Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 225.191
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
15 godina
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Mitch kaže...
Ima netko neke dobre pluginove (shareware ili freeware) a da nisu Nik software (njih već imam) ?

 

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

OnOne i Eye Candy imaju odlicne pluginove.

 

Savjet, ako je ikako moguce nemojte koristiti pluginove. Ja koristim Eye Candy 4000 i to samo njegov glass fileter, ostalo izradujem sam.

PORTOVA ima 65536 komada - Aner Begovic..haker iz Bosne
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Jel moze pomoc? Imam win7 i photoshop cs4 i cs5 al nemog radit u njima jer mi cim otvorim neki file pise photoshop.exe je prestao raditi. Ajte ljudi pomagajte. Prije sam imo xp i sve je savrseno radilo. Pls pomagajte windowse necu rusit
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Dinko7 kaže...
Jel moze pomoc? Imam win7 i photoshop cs4 i cs5 al  

  Ako se pokrece bez fileaonda uradi nesto od ovoga:

  • Pokreni Photoshop bez filea i iskljuci podrsku za 3d u postavkama za to (kasnije cemo otkriti zasto to radi probleme)
  • Vidi koje su postavke za memoriju i cache levels. Namjesto cache levels na 2 (ovo provremeno)
  • Namjesti oko 25% RAM-a (takode privremeno)
  • U CS5 iskljuci scratch disk za C: i dodjeli scratch disk na D:
  • U servisima provjeri da li je pokrenut Adobe Service Manager
  • Probaj ih pokrenuti u compatability mode za Vistu SP1 ili SP2
  • Ako si instalirao pluginove onda deinstaliraj ih jedan po jedan ili idi u C:\Program Files\Adobe\Photoshop CS4 ili 5 i privremenopreimenuj plugins folder u  Plugins.OLD i pokreni program zajedno sa slikom. Ako nema problema onda trazi krivca u nekim od pluginova a ako ne vrati ime folderu 
Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

evo pocnem radiim po ovom tutorialu http://www.photoshopstar.com/photo-effects/turning-photos-oil-paintings/

Sad mi je problem korak 3 i korak 4 (Step,3,4). Nez kako ovo. Ako moze neko da objasni. :D

dzix
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Samo pozorno čitaj upute.

Dakle, selektiraš layer s konjem, odeš gore na select, modify, smooth. Stavi na 10 pixela, stisni OK.

Sad, sa CTRL + SHIFT + I invertaš selekciju, opali delete, opet stisni CTRL + SHIFT + I, i sad stisni CTRL + SHIFT + N, s time ćeš napraviti novi layer.

Sad, sitsni SHIFT + F5, i izaberi color. Dolje upiši b7aca1, to je ova nijansa smeđe, i nakon što završiš, deselectaj sve, i pomakni ovaj layer malo dolje i desno.

E sad, napravi novi layer, između ova 2, i sa lasso toolom označi kao na slici. Onda opet SHIFT + F5, i filaj sa istom bojom kao i ovaj pozadinski layer. Ponovi na drugom rubu i to je to.

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 13:36 (Slash 666).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nevezanu uz temu, mali hint:

 

Za dobivanje zlatne boje (tacnije starog zlata) upisite bead90 odnosno mozete od bead55 do 99. Najzad u efektima dodate satin sa svetlijom bojom i dobijete zlato (moze se i sa   color overlay)

Bezbrojne su mogucnosti ovog programa

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Hm, meni baš i ne uspijeva. Aj daj screen tog zlata, zanima me kako tebi ispadne.

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Slash 666 kaže...

Hm, meni baš i ne uspijeva. Aj daj screen tog zlata, zanima me kako tebi ispadne.

  Evo.

100% crop 100% crop
 
 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jel možeš PSD negdje stavit?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

može ko pomoć? kad stavit u photoshop neki efekt s eye candya, photoshop se sruši s porukom adobe photoshop cs5 has stopped workin..

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav

Slucajno sam naleteo na ovaj post , i hteo sam reci da mi se ovo svidja takodje hteo bih da naglasim da mozete posetiti nas kanal gde izdajemo Photoshop tutoriale  u video formatu HD rezolucije. Naravno tutoriali su razumljivi gotovo svim narodima sa balkana... Posetite link  

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav. Zanima me kako bih na slici čovjeka boju kože zamjenio s teksturom moljca s mog avatara?

|| http://av-gurus.blogspot.com || Magarac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

uskoro ce te moci pratiti video seminare o odredjenim aplikacijama  na http://www.d0tn3t.site11.com/

 

sa vremena ne vrijeme posjetite web. web je u izradi, trenutno pokusavam materijale popuniti bar onaj osnovni dio pa krecu tutori onda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav svima iskoristio bih ovu priliku da vam predstavim novi forum za sve ljubitelje Photoshopa. Forum je nov i za sad nam dobro ide , zalja nam je da oformimo sto vecu zajednicu ljubitelja Photoshopa. Na forumu mozete pronaci dosta zanimljivih rubrika. Tutoriale , Download , Zahtevi, Problemi , Takmicenja , Multimedia.. Nas program smo prosirili i na ostale Adobe programe pa se od skora tu nalaze tutoriali i iz After Effecta i LightRooma ... U svakom slucaju preporucujem vam da posetite forum i da se registrujete svaki clan je dobrodosao...

 

Froum se nalazi na adresi [url]www.photoshop-channel.info[/url]

15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jel se može na nekoj fotki povečat broj piksela . tj da slika bude jasnija kad se zumira ?

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 0:36 (nixXxa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
nixXxa kaže...

Jel se može na nekoj fotki povečat broj piksela . tj da slika bude jasnija kad se zumira ?

  U Photoshopu ides na Image---Image Size i iz liste dimenzija odaberi procent [edit: umjesto pixels odaberi percent] za koliko zelis uvecati sliku. Iznad 50% nista je ne moze poboljsati (naravno, sve zavisi kakav je izvornik)

Kada je povecas "metni" Sharpen filter jednom (Ctrl+F za vise od jednom) i kada si zadovoljan idi na Edit --- Fade Sharpen Filter i tamo smanji malo. Ili mozes koristiti Unsharp Mask.

 

Imas i komercijalne odnosno besplatne filtre za ovu namjenu. Najbolji je Neat Image (Pro). Kada si zadovoljan sa podesavanjem pritisni Ctrl+Alt+Shift+S (Save for Web and Devices) i odaberi format za sejvanje. Ja osobno koristim PNG-24 a kada koristim jpg za Quality upotrebim Bicubic Sharpen

 

 

HINT:

Kada povecavas sliku u izborniku Image Size pazi da su checkirani Scale Styles, Constrain Proportions i Resample Image. Dole ti je metod resampliranja. Kada povecavas odaberi Bicubic Smoother a kada smanjujes odaberi Sharpen. Rezolucija slike ako je namjenjena za prikaz na monitoru neka bude 72 dpi a ako je za stampu izmedu 150 i 300 dpi. Vise od ovoga niti jedna stamparija na svijetu ne "proizvodi" (niti photo studio)

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 0:48 (Lazarus Long).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Lazarus Long kaže...
nixXxa kaže...

Jel se može na nekoj fotki povečat broj piksela . tj da slika bude jasnija kad se zumira ?

  U Photoshopu ides na Image---Image Size i iz liste dimenzija odaberi procent [edit: umjesto pixels odaberi percent] za koliko zelis uvecati sliku. Iznad 50% nista je ne moze poboljsati (naravno, sve zavisi kakav je izvornik)

Kada je povecas "metni" Sharpen filter jednom (Ctrl+F za vise od jednom) i kada si zadovoljan idi na Edit --- Fade Sharpen Filter i tamo smanji malo. Ili mozes koristiti Unsharp Mask.

 

Imas i komercijalne odnosno besplatne filtre za ovu namjenu. Najbolji je Neat Image (Pro). Kada si zadovoljan sa podesavanjem pritisni Ctrl+Alt+Shift+S (Save for Web and Devices) i odaberi format za sejvanje. Ja osobno koristim PNG-24 a kada koristim jpg za Quality upotrebim Bicubic Sharpen

 

 

HINT:

Kada povecavas sliku u izborniku Image Size pazi da su checkirani Scale Styles, Constrain Proportions i Resample Image. Dole ti je metod resampliranja. Kada povecavas odaberi Bicubic Smoother a kada smanjujes odaberi Sharpen. Rezolucija slike ako je namjenjena za prikaz na monitoru neka bude 72 dpi a ako je za stampu izmedu 150 i 300 dpi. Vise od ovoga niti jedna stamparija na svijetu ne "proizvodi" (niti photo studio)

png je lessloss kompresija. jpeg nema kvalitetnu kompresiju. cim 3 puta jpeg sliku snimis ona vec gubi na kvaliteti. cim malo je pokusas kompresirati ona je trajno unistena i izlizana, definicije boja se gube kao i ostrina, zato sto jpeg ima lossy kompresiju. zato se slike ne obradjuju u jpeg formatu vec png formatu jer png format ima bolje algoritme za obradu. prema tome ako se slika obraduje, prije obrade jpeg format je potrebno prebaciti u png. nakon toga moze poceti s aobradom. svako uvecavanje slike bez obzira na oblik kompresije zavrsava zamucenjem. png zbog boljih algoritama moze veca naprezanja i editacije izdrzati, ali nista toliko da je moguce rekonstruirati svaki piksel i podjeliti ga te mu zadati odgovarajuca svojstva. kod umanjivanja je druga stvar.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Lazarus Long kaže...

 

Kada povecavas sliku u izborniku Image Size pazi da su checkirani Scale Styles, Constrain Proportions i Resample Image. Dole ti je metod resampliranja. Kada povecavas odaberi Bicubic Smoother a kada smanjujes odaberi Sharpen. Rezolucija slike ako je namjenjena za prikaz na monitoru neka bude 72 dpi a ako je za stampu izmedu 150 i 300 dpi. Vise od ovoga niti jedna stamparija na svijetu ne "proizvodi" (niti photo studio)

bolje je bez toga. To samo na kraju doda najosnovniji filter Sharpen ili Blur. Bolje je to podesiti rućno nakon promjene velićine slike. [Smart Sharpen]

 

bdw, probajte promjeniti velićinu slike s "Genuine Fractals" pluginom

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 11:18 (ROFLOLMAO).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dotNET kaže...

png je lessloss kompresija. jpeg nema kvalitetnu kompresiju. cim 3 puta jpeg sliku snimis ona vec gubi na kvaliteti. cim malo je pokusas kompresirati ona je trajno unistena i izlizana, definicije boja se gube kao i ostrina, zato sto jpeg ima lossy kompresiju. zato se slike ne obradjuju u jpeg formatu vec png formatu jer png format ima bolje algoritme za obradu. prema tome ako se slika obraduje, prije obrade jpeg format je potrebno prebaciti u png. nakon toga moze poceti s aobradom. svako uvecavanje slike bez obzira na oblik kompresije zavrsava zamucenjem. png zbog boljih algoritama moze veca naprezanja i editacije izdrzati, ali nista toliko da je moguce rekonstruirati svaki piksel i podjeliti ga te mu zadati odgovarajuca svojstva. kod umanjivanja je druga stvar.

  Zasto prije obrade prebacivati? Ako je izvornik jpg onda radis ono sto treba da se uradi i sejvas kao TIFF (sa ili bez ZIP kompresije) ili kao PSD  ako ima layera. Ako nema onda sejvas kao PNG-24 (prozirnost)

Prilikom otvaranja bilo kojeg filea Photoshop stvori temp file (scratch disk) i to se obraduje. Inace da, slazem se da se jpg treba izbjegavati ako zelimo da ne izgubimo na kvaliteti.

 

Ali prije nego sto zapocnemo obradivati vrlo je pametno sve to podesavati na kopiju filea. Ja tako radim. Kada se radi o vise slika onda palim Lightroom. Filtre ne koristim skoro nikad. Osim Eye Candy 4000 i njegov glass filter (lakse je tako)

Ne menjati kolor profile (color space) nakon otvoranja. Sum smanjim tako sto sliku prebacim u Lab color pa zamutim a i b (Filter - Noise - Median) i zatim Lightness ostrim sa Unsharp Maskom

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

a .bmp format? On ima kakvu kompresiju ili ne?

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ROFLOLMAO kaže...

a .bmp format? On ima kakvu kompresiju ili ne?

  Bitmap nema kompresiju. Na kratko, kod rasterskih slika (jpg, bmp, png...) svaka "tacka" ima svoju poziciju definiranu dimenzijama slike. Kada se dimenzija promjeni onda samim time se i tacka prmejesti i onda program mora izracnati (interpolacija) gdje  je  ce biti novo mjesto te tacke. Dakle, program to nece napraviti sa 100% preciznosti i dode do degradacije slike ...ma koliko to bilo nevidljivo rasterska slika izgubi na kvaliteti svaki put kada menjamo dimenziju ili kada je obradimo.

 

Kod vektorskih formata to nije slucaj (Corel, Adobe Illustrator, fontovi...)

Tamo svaka tacka ima svoju poziciju u matematickom prostoru i odredena je (ajmo prostacki reci) koordinatama tako da ma koliko mi smanjivali ili povecavali tacka se pozicionira prema zadanim koordinatama.

 

Izvinite na ovako uprosteno objasnenje. Za vise pogledajte wikipediu

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 12:03 (Lazarus Long).
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozz, evo imam jedan problem u photoshopu pa da vas pitam ako neko znam. Problem je kad idem radit sa brushom, a ponekad se zna desit i fill alatu. Desi da ja na bijeli layer idem stavit neki crni brush i ja kad ga stavim on bude kao da mu je opacity na 5-10%, a nije nego je na 100%, isto tako layer opacity je na 100%...Ako neko zna kako da ovo rjesim neka molim vas pomogne...Koristim photoshop CS5.

 

Music is our life-So live oure life
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
možda nisi namjestio hardness na max? ili ti je uključen neki blending?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Može li mi netko reći neke metode pomoću kojih mogu dobiti crno-bijelu verziju slike u photohsopu cs5?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
captain_soap_McTawish kaže...

Može li mi netko reći neke metode pomoću kojih mogu dobiti crno-bijelu verziju slike u photohsopu cs5?

Image > Adjustments > Black & White > Ok :D

ovako je u CS4 al mislim da bi trebalo bit isto i za CS5

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
loky4i4 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Može li mi netko reći neke metode pomoću kojih mogu dobiti crno-bijelu verziju slike u photohsopu cs5?

Image > Adjustments > Black & White > Ok :D

ovako je u CS4 al mislim da bi trebalo bit isto i za CS5

točno stoji što je rečeno, nadodao bih da sama konverzija black & white obično vuće na grayscale fotku, isprane boje samo...obavezno dotjerat krivulju (curves) kako bi bijelo bilo bijelo, crno crno, naravno pazeći da nepreteraš da se vide detalji (da nije prepaljeno ili totalno tamno)

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam jedna problem, koristim photoshop, no nikako da skontam kako objek ostavit oštar i još ga malo izoštrit, a pozadinu zamutit... ?

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

u principu da to uradiš, trebaš izolirat objekt koji će biti oštar (trebaš ga maskirat) zatim primjeniti neki od filtera, vrstu blur-a, odrediti koliko će se zamutiti i to ti je to

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
oly570 kaže...

u principu da to uradiš, trebaš izolirat objekt koji će biti oštar (trebaš ga maskirat) zatim primjeniti neki od filtera, vrstu blur-a, odrediti koliko će se zamutiti i to ti je to

Hvala, na kraju sam bio i sam skonto...xD

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice