Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 546.017
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Jucer fotkam nesto na jednom rođendanu, prebacim na 5x, kadriram i on u momentu prije slikanja prebaci na glavnu kameru...obzirom da je glavna kamera, odnosno njezin objektiv na drugoj poziciji kompletno mi se pomakne i kadar...to naprosto nije dobro koliko god neki ovdje marginaliziraju ovaj problem.

 Mogu mislit odaljenost od kadra - 2m. Ja prošlo tjedna na rođendanu i stojim pored stola i slikam tortu i slikam i ne vidim ništa.Rekoh šta je kamera crkla.

Rekoh šta neće uloviti tortu na x50. Debilizam.

I ja se isto nadam da će inženjeri Huawei omogućiti x50 zoom da mogu kao čovjek uslikati tortu, a ne ovako mi prebaci uvijek na glavnu kameru (slika u prilogu)

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...

@R36

 

I jesi i nisi u pravu. Nisi u pravu kad se cudis da se zoom objektivi koriste za portrete. Koriste i te kako. Radi kompresije pozadine.85mm se smatra idealnim portretnim objektivom sto je vec zoom objektiv. U pravu si jer je to ipak mobitel a ne punokrvni fotoaparat i pravljen je za prosjecnog korisnika koji u 99% slucajeva sve radi na automatici. Ko zeli punu kontrolu prilikom fotografisanja kupice fotoaparat.....

 Sve si rekao s ovim podebljanim.Nema tu što više dodati.

 

Zanimljivo kao se nitko nije žalio na Note 9 zoom x2 tj čisti croop a sad ovdje ekipa izmišlja toplu vodu.

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Ovdje si u pravu. Pomakne kadar kako? PA tu je paralaksa smijesna i potpuno nebitna za kadar. Pogotovo torte....

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...
Posmatrač kaže...

@R36

 

I jesi i nisi u pravu. Nisi u pravu kad se cudis da se zoom objektivi koriste za portrete. Koriste i te kako. Radi kompresije pozadine.85mm se smatra idealnim portretnim objektivom sto je vec zoom objektiv. U pravu si jer je to ipak mobitel a ne punokrvni fotoaparat i pravljen je za prosjecnog korisnika koji u 99% slucajeva sve radi na automatici. Ko zeli punu kontrolu prilikom fotografisanja kupice fotoaparat.....

 Sve si rekao s ovim podebljanim.Nema tu što više dodati.

 

Zanimljivo kao se nitko nije žalio na Note 9 zoom x2 tj čisti croop a sad ovdje ekipa izmišlja toplu vodu.

 Cuj u potpuosti se slazem sa tobom. Ma kako mobitel i kamera na njemu bila dobra to je smijesno u odnosu na bilo koji entry level mirrorless ili dslr.... Ja to koristim za ono sto je i namijenjeno. Snapshoot i to je to. Na rodjendane nosim A6000 sa 30mm f2.8 i tu ocekujem dobre fotke.... 

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

može se i to zeznuti na automatici; fokusiraš u daljinu da prebaci na zoom leću, brzo pomjeris na predmet ispred sebe koji želiš s tom lećom uhvatiti, i imas sekundu fore da okineš prije nego on prebaci na glavnu.. taman dok fokusira kako treba 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

 da, zna prebaciti na glavnu kad tof senzor skuzi da pokušavaš uslikat nesto bliže od metar dva..

uglavnom mislim da je ovo prvi mob koji može po noći koristiti zoom leću

 Kolega ovo je i prvi mobitel koji nema dosadnu kameru kao 99% mobitela.

Više sam s P30 Pro napravio slika nego s i jednim drugim do sad.

1.slikano s AI

2.Bez AI, stavljene zasićene boje kao na Note 9.

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

može se i to zeznuti na automatici; fokusiraš u daljinu da prebaci na zoom leću, brzo pomjeris na predmet ispred sebe koji želiš s tom lećom uhvatiti, i imas sekundu fore da okineš prije nego on prebaci na glavnu.. taman dok fokusira kako treba 

 E bas cu to raditi ;) Kupis mobitel pa se zaj****s sa njim i ko ce koga prevariti ;) Hvala bogu imam pametnijih stvari raditi u zivotu ;)

 

Ja imam MAte 9 pro sa dvije kamere i dan danas poslije godinu i pol dana nemam pojma ni koja je reza kamera niti cemu uopste sluzi druga kamera. Nudi mi 2x zoom ali ta druga nije za zoom....E toliko mi je to bitno ;) Za ono za sta je koristim je odlicna a za sve ostalo SONY a6000 30mm f2.8 ;)

 

 

Slike su totalno neostre. Zbog foruma ili su takve inace?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 10:51 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
R36 kaže...
Posmatrač kaže...

@R36

 

I jesi i nisi u pravu. Nisi u pravu kad se cudis da se zoom objektivi koriste za portrete. Koriste i te kako. Radi kompresije pozadine.85mm se smatra idealnim portretnim objektivom sto je vec zoom objektiv. U pravu si jer je to ipak mobitel a ne punokrvni fotoaparat i pravljen je za prosjecnog korisnika koji u 99% slucajeva sve radi na automatici. Ko zeli punu kontrolu prilikom fotografisanja kupice fotoaparat.....

 Sve si rekao s ovim podebljanim.Nema tu što više dodati.

 

Zanimljivo kao se nitko nije žalio na Note 9 zoom x2 tj čisti croop a sad ovdje ekipa izmišlja toplu vodu.

 Cuj u potpuosti se slazem sa tobom. Ma kako mobitel i kamera na njemu bila dobra to je smijesno u odnosu na bilo koji entry level mirrorless ili dslr.... Ja to koristim za ono sto je i namijenjeno. Snapshoot i to je to. Na rodjendane nosim A6000 sa 30mm f2.8 i tu ocekujem dobre fotke.... 

Imam krštenje djeteta za mj dana i supruga je iznajmila profesionalnu fotografkinju. Normalno da ću za takve neke prigode koristit usluge ljudi koji se s tim profesionalno bave.

Nikakva mob ne može zamjeniti prof aparat na takvim festama.

Kažem sve ima svoje prednosti i mane. 

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
digitall kaže...

može se i to zeznuti na automatici; fokusiraš u daljinu da prebaci na zoom leću, brzo pomjeris na predmet ispred sebe koji želiš s tom lećom uhvatiti, i imas sekundu fore da okineš prije nego on prebaci na glavnu.. taman dok fokusira kako treba 

 E bas cu to raditi ;) Kupis mobitel pa se zaj****s sa njim i ko ce koga prevariti ;) Hvala bogu imam pametnijih stvari raditi u zivotu ;)

 

Ja imam MAte 9 pro sa dvije kamere i dan danas poslije godinu i pol dana nemam pojma ni koja je reza kamera niti cemu uopste sluzi druga kamera. Nudi mi 2x zoom ali ta druga nije za zoom....E toliko mi je to bitno ;) Za ono za sta je koristim je odlicna a za sve ostalo SONY a6000 30mm f2.8 ;)

 

 

Slike su totalno neostre. Zbog foruma ili su takve inace?

 Ma forum redovito s... kvalitetu slike.

Samo sa htio pokazat kako AI radi...i da radi bolje nego na P20Pro gdje je znao zasititi boje na slici.

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36, po tvome pisanju se vidi da nemas blage veze o fotografiji i elementarnim stvarima vezanim za nju.
Jednostavno se drzi automatike jer je ona i napravljena za populaciju poput tebe.
Nije ovo prvi puta da proizvodjaci naprave nesto sto nije dobro...korisnici HTC 10 se jos sjecaju koliko dugo smo cekali update da rijesi auto focus na PRO mode...ti bi i za to rekao da je HTC pametan i da par pojedinaca kuka kako nesto ne valja...ovo za portretnu fokalu ti je odgovorio kolega upredhodnom postu.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Naravno. Ako mobitel shvatis kao mobitel sa svim njegovim manama i vrlinama kao fotoaparata tj stavis ga u odgovarajuci kontekst te kamere su cudo tehnike. Ali kad u pricu pocnes ubacivati zoom, bokeh, lowlight fotke sa dugom expozicijom i sl tu se prica raspada... 

 

Jednostavno to je mobitel i ne moze prevariti fiziku ma kako kamera bila dobra i kako AI dobro radio.... Mali senzor sa sprdacinom od objektiva i tu je kraj price......

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
R36, po tvome pisanju se vidi da nemas blage veze o fotografiji i elementarnim stvarima vezanim za nju.
Jednostavno se drzi automatike jer je ona i napravljena za populaciju poput tebe.
Nije ovo prvi puta da proizvodjaci naprave nesto sto nije dobro...korisnici HTC 10 se jos sjecaju koliko dugo smo cekali update da rijesi auto focus na PRO mode...ti bi i za to rekao da je HTC pametan i da par pojedinaca kuka kako nesto ne valja...ovo za portretnu fokalu ti je odgovorio kolega upredhodnom postu.

Kolega kojeg citiras je odgovorio : U pravu si jer je to ipak mobitel a ne punokrvni fotoaparat.

 

Kad tebi navedeno postane jasno, bit će ti lakše., a do tad slikaj portrete s x50 zoomom i zali se po forumu.

 

Bitno da je tebi Note 9 kompletan mob a x2 zoom je čisto crop.Toliko o objektivnosti.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Poanta je da P30 PRO ima potencijal biti super camera mob, ali zbog ovakvih debilizama on to nece postati ako kroz update ne rijese ovo...samo neka u PRO mode stave da korisnik ima potpunu kontrolu i to je to, a vama kojima je dobro i ovako mogli ste onda uzeti bilo koji mob jer je P30 PRO za naprednije koristenje.
R36, u predhodnim postovima si spomenuo Note 9...on nikada nije radio crop glavne kamere, cak ni u live focus...objasnio sam to vec...ima neki bug da u exif prikaze vrijednosti tele kamere iako je svaka fotka sa live focus zapravo glavna kamera...totalno druga situacija od ovoga na P30 PRO.

Sto se portreta tice...kakav 50x zoom...ja pisem o 5x uvecanju koje ima fokalu kao neki odlicni prime objektivi koje neki koriste kao portretne... jednostavno ne znas materiju i meni nikakva rasprava s tobom na ovu temu nema smisla
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 11:12 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
digitall kaže...

može se i to zeznuti na automatici; fokusiraš u daljinu da prebaci na zoom leću, brzo pomjeris na predmet ispred sebe koji želiš s tom lećom uhvatiti, i imas sekundu fore da okineš prije nego on prebaci na glavnu.. taman dok fokusira kako treba 

 E bas cu to raditi ;) Kupis mobitel pa se zaj****s sa njim i ko ce koga prevariti ;) Hvala bogu imam pametnijih stvari raditi u zivotu ;)

 

 napisao sam da je i to moguće ako želi to dobiti na silu

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Evo R36...da nesto naucis.

https://petapixel.com/2018/10/13/portrait-lens-shootout-85mm-vs-105mm-vs-135mm-vs-200mm/

Portretni objektiv moze cak biti i 200mm fokale, a P30 PRO ima 125mm (ekvivalent 35mm filmu).
Kada se uspije postici da teleskopska kamera radi mogu se sa P30 PRO dobiti jako lijepi rezultati...toliko lijepi da mi ubije volju za koristenjem klasicnog aparata koji koristim sve manje.
Mozete vi pisati da je kamera i dalje kamera, ali to ce ljudi koristiti sve manje...P30 PRO im je zakucao jos nekoliko cavala u lijes...ja sam ga usporedio sa mojim LX100 koji je i dalje bolji sto se tice nekih stvari, ali razlika nije tolika da bih ga koristio cesce...netko je ovdje spominjao A6000 ili neki Sony...taj Sony da se koristi na svim fokalama koje nudi P30 PRO a to je raspon od 16mm do 125mm trebalo bi poprilicno novaca da se kvalitetno pokrije takav raspon...a da to ne bude neki shit objektiv raspona 18-200mm sa blendom f/3.5.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

 da, zna prebaciti na glavnu kad tof senzor skuzi da pokušavaš uslikat nesto bliže od metar dva..

uglavnom mislim da je ovo prvi mob koji može po noći koristiti zoom leću

 

 

Nije prvi, mogu mnogi...evo recimo Xiaomi Mi Note 3 koji sam koristio jedno vrijeme prosle godine...

 

https://flic.kr/p/HXKsGT

 

Ova nocna fotka je sa 2X uvecanjem, odnosno TELE kamerom.

 

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

 Mogu mislit odaljenost od kadra - 2m. Ja prošlo tjedna na rođendanu i stojim pored stola i slikam tortu i slikam i ne vidim ništa.Rekoh šta je kamera crkla.

Rekoh šta neće uloviti tortu na x50. Debilizam.

I ja se isto nadam da će inženjeri Huawei omogućiti x50 zoom da mogu kao čovjek uslikati tortu, a ne ovako mi prebaci uvijek na glavnu kameru (slika u prilogu)

 

 

Evo ova fotka macke ti je sa udaljenosti od 2m...

 

https://flic.kr/p/TDauQq

 

P30 PRO, 5X uvecanje (ne 50X!!!) i jako lijepi rezultat kakvim se trenutno niti jedan mob ne moze pohvaliti.

Kada se priblizis dovoljno subjektu, aktiviras 5X uvecanje mozes dobiti lijepo fokusiran subjekt izdvojen od pozadine sa prirodnim bokehom...vec to je ravno malom cudu da tako nesto imamo u mobitelu.

Nacin na koji ti koristis taj mob R36 je takav da si mogao komotno ostati i na Mi Note 3...vidim to po tome da ti smatras da je 5X uvecanje samo za fotkanje jako udaljenih subjekata sto je potpuno pogresno...jednostavno ne znas dovoljno o ovoj temi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 11:58 (ocean77).
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Evo R36...da nesto naucis.

https://petapixel.com/2018/10/13/portrait-lens-shootout-85mm-vs-105mm-vs-135mm-vs-200mm/

Portretni objektiv moze cak biti i 200mm fokale, a P30 PRO ima 125mm (ekvivalent 35mm filmu).
Kada se uspije postici da teleskopska kamera radi mogu se sa P30 PRO dobiti jako lijepi rezultati...toliko lijepi da mi ubije volju za koristenjem klasicnog aparata koji koristim sve manje.
Mozete vi pisati da je kamera i dalje kamera, ali to ce ljudi koristiti sve manje...P30 PRO im je zakucao jos nekoliko cavala u lijes...ja sam ga usporedio sa mojim LX100 koji je i dalje bolji sto se tice nekih stvari, ali razlika nije tolika da bih ga koristio cesce...netko je ovdje spominjao A6000 ili neki Sony...taj Sony da se koristi na svim fokalama koje nudi P30 PRO a to je raspon od 16mm do 125mm trebalo bi poprilicno novaca da se kvalitetno pokrije takav raspon...a da to ne bude neki shit objektiv raspona 18-200mm sa blendom f/3.5.

 Tacno je da se klasicne kamere koriste sve manje ali ne zato sto su kamere u mobitelima stigle kalsicne kamere vec sto su dovoljno dobre za ono sto vecina ljudi i radi... Kamere u mobtelima nece nikad stici klasicne kamere cisto fizike radi ali to ne znaci de se nece sve vise koristiti. Jednostavno sve manej se fotki izradjuje a sve vise shera na drustvenim mrezama ...

Kamere u smartphoneima su sve bolje ali su vec dostigle fizicke limite i sada se pribjegava trikovima. Vise kamera i AI.... Ali dobru optiku ne moze nista zmijenuti....

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
digitall kaže...

 da, zna prebaciti na glavnu kad tof senzor skuzi da pokušavaš uslikat nesto bliže od metar dva..

uglavnom mislim da je ovo prvi mob koji može po noći koristiti zoom leću

 

 

Nije prvi, mogu mnogi...evo recimo Xiaomi Mi Note 3 koji sam koristio jedno vrijeme prosle godine...

 

https://flic.kr/p/HXKsGT

 

Ova nocna fotka je sa 2X uvecanjem, odnosno TELE kamerom.

 

 ok, krivo sam se izrazio, prvi od flagshipova razvikanih marki

10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Jel netko stavio kakvu zaštitu na zaslon?

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
To i mene zanima.
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

3 puta me šaltao između main i zoom kamere, ali isplatilo se drkat.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...

3 puta me šaltao između main i zoom kamere, ali isplatilo se drkat.

 

 

Haha, ajde bitno da nas ima jos koji znamo za taj "feature".

Fotka je zbilja impresivna za mob, i opcenito DOF...samo da Huawei skuzi da je pogresno to kako su slozili bit ce to super kamera.

 

Inace upravo mi je dosao update 153.

14 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Kaska li puno P30 za P30 Pro? Isplati li se uzet obični P30?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

U čemu kaska osim kameri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Pitam općenito, po svim karakteristikama. Jer vidim da na pretplati je razlika po 1700-2000kn

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
13 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Prevelika razlika je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ovaj mobitel je doslovno kamera i baterija, ako pro ima bolje jedno i drugo, a ima, onda nema razloga za kupnju obične verzije.

Realno ima još bodova na strani pro verzije, ali su mi ove dvije ključne.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 17:38 (HAL).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ovaj update 153 je fino poboljsao kameru i dosta bugova koje je imala.

Rijesen je i problem u PRO mode u kojem nije radio live preview prilikom mijenjanja postavki (ISO, Shutter Speed).

Dodano je i nekih zgodnih novih stvari poput dual recording, u Aperture mode su dodali da se naknadno moze mijenjati otvor blende (lazni) za kontrolu DOF-a odnosno umjetnog bokeha, a vidim da su tu mogucnost dodali i u portrait mode.

Opci dojam je da kamera radi puno bolje, ali na zalost onaj problem (za Huawei to mozda nije problem) gdje kod prebacivanja na 5X uvecanje i dalje nema potpune sigurnosti da se radi zaista o 5X uvecanju umjesto crop-u glavne kamere...kada bi jos to rijesili ja nebi imao vise nikakvih prigovora na kameru.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice