070ti/rtx2060 (po snazi gtx1070ti=rtx2060).

I to je stock, vega56 bez da overklokas i samo spustas malo voltazu dobijaš manju potrošnju i veće performanse jer je po defaultu narpavljen preagresivan profil gdje se kartica dosta grije i sama spusta takt i kad ju još nakog toga overklokaš (pogotovo ako ti još uleti samsung mema) dođeš bez beda na gtx1080 razinu pa i više (npr moja mema na ASUS Arez Strix verziji bez problema ide sa tvorničkih 800MHz na 950MHz). Još kada tome dodaš da je nova vega56 iz švabije 2.000kn i usporediš bang for buck vegu56 vs gtx1070ti/rtx2060/gtx1080 pobjednik je jasan  

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliki ti bude core clock u igrama na toj 56 kad ju UV-tas?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice