Huawei Mate 10 izdvojena tema

poruka: 1.161
|
čitano: 391.603
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Huawei Mate 10

Uspio sam uraditi update mate 10 pro preko firmware findera. Upute su od kolege sa P20/P20PRO teme.

 

Evo ja sam uspio napraviti update prema ovim uputstvima na ovom linku. Za svaki slučaj napraviti backup mobitela.

 

Ono što je bitno da se detaljno pročita sve prvo pa tek onda ide raditi postupak, ima par grešaka koje na linku nisu ispravljene:

Da se boot-a u eRecovery mode potrebno je mobitel spojiti na punjač, a ne na laptop/računalo. -> Enter eRecovery mode (Hold Vol UP, Plug the USB cable between Phone & Computer, until you boot in eRecovery.

Prilikom download-a update-a u eRecovery mood-u zna puknuti veza na router/laptop (ovisi koji postupak odaberete, ja sam išao preko routera) pa samo treba stisnuti Cancel te zatim opet pokrenuti update i on će nastaviti downloadati gdje je stao, nakon toga se restarta i svi podaci su i dalje tu.

 

Evo nadam se da će i drugima proći sve uspješno kao i meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
cemu zurba?
ne kuzim, ionako ce svi dobiti
jesus_tm1
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Ikone obavjesti su sada isto lijevo ali iza mrežnih oznaka (prema sredini), po meni malo šlampavo ali ok, nije velika zamjerka

9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Ako ja to dobro razumijem, neće se vise moći instalirat neki drugi launcher na huawei?! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Da ali cini se da je to samo za Chinese verzije. Bar je tako pojasnjeno na XDA.

Mada to je Huawei nebi me cudilo da stave ban na sve custom launchere po cijelom svijetu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 22:03 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
https://twitter.com/FunkyHuawei/status/1084210393759641600?s=20

Nova verzija za M10P na FH, uskoro i na FF možda
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Čeka se android 10.

14 godina
offline
Huawei Mate 10

Nova verzija Androida 9 OS-a, a ja nisam ni početnu verziju Androida 9 dobio. Pa upucat ću se

 

Sva sreća da sam uređaj kupio u slobodnoj prodaji pa uvijek dobijem među zadnjima nadogradnju, doslovno po mjesec dana kasnije pa i više nego što netko kod nas dobije prvi nadogradnju na novu verziju firmware-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei Mate 10

Primjetio sam bug. Ne mogu promijeniti melodiju za SMS i ostale notifikacije. Što gos da stavim uvijek je defultna.

 

Na stranu to, subjektivni dojam je da je 8 bolji od 9. Razmišljam o roll back.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Ja ga držim isključivo jer je osjetno brži i nadu u brzi fix stvari.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Jutros mi stigao ota update 9.0. Za sada sve ok. Probao sam promjeniti melodiju za SMS i notifikacije i mogu promjeniti na koju god želim...
10 godina
offline
Huawei Mate 10

Ne razumijem onda što je problem kod mene. Jel postoji neka opcija da se provjeri ispravnost instalacije? Ili repair? Ili ponovna instalacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Jesi odradio fabričke poslije? :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
saintmarcus9 kaže...
Jesi odradio fabričke poslije? :)

Koliko vidim to se u 9.0 više ne zovu "tvorničke postavke" već "reset phone" jel tako? Inače odradio sam 2 puta odmah po ionstalaciji.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Gdje si mijenjao zvuk SMSa?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei Mate 10

Riješeno!!! Zvuk se mijenja u SMS alikaciji a ne u postavkama pod "Sounds" iako tam lijepo piše "Messaging"! :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 10

Ako netko nakon updatea ima problema sa gesture na nekom drugom launcheru (ja imam nova prime) instalacijom Fluid Navigation Gesture (ima na playstoru) to puno bolje klizi..

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Pozdrav. Imam Mate 10 nekih par mjeseci. Primjetila sam nedavno da kada tapnem prstom na straznjem dijelu mobitela, negdje otprilike pokraj i iznad kamera, da se cuje neki blagi vibrirajuci zvuk, ne znam kako boh ga opisala, kao da je u kucistu nesto "labavo" . Citam na americkim forumima da je to normalno, ali me zanima ima li tko ovdje takav problem? 

I am spoderman
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 17:14 (lena spody).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 10

Ja i dalje nisam dobio OTA update za Pie

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

I ja sam tek prije 4 dana, kupljen u slobodnoj prodaji. Ide, polako, ali ide :) 

I am spoderman
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
lena spody kaže...

Pozdrav. Imam Mate 10 nekih par mjeseci. Primjetila sam nedavno da kada tapnem prstom na straznjem dijelu mobitela, negdje otprilike pokraj i iznad kamera, da se cuje neki blagi vibrirajuci zvuk, ne znam kako boh ga opisala, kao da je u kucistu nesto "labavo" . Citam na americkim forumima da je to normalno, ali me zanima ima li tko ovdje takav problem? 

To ti je normalno, tak se i meni malo "čuje" sve 5, mob je u redu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Hvala puno na odgovoru :) Sad sam mirnija. 

I am spoderman
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Default launcher ima puno bolji ram management od third party launchera. Doslovno mi se nova launcher učitavao ponovo nakon nekog korištenja.

Vratio sam se na default + stvorio custom temu sa pie ikonicama i to mi je OK skroz čak sam se na geste navikao u rekordnom roku.

Osobno po pitanju fluidnosti i responzivnosti devetka je on pair sa OP6 kojeg sam prodao šogiju. Uvjerio se jučer na ručku.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
saintmarcus9 kaže...
Default launcher ima puno bolji ram management od third party launchera. Doslovno mi se nova launcher učitavao ponovo nakon nekog korištenja.

Vratio sam se na default + stvorio custom temu sa pie ikonicama i to mi je OK skroz čak sam se na geste navikao u rekordnom roku.

Osobno po pitanju fluidnosti i responzivnosti devetka je on pair sa OP6 kojeg sam prodao šogiju. Uvjerio se jučer na ručku.

 Što je bilo za ručak?

14 godina
online
Huawei Mate 10

Meni je od danas za mate 10 pro na firmware finderu update approved. 9.0.0.161. Medutim na system updateu nema nista. Frendu vec dva tjedna approved za p20pro. System update ne nalazi nista ni njemu. U cem je fora? 

Uvijek postoji način, ali obično ne funkcionira.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Ja sam isti taj firmware nadogradio pomocu firmware findera tako da i tebi preporucavam isto jer tko zna koliko ces se nacekati da dobijes notifikaciju za update.

8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

I meni na firmware finderu pronalazi update no nisam ga dobio još putem moba.

 

Imam pitanje, kako da znam koji mi je potreban od svih onih silnih na listi?

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Prije koju stranicu napisao sam upute kako instalirati firmware pomocu firmware findera. Nije toliko tesko updatirati.

14 godina
offline
Huawei Mate 10

Evo, tek sam jučer dobio OTA nadogradnju za Android 9. Stvarno nisam dugo čekao spram Vas drugih 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice