Huawei Mate 10 izdvojena tema

poruka: 1.161
|
čitano: 391.852
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Koliko vidim bazni model je 64GB a s obzirom da postoje kvalitetne kartice veceg kapaciteta zasto ne bih imao jednu u mobitelu :)

Znaci snimanje 4K, hrpa fotografija, glazbe u flac formatu, privatnih stvari i sl. je poprilic kolicina GB...

Osim toga i aplikacije su narasle i preko 500MB tako sa samo dok slozis sistem ode 10GB min.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:09 (robee1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
robee1 kaže...

Koliko vidim bazni model je 64GB a s obzirom da postoje kvalitetne kartice veceg kapaciteta zasto ne bih imao jednu u mobitelu :)

Znaci snimanje 4K, hrpa fotografija, glazbe u flac formatu, privatnih stvari i sl. je poprilic kolicina GB...

Osim toga i aplikacije su narasle i preko 500MB tako sa samo dok slozis sistem ode 10GB min.

U Mate 10 Lite ide SD kartica (do 256GB), ali onda ne možeš koristiti dual SIM za mreže nego se jedan, a SIM 2 se koristi za SD karticu - LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:20 (MasterOfDisaster).
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Bas sam to sada vidio i htjeo napisati. Zasto isto to nisu mogli napraviti i sa Pro verzijom pa neka kupci biraju kako ce koristiti.

Sve mi se cini da se sada jos najvise isplati kupiti P9, cijena mu je prihvatljiva, kamera, spec i velicina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:39 (robee1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
robee1 kaže...

Bas sam to sada vidio i htjeo napisati. Zasto isto to nisu mogli napraviti i sa Pro verzijom pa neka kupci biraju kako ce koristiti.

Sve mi se cini da se sada jos najvise isplati kupiti P9, cijena mu je prihvatljiva, kamera, spec i velicina.

Pa ne bih se složio, najjeftiniji P9 košta 2.500kn, a Mate 10 Lite košta 2.800kn, definitivno bi uzeo Mate 10 Lite. 

Ali gle 100 ljudi 100 čudi

13 godina
offline
Huawei Mate 10
Bez obzira što je Mate 10 lite bitno lošiji?
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Za P9 sam pisao s razlogom i ocekivao sam takav komentar :)

P9 je flag a ovo je sam lite koji eto ima taj trenutno pomodni razvuceni display. Osim toga uvijek gledam cijene preko oglasa tako da je P9 2tis kn sto je realno prihvatljivo u odnosu na sve ostalo u tom rangu. Kako kazes 100 ljudi....

Imao sam priliku koristiti vecinu tih lite verzija i moram priznati da je zvuk prilikom razgovora osjetno losiji u odnosu na skuplje modele.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 15:25 (robee1).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Mene isto zanim dal je velika razlika izmedu p9 i mate 10 lite......imam neki popust od 20% u sancta domenici pa me bas zanima koji od ova dva je bolji

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
zuper kaže...
Bez obzira što je Mate 10 lite bitno lošiji?

Procesor mu je lošiji i grafulja. Znači ako nećeš vrtiti najzahtjevnije igre ovo sve drugo će ti raditi odlično i više nego odlično.

robee1 kaže...

Za P9 sam pisao s razlogom i ocekivao sam takav komentar :)

P9 je flag a ovo je sam lite koji eto ima taj trenutno pomodni razvuceni display. Osim toga uvijek gledam cijene preko oglasa tako da je P9 2tis kn sto je realno prihvatljivo u odnosu na sve ostalo u tom rangu. Kako kazes 100 ljudi....

Imao sam priliku koristiti vecinu tih lite verzija i moram priznati da je zvuk prilikom razgovora osjetno losiji u odnosu na skuplje modele.

Ovdje se ipak radi o Mate seriji koja je premium segment, jest da je ovo okljaštena verzija Mate 10 Pro, ali jako je sposobna da sve zadaće obavi osim igranja zahtjevnih igrica.

A evo i male recenzije od strane Bug-a - LINK.

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Sve ok ali stavili su micro usb i losiju kameru uz moderno razvuceni display koji i je adut za prodaju. Tko voli ...

Taj lite je isto kao i 9, 10 lite, nedostaju bitne sitnice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 20:49 (robee1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 10

Ima lošiji chipset, ekran, micro usb i 99% lošije kamere nego na p9. To je midrange offering flagship uređaja, ako 6" ekran nije imperativ, P9 je bolja kupovina

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
maks0806 kaže...

Ima lošiji chipset, ekran, micro usb i 99% lošije kamere nego na p9. To je midrange offering flagship uređaja, ako 6" ekran nije imperativ, P9 je bolja kupovina

Naravno da ima lošiji chipset, pa u startu Mate 10 Lite košta 2.800kn, a kada je P9 izašao koštao oko 5.500 kn, znači totalno drugi segment, nema usb c port, ne vidim kakav je to strašan nedostatak, ali ok, kamera nije 99% lošija, ono možda realno 30% je lošija, ekran jedan i drugi imaju IPS, tako da ne vidim šta tu Mate 10 Lite ima lošije od P9.

Nigdje nisam ni rekao da je Mate 10 Lite bolji od P9, ali jednostavno ga je vrijeme lagano pregazilo i idu novi proizvodi. Naravno da i dan danas je P9 odličan uređaj, ali ako ti nije bitno igranje, mislim da prosječni korisnik neće osjetiti nikakove razlike između Mate 10 Lite i i P9.

Mate 10 Lite ima bolju i veću bateriju, veći ekran, bolju prednju kameru, više rama (4GB>3GB), duplo više interne memorije (64GB>32GB). 

Ovo ne znači da je Mate 10 Lite bolji od P9 jer nije, ali i on ima svoje prednosti. 

13 godina
offline
Huawei Mate 10

Možete vi pisati do iznemoglosti kako nešto ne valja ali ja iz prve ruke mogu potvrditi da je P9 lite odličan mobitel. Žena ga ima i sve radi savršeno. Fotografije su odlične (malo lošije kod slabijeg svjetla) tako da nemam pojma o čemu se tu piše. Naravno da uređaj nije ravnopravan punoj verziji (sam imam P10 pa mi je jednostavno usporediti) ali ono što dolazi s Huawei Lite verzijama uređaja nije za podcjenjivanje i odbacivanje. Huawei Mate 10 serija je odličan izbor (u bilo kojoj varijanti) i ja bi rađe nabavio Mate 10 Lite nego punokrvni P9.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Trebam savjet ljudi...
u velikoj sam dilemi : Mate 10pro ili s8?? ako može netko nešto konstruktivno bio bih zahvalan ;-) Na mati me privlači što je veći ekran i baterija...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei Mate 10

Prije bi usporedio S8+ i Mate 10 Pro zbog ekrana. Realno je sva prednost na strani S8, uključivo i niža cijena, ovisno kako i gdje kupuješ. Makar u tom segmentu je stvar perferencije, nijedan ni drugi te neće razočarati. Jedino je baterija bolja na Mate 10 

 

https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Huawei-Mate-10-Pro,Samsung-Galaxy-S8,Samsung-Galaxy-S8/phones/10662,10312,10311

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

ma znam, ali s8+ je i dalje skuplji za 1k+kn kod naših operatera, a malo mi je preduguljast. vjerojatno cu pricekati da dode 10 pro, pa da vidim kako izgleda u stvarnosti. Najsretniji bi bio da kod nas ima obična desetka, ali eto, očito ništa od toga...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei Mate 10

Pričekaj još malo, bit će sad Božićnih akcija kod svakog operatera, vjerovatno će sniziti cijene pojedninih modela. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
NorthBlue kaže...

Prije bi usporedio S8+ i Mate 10 Pro zbog ekrana. Realno je sva prednost na strani S8, uključivo i niža cijena, ovisno kako i gdje kupuješ. Makar u tom segmentu je stvar perferencije, nijedan ni drugi te neće razočarati. Jedino je baterija bolja na Mate 10 

 

https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Huawei-Mate-10-Pro,Samsung-Galaxy-S8,Samsung-Galaxy-S8/phones/10662,10312,10311

Pa ako uspoređujemo Mate 10 Pro i SGS 8 osim cijene ne vidim nikakvu drugu prednost Samsunga nad Mate 10 Pro - LINK

 

Definitivno se slažem da bilo koji odabere neće pogriješiti.

 

I treba pričekati predbožićne akcije kod operatera i onda odabrati šta mu odgovara.

9 godina
offline
Huawei Mate 10

Gledaš površno 😁. 

Prednosti su :

- bolji ekran

- Bluetooth 5.0 

- Sd kartica 

- Always On display 

- Bolji izbor accessories uključivo VR i Gear 

- ako kupuje gotovinom, S8 na njuškalu nov je 4000 kn, što je 2000kn manje od Mate 10 Pro

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
NorthBlue kaže...

Gledaš površno 😁. 

Prednosti su :

- bolji ekran  

- Bluetooth 5.0 

- Sd kartica 

- Always On display 

- Bolji izbor accessories uključivo VR i Gear 

- ako kupuje gotovinom, S8 na njuškalu nov je 4000 kn, što je 2000kn manje od Mate 10 Pro

 

Ajmo redom, bez površnosti:

1. bolji ekran ?????????????? jedan i drugi imaju amoled pa bi volio objašnjenje navedene prednosti ekrana kod SGS 8

2. Bluetooth 5.0 ima koje prednosti nad Bluetooth-om 4.2 (da znam oko 70% je brži prijenos podataka) - iskreno koliko puta godišnje koristiš bluetooth - totalno nebitna stavka

3. SD kartica, je stvarno ok stvar, ali iskreno da imam mob od 128GB interne memorije ne bi kupovao SD karticu jer mi ne bi bila potrebna

4. AOD je super stvar, ali to mi ne bi bila stavka koja bi mi ikada odlučivala koji ću mob uzeti, a mislim da tako misli i ostatak svijeta

5. odmah sam i rekao da je SGS 8 jeftiniji, a možda zato jer je izašao u 4/2017 i normalno da je do sada cijena pala, a Mate 10 Pro dolazi početkom 12/2017 godine - inače kada je S8 izlazio imao je cijenu također od 6.000 kn

 

Inače bilo bi ljepo da Samsung da 2 godine garancije na lom ekrana - neće se nikada desiti nego će uzeti 2.500 kn za novi ekran - e to je prednost.

9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Pa nisam ja izmislio da je ekran bolji na S8, sama činjenica da je veće rezolucije i imaš mogučnost VR-a i Daydream-a kao i sva testiranja u kojem je najbolji amoled na svijetu ga svrstvaju tamo.

I naravno, sjetio sam se utora za slušalice. Za ostalo se slažem s tobom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Da se i ja sad uključim, kad sam već zakuhao:-)

Hvala na pomoći svakako.

1. Zar ekran na mati nije dovoljno dobar? pa ne vjerujem da bi trebali vidjet osjetnu razliku, ili?

2. Bluetooth mi je uistinu beskoristan, koristim ga mozda jednom godisnje

3. puno veći benefit mi je dual sim, 128Gb bi stvarno trebalo bit dovoljno

4. Jeste sigurni da nema AOD???

5. u teleoparetare su cijene tu negdje

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MasterOfDisaster kaže... 

Ajmo redom, bez površnosti:

1. bolji ekran ?????????????? jedan i drugi imaju amoled pa bi volio objašnjenje navedene prednosti ekrana kod SGS 8

2. Bluetooth 5.0 ima koje prednosti nad Bluetooth-om 4.2 (da znam oko 70% je brži prijenos podataka) - iskreno koliko puta godišnje koristiš bluetooth - totalno nebitna stavka

3. SD kartica, je stvarno ok stvar, ali iskreno da imam mob od 128GB interne memorije ne bi kupovao SD karticu jer mi ne bi bila potrebna

4. AOD je super stvar, ali to mi ne bi bila stavka koja bi mi ikada odlučivala koji ću mob uzeti, a mislim da tako misli i ostatak svijeta

5. odmah sam i rekao da je SGS 8 jeftiniji, a možda zato jer je izašao u 4/2017 i normalno da je do sada cijena pala, a Mate 10 Pro dolazi početkom 12/2017 godine - inače kada je S8 izlazio imao je cijenu također od 6.000 kn

 

Inače bilo bi ljepo da Samsung da 2 godine garancije na lom ekrana - neće se nikada desiti nego će uzeti 2.500 kn za novi ekran - e to je prednost.

1. QHD naspram FULL HD-a

2. Koristio ne koristio bolje 5.0 nego 4.2.

3. Neka i dana danas žele SD card (ja nisam među njima), ali opet je bolje da imam nego da nemam

4. AOD - jedna po novom obavezna stvar prilikom kupnje mobitela. Bez tog ne kupujem mobitel osim ako nije cijena niska...

 

Mate 10 Pro se treba uspoređivat s Note 8., a ne S8/S8+. S8/S8+ uspoređuješ s P10 ili P10 plus.

12 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

ipak ima always on display, ali je po defaultu isključen...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
R36 kaže...
MasterOfDisaster kaže... 

Ajmo redom, bez površnosti:

1. bolji ekran ?????????????? jedan i drugi imaju amoled pa bi volio objašnjenje navedene prednosti ekrana kod SGS 8

2. Bluetooth 5.0 ima koje prednosti nad Bluetooth-om 4.2 (da znam oko 70% je brži prijenos podataka) - iskreno koliko puta godišnje koristiš bluetooth - totalno nebitna stavka

3. SD kartica, je stvarno ok stvar, ali iskreno da imam mob od 128GB interne memorije ne bi kupovao SD karticu jer mi ne bi bila potrebna

4. AOD je super stvar, ali to mi ne bi bila stavka koja bi mi ikada odlučivala koji ću mob uzeti, a mislim da tako misli i ostatak svijeta

5. odmah sam i rekao da je SGS 8 jeftiniji, a možda zato jer je izašao u 4/2017 i normalno da je do sada cijena pala, a Mate 10 Pro dolazi početkom 12/2017 godine - inače kada je S8 izlazio imao je cijenu također od 6.000 kn

 

Inače bilo bi ljepo da Samsung da 2 godine garancije na lom ekrana - neće se nikada desiti nego će uzeti 2.500 kn za novi ekran - e to je prednost.

1. QHD naspram FULL HD-a

2. Koristio ne koristio bolje 5.0 nego 4.2.

3. Neka i dana danas žele SD card (ja nisam među njima), ali opet je bolje da imam nego da nemam

4. AOD - jedna po novom obavezna stvar prilikom kupnje mobitela. Bez tog ne kupujem mobitel osim ako nije cijena niska...

 

Mate 10 Pro se treba uspoređivat s Note 8., a ne S8/S8+. S8/S8+ uspoređuješ s P10 ili P10 plus.

Ok, ajmo dalje :

 

1. Razlika između QHD-a i FHD je jedino vidljiva u igrama - eto imao jedno i drugo i jedino tu vidim razliku - i sad imam QHD na LG G6, a evo prije njega sam imao Huawei Mate 8 koji je imao FHD ekran

2. Dobro je imati nešto "nabrijano", a nikada to nećeš koristiti

3. Ok, slažem se da bi bilo dobro da ima utor za SD karticu, ali realno 128GB je dovoljno

4. AOD Huawei Mate 10 Pro ima - LINK VIDEA (vidi na 6:18)

 

Meni je bitno da dobijem 2 godine garancije na lom ekrana.

9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
E sad će kolega forumaš odabrati izm3đu veće baterije ili ovih prednosti. U svakom slučaju nemoguće pogriješiti.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Mate 10 ima dvije godine, a mate 9 2 mjeseca, koji vrag????
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
drakula789 kaže...
Mate 10 ima dvije godine, a mate 9 2 mjeseca, koji vrag????

To je sada akcija za prednarudžbu da ide bolje prodaja, a inače vrijedi Huawei vip usluga "Zlatni član" (registracija moba u roku od mjesec dana od dana kupnje) - LINK.

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MasterOfDisaster kaže...

 

1. Razlika između QHD-a i FHD je jedino vidljiva u igrama - eto imao jedno i drugo i jedino tu vidim razliku - i sad imam QHD na LG G6, a evo prije njega sam imao Huawei Mate 8 koji je imao FHD ekran

2. Dobro je imati nešto "nabrijano", a nikada to nećeš koristiti

3. Ok, slažem se da bi bilo dobro da ima utor za SD karticu, ali realno 128GB je dovoljno

4. AOD Huawei Mate 10 Pro ima - LINK VIDEA (vidi na 6:18)

 

Meni je bitno da dobijem 2 godine garancije na lom ekrana.

1. You tube i ostali blagodati za iskorištavanje QHD ekrana.

2. Nikad se ne zna.

3. Realno je da je tebi dovoljno..., kao i meni...znam ljude kojima nije.

4. Odlično...pametan potez. 

 

Ja dobio od Samsunga 2 godine garancije na lom stakla na S8. Gratis to djelili u Santa domenici.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Pozdrav,planiram kupiti Huawei mate 10 lite,dali netko ima navedeni mob,zanima me kakva je baterija ,koliko ima SOT i opčenito dali se isplati kupit. Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Huawei Mate 10

da li netko zna gdje ima Mate 10 (ne lite i ne pro) za kupiti kod nas u HR?

 

Ne mogu ga naci nigdje, pa ne znam jel sam corav ili ga fakat nema.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice