IT Certifikati sa zavrsenom srednjom skolom

poruka: 3
|
čitano: 2.030
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
IT Certifikati sa zavrsenom srednjom skolom

Pozdrav, imam par pitanja pa ako netko moze pomoci bio bih zahvalan

 

Znaci zavrsio sam gimnaziju i krenuo na faks, no faks nije isao bas kak treba, sto zbog moje neke lijenosti i samog podrucja faksa koji nije bio ni blizu mojem prvom odabiru.

Nazalost sam dosao u situaciju gdje trenutacno trazim bilo koji posao sa kojim bih si financirao certifikate u nadi da jednog dana radim u toj bransi (mreze).

Sada, moje glavno pitanje je kako i otkuda krenuti? Gledao sam na internetu i na stranicama od algebre no sama kolicina certifikata me malo buni i vise manja svaka stranica na kojoj sam gledao ima razlicite informacije i radje bih cuo stvari iz prve ruke od ljudi ovdje koji imaju iskustva sa time.

Meni samom osnove mreza nisu nesto nepoznato, no i sam sam svjestan da moje znanje u tom pogledu nije bogzna sta, iako svi misle da sam ultra haker ak promjenim wifi lozinku na routeru (malo komedije).

 

Bilo kakve informacije su dobro dosle, hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT Certifikati sa zavrsenom srednjom skolom

Za cisco si skines packet tracer, to ti bu za pocetak dosta.

Ako zelis mikrotik onda mozes jednostavno u virtualkama(virtualbox,vmware...) instalirat virtualne masine.

U jednom trenutku ti packet tracer nece moc radit ono sto zelis jer su neke stvari nedostaju na ruterima unutra onda mozes odmah na GNS3 prec i tamo radit, cak mozes i od pocetka, no packet tracer je samo instaliras i radi.

 

Dalje mozes skidat knjige za cisco kojih imas po internetu ko pljeve, rukat po mikrotikovoj dokumentaciji i case studyjima.

 

Za cisco ne moras ic na sam tecaj, dakle tecaj nije obavezan za polaganje pa ga ni ne moras placat, ni polazit. Sve to mozes doma sam nauciti i platiti samo izlazak na certifikaciju. Na taj nacin si smanjis troskove.

 

 

Za pocetak se nauci subnetirat ipv4 i dalje ces onda postepeno i sve ostalo savladat.

 

E sad, kazes da znas osnove mreza, al ak je to ustekat dva ap-a i poklikat u obicnim ruterima par stvari onda ne znas nista.

Linux, Arch Linux.
10 godina
neaktivan
offline
IT Certifikati sa zavrsenom srednjom skolom

Zato sam i reko da nije bogzna sta, realno ne mogu se ni sam smjestiti di kako. Imam iskustva s virtualnim masinama i NATovima i kako bar neke stvari osposobiti, al mislim da je najvaznije u svem tom kaj me to stvarno zanima i imam poriva za uciti to

 

Hvala na prijedlozima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice