U koju srednju?

poruka: 89
|
čitano: 28.745
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju (SMJER)?

Premišljam se da li da idem u MIOC na opći smjer, ili u MIOC na informatički smjer. Dosta se kužim u kompjutere, imat ću min. 60 bodova a poslije bih vjerojatno išao na FER (ili neku drugo školu) .... Što odabrati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: U koju srednju (SMJER)?

bravo dečko, MIOC ti je dobar izbor- naravno ako češ imati 60 bodova. :)

pošto namjeravaš na FER apsolutno ti je bolji informatički smjer. i ja idem u njega xD

When i get sad, i stop being sad and be awesome instead. True story.
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Informatički definitivno.

oko za oko,pasta za zube
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Slažem se sa svima prije definitivno MIOC informatički smjer.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

A ukoliko se otvori neki novi (bolji) Fax isto s informatičkom tematikom isto ću moći tamo?

 

(zanima me sve u vezi s računalima, dovoljno sam iskusan u svemu - programiranju, modeliranju, sastavljanju konfiguracija, instalaciji programa, interneta i windowsa, instalaciji i ugradnji novih komponenata i sl.)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: U koju srednju?
Vodeni Ketchup kaže...

A ukoliko se otvori neki novi (bolji) Fax isto s informatičkom tematikom isto ću moći tamo?

 

(zanima me sve u vezi s računalima, dovoljno sam iskusan u svemu - programiranju, modeliranju, sastavljanju konfiguracija, instalaciji programa, interneta i windowsa, instalaciji i ugradnji novih komponenata i sl.)

nema ti bolje škole za to što ti hočeš od MIOC-a

When i get sad, i stop being sad and be awesome instead. True story.
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Pozdrav svim forumašima!

 

Ovako, sad sam 8. Razred i razmisljam o srednjoj skoli naravno.

Pošto me informatika zanima jos od 6 godine, zelio bi upisati neku dobru srednju skolu i kasnije bi zelio na FOI ili neki tako malo bolji faks.

Ovako, razmisljao sam o TŠ Ruđer Bošković, smjer racunalstvo. Za sada, za tu skolu imam oko 50-ak bodova (vidjet cemo nakraju skolske godine, sto znaci da bi mogao imati i vise bodova jer sam odlucio da nema puno zezancije i da zelim imat sto bolji skolski uspjeh). :).

Jeli ta skola dobar izbor za mene? Ako ne ta, ima li koja isto tako jedna od boljih u gradu Zagrebu?

Informatiku volim od 6. godine, jako me to zanima i siguran sam da se zelim time baviti, tj, ICT-om.

Podrazumijeva se da podosta znam o racunalu.

 

Hvala unaprijed,

 

Pozdrav

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

U Ruđeru ti se više radio elektrotehnika nego informatika.Jedini usko stručni predmet je računalstvo u drugom i trećem razredu gdje učiš programiranje u C-u,te u 4.razredu gdje dobiješ još neke predmete poput dijagnostike i održavanja uređaja,računalna sklopovna oprema,računala u teh.sustavima,itd..Prve tri godine ti je većinom sve vezano uz elektrotehniku.Ovdje imaš nastavne planove kroz sve 4 godine.Gimnazije ti imaju više informatike kao predmet(znam da ima X. i MIOC,mislim i V.),ali trebaš imati puno bodova.Ruđer bi ti bio dobra podloga za FER,recimo ili neki drugi tehnički faks zbog osnova elektrotehnike,digitalne elektronike i općenito rada sa uređajima na području elektrotehnike.FOI ti miješa informatiku i ekonomiju,tako da,koliko ja znam,nećeš usko raditi na području IT-a sve dok na diplomskom ne odabereš informacijsko i programsko injženjerstvo.Ako imaš još pitanja,slobodno pitaj.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: U koju srednju?

Ja sam završio matematičku gimnaziju (Lucijanku) i programirali smo u Pascalu od 2-4 razreda (moguće da se sad u C-u, nisam siguran). To mi je puno pomoglo za fax (studiram Matematiku na PMF-u, di ima brdo programiranja). Svakako savjetujem mat gimnaziju, ako ćeš imat dosta bodova :D

15 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

ljudi imam problem. 8. sam razred i na kraju godine ću imati 60 ili 61 bod za upis. naravno, informatika je moja budućnost, stoga sam razmišljao o jakim školama u zagrebu. mislio sam upisati petu gimnaziju ali tamo se nepotrebno puno uči, stoga si ne želim zakomplicirati život. MIOC se čini okej, ali težak je za upasti, ne znam kakvo je društvo (ima li normalnih ljudi ?- mnogi mi svašta seru) i nastava je isključivo ujutro što baš mi i nije drago jer to onda znači da ću samo 1 sat biti doma sam, a onda ću morati biti sa familijom ( i neću imati slobodnog vremena) ... lucijanku ne bi, da li da upišem 7. ili 2. ili supeka (X.) , kaj da radim???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: U koju srednju?

Ja poznam dosta ljudi koji su završili MIOC, i svi su ok :D I zašto ne Lucijanku ako smijem pitat?

 

U svakom slučaju, ako misliš informatiku upiši matematičku gimnaziju. Što zbog programiranja u srednjoj školi, što zbog jače matematike koja je itekako potrebna.

14 godina
offline
U koju srednju?

Dali netko zna koliko bodova treba za gradevinsku cetverogodisnju za arhitektonskog tehnicara ili gradevinskog w/e...

I gdje ici poslje toga? Za diplomiranog inzinjera ili kaj? Neodlučan

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
U koju srednju?
Tribas najprije proc maturu pa tek onada na faks. Neznam kako je u ostatku hrvatske ali u Šibeniku je tehnička škola propala, Upisuju se samo loši učenici( nikog ne podcijenjujem, ali je tako). Ja sam isto mislio ići kao i ti, ali sam na kraju odlučio da ću ići u matematički gimnaziju, za faks imaš bolje znanje.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: U koju srednju?
Toni93 kaže...
Tribas najprije proc maturu pa tek onada na faks. Neznam kako je u ostatku hrvatske ali u Šibeniku je tehnička škola propala, Upisuju se samo loši učenici( nikog ne podcijenjujem, ali je tako). Ja sam isto mislio ići kao i ti, ali sam na kraju odlučio da ću ići u matematički gimnaziju, za faks imaš bolje znanje.

A di da dalje idem onda poslje te cetverogodisnje za gradevinskog tehnicara?

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
14 godina
protjeran
offline
U koju srednju?

na arhitekturu, građevinu .....

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
U koju srednju?

Ljudi,uskoro kraj skolske a ja se jos dvoumim di cu...Sta mislite di da odem nes za informatiku,gradevinu,negdje gdje se sa kompom radi jer me to zanima..do 44 bodaSramim se

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Evo blizi se kraj skolske godine a ja sam potpuno izgubljen.

Informatika me do nedavno i nije previse zanimala,vec sam uzivao u igranju igrica.

E onda mi se polako pocela javljat ona zelja za stvaranjem neceg svojeg.

I tu je to presudilo.(iako sam svjestan truda i vremena koji treba ulozit)

E sad ja sam vec od pocetka mislio ic na MIOC ali mi se to cini ko gubitak dragocjenih mi bodova(koih cu najvjerojatnije imat 60)

jer je u njega tesko upast.

Sad druga opcija mi je 5 gimnazija.

Ono sto mene zanima je kakav oni imaju informaticki program.

Takoder primjetio sam da ima dva smjera

Prirodoslovni(u kojem bi se odlicno sanaso) i onaj matematicki(u kojem bi se takoder dbro snaso)

E sad kakve veze ima smjer koji ja odaberem s sansom na koji faks da ja upadnem.

Npr ak odem za prirodoslovni a i dalje uzimam informatiku imam li sanse upast na FER?

Uglavnom dosta sam neupucen pa bi vas molio da mi bar malo to pojasnite.

 

Hvala unaprjed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 21:31 (Kveki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: U koju srednju?
Evo ja ti idem mioc prvagodina informatički smjer i htio sam samo reci MIOC FTW!!!
Jesam noob....
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Ja planiram ić u Tehničku školu u Slav.Brodu,smjer računalni tehničar...Ali mam još 2 godine i to najvažnije 7. i 8. razred

Ako ti je netko pomogao klikni HVALA (ispod potpisa)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: U koju srednju?

idem u petu. za faks ti je gotovo svejedno koji od ta dva smjera, ja bih ti ipak preporucio matematicki (idem u njega, 2. raz). nema neke velike razlike, al u matematickom ti je vise cura (i ljepse su :P) ako to igra ulogu:D. takodjer ti se u informatickom crta na racunalu dosta, a programiranje gotovo jednako kao na matematickom, pa ako te ne zanima neki sketchpad i slicne pi*darije idi na matematicki. bolja je skola od mioca, bodovi nemaju nikakve veze s kvalitetom skole (vidjet ces kad upises kad ti glazbeni i slicna s*anja budu je*ala prosjek).

15 godina
offline
U koju srednju?

jel ja sa zanimanjem medijskog tehnićara mogu upast u neku jaču školu (fakultet) informatičku.. Ili sve to zavisi od mature

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 13:38 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Gledaju se ocjene iz srednje i državna matura,tako da da.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

Pozdrav,

 

trenutno sam u srednjoj školi za Elektrotehničara , zanima me mogu li sa ovim smjerom upisati fakultet vezan uz informatiku, tj. omogucava li mi ovaj smjer dovoljno predznanja za takav fakultet ili trebam upregnuti sa dodatnim ucenjem?

U ovo je vrijeme teško biti glup, prevelika je konkurencija...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

ja sam isao u graditeljsku (smjer arhitektonski tehnicar) ako imate pitanje nek mi napisite na pp....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U koju srednju?

Evo kako kod mene stoji:

Sad ću u 8. razz, Informatika mi je jedna od boljih strana, no živim u Đakovu..

Tu nema velikog izbora... matematička gimnazija i RT su mi nekako najbliži što se tiče informatike...

 

Ocijene:

Hj: 3

Ej: 5

Zem: 5

Pov: 5

Mat: 5

Prosjek: 4.7

Vladanje: Uzorno ;)

(s tim da planiram poboljšat odnose s profesoricom Hrvatskog jezika pa da imam 4)

Sada se čeka 8. razz... no što upisati?

RT ili matematičku.

 

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: U koju srednju?
Top Bugovac kaže...

Evo kako kod mene stoji:

Sad ću u 8. razz, Informatika mi je jedna od boljih strana, no živim u Đakovu..

Tu nema velikog izbora... matematička gimnazija i RT su mi nekako najbliži što se tiče informatike...

 

Ocijene:

Hj: 3

Ej: 5

Zem: 5

Pov: 5

Mat: 5

Prosjek: 4.7

Vladanje: Uzorno ;)

(s tim da planiram poboljšat odnose s profesoricom Hrvatskog jezika pa da imam 4)

Sada se čeka 8. razz... no što upisati?

RT ili matematičku.

 

Po meni ti je bolje upisati matematičku,zbog toga jer ćeš u gimnaziji steći radne navike,družit ćeš se s odličnim učenicima poput sebe i vjeruj mi bit ćeš na jednom višem nivou od učenika strukovne škole(bez uvrede za Strukovnjake).

Zarađujmo lovu zajedno: http://gagabux.com/register.php/lcztatu.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 8:57 (zgsolja).
14 godina
neaktivan
offline
RE: U koju srednju?
zgsolja kaže...
Top Bugovac kaže...

Evo kako kod mene stoji:

Sad ću u 8. razz, Informatika mi je jedna od boljih strana, no živim u Đakovu..

Tu nema velikog izbora... matematička gimnazija i RT su mi nekako najbliži što se tiče informatike...

 

Ocijene:

Hj: 3

Ej: 5

Zem: 5

Pov: 5

Mat: 5

Prosjek: 4.7

Vladanje: Uzorno ;)

(s tim da planiram poboljšat odnose s profesoricom Hrvatskog jezika pa da imam 4)

Sada se čeka 8. razz... no što upisati?

RT ili matematičku.

 

Po meni ti je bolje upisati matematičku,zbog toga jer ćeš u gimnaziji steći radne navike,družit ćeš se s odličnim učenicima poput sebe i vjeruj mi bit ćeš na jednom višem nivou od učenika strukovne škole(bez uvrede za Strukovnjake).

Nisam znao da gimnazije nemaju ne-odlične učenike.Slažem se da je gimnazija bolji izbor što se tiče informatike,ali on će morati steći radne navike ma gdje god se upisao ako želi uspjeti u daljnjem životu.

alrighty then
15 godina
neaktivan
offline
U koju srednju?

To u vezi druženja s odličnim učenicima i nema neke veze.U našoj školi svi koji su upisali gimnaziju(završio sam 8. razred) nisu niti mirni niti povučeniSmijeh

BTW,preporučam matematičku gimnaziju.

I was told there's a new love that's born for each one that has died-DT
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: U koju srednju?

Baš je fino vidit mlade i entuzijastične ljude, samo šteta što će svi jednog dana morat van iz domovine jer

za struke koje spominjete posla ovdje već uglavnom nema, a u budućnosti će ga bit još i manje

 

Treba se ili baviti politikom, ili ići na neki zanat

 

Moje 2 lipe

 

15 godina
protjeran
offline
U koju srednju?

Naravno da je prvi izbor gimnazija.Ako te zanima informatika (ali stim da znaš što je informatika , a ne površno i da si siguran da o želiš)  onda izaberi matematičku gimnaziju,ako matematičke zakone savladavaš odlično.Ukoliko si više društvenjak , i još nisi siguran što želiš u daljnjem životu onda opći smjer.Opći smjer ti je kao nastavak osnovne škole.Citirat cu jednog clana foruma koji je rekao : " Možda će gimnazijalac imati prednost pri upisu na fakultet,ali to ne znači da će imati prednost na istom kad se upiše".To treba isto uzesti u obzir.Dakle , još nešto.Nije mi drago kad se podcjenjuju strukovne škole , jer nijedna gimnazija se nebi posramila sadržaja stručnih predmeta koji se uče u npr.tehničkoj školi.Tako da...Ima sjanih škola , samo se trebaš prepoznati u nečem od toga , i da imaš temelje za to , jer kuću bez temelja nemoš' gradit' nikako ;).

 
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice