Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

poruka: 26
|
čitano: 4.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

evo molim da me se ne abna nego jako me zanimaju enke stvari i puno ljudima ce mozda ovo i biti korisno.

 

evo svi govore uvijek na forumu da sve ispod serije 5670 ne valja ispod 4850 ne valja itd..

zasto svi govore da su grafe poput 4350, 5570, 5550... smece i nisu dobre za gaiming.

vecina vas full pere taj AA AF .. i sada ako grafička ne vrti an 60 fps s time upaljeno ona nije dobra..

ili ako nemate 100fps na full high isto nije ok..

vecina igrica je igriva na 45fps 60 je best zato jer preko niti nase oko ne moze skuziti.

e sada mene zanima. zasto svi an ovom forumu kake po tim slabijim verzijama grafičkih.. istina je da nemozes igrat s AA x16 ali i to mozes na medium detaljima.

puno ljudi igra bez AA i AF ja sam jedan od njih nije mi to potrebno iako sam to reko ljudi su mi i dalje tupili da mi treba 4850.

 

jace grafe su za gejmere oni koji zele igrati full na high i zele igrat na 500 fps samo zele vidjet sto vecu brojku u kutu po meni xD..

a ove malo slabije grafe su za ljuude koji zele odigrat pokoju igricu ili za gejmere koji nemaju para pa kupe malo slabiju ali i dalje mogu igrat novije naslove bez problema..

pa evo molim vas vasa misljenja zasto malo slabije rafičke ne valjaju po vama. i zasto ih niko ne preporucuje nego svi zapnete odmah za 4850 ili 5670 ili 5750.

Moj PC  
0 19 hvala 0
14 godina
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Pa grafe su sasvim uredu. No u zadnje vrijeme većina ljudi traži gamersku konfu. Time se podrazumijeva da će na kompu puno igrati pa pokušavamo staviti najbolju grafu za te pare. Za normalno upotrebu kompa, tu i tamo koju igru, te grafe su i više nego dovoljne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Ja se puno igram ali nikada ne bih dao novac za jaču grafu od HD6850 ili GTX460. Sada imam 4850. Bitnija mi je igrivost od lijepe slike.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Pendula kaže...

Ja se puno igram ali nikada ne bih dao novac za jaču grafu od HD6850 ili GTX460. Sada imam 4850. Bitnija mi je igrivost od lijepe slike.

Ti onda lijepo igraj Pacmana, a mi ćemo Crysis 2. OK?

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Plahi kaže...
Pendula kaže...

Ja se puno igram ali nikada ne bih dao novac za jaču grafu od HD6850 ili GTX460. Sada imam 4850. Bitnija mi je igrivost od lijepe slike.

Ti onda lijepo igraj Pacmana, a mi ćemo Crysis 2. OK?

Dogovoreno{#}

14 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

kao prvo 5570 pokrece te navedene naslove i ne vrijedaj ako covejk dijeli misljenje samnom

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Lacko kaže...

kao prvo 5570 pokrece te navedene naslove i ne vrijedaj ako covejk dijeli misljenje samnom

Kao prvo nikoga nisam vrijeđao.

A kao drugo, istina je, 5570 MOŽE, pokrenuti Crysis, ali sa 2 FPS-a, ja imam 5870 i OC-ana ponekada tu i tamo malo zašteka kad su postavke na max....

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
14 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

a ko kaze da mi hocemo igrat s 16x AA i ostalim sra...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra

Sada ozbiljno. Jedina igra koja mi je pomalo štekala sa sadašnjom grafom je Metro2033, ali ne toliko da je bila neigriva. Sa FPS-om se uopće ne zamaram. Kada naletim na igru koju ne budem mogao pokrenuti kupiti ću novu grafu, opet iz srednjeg cjenovnog razreda.

14 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Pročitaj moj post toliko puta dok ti ne bude jasan.

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Zašto ljudi preporučaju bolje grafičke. Pa prvo jer su naslovi tema za slaganje otprilike "novi "gaming" komp za maksimalno 3500 kuna", "novi PC koji će moći tjerat nove igre na Hgh", "konfa za 2000 kuna, ali da može vrtit igre"....

Drugo, danas je nekakv standard Full HD rezolucija (23 i 24 inch monitori) te nijedna grafička koju ti spominješ (4350, 5570, 5550) nemože pogonit igre na toj rezoluciji.

Treće, grafičke u cjenovnom rangu oko 300/400 kuna NISU namjenjene za igranje. Nisu i to je to (ako ćeš ti igrat sa svime na low, 800x600 rezoluciji samo napred ja to ne želim).

 

A zašto se preporučuje. Pa u knfiguraciju od 3500 kuna trebala bi ići neka 5770/GTX460. Sve ispod je nula bodova (da može 4870/4850, ali to je već stara serija - naravno ako financijska situacija ne dopušta onda se uzme nešto tako....).

 

Kupovat bilo šta ispod 5750/5770/GTX460/GTS450, (ovisi o rezoluciji) za neki ozbiljni "gejming" je ravno kupovanju trkaćeg automobila sa 60 konja

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 9:29 (doktor1).
Moj PC  
14 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Lacko kaže...

vecina igrica je igriva na 45fps 60 je best zato jer preko niti nase oko ne moze skuziti.


a ko kaze da mi hocemo igrat s 16x AA i ostalim sra...

 

junačino, vidim da se slabo razumiješ u materiju.

 

kao prvo metro, crysis su super igrivi kao i sve druge igre na 27-30 FPS  a ne na 45-60

 

kao drugo 16x AA ne postoji već samo 8X AA

 

kao treće što ljudi kažu, ako netko traži gejmersku kofigueaciju i sam si sklopi i5, 4GB memorije spreman je za to dati 7000 kn i unutra stavi grafičku radeon 5770, normalno da će mu svi dat savjet da u tom okviru cijene može staviti "malo"bolju, {#} npr 5870.

 

 

16 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Plahi kaže...
Lacko kaže...

kao prvo 5570 pokrece te navedene naslove i ne vrijedaj ako covejk dijeli misljenje samnom

Kao prvo nikoga nisam vrijeđao.

A kao drugo, istina je, 5570 MOŽE, pokrenuti Crysis, ali sa 2 FPS-a, ja imam 5870 i OC-ana ponekada tu i tamo malo zašteka kad su postavke na max....

 

koji si ti brijač.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Zar nisam vidio 16x AA u COD:BO i jos par igrica?

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
PLASMAorLCD kaže...

Zar nisam vidio 16x AA u COD:BO i jos par igrica?

16x AA postoji i u open source igricama s cube enginom. Tipa ASSULT CUBE koja je legendarna igrica..

Pinky je zakon... ⇓ tu klikni :) I ♥ π
14 godina
odjavljen
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

AA je rendeiranje pojedinih tekstura, rubova istih u većoj rezolucij... Tako imamo na priliku da nam renda na 2x višoj rezoucijl 4x višoj, 8x višoj, 16x višoj i sl... Sve da se umanji Alliasing koji se javlja na nizim rezolucijama i teksturama nizih rezolucija.

 

 

Veci AA se moze svugdje implementirati, pa BC2 ima 32xCSAA.

 

Što se tiče kupovanja kartica, pa evo ovako osobno posjedujem 27' monitor i GTX 470 karticu i zašto kupujem? Zato da iskusim atmosferu, da vidim grafiku, zelim maksimum i tek na ovakvim uvjetima igra izgleda kompletno drugačije i za 2 koplja bolje. Nije isto igrati novo izaslo igru na 800x600 low i 20 fps ili 1920x1080 Very High 8xAA i 60 FPS, ogromna je to razlika. Grafika je jako bitna u modernim igrama što god vi pričali.

Can't Read Can't Read No He Can't Read My poker face
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 10:55 (Weky).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Pendula kaže...

Ja se puno igram ali nikada ne bih dao novac za jaču grafu od HD6850 ili GTX460. Sada imam 4850. Bitnija mi je igrivost od lijepe slike.

ja imam 5870 i igram starcraft i warcraft 3,ostatak igrica sam igrao otprilike po 1-2 sata i to je to....

ali ako mi se neka igra svida zadovoljan sam kada mogu uzivati u njenoj punoj čari za sto je i taduzen AA i AF....

nisam je uzeo da se kurchim u susjestvu jer bi onda bile bacene pare.....i ovako su bacene jer sam vise benchao sa njom nego igrao ;)

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra

(zamislite da je tu kvot prvog posta)

 

dekicu, ovo sto si ti rekao stoji, ali ako vec uzimam novu konfu onda cu uzeti konfu na kojoj mogu igrati barem na 20" kojih imam doma, a ne da moram igrati na 800x600 na tih 20" (vjeruj mi, izgleda gore nego doom 1 na low-end masini). istina je i to sto kazes da je vecina igara igriva na 45fps, dapace, na starom kompu sam igrao cod4 na 35fps avg i dalje sam tu i tamo bio prvi. to sto mi predlazemo grafe ranga 4850 i gore je zato (kako je gore u postovima napisano) sto ljudi koji si rade nove konfe misle uzet jacu konfu koju nece morati nadogradivati nakon 6mj., ili je ce im izgorit shrotex/drekstar napajanje jer je 5670 prejaka zanj.

 

malo razmisli prije postanja sljedeceg, isto toliko inteligentnog pitanja (ovo shvati kao savjet a ne kao uvredu).

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 11:09 (Bass).
14 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Bass kaže...

(zamislite da je tu kvot prvog posta)

 

dekicu, ovo sto si ti rekao stoji, ali ako vec uzimam novu konfu onda cu uzeti konfu na kojoj mogu igrati barem na 20" kojih imam doma, a ne da moram igrati na 800x600 na tih 20" (vjeruj mi, izgleda gore nego doom 1 na low-end masini). istina je i to sto kazes da je vecina igara igriva na 45fps, dapace, na starom kompu sam igrao cod4 na 35fps avg i dalje sam tu i tamo bio prvi. to sto mi predlazemo grafe ranga 4850 i gore je zato (kako je gore u postovima napisano) sto ljudi koji si rade nove konfe misle uzet jacu konfu koju nece morati nadogradivati nakon 6mj., ili je ce im izgorit shrotex/drekstar napajanje jer je 5670 prejaka zanj.

 

malo razmisli prije postanja sljedeceg, isto toliko inteligentnog pitanja (ovo shvati kao savjet a ne kao uvredu).

5670 ne zahtjeva dodatno napajanje, tako da napajanje ne moze krepat ... al to je opet za neku drugu temu :DDD

 

za autora teme:

 

na svojoj integriranoj 4200 (jer sam bio glup i prodao 4870 u nadi da cu kupit nesto bolje, a spiskao pare) mogu igrat sve i jednu igru ali na extra low rezi i svi detalji na OFF i mogu ti reci da to i nije neko najdivnije iskustvo ..... kad vidis one nazubljene rubove, lose teksture, kada je view distance 0 i kad ne vidis dalje od svog ku*ca dođe ti da bacis komp u 3 PM ..... toliko o low end grafama .... ko voli nek izvoli

15 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
Lacko kaže...

a ko kaze da mi hocemo igrat s 16x AA i ostalim sra...

 

aj pusti klince, lako njima pricat kada im tatek i mamek sve kupuju, sta ako starci nemaju love? imas u potpunosti pravo..

 

I tako ti danasnji klinici ruse san nekog drugog klinca tu na forumu, umjesto da mu savjetuju da se moze igrat lijepo..

 

Npr hd5670 i njoj slicne grafe ako nisi hard core gejmer i netrebaju ti didije i midije je sasvim dovoljna pogotovo ako se igras na 19" i manjem monitoru..

 

Npr prije cca 1 godinu imo sam 3 kompa..

 

Na jednom je bio 24" gtx 295 i i7 920, na drugom je bio amd phenom 9950be i 2900xt 512mb 512mb ali na 19" monitoru i na 3 konfi je bilo 17" monitor e6750 i hd3870..

 

Jednostavno na svakoj od te 3 konfe gotovo svaka igra je identicno radila.. cak na ovoj drugoj sa 2900xt crysis na 1280 x 1080 rezi je nekad bio i bolji nego na prvoj konfi..

 

pitanje je jednostavno koja reza dali af i aa ukljuceni..

 

cim veca reza tim jaca grafa je potrebna, ali opet svima je jasno da veci monitor znaci i lijepsa slika.. iako na prvi pogled to tako ne izgleda..

 

 

14 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra

ja oduvijek imam ATI-jeve .. jednom sam uzeo nvidiju 6600GT i to leadtekovu imao sam velika očekivanja napram ATI-ja jer je tad nvidia bila kao i sad razglasana kao najbolja ali to mi je bila jedina grafička koja je riknula do sad a performasne nisu bile ništa posebno bolje od ati-ja ... tak da su to sve minimalne razlike koje u testovima su po par brojeva više i manje i nama se to čini kao vau ... ali to se u praksi jako malo osjeti! mislim na uporedbu grafička istog ranga!

13 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

Ja nemam lose misljenje o tim grafama, osim 4350, koju trenutno imam i sve ide dobro na Dx9, ali sa Win 7 i Dx10.1 moram spustit na 800x600 a ostalo pustit automatski.

A mislim da svi preporucuju HD5750 i slicne zato sto nisu pretjerano skupe a mogu se dosta OC-at ( 5750 moze  GPU=850 ili vise, a VRAM=1250).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
dragan225 kaže...

Ja nemam lose misljenje o tim grafama, osim 4350, koju trenutno imam i sve ide dobro na Dx9, ali sa Win 7 i Dx10.1 moram spustit na 800x600 a ostalo pustit automatski.

A mislim da svi preporucuju HD5750 i slicne zato sto nisu pretjerano skupe a mogu se dosta OC-at ( 5750 moze   GPU=850 ili vise, a VRAM=1250).

HD4350 ni nije za igranje...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Downloading High Definiton Video
14 godina
neaktivan
offline
Zanima me zasto svi imate losa misljenja o grafama

pazi lacko sta je , nisam ja rekao da je 5570 losa grafa ako ces ti igrat cod 4 - 6 pa cak i black ops , ili maro starije igre bez prenategnutih detalja , meni stalno ne ide u glavu zasto si ti dao odo 400kn ili koliko si vec dao kad imas na njuškalu 4850-ki za te pare , pa i da si 300 dao vise ti se isplati za 400 uzet 4850 , nije pitanje toga koliko ti snage treba nego uvijek vrijedi pravilo od viška glava ne boli i zato mi nikako nije jasno kako mozes uzet 5570 kad za tu cijenu imas duplo jacih grafa na njuskalu , a sto se tice potrebne snage , o tome nemoj govorit jer svatko ima drugacij ukus , ja na 17 incnom monitoru imam 4850-ku i meni nfs shift maxed out povremeno zabloka i ja sam odma nervozan jer ja ne zelim igrat ako ne mogu pokrenut ultra max detalje i to je to , kad crysis 2 izade ako ja ne budem mogao gurnut 80% detalja maxed out ja to necu igrat jer mi je to isto kao kad na torrente dode npr saw 3d kojeg sam dugo cekao , pa ga tip u kinu snimi i ja bi ga sad trebao gledat ? e pa necu jer zelim uzivat u kvaliteti , isto je sa igrama , da budemo iskreni nije potrebno kupovat grafe od 5000kn ali mi hardwareaši smo takvi , ja sve pare koje imam potrošim na hardware iako mi to mozda i ne treba , ali ja patim od toga i takav sam , i takvo je 70% forumaša , ako cemo iskreno jedna 5850-ka na 24 inca full hd moze na max rezoluciji gurat sve igre i vise nego dovoljno dobro ali da ja sad npr imam 5850-ku i da imam 1500kn ja bi kupio drugu za crossfire jer mi je to gušt i tjt , sto se tice tebe , okej ti budi zadovoljan sa 5570 , nije to toliko losa grafa ali onda nemoj na forumu otvarat teme " ko je rekao da mi zelimo sve postavke maxed out i one fancy pi_darije kao antianalising... jer vecina forumaša ne zeli igrat bez toga, da si ikad zaigrao crysis na 26 inca ekranu na ultra hii postavkama trazio bi po njuskalu novu konfu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
dragan225 kaže...

Ja nemam lose misljenje o tim grafama, osim 4350, koju trenutno imam i sve ide dobro na Dx9, ali sa Win 7 i Dx10.1 moram spustit na 800x600 a ostalo pustit automatski.

A mislim da svi preporucuju HD5750 i slicne zato sto nisu pretjerano skupe a mogu se dosta OC-at ( 5750 moze  GPU=850 ili vise, a VRAM=1250).

evo lacko vidis primjera , i ja sam prije 1.5 godine bio isti , kad sam x 700-tku zamijenio sa 4670 ja sam svršavao koliko sam zadovoljan bio i to mi je bila največa životinja na svitu ,a da budemo iskreni lacko ti si ima od nvidie seriju 6000 i 7000 ( koju si sad proda ) i sve slabe grafe , i nisi nikad igrao sa 2 5870-ke u crosuu i i7 920 na 24 inca ekranu i zato si zadovoljan s svojom grafom , ja ti i kazem da kad sam presao sa x700 na 4670 igrao sam gta 4 na ultra low postavkama i bio sam prezadovoljan jer sam ga uopce pokretao , sad vise nisam jer nije lako pres s konja na tovara, a ti nisi nikad ni bio na konju s svojom konfom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zanima me zasto svi imate losa misljenja o gra
athlon64 kaže...
dragan225 kaže...

Ja nemam lose misljenje o tim grafama, osim 4350, koju trenutno imam i sve ide dobro na Dx9, ali sa Win 7 i Dx10.1 moram spustit na 800x600 a ostalo pustit automatski.

A mislim da svi preporucuju HD5750 i slicne zato sto nisu pretjerano skupe a mogu se dosta OC-at ( 5750 moze  GPU=850 ili vise, a VRAM=1250).

evo lacko vidis primjera , i ja sam prije 1.5 godine bio isti , kad sam x 700-tku zamijenio sa 4670 ja sam svršavao koliko sam zadovoljan bio i to mi je bila največa životinja na svitu ,a da budemo iskreni lacko ti si ima od nvidie seriju 6000 i 7000 ( koju si sad proda ) i sve slabe grafe , i nisi nikad igrao sa 2 5870-ke u crosuu i i7 920 na 24 inca ekranu i zato si zadovoljan s svojom grafom , ja ti i kazem da kad sam presao sa x700 na 4670 igrao sam gta 4 na ultra low postavkama i bio sam prezadovoljan jer sam ga uopce pokretao , sad vise nisam jer nije lako pres s konja na tovara, a ti nisi nikad ni bio na konju s svojom konfom.

Ja sam se igrao na q9550, sa 5970, a i sa 4870, i cf 4870, i bio zadovoljan, sad imam 4670 i opet sam jako zadovoljan, jednako kao što sam bio zadovoljan i sa onima prije.

A kakve sam sve konfe isprobao neću ni govorit, i opet sam extra zadovoljan sada sa svojom 4670.

Tako da to uopće nema veze tko je što isprobao, već kome šta treba. Ja sam extra zadovoljan sa 4670 jer na njoj jedino koristim s-video, za spojit je sa telkom, sve ostalo...nit ne iskorištavam do kraja, imam 19" lcd, 1280*1024, igram Fifa MAnager serijal, tu i tamo neku simulaciju F1, ili neke druge vožnje, i na momo ekranu, sa mojom konfom, sve ide savršeno, sve što meni treba, i ja sam iskreno extra zadovoljan sa svojom grafom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice